Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 320 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 06 Mar 2020 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Ostatnie dwa tygodnie spędziłem na delegacji w Lyonie i muszę przyznać, że strasznie spodobało mi się to miasto. Koszty życia wcale nie takie wysokie (szczególnie niskie ceny dobrych mieszkań).
Lyon, jest bardzo czystym miastem, nowoczesność połączona z tradycyjnymi budynkami europejskimi, bardzo sympatyczni Francuzi. I na samym końcu motywacji do wyjazdu to lepsze zarobki, sprawdzając na numbeo lyon vs warszawa ma to sens.
Ogólnie bardzo lubię południe Europy. Barcelona jest też wysoko na mojej liście miast do emigracji, tam jedynie życie tam samo drogie jak we Francji a zarobki zdecydowanie pewnie gorsze. Lubie duże miasta, jednak Azja do mnie nie przemawia w tym względzie.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#282 PostWysłany: 08 Mar 2020 13:11 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Do Lyonu przeprowadziłbym się na rok choćby po to, żeby zaliczyć wszystkie bouchony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 08 Mar 2020 13:36 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
lousylucky napisał(a):
Ogólnie bardzo lubię południe Europy. Barcelona jest też wysoko na mojej liście miast do emigracji, tam jedynie życie tam samo drogie jak we Francji a zarobki zdecydowanie pewnie gorsze. Lubie duże miasta, jednak Azja do mnie nie przemawia w tym względzie.

ciekawe. niby Barcelona ladne miasto i ma morze, ale koszty zycia wieksze niz w Warszawie a zarobki slabiutkie, w moim zawodzie to max 50 % tego co w Warszawie, wiec slabiutko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 08 Mar 2020 13:46 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Odnośnie Barcelony, nigdy nie chciałbym się przenieść do miasta tak zatłoczonego turystami.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#285 PostWysłany: 08 Mar 2020 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Kto wie czy takim miejscem nie jest wlasnie bezpieczna Polska i czy to co podaja media jest zgodne z prawda? :)

Cytuj:
Jeszcze do niedawna to Szwecja uchodziła za wymarzone miejsce do życia. Każdego roku dziesiątki tysięcy naszych rodaków opuszczało kraj, by udać się właśnie do skandynawskiego raju. Na przestrzeni lat wszystko się jednak zmieniło.

Mało kto jeszcze kilka dekad temu mógł przypuszczać, że kierunek migracji się odwróci. Już od co najmniej 5 lat przybiera na sile migracja Szwedów (tych rdzennych, całe szczęście) do Polski, którą uważają za jedno z ostatnich naprawdę bezpiecznych państw w Europie.

Nasza jednoetniczność jest atrakcyjna dla Szwedów, którzy z roku na rok przeżywają coraz większy terror we własnym kraju. Miliony muzułmanów czują się już jak u siebie, wzrasta liczba stref „no go”, kobiety nie wychodzą z domu same, a płonące samochody na ulicach stają się codziennością. Polska stała się – po raz kolejny – ostatnią oazą spokoju w Europie dla narodu ugnębionego przez bezmyślnych polityków.

https://wrealu24.pl/szwedzi-zdradzaja-d ... kraj-jest/

De facto bardzo lubie Szwecje, jedna z moich ulubiomych destynacji w Europie, a sam nie mam problemow z Muzulmanami i sie ich nie boje. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 08 Mar 2020 16:50, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 08 Mar 2020 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1595
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Poplułem ze śmiechu ekran telefonu "opbrzymia migracja Szwedów"
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#287 PostWysłany: 08 Mar 2020 15:39 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3369
złoty
Nikt nie pluje? Jak ktos cytuje wyborcza to lecą gromy, a jak wpolityce to jest ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 08 Mar 2020 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 400
Kilometry: 664 069
srebrny
Historia jednak lubi się powtarzać. Ostatnia olbrzymia migracja Szwedów miała miejsce w XVII wieku i nazywała się potop.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 08 Mar 2020 15:50 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
kumkwat_kwiat napisał(a):
Odnośnie Barcelony, nigdy nie chciałbym się przenieść do miasta tak zatłoczonego turystami.

no i do tego ta slaba stopa zyciowa, slabo tam jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 08 Mar 2020 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1595
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
@brzemia ja tylko opisałem swoją subiektywną reakcję. Jak wybiorę się kiedyś do Sztokholmu albo innego Oslo a piątkowy FR lub W6 będzie pełen Szwedów/Norwegów wracających z pracy w Polsce, obiecuję, że odszczekam swój śmiech.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#291 PostWysłany: 08 Mar 2020 16:42 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3530
srebrny
lousylucky napisał(a):
Ostatnie dwa tygodnie spędziłem na delegacji w Lyonie i muszę przyznać, że strasznie spodobało mi się to miasto. Koszty życia wcale nie takie wysokie (szczególnie niskie ceny dobrych mieszkań).


mieszkalem na studiach w Lyonie i rzeczywiscie, bardzo fajne miasto, duze, a klimat miasteczka, bezpieczne. 3 uniwerki. mnostwo knajp, 2 rzeki, duzy park, jakies rzymskie pozostalosci. i blisko w gory.

u mnie ostatnio wygrywaja miasta nad woda, przewaznie tez te miasta dominuja wszelkie rankingi najlepszych miejsc do zycia, moze tez dlatego ze te pierwsze miasta byly zakladane glownie nad duza woda, vide Sydney, Auckland, Wellington, Vancouver, NY, SF, Boston, stolice skandynawskie itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky lubi ten post.
 
