Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Wrz 2012 17:07 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 155
Zapraszam do podawania w tym wątku swoich typów.

Portugalczycy wybrali w plebiscycie internetowym 7 najpiękniejszych plaż w kraju. Zagłosowało ponad pół miliona osób, czyli co dwudziesty Portugalczyk.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... sie-wybrac

Za najpiękniejszą plażę miejską uznano tę w Zambujeira do Mar położoną w Odemirze w regionie Alentejo. Także tam znajduje się zwyciężczyni w kategorii Najcudowniejsza plaża rzeczna - jest nią ta w Vila Nova de Mil Fontes.

W popularnym wśród turystów południowym regionie Algarve, a konkretnie w Odeceixe znajduje się najpiękniejsza plaża położona przy urwisku, a w północnym regionie Alto Douro znajdziemy wyjątkowe piaszczyste wybrzeże zbiornika retencyjnego Albufeira do Azibo. W okolicach Lizbony wyróżniono prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych - zawsze wietrzne i malownicze Guincho.

Swoich zwycięzców mają także portugalskie archipelagi - Na Maderze na wyspie Porto Santo znajdziemy najpiękniejsze wydmy, a na Sao Miguel na Azorach zapierającą dech dziką plażę przy wulkanicznym Jeziorze Ognia. W zeszłym roku w internetowym plebiscycie Portugalczycy wybierali siedem kulinarnych cudów swojego kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 20 Paź 2012 18:39 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 155
W mojej ocenie polecam Praia de Beliche, Prainha, Praia D. Ana.
Reszta plaż, które widziałem, to zwykłe szerokie plaże piaszczyste. Plaże z rankingu widziałem: Vila Nova de Mil Fontes, Odeceixe, ale nie zrobiły na mnie wrażenia. Ciekawa też jest plaża jak się jedzie z Cabo da Roca do Cascais.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Gru 2012 13:40 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
czy ktoś był może w okolicy Setubal , konkretnie na plaży do Portinho da Arrabida ? czy można tam dotrzeć transportem miejskim z Setubal, czy też wypożyczenie samochodu to jedyne rozwiązanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Cze 2015 00:17 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Chętnie bym poznał ranking forumowiczów FlyFree z najpiękniejszymi plażami Algarve. Jakie polecacie, które koniecznie odwiedzić? Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Cze 2015 12:45 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Na początek polecałbym przeczytanie wątku o Faro, jest tam kilka postów z opisami najładniejszych plaż w tym regionie.

faro-portugalia,1239,451

Mój subiektywny ranking:
1. Praia da Marinha
2. Praia da Carvoeiro (bardziej chodzi o widok z góry lub morza na plażę i miasteczko niż o samą plażę)
3. Praia da Falesia (piękne kolorowe klify)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Cze 2015 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
W innym miejscu o tym pisałem, ale jakby ktoś tylko info o plażach szukał - Praia D.Ana jest w remoncie do wakacji 2016r. Dokładnej daty od kiedy będzie dostępna trzeba sobie szukać, to z różnych źródeł różne info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Lip 2015 23:50 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Według Was która plaża, okoliczne plaże jest ładniejsza/klify itp/ Plaża Forte Novo czy Praia da Rocha? Od tego uzależnia zakup hotelu. Osobiście nastawiam się na typowe plaże Algarve. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Lip 2015 01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
orfik11-z tych dwoch plaz ja bym polecala Praia da Rocha, moim zdaniem o wiele bardziej urokliwa :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
orfik11 lubi ten post.
orfik11 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Lip 2015 11:59 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Zielony^ napisał(a):
W innym miejscu o tym pisałem, ale jakby ktoś tylko info o plażach szukał - Praia D.Ana jest w remoncie do wakacji 2016r. Dokładnej daty od kiedy będzie dostępna trzeba sobie szukać, to z różnych źródeł różne info.


