Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lis 2022 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2019
Posty: 9
Chciałbym założyć wątek w którym podróżnicy opisują swoje przygody związane z wymeldowaniem.
Podczas ostatniej podróży zastanawiałem się nad tym jakie mogą być konsekwencje zbyt późnego wymeldowania.
Jak często Wy przeciągacie godziny w których macie opuścić swój pokój?
Czy kiedykolwiek ktoś został za to obciążony? A może mieliście inne nieprzyjemne sytuacje?
Jeśli podobny wątek już istnieje to z góry przepraszam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 01 Lis 2022 19:55 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Nie przeciągam, bo po co? Jeśli potrzebuję poźniej wymeldować się, to uzgadniam to z recepcją hotelu i 1-2 godziny nie stanowiły nigdy problemu. Raz wymeldowywałem się o 16 zamiast 12 - też wystarczyło tylko zapytać. Bywało, że do hotelu dotarłem wcześniej, ostatnio jeden z sieciowych hoteli zameldował mnie o 13 zamiast o 15. Po prostu przyjechałem o tej godzinie, o której mi się udało i wprost powiedziałem, że wiem, że jestem wcześniej.
A jeśli by trzeba dopłacić - to co za problem? Dla "paru złotych" czy może nawet i 100 USD robić z siebie żebraka? Można, jeśli ktoś to preferuje, czemu nie ale osobiście nie chce mi się tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Lis 2022 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Hanni46 napisał(a):
Jak często Wy przeciągacie godziny w których macie opuścić swój pokój?
Czy kiedykolwiek ktoś został za to obciążony? A może mieliście inne nieprzyjemne sytuacje?

Nigdy, choć nie raz wymeldowywałem się w ostatniej minucie. ;) Dzięki temu nieprzyjemnych sytuacji brak. :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Lis 2022 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 67
Loty: 91
Kilometry: 139 677
Przypomina mi się dziewczyna z jednego hostelu, która po wyjściu pod prysznic nie mogła wrócić do swojego pokoju po rzeczy, bo punktualnie zablokowali jej kartę. Pamiętam ją taką mokrą w ręcznikach proszącą w recepcji o pomoc, więc na pewno jest to coś, o czym warto pomyśleć wcześniej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Lis 2022 23:44 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Konsekwencją zasiedzenia się w pokoju może być to, że pokojowa wtargnie w trakcie porannego seksu. Dlatego też z zasady unikam (oczywiście zasiedzenia się, a nie seksu ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Lis 2022 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@Misiatek Nie wiesz co tracisz. Taki z nutką grozy jest lepszy. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Lis 2022 23:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Dobrze, że jesteście wtedy sami. :P
Góra
 Profil Relacje PM off
miotaczkiszonki lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 07 Lis 2022 04:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4086
HON fly4free
Misiatek napisał(a):
...że pokojowa wtargnie w trakcie porannego seksu...
To dla odmiany w krajach arabskich/muzułmańskich może wtargnąć pkojowy i może być jeszcze ciekawiej... jak kto woli
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Lis 2022 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Przemm napisał(a):
A jeśli by trzeba dopłacić - to co za problem? Dla "paru złotych" czy może nawet i 100 USD robić z siebie żebraka?

Oczywiście że to nie problem, wszyscy tak robią bez zająknięcia na forum fly4fr... a nie, zaczekaj.


Myślę że temat powstał po to, żeby poznać doświadczenia forumowiczów w sytuacji, gdy ktoś zaspał/zapomniał, czy cokolwiek podobnego - raczej reakcja przeciętnego użytkownika tego forum to wcale nie jest natychmiastowe wyciągnięcie banknotu studolarowego (oraz czekolady ;) ).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Lis 2022 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 416
Kilometry: 785 832
srebrny
Hanni46 napisał(a):
Podczas ostatniej podróży zastanawiałem się nad tym jakie mogą być konsekwencje zbyt późnego wymeldowania.
Jak często Wy przeciągacie godziny w których macie opuścić swój pokój?


Konsekwencje? Po pierwsze rozwalasz system organizacji pracy personelowi sprzątającemu. Po drugie uniemożliwiasz punktualne zameldowanie się kolejnym gościom. Z mojego punktu widzenia strasznie to dziecinne i słabe....
Bardzo często wykorzystuję pokój hotelowy do ostatniej możliwej minuty. Ale nigdy nie zostaję dłużej bez uzgodnienia z recepcją.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Przemm lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 07 Lis 2022 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Hanni46 napisał(a):
Jak często Wy przeciągacie godziny w których macie opuścić swój pokój?


Bez wcześniejszgo uzgodnienia z personelem hotelu - nigdy.

A jeśli lot powrotny mam np o 22, to prawie zawsze kupuję następną dobę hotelową i wymeldowuję się kiedy mi pasuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 07 Lis 2022 12:32 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Djorkaeff napisał(a):
Oczywiście że to nie problem, wszyscy tak robią bez zająknięcia na forum fly4fr... a nie, zaczekaj.
Myślę że temat powstał po to, żeby poznać doświadczenia forumowiczów w sytuacji, gdy ktoś zaspał/zapomniał, czy cokolwiek podobnego - raczej reakcja przeciętnego użytkownika tego forum to wcale nie jest natychmiastowe wyciągnięcie banknotu studolarowego (oraz czekolady ;) ).


Nie wiem, jak robią wszyscy ale czy faktycznie większość użytkowników tego forum nie zareagowałaby gotowością do poniesienia kosztu? Jeśli tak, to dlatego że im żal tych 100 $, czy ich nie stać? Co do żalu za wspomnianymi 100 dolarami - żal rozumiem, bo głupio tracić i ja też nie lubię. Ale drugi powód, to chyba nie jest na miejscu, bo "fly4free" wg mnie nie oznacza forum dla żebraków-gołodupców żyjących ponad stan i podróżujących, mimo że ich nie stać na takie hobby ale raczej takich, którzy lubią podróżować w niedrogi sposób.
Co do powodów powstania tego wątku, to odniosłem nieco inne wrażenie odczytując pytanie "Jak często Wy przeciągacie godziny w których macie opuścić swój pokój" - zarówno słowo "przeciągacie" jak i pytanie nie o to, czy się komukolwiek zdarzyło ale jak często to robicie może sugerować regułę, przyjętą taktykę i nie wskazuje na przypadkowy błąd. Ale może być to też odzwierciedlenie luźnego, lekceważącego podejścia do terminów, są i tacy ludzie przecież.
Widocznie jestem nieco dziwaczny, że byłbym gotów ponieść dodatkowy koszt. Jeśli bym z powodu własnego niedopatrzenia spóźnił się z wymeldowaniem, to raczej musiałoby być to znaczące spóźnienie a nie 5 minut dłużej z powodu czekania na windę, żeby hotel wymagał opłaty dodatkowej za rozpoczętą dobę. W takiej sytuacji, gdybym widział moją winę, to kwestią ambicjonalną byłoby uregulowanie należności - po prostu tak to bywa, że gdy o czymś zapomnimy, to czasem trzeba zapłacić tzw. "gapowe".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Lis 2022 13:03 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Nie rozumiem jak można zapomnieć wymeldować się z hotelu? Godziny doby hotelowej są zazwyczaj podobne wszędzie, raczej nie wyobrażam sobie "zapomnieć" wyjść z pokoju do np. 11. Jest to albo perfidne lekceważenie, co zostało tutaj napiętnowane, albo późniejsza godzina była wcześniej ustalona z recepcją. Prawdę powiedziawszy często hotel ma dość ograniczone możliwości ściągnięcia dodatkowej opłaty. Jeżeli wcześniej nie daliśmy swojej karty na recepcji, a płatność poszła np. w 100% przez booking to wbrew pozorom nie jest takie proste ściągnięcie dodatkowej kasy przez pośrednika. Szczególnie, że często nie ma wogóle konieczności oficjalnego check out i np. zdania klucza (karta). Oczywiście jeżeli hotel się uprze to ściągnie te extra pieniądze, tak samo jak wyjdziemy z pokoju z tv, jednak nie będzie to ani proste, ani szybkie. Szczęśliwie większość podróżnych nie wynosi TV i nie zapomina wyjść z pokoju, więc hotele najczęściej nie tracą czasu i pieniędzy na margines zachowań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Lis 2022 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Niebardzo wiem do czego miałby służyć ten wątek.

