Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Różne kryteria podróży -
krótka (bliska, np w Europie)
dłuższa (powyżej 2 tygodni?)
W 1 miejscu <-> wiele miejsc
Zrób-to-sam(a) budżetowo <-> All-incl.

[ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 10 Maj 2020 17:05 

złoty
Wygląda to na homary dwa, czyli cena jak w Biedronce.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#202 PostWysłany: 10 Maj 2020 18:11 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Zeus napisał(a):
E tam, nie jest takie drogie. Za dobre wino z Kapadocji, to koszt 60 TRY, czyli przy obecnym kursie 7 euro.

Alkohol nie jest taki tani w Turcji, rok temu zaplacilem w przypadkowej restauracji w Istambule, w dzielnicy Taksim 35 TL za 1 lampke lokalnego wina, a lokalny browarek ok. 17-22 TL, w zaleznosci od lokalu.
Btw ta smaczna porcja krewetek byla tansza od lampki wina. :D

Załącznik:
Istambul.JPG

Przystawki, chlebk i ciaj byly za darmo, co mnie troche zdziwilo. :)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW

Ostatnio edytowany przez cccc, 10 Maj 2020 18:15, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#203 PostWysłany: 10 Maj 2020 18:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Bo w Turcji mało się pije wina/piwa do obiadu. Prędzej się znajdzie Yeni Raki i przystawki.
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.

#204 PostWysłany: 10 Maj 2020 18:30 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@Zeusie, ale jak zjesc obiad bez lampki wina? :D
Raki to raczej na deser.
Btw nie pamietam, ile placilem za lufke raki w Istambule.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
 Relacje PM off  

#205 PostWysłany: 10 Maj 2020 18:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Dlatego do obiadu piej się Ayran ;)
 Relacje PM off  

#206 PostWysłany: 10 Maj 2020 18:44 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
A propos Ayran-u, w minimarkecie w Kosovo, w Pristinie placilem w 2019 tylko 30 centow. :)

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off  

#207 PostWysłany: 10 Maj 2020 19:00 

platynowy
@cccc dałbyś Kosowo na numer 1 na liście (t.j. taniej niż Ukraina)?

Zapodałem temat przy założeniu że chodzi tutaj o ranking subiektywny. Czyli każdy forumowicz podaje tak, jak on odczuł dane miejsce na podstawie swojego stylu podróżowania/wydawania. Bo ranking (semi-)obiektywny już przecież istnieje, jest nim numbeo.

Jak podajecie listy krajów to jeśli możecie, piszcie w kolejności od taniego do droższego, nie losowo tanie miejsca na świecie :) Najfajniej jak by jeszcze było z komentarzem, np. jak zrobić tą Norwegię za 100zł na tydzień mnie ciekawi :mrgreen:
 Relacje PM off  

#208 PostWysłany: 10 Maj 2020 20:45 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
NBE322 napisał(a):
@cccc dałbyś Kosowo na numer 1 na liście (t.j. taniej niż Ukraina)?
Najfajniej jak by jeszcze było z komentarzem, np. jak zrobić tą Norwegię za 100zł na tydzień mnie ciekawi :mrgreen:

@NBE322, tak jak juz wczesniej wspominalem, zalezy jakie obierzesz kryterium porownanwcze i co Cie dokladnie interesuje. :)
Moim skromnym zdaniem nie ma najtanszego kraju, w kazdym kraju znajdziesz cos tanszego niz w innym.
Z tego co widze to poszukujesz taniego sposobu na podrozowanie.
Kolega opisal tydzien w Norwegii za 100 zeta, polukaj na forum.
Bardzo podziwiam takich podroznikow i nalezy sie respekt.
Nie jestem magikiem taniego podrozowania, nie mam zoltego pojecia o budgetowych sposobach na absolutne zminimalizowanie kosztow.
Staram sobie nic nie zalowac tak aby byc zadowolonym z pobytu i ani nie zabieram ze soba zywnosci ani nie szukam taniego fast-foodu lokali czy budek z kebabami, gdyz nie przepadam.
Btw za ta pyszna kolacje w Pristinie wydalem z napiwkiem prawie tyle co kolega za tydzien w Norwegii. :D

Załącznik:
Pristina_1.JPG

Załącznik:
Pristina_2.JPG

Osobiscie uwazam Kosovo tansze niz Ukraina, gdyz ogolnie mniej wydalem na miejscu.
W Kijowie znajdziesz knajpy, gdzie za 1 nalewanego browarka zaplacisz 70- 80 UAH tj. ok 2,70 euro. :D

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle

Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Maj 2020 22:35, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
HandSome lubi ten post.

#209 PostWysłany: 10 Maj 2020 20:52 

srebrny
@cccc
Tak z ciekawości, bo zauważyłem, że robisz fotki wszystkiego, co gdziekolwiek jesz i pijesz - czy po fotce ono jakoś lepiej smakuje, czy może archiwizujesz posiłki na wypadek ewentualnych problemów żołądkowych?
 Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.

#210 PostWysłany: 10 Maj 2020 21:05 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@boots nie zawsze fotografuje.
Wczesniej mialem nawet taki okres, ze nie robilem zadnych zdjec podczas podrozy, ale znajomi mi nie darowali, ciagle pytaja czy mialem dobry hotel i jaka byla kuchnia.
Gdy podczas wojazy spotykam innych podroznikow to chetnie pokazuje co dobrego jadlem i polecam lokal.
Podobno 1 zdjecie potrafi powiedziec wiecej niz 1000 slow, jak twierdzili antyczni Grecy. :D
Niektorzy uwazaja, ze czlowiek je oczami, ja wlasnie przywiazuje wage do estetycznego i kreatywnego podawania dan.
Gdy powtarzam destynacje i mi wczesniej bardzo smakowalo to szukam tych samych lokali i zamawiam dokladnie ten sam zestaw. :)
cccc napisał(a):

Bylem w fajnej restauracji i zadano mi ciekawe pytanie:
"Czemu przychodze po raz kolejny o tej samej porze i zamawiam dokladnie to samo?"

Btw mialem takie sytuacje, ze innym razem chcialem zamowic to samo z karty, a otrzymalem cos innego.
A tak na koniec to zdjecia sa dowodem rzeczowym oraz okazaly sie doskonalym lekiem dla niedowiarkow, ktorych nie brakuje na forum. ;)

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#211 PostWysłany: 29 Maj 2020 19:14 

Jak na razie według mnie:
1. Azerbejdżan/Gruzja
Restauracja Dolma w centrum Baku, 2 dania (plov z baraniną z kasztanami i warzywami + smażony kurczak z cebulą i jakimiś dodatkami) za ok 40 zł, może to nie jest aż tak mało jak 100 zł na tydzień w Północnej Europie, ale dwie osoby się najadły a Dolma to nie garkuchnia tylko bardzo przyjemna restauracja z bardzo tradycyjnym i smacznym jedzeniem. Poza tym mnóstwo "barów mlecznych" gdzie można zjeść bardzo tanio. To samo Gruzja: koniak kupowany na targu 10 zł / 0,5l
2. Turcja
Lokanty - te restauracje dla lokalsów, w 2019 roku za pełen talerz dosłownie z górką + deser ok 18 zł
3. Bośnia
4. USA
Gdy tam mieszkałam i pracowałam to nawet na najniższej stanowej byłam w stanie zabawić 2 tyg z wypożyczeniem auta, benzyną, noclegami, jedzeniem i wstępami do różnych przybytków (jak np wejściówka do oceanarium w San Diego łącznie z pokazami fok, delfinów i orek, wstęp do Antelope Canion) za 700 dolarów zjeździć 4 czy 5 stanów i ta kwota była wtedy dla mnie niska.

I ogólnie, gdy jeżdzę stopem i żywię się lokalnym serem, winem kupowanym u gospodarza i chlebem, czasem zsiadłe mleko czy kwas (w zależności gdzie przebywam) wychodzi naprawdę po kosztach. Praktycznie nieważne gdzie jestem
 Relacje PM off
HandSome lubi ten post.

#212 PostWysłany: 29 Maj 2020 22:39 

złoty
W USA to było tanio w okolicach 2008 roku i dolarze za +/- 2PLN.
Wtedy czeski pilsnerek albo włoskie pellegrino były tam tańsze niż u producenta w Europie.

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 10 Cze 2020 23:41, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
michcioj lubi ten post.

#213 PostWysłany: 10 Cze 2020 22:31 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Nawet najtansze miejsca moga okazac sie drogie, jesli chodzi o trudnosci zwiazane z otrzymaniem wizy czy drogim dojazdem (dolotem).
Takim przykladem moze okazac sie Socotra. :)

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off  

#214 PostWysłany: 04 Sty 2021 17:11 

Zbanowany
Jakie są Wasze doświadczenia jeśli chodzi o kraje, które są najtańsze do podróżowania i życia w nich.
 Relacje PM off  

#215 PostWysłany: 04 Sty 2021 17:42 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@Rohan czy masz na mysli tylko samo zycie w danym kraju, bez kosztow dolotu i ewentualnego zachodu z uzyskaniem wizy? ;)
Najprawdopodobniej zalezy od stylu podrozowania, jaki preferujesz, hotele/lodge czy hostele, lokalne srodki transportu typu przepelnione na maxa busy, tuk-tuk w ktory mozna wladowac kilka osob czy tez domestic flights albo wypozyczenie auta samemu czy z kierowca.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.

#216 PostWysłany: 04 Sty 2021 18:06 

Loty: 38
Kilometry: 22 649
niebieski
Należałoby rozdzielić zagadnienia: koszty życia i koszty podróżowania. Bo ktoś kto zostaje ponad miesiąc w jakimś miejscu to już chyba nie jest podróż, tylko osiedlenie, Inne koszty.
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.

[ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Google [Bot] oraz 3 gości