Dywagowaliśmy o tym w innym temacie, a w drugiej połowie czerwca byłem w Lagos i dokonałem częściowej aktualizacji - rzeczywiście plaża jest w remoncie i przy wejściu wisi tabliczka z jej zdjęciem przed remontem i wizualizacją na lato 2016. W trakcie mojego pobytu w rzeczywistym remoncie była jednak jedynie ok. 1/4 plaży, a z pozostałej części można było spokojnie korzystać (oczywiście legalnie). Nie gwarantuję, że taki stan utrzyma się przez całe wakacje, niemniej jednak w trakcie mojego pobytu remont nie był w żadnym stopniu uciążliwy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Lip 2015 17:44 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Dziesięć dni na Algarve to raj dla oczu i ciała i ducha.Plaże fantastyczne i tak naprawdę trudno wskazać najładniejszą. My osobiście najczęściej plażowaliśmy na Praia do Amado i byliśmy zachwyceni. Piękna, i dużo spokojniejsza oraz bardziej klimatyczna aniżeli również piękna ale inna i trochę gwarna Praia da Rocha. Polecam Praia do Amado. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 02 Cze 2016 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 16
Loty: 238
Kilometry: 299 890
Bardzo polecam plaże na wschód od miasta Peniche, szczególnie plażę Baleal. Ok 100km na północ od Lizbony. Dobry dojazd, a po plażowaniu masa knajpek w Peniche w okolicach mariny, w których zjemy świeżutką rybę.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 30 Mar 2017 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2517
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Jestem na etapie układania planu :)

Czy poza plażami Praia da Marinha, Praia da Carvoeiro, Praia da Falesia, Meia Praia polecacie jakieś szczególnie ?

Wybieramy hotel/hotele i wędruję po mapie ale nie ma to jak rada kogoś kto widział to już na miejscu :)

Nie wiem czy na 10 dni podzielić na dwa miejsca po połowie, czy wybrać jeden hotel i jeździć trochę tu, trochę tam...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Mar 2017 21:15 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 153
niebieski
Praia da ilha de Cabanas, Tavira -mało popularne wschodnie Algarve
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 30 Mar 2017 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Praia dos Tres Irmaos, w okolicach Alvor. Mieliśmy hotel w pobliżu i na tej plaży spędzaliśmy najwięcej czasu. Zdecydowanie jedna z najpiękniejszych.

Moim zdaniem nie warto dzielić pobytu na dwa hotele. My, mieszkając w Alvor, przez 3 dni zwiedziliśmy całe wybrzeże od Przylądku św. Wincentego do plaży Falesia.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 30 Mar 2017 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
Te u wybrzeży Algarve są przepiękne, ale dla mnie i tak numerem 1 jest Praia Da Ursa na Cabo da Roca :)
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Sie 2020 20:54 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Mam pytanie, bowiem Wizzair odwołał mój lot do Tromso. Chcę w tym samym terminie pojechać do Portugalii, w której nigdy nie byłem i nigdy nie czytałem o jej miastach.

Mam dosłownie chwilę na decyzję, proszę o opinię. Jeśli wakacyjny wyjazd, głównie dla poszwędania się i plaży, bez samochodu, to powinienem lecieć do Porto czy Lizbony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Sie 2020 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
na jakieś plaże pod Lizboną (bo w samej plaż jako takich nie ma) dojedziesz komunikacją (np Carcavelos), ale na te naprawdę ładne bez samochodu raczej słabo / bardzo słabo.
Plaże w okolicy Porto znam b. słabo, więc potwierdź to co napiszę ale wydaje mi się że tam powinno być łatwiej.... na jakieś plaże, nie wiem czy na te ładne / bardzo ładne.

Google Maps + Google też Ci trochę poomże jeśli nie dostaniesz wielu odpowiedzi.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 07 Sie 2020 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Porto
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 07 Sie 2020 22:01 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
@cypel znasz nazwy może tych bardziej urokliwych? To bym w ich pobliżu nocleg znalazł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Sie 2020 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Jeśli Porto, to koniecznie plaża Miramar:

na-ostrzu-noza-do-portugalii-live-2020,1506,153190&p=1357982&hilit=Miramar#p1357982
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group