Większość osób z forum Fly4free to ludzie podróżujący (w odróżnieniu od turystów) i hotel służy im zazwyczaj spaniu i odpoczynkowi po podróży.
Opieram to trochę na własnych doświadczeniach, gdzie nocując w hotelu rano wstaję, jem śniadanie i zazwyczaj max. do 10 wychodzę na zwiedzanie i wracam raczej też nie wcześniej niż o 19-20.

Z kolei przy wymeldowaniu większość hoteli pozwala (i ma miejsce) przechować bagaż do popołudnia/wieczoru, kiedy możemy go odebrać wracając na lotnisko.
Parę razy zdarzyło mi się też przylecieć z samego rana i pójść do hotelu i jeżeli nie było możliwości odebrania pokoju to pytałem o możliwość zostawienia bagażu.

Po prostu przy najczęściej krótkich wyjazdach (2-4 dni) szkoda mi czasu na siedzenie w pokoju w hotelu.

Oczywiście to doświadczenie z podróżowania z plecakiem, gdzie od biedy nie ma problemu z całodniowym jego noszeniem na plecach.
Ale oczywiście z walizką kabinową (już nawet nie wspominam o dużej) to znacząco utrudnia.

--------

Raz zdarzyło mi się totalnie zaspać - to był hotel kapsułowy w Singapurze.
Przyleciałem o 3 w nocy, cały dzień intensywnego zwiedzania w tamtejszym klimacie, do tego różnica czasu rozregulowująca organizm i jak padłem o 1 w nocy, to spałem do 13, aż zostałem obudzony przez serwis sprzątający (to był weekendowy trip, więc tylko 1 nocka). Przeprosiłem, wykąpałem się i zwinąłem w 20 minut.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 07 Lis 2022 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
opo napisał(a):
Nie rozumiem jak można zapomnieć wymeldować się z hotelu? Godziny doby hotelowej są zazwyczaj podobne wszędzie, raczej nie wyobrażam sobie "zapomnieć" wyjść z pokoju do np. 11.


Tomo14 napisał(a):
Niebardzo wiem do czego miałby służyć ten wątek.

Większość osób z forum Fly4free to ludzie podróżujący (w odróżnieniu od turystów) i hotel służy im zazwyczaj spaniu i odpoczynkowi po podróży.


Przedstawię więc sport ekstremalny, który obecnie uprawiam... tadam


:arrow: Podróżowanie z małymi dziećmi.



Różne są podróże i czasem podróżuje się nie po to, żeby zwiedzać wszystko z planem dnia, ale po to, żeby odpocząć od codzienności - i wtedy można o wielu rzeczach zapomnieć - we wcale nie zamierzony sposób.

Żeby nie było bez treści - u mnie sama obecność dzieci przy check inie powodowała oferty, żeby zmienić godzinę wymeldowania z 10 na 11, pomagała też czasem znajomość lokalnego języka - od razu inna gadka z recepcjonistą.

Również może nieco kontrowersyjnie, ale unikam takich rozmów z recepcjonistami z Indii i Bangladeszu - są często mało elastyczni i sztywno trzymają się zasad - wystarczy zapytać innego recepcjonistę i zazwyczaj rozwiązanie da się znaleźć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Lis 2022 15:02 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
@Djorkaeff
Nie Ty jedyny podróżujesz z dziećmi, ja również mam tę przyjemność, mimo wszystko to dość popularna konfiguracja. Niemniej jednak, jak już tu powiedziano wcześniej, ustalenie wcześniej z recepcją późniejszej godziny wymeldowania jest normalne, "zapomnienie" o wymeldowaniu już niekoniecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 07 Lis 2022 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Ja uzgadniam, ale rozumiem że ktoś może zapomnieć, bo sam mam dzieci, przy których czasami zapominam jak się nazywam, a co dopiero, o której mam check out. :)

Miałem też sytuację, w której godzina wymeldowania była różna w różnych źródłach (pośrednik, kartka w pokoju) - różnie bywa, warto nie zakładać z góry złych intencji u osób, którym się checkout przedłuży.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Lis 2022 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Raz mialem taka sytuacje, lot powrotny o 17, mialem wstac rano i cos jeszcze pozwiedzac ale.. pojawil sie mega kac, byc moze zatrucie jeszcze jakies, nie wazne, rano nie bylem w stanie sie z lozka podniesc, check out 11, od 12 zaczely sie telefony, od 13:15 sprzataczka weszla i kazala sie zbierac, o 13:45 przyszla raz jeszcze z kolezanka :lol: Zebralem sie w 10 min, na recepcji ogólnie luzik, cos tam ponarzekali ale i tak za wiele nie pamietam.

Innym razem, nie pozny check out ale dwie rezerwacje na inne osoby i po prostu karte wylaczyli tak ze trzebabylo sie tlumaczyc w recepcji (mialo byc ok ale nie przekazali info).
Góra
 Profil Relacje PM off
flyfox lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 09 Lis 2022 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Ja mam dosc specyficzny sposob podrozowania, wyrywam sie z domu na krotko i gonie jak "wsciekly pies".
Czesto zdarzalo mi sie prosic obsluge hostelu podkreslam hostelu nie hotelu, o zgode na prysznic np wieczorem przed powrotem do domu.
Nie pamietam bym spotkal sie z odmowa. Bezcenne po calym dniu wziac prysznic, zalozyc swieze ciuchy i udac sie na lotnisko.

Nie chce sie odnosic kto i jak kombinuje z hotelem i wymeldowaniem, zycie pisze przerozne scenariusze.
Wszedzie pracuja ludzie i wierze, ze mozna sie dogadac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Lis 2022 21:33 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Abstrahując od dywagacji filozoficzno-moralno-edukacyjnych, czysto praktycznie:

1) Zawsze wypada uzgodnić z recepcją późniejsze wymeldowanie jeśli go potrzebujemy : czasem jest ono możliwe za darmo, czasem za dodatkową opłatą, czasem w ogóle; oczywiście czas przedłużenia też może być różny: zdarzały mi się sytuację, że mimo wysokiego statusu hotel nie chciał się zgodzić na więcej niż 1-2 h więcej, a bywało i że bez dopłaty zgadzał się do 18 czy 20 mimo doby kończącej się o 12.
2) Zwykle nie jest żadnym problemem krótkie przedłużenie pobytu w pokoju bez uzgodnienia: mam na myśli wyjście z pokoju przykładowo o 12:15 zamiast 12
3) W niektórych hotelach w okolicach godziny wymeldowania lub krótko po niej recepcja dzwoni do pokoju przypominając o tym i pytając gościa o jego dalsze plany ; w szczególności chodzi o ustalenie, czy gość np. przedłuża pobyt w hotelu na kolejną dobę.
4) Nieuzgodnienie późniejszego wymeldowania może się wiązać z naliczeniem opłaty przez hotel albo za późniejszy check-out, albo nawet za następną dobę, w zależności od polityki danego hotelu: warto mieć to na względzie, żeby potem nie było kosztownej niespodzianki.
5) Podejście hoteli jest bardzo różne - zwykle bardziej restrykcyjne są pod tym względem hotele resortowe i typowo wakacyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
radeom uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group