Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Kwi 2017 20:20 
Awatar użytkownika

Loty: 112
Kilometry: 292 161
niebieski
marcin.n napisał(a):
Ja. Kangchenjungę, Makalu BC, Trzy Przełęcze Khumbu, dookoła Manaslu, dookoła Dhaulagiri i wiele innych.

A który byś polecił jako najfajniejszy w Twojej opinii, ale jednak nie bardzo mocno wymagający dla osób początkujących w górach?

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 16 Kwi 2017 20:26 
Awatar użytkownika

niebieski
Świetna relacja! Miło było poczekać do końca i przeczytać całość ;) Coś te himalaje przyciągają coraz bardziej....
ambush lubi ten post.

#23 PostWysłany: 16 Kwi 2017 20:56 

Loty: 213
Kilometry: 626 131
ambush napisał(a):
marcin.n napisał(a):
Ja. Kangchenjungę, Makalu BC, Trzy Przełęcze Khumbu, dookoła Manaslu, dookoła Dhaulagiri i wiele innych.

A który byś polecił jako najfajniejszy w Twojej opinii, ale jednak nie bardzo mocno wymagający dla osób początkujących w górach?

Wszystko jest bardzo złożone :). Ile dni ma byc trekking? Bardziej tańszy rejon czy droższy?(bo koszta pozwoleń w niektórych rejonach, koszta przelotów trzeba uwzględnić itp)
Dla początkujących to może Dookoła Manaslu i ewentualnie dolina Tsum(wszędzie lodge) albo Trzy Przełęcze(ten na większych wysokościach, pewnie droższy od Manaslu).
Pozdrawiam,
Marcin
 Relacje PM off
ambush lubi ten post.

#24 PostWysłany: 16 Kwi 2017 22:00 
Awatar użytkownika

niebieski
BooBooZB - dzięki za miłe słowa! Co do himalajów nawet nie ma co się zastanawiać - Ja nie byłem jakiś mega fanem, a wystarczył jeden raz i zabujałem się na amen! :) Ty ze swoich relacji widać lubisz chłodniejszy klimat to tam Twoja nogą musi stanąć :) Jednak te góry są nieporównywalne z żadnymi innymi...no chyba, że Karakorum :p

Marcin - akurat dla mnie nie ma znaczenia ile dni treku...z tą ceną to wiem, że różnie bywa np Górny Mustang to koszta jakieś niesamowite są...Ale on chyba zdecydowanie najdroższy ze wszystkich. Przyjrzę się temu dookołą Manaslu, dzięki za wskazówkę :) A powiedz jeszcze, który był najtrudniejszym, który robiłeś?

moje relacje:
Jamajka -Fałszywy Raj
Kostaryka -Pura Vida
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 17 Kwi 2017 00:09 

Loty: 213
Kilometry: 626 131
Sherpani Col-West Col - Amphu Lapcha.
Oraz Dookoła Dhaulagiri+z Dhampus Peak - ze względu na nieprzewidywalną i niebepieczną pogodę w rejonei Dhampus Pass i Przełęczy Francuskiej.
Kangchenjunga North BC & South BC - ze względu na dystanse, długość trekkingu, pijawki ;)
Pozdrawiam,
Marcin
 Relacje PM off
ambush lubi ten post.

#26 PostWysłany: 17 Kwi 2017 08:44 
Awatar użytkownika

niebieski
Franka Frankowska napisał(a):
A czy ktoś z was robił ten treking albo EBC w innym terminie? np kwiecień/maj lub pod październik/listopad?

Ja bylem na AC i czesci ABC w listopadzie, zaczalem w polowie listopada. Generalnie lepiej jechac w mojej ocenie troche pozniej czyli nie w samym pazdzierniku. Moze byc zimniej ale nie ma takiego tloku i nie ma problemu ze znalezieniem miejsca do spania.
 Relacje PM off
ambush lubi ten post.

#27 PostWysłany: 17 Kwi 2017 12:33 
Awatar użytkownika

niebieski
grzesiekc napisał(a):
Franka Frankowska napisał(a):
A czy ktoś z was robił ten treking albo EBC w innym terminie? np kwiecień/maj lub pod październik/listopad?

Ja bylem na AC i czesci ABC w listopadzie, zaczalem w polowie listopada. Generalnie lepiej jechac w mojej ocenie troche pozniej czyli nie w samym pazdzierniku. Moze byc zimniej ale nie ma takiego tloku i nie ma problemu ze znalezieniem miejsca do spania.