      
#292 PostWysłany: 08 Mar 2020 16:44 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
igore napisał(a):
Poplułem ze śmiechu ekran telefonu "opbrzymia migracja Szwedów"


W zasadzie to nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać, że takie bzdety wypisują i o dziwo są tacy, co w to wierzą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 08 Mar 2020 17:27 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
brzemia napisał(a):
Nikt nie pluje? Jak ktos cytuje wyborcza to lecą gromy, a jak wpolityce to jest ok?

Bo takie bzdury najlepiej przemilczeć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 08 Mar 2020 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Czyli wyglada na to, ze Szwedzi nie przenosza sie do PL; a to co podaja media jest bzdura. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 08 Mar 2020 17:41 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3369
złoty
To taka sama prawda jak ta że Polscy przenoszą się do Tajlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#296 PostWysłany: 09 Mar 2020 13:57 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
lousylucky napisał(a):
Ogólnie bardzo lubię południe Europy. Barcelona jest też wysoko na mojej liście miast do emigracji, tam jedynie życie tam samo drogie jak we Francji a zarobki zdecydowanie pewnie gorsze. Lubie duże miasta, jednak Azja do mnie nie przemawia w tym względzie.

Barcelona cudowna, tylko te hordy turystów... :/
Tajwan, Tajwan, Tajwan :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 09 Mar 2020 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
kumkwat_kwiat napisał(a):
Odnośnie Barcelony, nigdy nie chciałbym się przenieść do miasta tak zatłoczonego turystami.


tam zatłoczone turystami są 2 dzielnice + okolice 2-3 atrakcji w innych dzielniach. 70% (trochę strzelam bo trudno to dokładnie ocenić, ale mówię z doświadczenia mieszkania tam przez 6 lat) miasta w lipcu przygasa a w sierpniu jest praktycznie wymarłe gdy miejscowi wyjeżdzają na urlopy.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Wintermute lubi ten post.
 
      
#298 PostWysłany: 09 Mar 2020 15:28 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Co to za dziwaczny temat ?
Przecież oczywiste, że najlepszym miejscem do życia jest nasz kraj rodzinny, czyli Polska.
Można się oczywiście zastanawiać nad konkretnym miejscem. Ja chciałbym mieszkać nad naszym morzem. Np w Świnoujściu , bo 4 lata tam mieszkałem. Teraz jestem blisko gór. Ale myślę nad powrotem. Tylko te ceny nieruchomości....Podrożało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 09 Mar 2020 15:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Oczywiście, że w Polsce nie jest źle, ale bez wątpienia są znacznie lepsze miejsca do życia, choćby z uwagi na siłę nabywczą pieniądza, szczególnie przy niskiej/średniej płacy, dostęp do i jakość służby zdrowia oraz wielu innych usług opłacanych z podatków, bezpieczeństwo, tolerancję etc., etc.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Mar 2020 16:37, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#300 PostWysłany: 09 Mar 2020 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 09 Mar 2020 14:17 --

Sudoku napisał(a):
- Oczywiście, że w Polsce nie jest źle, ale bez wątpienia są znacznie lepsze miejsca do życia, choćby z uwagi na *** **** ****** etc., etc.


Właśnie, w miejsce gwiazdek każdy może sobie wstawić jakiekolwiek ważne dla niego czynniki. Ja np. za parę tygodni, po 9 latach mieszkania za granicą przeprowadzam się do Polski, ale wcale nie dlatego że uważam ją za najlepsze miejsce do życia.
Żebym nie został źle zrozumiany - uważam że Polska jest całkiem ok, naprawdę. Ale zwyczajnie, jak kolega wyżej wspomniał, są miejsca, które ja osobiście uważam za lepsze.

-- 09 Mar 2020 14:24 --

michcioj napisał(a):
lousylucky napisał(a):
Ogólnie bardzo lubię południe Europy. Barcelona jest też wysoko na mojej liście miast do emigracji, tam jedynie życie tam samo drogie jak we Francji a zarobki zdecydowanie pewnie gorsze. Lubie duże miasta, jednak Azja do mnie nie przemawia w tym względzie.

ciekawe. niby Barcelona ladne miasto i ma morze, ale koszty zycia wieksze niz w Warszawie a zarobki slabiutkie, w moim zawodzie to max 50 % tego co w Warszawie, wiec slabiutko.


chyba musisz wykonywać jakiś bardzo specyficzny zawód
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 09 Mar 2020 16:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 320 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group