Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Lut 2015 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Nie jestem w stanie zrobić rankingu, które jest najładniejsze - dla mnie wszystkie są na pierwszym miejscu :)
Jeśli macie ochotę, do dodawajcie Wasz prywatny i subiektywny ranking!
A może ktoś był w Amazonii w miejscu spotkania rzek? Ja to mam dopiero przed sobą, ale chętnie bym obejrzała fotki stamtąd :)

*Rio de Janeiro - tak tak, wszyscy wiedzą, że to Cudowne Miasto i tak dalej, ale to po prostu prawda! ciężko być przekornym i się nie zgodzić, skoro to miejsce zapiera dech i wcale nie jest tak niebezpieczne, jak się powszechnie uważa; niżej widok z Głowy Cukru - po prostu szczęka mi opadła jak wysiadłam z wagonika i to zobaczyłam
Image

*Paraty - kilka godzin autobusem lub samochodem od Rio, a zupełnie inna rzeczywistość, jakbyśmy się przenieśli w czasie do epoki kolonialnej; jedno z moich ukochanych miejsc w Brazylii, ma wszystko o czym można marzyć: łatwy dojazd, zabytki, piękne krajobrazy, bliskość wody, no i niezastąpioną caipi-gabrielę w Arte & Cachaca Wagnera
Image

*Iguacu - też bardzo popularne miejsce, ale to jest oczywiste, czemu przyjeżdża to tylu turystów - miejsce jest niesamowite, nie da się opisać, trzeba zobaczyć
Image

*Balneario Camboriu - leży w sąsiedztwie Florianopolis, które jest znacznie częściej odwiedzane. Ale mnie urzekła nazwa tego miasteczka i fakt, że jest nazywane "małym Rio" - rzeczywiście trochę podobne, a przede wszystkim można się tu zrelaksować. Jeśli ktoś odwiedza wybrzeże stanu Parana, to nie znajdzie tam fajnych plaż, lepiej jechać od razu na południe do stanu Santa Catarina, i BC jest tam jedną z najlepszych miejscówek
Image

*Salvador - to miasto jest wręcz zaczarowane, magiczne. Historia, kultura i jedzenie - zupełnie wyjątkowe. Niżej na zdjęciu latarnia morska w popularnej turystycznie dzielnicy Barra
Image

*Itacare - małe miasteczko w stanie Bahia, z najpięknieszymi plażami jakie widziałam w Brazylii.
Image

*Chapada Diamantina - Bahia to nie tylko plaże i zabytki. Płaskowyż w głębi stanu jest wart zobaczenia, także ze względu na najwyższy wodospad w Brazylii, Cachoeira da Fumaca, na zdjęciu
Image

*Lencois Maranhenses - wyżej na północ, prawie przy samym równiku, jest park narodowy Lencois Maranhenses, który wygląda jak miejsce prosto z bajki. Po porze deszczowej wgłębienia w wydmach wypełniają się wodą i tworzy to nieziemski krajobraz
Image

*Sao Luis - stolica stanu Maranhao, miała być dla nas przystankiem w drodze do powyższego parku, ale okazała się uroczym tropikalnym miastem, a w dodatku trafiliśmy na festiwal ludowy, który przeniósł nas w zupełnie inną rzeczywistość i sprawił, że zupełnie się zakochałam w tym miejscu
Image

*Okolice Jericoacoara - kiedyś jak Itaka miała wycieczki do Fortalezy, to sporo osób docierało także do pobliskiej Jericoacoary, uważanej za jedną z najładniejszych plaż w Brazylii. Teraz trzeba się trochę bardziej nagimnastykować, żeby się tam znaleźć, ale nie sama Jeri, tylko okolice są warte odwiedzenia. Zobaczcie te hamaki w cieplutkiej wodzie - nie ma lepszego relaksu
Image

*Carneiros - to jest plaża na pograniczu stanów Pernambuco i Alagoas na północnym wschodzie. Chociaż stan Pernambuco podobał mi się średnio, to plaża już dużo bardziej - typowa tropikalna plaża z palmami kokosowymi, urocza.
Image
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Pelegrino-1 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 03 Mar 2015 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2013
Posty: 16
brasilka2, mega przydatny ranking, bardzo dzięki! Mam głupie pytanie, wybieramy się 20 kwietnia do Brazylii. Wracamy 9 Maja. Chcemy spędzić około 5 - 7 dni w Rio + zwiedzic Salvador i jak da radę Paraty. Natomiast pozostałą część wyprawy chcielibysmy zaszyc się na jakiejs plazy gdzie nie bedzie zbyt duzej ilosci turystow. Jestes w stanie moze cos polecic? bardzo dzieki z gory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Mar 2015 10:46 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 49
Loty: 33
Kilometry: 62 360
Paraty jest cudowne! Polecam calym sercem. Natomiast jesli chodzi o plaze - moze Ilha Grande? Wyspa jest przepiekna, sa plaze, sa trasy trekkingowe... na wyspe plywaja regularnie promy z Angry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Mar 2015 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2013
Posty: 16
Ilha grande jest jedną z opcji i wydaje się być niedaleko Rio. Patrzę na różne prognozy pogody na ten region i widzę różne informacje, że nie jest to najlepsze miejsce na wyjazd Kwiecien / Maj . Mozecie jeszcze cos jako backup plan polecic? malo ludzi , ladna plaza, niezbyt daleko od Rio, zeby nie trzeba bylo latac, tylko busem mozna bylo dojechaC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Mar 2015 17:36 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 49
Loty: 33
Kilometry: 62 360
Buzios - miejsce b.ładne, ale po 1. to znany kurort, gdzie nawet poza sezonem może być trochę ludzi, a po 2. ceny trochę wywindowane. Mimo wszystko polecam, zwłaszcza że w dystansie pieszym jest co najmniej kilka plaż i można z powodzeniem wybierać te mniej popularne wśród turystów.
Cabo Frio - miasteczko niedaleko Buzios; miejsce chyba równie atrakcyjne, a bardziej kameralne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Mar 2015 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Plażowanie planujesz w pobliżu Rio czy Salvadoru?
Jeśli Rio, to w grę wchodzą 3 miejsca: Buzios, Ilha Grande i Paraty.
W pobliżu Salvadoru: Morro de Sao Paulo i Praia do Forte.

Jak dla mnie, to plaże miejskie Rio i Salvadoru też idealnie nadają się do plażowania :) Nie są może ciche i spokojne, ale mają wygodną infrastrukturę, także poza sezonem - akurat byłam w obydwu miastach w lipcu-sierpniu. Nie było za dużo ludzi, szczególnie w Salvadorze, a warunki idealne.
Najfajniejsze plaże na jakich byłam są w Itacare w stanie Bahia, no ale to jest kawałek drogi od Salvadoru :)
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Mar 2015 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2013
Posty: 16
nie chce plazowac w rio , ze wzg. na tlok o ktorym wszyscy mowia. szukam czegos bardziej kameralnego :) dzieki bardzo za wasze propozycje, zabieram sie do lektury o kazdym miejscu poczytac i zadecydowac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Mar 2015 01:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Buzios poza sezonem jest puste i kameralne jak na tamtejsze standardy. Noclegi też niedrogie.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Mar 2015 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
emzet napisał(a):
nie chce plazowac w rio , ze wzg. na tlok o ktorym wszyscy mowia. szukam czegos bardziej kameralnego :)


Zobacz ten tłok w Rio na plaży - niżej wklejam zdjęcia z lipca :)

Załączniki:
100_2280.JPG
100_2280.JPG [ 35.92 KiB | Obejrzany 2795 razy ]
100_2276.JPG
100_2276.JPG [ 51.17 KiB | Obejrzany 2795 razy ]
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Mar 2015 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2013
Posty: 16
brasilka2, widze tylko ze ja nie jade w lipcu a kwietniu :) z reszta wszedzie czytam ze copacabana jest mocno przereklamowana, fajna na chwilę a później warto gdzieś indziej jechac...
zawiert, wlasnie patrzę buzios, faktycznie wydaje się fajne. musze jeszcze tylko doczytac jaki tam klimat jest w kwietniu/maju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Mar 2015 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
emzet napisał(a):
brasilka2, widze tylko ze ja nie jade w lipcu a kwietniu :) z reszta wszedzie czytam ze copacabana jest mocno przereklamowana, fajna na chwilę a później warto gdzieś indziej jechac...
zawiert, wlasnie patrzę buzios, faktycznie wydaje się fajne. musze jeszcze tylko doczytac jaki tam klimat jest w kwietniu/maju.


No, ja też wolę Ipanemę :) I właśnie z tej plaży są te zdjęcia. Niestety nie byłam w kwietniu, więc tu nic nie podpowiem.
Buzios fajne, ale Paraty lepsze :)
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Mar 2015 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2013
Posty: 16
brasilka2, aa to wszystko tlumaczy :) hehe
bahia z salwadorem ma chyba przyjemniejszy klimat kwiecien/maj od buzios? Przynajmniej z tego co widzę? Te Paraty tez sa sliczne, szczerze to po prostu za duzo tego!!! :) tak duzo miejsc a tak malo czasu, ciezko zdecydowac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Mar 2015 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Niestety, w Bahia wtedy właśnie najbardziej pada :)
Ale nie musi Ci to zepsuć urlopu, bo pogoda jest nieprzewidywalna i może właśnie mało padać. Ale generalnie pomiędzy kwietniem a czerwcem w Bahia jest pora deszczowa.

Za to w Buzios jest mikroklimat, który sprawia, że jest bardziej słonecznie niż na przykład w Rio.
Tu jest po angielsku opisane ogólnie o pogodzie w Buzios, a niżej każdy miesiąc osobno:
http://www.aromadomar.com.br/buzios/clima-em-b-a-zios.htm

A żeby Ci zobrazować plaże w Buzios, wklejam zdjęcie z zeszłego roku :)
Caipi-marakuja chyba po 12 reali.

Załączniki:
100_2309.JPG
100_2309.JPG [ 103.02 KiB | Obejrzany 2739 razy ]
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Mar 2015 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2013
Posty: 16
brasilka2, dzieki! przejrzalem tą stronkę, faktycznie te buzios jest opcją pod kątem klimatu w kwietniu/maju! znasz moze jakas stronkę ktora w taki sam sposob opisywalaby inne regiony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Mar 2015 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
emzet napisał(a):
brasilka2, dzieki! przejrzalem tą stronkę, faktycznie te buzios jest opcją pod kątem klimatu w kwietniu/maju! znasz moze jakas stronkę ktora w taki sam sposob opisywalaby inne regiony?


Niestety, nie mam jednej sprawdzonej strony - ta akurat to stronka pousady.
Po prostu szukam sobie w Google jaka jest pogoda w regionie, do którego jadę. Ale klimat teraz jest tak dziwny, że wszystkiego się można spodziewać. Byłam w Rio w 2010 r. w lutym i w 2012 r. w lutym i pogoda była zupełnie inna. Za pierwszym razem słońce i upał, ocean ciepły jak zupa. Za drugim razem, zimniej, więcej padało, a ocean lodowaty. Ostatnio byłam w Rio w lipcu 2014 i była piękna pogoda, woda dość ciepła (cieplejsza niż ostatnio w lutym!).
Tak że nie ma reguły. :)
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Mar 2015 18:17 

Rejestracja: 15 Lut 2015
Posty: 5
Ja gorąco polecam płaskowyż Chapada Diamantina i Lencois. Dla nas to było najpiękniejsze miejsce podczas zeszłorocznego pobytu.

A oprócz tego Paraty. Ilha Grande zapowiadała się rajsko, ale pogoda nie dopisała i nie zaszaleliśmy. A w Rio stanowczo najpiękniej było na Ipanemie.

Pozdrawiam
Ania

Załączniki:
Komentarz do pliku: Pochmurna Ilha Grande (widok z balkonu)
09-Ilha-Grande.jpg
09-Ilha-Grande.jpg [ 117.05 KiB | Obejrzany 2618 razy ]
Komentarz do pliku: Ipanema
01-Ipanema.jpg
01-Ipanema.jpg [ 149.69 KiB | Obejrzany 2618 razy ]
Komentarz do pliku: Widok w kierunku Paraty (wycieczka kajakowa)
11b-kayaking-Paraty.jpg
11b-kayaking-Paraty.jpg [ 155.57 KiB | Obejrzany 2618 razy ]
Komentarz do pliku: Chapada Diamantina
04-Chapada-Diamantina.jpg
04-Chapada-Diamantina.jpg [ 129.4 KiB | Obejrzany 2618 razy ]
_________________
Ania
https://howfarisit.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off
brasilka2 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 06 Mar 2015 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
howfarisit - piękne zdjęcia!
Aż zatęskniłam, żeby znowu pojechać do Bahia :)
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Mar 2015 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Rio sprzed lat
http://www.bbc.com/news/world-latin-america-31710778
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Cze 2015 15:48 

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 57
Loty: 250
Kilometry: 613 775
Mam dwa pytania odnośnie Itacare
1) Czy warto mieć tam samochód, jeżeli tak to czy brać go na cały pobyt (5 dni), czy ewentualnie na krócej?
2) Jakie są możliwości dostania się z Ilheus do Itacare?

pozdrawiam saslong
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Lip 2015 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
saslong napisał(a):
Mam dwa pytania odnośnie Itacare
1) Czy warto mieć tam samochód, jeżeli tak to czy brać go na cały pobyt (5 dni), czy ewentualnie na krócej?
2) Jakie są możliwości dostania się z Ilheus do Itacare?


1. Warto mieć samochód, bo niektóre plaże są położone dość daleko od centrum i nie wiem ile by się tam szło na piechotę. Skąd będziesz jechał do Itacare? Czy chcesz wypożyczyć samochód w miejscu, z którego wyruszasz, czy dopiero w Itacare?
2. Na pewno są autobusy, a samochodem to jakieś 70 km prostą i malowniczą drogą. W połowie drogi punkt widokowy (mirante), jak niżej. Warto się zatrzymać :)

Załączniki:
Obraz 354.jpg
Obraz 354.jpg [ 217.81 KiB | Obejrzany 2223 razy ]
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off
saslong lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group