A powiedz mi jak to było, ze śniegiem na ABC w tym terminie? Czy to prawda, że październik/listopad nie ma tam w ogóle śniegu na szlaku? Jak było w Twoim przypadku?

moje relacje:
Jamajka -Fałszywy Raj
Kostaryka -Pura Vida
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 17 Kwi 2017 14:00 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie ma sniegu, nawet i na Thorung La przeaznie go nie ma. Ja przechodzilem z Tatopani po powrocie z treku skrecilem w lewo na Poon Hill a potem wydaje mi sie bo bylem tam w 2013, ze ostatnim miejscem do ktorego dotarlem byl Ghandruk i dalej juz szedlem tylko w dol
 Relacje PM off
ambush lubi ten post.

#29 PostWysłany: 17 Kwi 2017 19:49 
Awatar użytkownika

niebieski
grzesiekc napisał(a):
Nie ma sniegu, nawet i na Thorung La przeaznie go nie ma. Ja przechodzilem z Tatopani po powrocie z treku skrecilem w lewo na Poon Hill a potem wydaje mi sie bo bylem tam w 2013, ze ostatnim miejscem do ktorego dotarlem byl Ghandruk i dalej juz szedlem tylko w dol

No widziałem pare relacji z tych miesięcy i aż nie mogłem uwierzyć, bo sam widzisz jak wyglądało to w terminie kiedy my byliśmy. Szczerze śnieg robi robote ;)

moje relacje:
Jamajka -Fałszywy Raj
Kostaryka -Pura Vida
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 17 Kwi 2017 21:40 
Awatar użytkownika

niebieski
Snieg akurat w mojej ocenie dodaje tylko uroku, jezeli nie jest go za duzo i nie utrudnia treku. Najwazniejsze jest jednak blekitne niebo i majestat gor.
 Relacje PM off
ambush lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.

#31 PostWysłany: 25 Kwi 2017 11:51 
Awatar użytkownika

niebieski
grzesiekc napisał(a):
Snieg akurat w mojej ocenie dodaje tylko uroku, jezeli nie jest go za duzo i nie utrudnia treku. Najwazniejsze jest jednak blekitne niebo i majestat gor.

No to fakt...my idąc na przełomie lutego i marca mieliśmy szczęście co do pogody. Ale z tego co słyszałem gdybyśmy poszli chwile później chmury przykryły wszystko na tydzień. A idąc w listopadzie było tak, że masz te 90% szans na pogodę z dobrą widocznością? Czy jednak też jest to takie powiedzmy 50/50 ?

moje relacje:
Jamajka -Fałszywy Raj
Kostaryka -Pura Vida
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 16 Maj 2017 17:24 
Awatar użytkownika

Loty: 120
Kilometry: 257 309
Ja przeszedłem trek Annapurna Circuit na przełomie lutego i marca w tym roku 2017 r. Fantastyczna sprawa, gorąco polecam, wrzucę relację za jakiś czas ;) Spotkałem sporo osób po drodze i tylko jedna para emerytów z Włoch miała przewodnika i tragarza. Trudności technicznych czy nawigacyjnych nie ma praktycznie żadnych, więc spokojnie można iść samemu nawet jak się nigdy nie było poza Beskidami czy Tatrami.
 Relacje PM off
ambush lubi ten post.

#33 PostWysłany: 16 Maj 2017 22:33 
Awatar użytkownika

niebieski
novaq64 napisał(a):
Ja przeszedłem trek Annapurna Circuit na przełomie lutego i marca w tym roku 2017 r. Fantastyczna sprawa, gorąco polecam, wrzucę relację za jakiś czas ;) Spotkałem sporo osób po drodze i tylko jedna para emerytów z Włoch miała przewodnika i tragarza. Trudności technicznych czy nawigacyjnych nie ma praktycznie żadnych, więc spokojnie można iść samemu nawet jak się nigdy nie było poza Beskidami czy Tatrami.

Ile zajęło Ci przejście całego Circuit? Śmiesznie się składa bo szliśmy dokładnie w tym samym terminie :) Koniecznie zdaj fotorelację! Będę czekał :)

moje relacje:
Jamajka -Fałszywy Raj
Kostaryka -Pura Vida
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 16 Maj 2017 23:26 
Awatar użytkownika

Loty: 120
Kilometry: 257 309
W sumie jakieś 14 dni szedłem. Trochę musiałem skrócić trek (za mało urlopu) i z Jomson zjechałem jeepem do Tatopani skąd jeszcze doszedłem do Poon Hill i potem do Nayapul.

Generalnie dla trekerów region Annapurny jest całoroczny i nie koniecznie trzeba tam jechać w październiku żeby przeżyć piękną przygodę, Wasza relacja to tylko potwierdza, gratuluję pięknych zdjęć ;) W przyszłym roku wracam do Nepalu na co najmniej miesiąc i chce zrobić trekking three passes + może jak się uda wejść na Island Peak.
 Relacje PM off
ambush uważa post za pomocny.

#35 PostWysłany: 17 Maj 2017 00:06 

niebieski
To ja się dla odmiany wypowiem trochę inaczej na temat przewodników i tragarzy. Na ABC czy większości innych popularnych treków w Nepalu nie ma obowiązku brać tragarza ani przewodnika. Inna sprawa, czy pomimo tego nie warto jednak rozważyć wynajęcia sobie kogoś takiego.
Dzienny koszt takiej przyjemności to niewiele, jeżeli załatwia się to samodzielnie na początku treku a nie przez agencję. Znalezienie kogoś w miarę dobrze mówiącego po angielsku nie jest specjalnie trudne a za to zyskujemy możliwość bezpośredniego kontaktu z osobą na codzień w Himalajach.
Po drugie, jak ktoś wie, że źle znosi wysokość to wie też, że każdy dodatkowy kilogram na plecach robi sporą różnicę.
A po trzecie, dla ludzi z okolicy to często jedyna możliwość zarobienia jakichkolwiek pieniędzy. To, co my wydajemy jednego wieczora na piwo, dla nich jest prawdziwym majątkiem. A karma wraca, dziś my damy komuś zarobić, jutro ktoś inny da zarobić nam :-)

My po rozważeniu tego wszystkiego wynajeliśmy sobie tragarza. Wyszło 5usd za osobę na dzień, czyli praktycznie nic, biorąc pod uwagę łączne koszty wyjazdu do Nepalu.

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#36 PostWysłany: 17 Maj 2017 09:49 
Awatar użytkownika

niebieski
@‌novaq64‌ też zastanawialiśmy się właśnie nad Circuit, gdybyśmy tam poszli to pewnie byśmy się złapali gdzieś na trasie - świat mały ;)
Też planujemy powrót na te szlaki, ale jeszcze bez konkretów. A Island Peak - zdecydowanie, ale jeszcze my zbytni nowicjusze jesteśmy...ale krok po kroku ;)

@‌pbak‌ Oczywiście to rozumiem - chyba są dwa główne nurty opinii - czyli Twoja - całkowicie słuszna oraz druga czyli zmierz się z górami i po prostu zrób to sam traktując to jako osobiste wyzwanie włącznie z noszeniem wszystkiego ze sobą. I śmiem twierdzić, że oba rozwiązania są świetne! :) Najważniejsze to ruszyć zad z domu sprzed telewizora ;)

moje relacje:
Jamajka -Fałszywy Raj
Kostaryka -Pura Vida
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 22 Maj 2017 21:21 
Awatar użytkownika

Loty: 60
Kilometry: 128 552
niebieski
ambush napisał(a):
.zresztą jak na trasie widzisz kogoś bez przewodnika to duże prawdopodobieństwo, że z Polski :D :D

Ale to na pewno nie tylko w Nepalu i treku :) Na Filipinach do podobnej konkluzji doszliśmy z innymi Polakami, którzy trekowali samodzielnie(oczywiście w innych warunkach niż wasze).

My Polacy chyba tak już mamy, że samodzielni z nas dreptacze :)

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 22 Maj 2017 21:33 
Awatar użytkownika

niebieski
no i powiem Ci, że to dość zabawne ale na prawde tak jest! Jakby się głębiej zastanowić - ciekawe skąd to się wzięło....czy jednak kwestia finansów czy może jednak tego naszego 'slynnej umiejętności kombinowania' i jakiejś takiej chęci sprawdzenia się

moje relacje:
Jamajka -Fałszywy Raj
Kostaryka -Pura Vida
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 23 Maj 2017 16:32 
Awatar użytkownika

Loty: 60
Kilometry: 128 552
niebieski
Ja myślę, że my jesteśmy po prostu narodem samodzielnym i survivalowym :D

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
 Relacje PM off
ambush lubi ten post.

#40 PostWysłany: 24 Maj 2017 08:58 
Awatar użytkownika

niebieski
haha jakby na to nie patrzeć - coś w tym jest! :) Dla mnie to tym bardziej zabawne, że idąc na ten trek nawet nie braliśmy pod uwagę brania przewodnika, przecież trasa dobrze oznaczona podobno :p A później się okazało, że w sumie większość osób z nim szła. Z drugiej strony mówiąc o nacjach - czy ktoś kiedyś widział Azjatę na tego typu wyprawie BEZ przewodnika? :D

moje relacje:
Jamajka -Fałszywy Raj
Kostaryka -Pura Vida
 Relacje PM off  

[ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości