Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 319 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 09 Mar 2020 16:24 

Zbanowany
Ja mam taki patent.
Mieszkam u siebie, gdzie się urodziłem.
A te fajne miejsca na świecie odwiedzam jako turysta. :D
Też mi się podobało w USA, Azji czy na południu Europy.
Ale żeby się piwa napić, nie kupuję od razu całego browaru. :P
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.

#302 PostWysłany: 09 Mar 2020 16:32 
Awatar użytkownika

srebrny
no właśnie, pytanie kogo interesuje picie piwa a kogo praca w branży piwowarskiej. Bo to jednak dwie różne rzeczy.
I wcale nie chodzi mi o to by jedną z nich uważać za lepszą niż tą drugą.
 Relacje PM off  

#303 PostWysłany: 09 Mar 2020 16:49 

niebieski
pazur napisał(a):
Ja mam taki patent.
Mieszkam u siebie, gdzie się urodziłem.
A te fajne miejsca na świecie odwiedzam jako turysta. :D
Też mi się podobało w USA, Azji czy na południu Europy.
Ale żeby się piwa napić, nie kupuję od razu całego browaru. :P

Osobiście nie uważam, że jeśli ktoś urodził się w jakimś kraju (nie z własnej woli przecież), to już do końca życia ma być na ten kraj skazany. Choć staram się rozumieć tych, którzy uważają inaczej, byleby nie próbowali narzucać swego przekonania innym.
Jeśli chodzi o kraje do życie, to ja dobrze bym się czuł w państwach małych bądź średnich, tak do 10 milionów. Na zasadzie - mały kraj, to i problemów mniej (choć oczywiście nie zawsze się ta zasada sprawdza). Z UE to np. Słowenia - kraj wielkości przeciętnego polskiego województwa, za to z kawałkiem morza (cieplejszego niż polski Bałtyk), Alpami, jeziorami, jaskiniami, zamkami i innymi atrakcjami. I wszystko da sie objechać w ciągu 1-2 dni. Do tego to kraj słowiański, więc i bariera językowa nie tak wielka. Dobrym krajem mogą być też Czechy, choć tu głównie za mentalność, ten luzacki dystans do życia i siebie samych (czego Polakom tak bardzo brakuje)
Myślałem też o krajach bałtyckich, zwłaszcza Estonii, ale trochę tam chyba za zimno (chyba, ze na lato)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#304 PostWysłany: 09 Mar 2020 17:06 

srebrny
nie wiem czy taki specyficzny. wiekszosc ofert jakie widzalem to byly slabiutkie za np. do 20.000 Euro.
ale szczerze mowiac tez jakos bardzo nie szukalem.
 Relacje PM off  

#305 PostWysłany: 09 Mar 2020 17:21 
Awatar użytkownika

srebrny
dopóki nie powiesz jaki to ja też nie wiem

anyway

20K brutto (bo strzelam że o brutto mówisz, bo tak w Hiszpanii podawane są pensje) to faktycznie bez szału, a z drugiej strony to raczej pensje entry level (w IT) czy z niewielkim doświadczeniem (w innych branżach).... koleżanka w call center w 2012 czy 2013 mniej więcej tyle zarabiała, gdzie jej wcześniejsze doświadczenia były, powiedzmy, nijakie, a jedynym chyba konkretniejszym skillem był bardzo dobry angielski.
 Relacje PM off
michcioj lubi ten post.

#306 PostWysłany: 09 Mar 2020 17:35 

srebrny
ok spoko. pozdrawiam.
 Relacje PM off
rw30 lubi ten post.

#307 PostWysłany: 10 Mar 2020 10:49 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
W dwóch krajach mógłbym zamieszkać.
USA Kalifornia ze względu na wygodę życia i w Jordanii. Nie wiem jak to opisać, ale czułem, że Jordania mnie przytuliła do swojego serca. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłem i nie sądziłem, że jest możliwe.

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
 Relacje PM off  

#308 PostWysłany: 10 Mar 2020 13:53 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Dla mnie jednak PL, mieszkalem w roznych krajach i wlasnie PL jest dla mnie egzotycznym, wymarzonym krajem.
Btw tak wspanialomyslnych, solidarnych, wyjatkowo uczciwych :D dobrych, cieplych i pomocnych ludzi to ciezko znalezc w innych krajach.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#309 PostWysłany: 10 Mar 2020 15:17 

złoty
cccc napisał(a):
Czyli wyglada na to, ze Szwedzi nie przenosza sie do PL; a to co podaja media jest bzdura. :)

Oczywiście. Nie "media podają" ale to były klasyczne fejki. Dementowane już jakiś czas temu, dziwne, że to wraca.

Ps. Dla mnie idealnym miejscem do zamieszkania były północne Włochy... co to się porobiło :roll:
 Relacje PM off  

#310 PostWysłany: 10 Mar 2020 17:51 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@j_a dzieki za info.

Btw ja kiedys zamierzalem przeprowadzic sie do Szwecji. :)

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
 Relacje PM off  

#311 PostWysłany: 10 Mar 2020 20:27 

złoty
@cccc
Jeśli klimat odpowiada to czemu nie?

Ps. https://konkret24.tvn24.pl/swiat,109/sz ... 59726.html
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.

#312 PostWysłany: 10 Mar 2020 20:27 

niebieski
Ja w dzieciństwie marzyłem o domku na południu Francji :)
 Relacje PM off  

#313 PostWysłany: 10 Mar 2020 20:48 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
j_a napisał(a):
@cccc
Jeśli klimat odpowiada to czemu nie?

Ps. https://konkret24.tvn24.pl/swiat,109/sz ... 59726.html

Dzieki wielkie za linka.
Btw na polnocy Szwecji jest super, uwielbiam takie klimaty, a z muzułmanami nie mialem nigdy problemow. :D mieszkalem w kraju arabskim i mam super wspomnienia...

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#314 PostWysłany: 10 Mar 2020 21:54 

Wczoraj wróciłem z Odessy, są bardziej europejscy i przyjażni niż my. No i na ulicach nie grają disco polo. Tam warto pomieszkać.
 Relacje PM off  

#315 PostWysłany: 11 Mar 2020 14:19 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
grawex napisał(a):
Wczoraj wróciłem z Odessy, są bardziej europejscy i przyjażni niż my.

To raczej niemozliwe, nie wyobrazam sobie, ze jakikolwiek inny narod moglby byc bardziej przyjazny od Polakow. :lol:
De facto Odessa jest super i nie przeszkadza im, ze sie mowi po rosyjsku.
Najbardziej zapamietalem polski Kosciol, blinczyki z ikra, gorylke i sliczne diewuszki. :)

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#316 PostWysłany: 11 Mar 2020 16:28 

złoty
Chyba sporo było tej "gorylki" skoro tylko tyle zapamiętałeś :lol:
Od obszarów postsowieckich to na dłuższą metę trzymałbym się z daleka. Jak dla mnie Odessa ma ponadto dość wredny klimat zimą, wieje i wilgotno, brrr!
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.

#317 PostWysłany: 03 Sty 2021 03:42 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
michcioj napisał(a):
fortuna napisał(a):
Stany sa bardzo fajne, wrecz przepiekne, ale nie chcialbym tam mieszkac za nic w swiecie.
Ich ekonomia
fortuna napisał(a):
malo tego kiedys widzialem jakies badania - ponad 60% Amerykanów nigdy nie opuscilo swojego stanu!

i co z tego ? to ich strata a nie twoja.
fortuna napisał(a):
Dla mnie jest to zbyt sredni standard zycia, a bedzie tylko gorzej patrzac jak Chiny zblizaja sie do bycia ta pierwsza gospodarka swiata.

Chiny jak na razie to przedą cienko. poza tym tez mi mocarstwa kiedy to w centrum Pekinu nie ma jak sie spokojnie odlac w normalnych warunkach.

Prezydent Chin stwierdził w ubiegłym miesiącu, że jest "całkowicie możliwe", że chińska gospodarka podwoi swój rozmiar do 2035 roku dzięki nowemu planowi pięcioletniemu. Głównym celem planu jest osiągnięcie "nowoczesnego socjalizmu" w ciągu 15 lat.

A ja nigdy nie wierzylem, ze socjalizm moze sie utrzymac i sprawdzic.
De facto polski kapitalizm wywindowal PL i jestesmy w czolowce najwiekszych gospodarek swiata, 23 miejsce. :D

Już dziś z PKB na mieszkańca według parytetu siły nabywczej w 2020 roku na poziomie 33 736 dol. nasz kraj czyli Polska jest klasyfikowany jako państwo o wysokich dochodach.

https://biznes.interia.pl/gospodarka/ne ... aign=other

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle

Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Sty 2021 13:55, edytowano w sumie 1 raz
Lit.w cyt.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#318 PostWysłany: 03 Sty 2021 05:15 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie wiem czy są do tego jakieś obiektywne metryki, ale w moim odbiorze chińska gospodarka wydała się o wiele bardziej kapitalistyczna niż nasza czy inne europejskie :)
4 ludzi lubi ten post.

#319 PostWysłany: 03 Sty 2021 06:04 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@Mareckipl taki kapitalizm ideologiczny, w innym wydaniu, poza demokracja i wolnoscia slowa, scisle kontrolowany przez wladze i partie komunistyczna, gdzie ideologia okreslana przez partie jest stawiana na pierwszym miejscu i wazniejsza od zyskow. ;)
Kto wie, moze wlasnie okreslenie „nowoczesny socjalizm“ tutaj bardziej pasuje.
Wystarczy, ze wlasciciel firmy palnie cos nieodpowiedniego, albo inaczej mysli i sie wladza ludowa dowie, wtedy to sie moze b. zle skonczyc.
Podobnie wygladalo z prywatna inicjatywa za czasow PRL, przeciez istnialy firmy prywatne.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Prywac ... 04282.html

Jak podaje Business Insider, prezydent Xi Jinping wydał instrukcje nakazujące zwiększenie kontroli partii komunistycznej nad prywatnymi przedsiębiorstwami. W praktyce oznacza to wprowadzenie do firm swoistych oficerów politycznych – każda będzie musiała zatrudnić partyjnego urzędnika. Ich rolą będzie „zwiększenie przestrzegania prawa i standardów moralnych”.

Kapitalizm w Chinach nie zniknie – po prostu zostanie poddany ścisłej kontroli partyjnych komisarzy.
Partyjni komisarze są już obecni w większych chińskich przedsiębiorstwach. Teraz będą musiały ich zatrudnić także mniejsze firmy. Do ich obowiązków będzie należeć wzmacnianie przewodnictwa ideologicznego i kierowanie biznesmenami w pożądanym przez partię kierunku. Chodzi o to, by „zwiększyć ich świadomość samodyscypliny, budować silną linię ideologicznej i moralnej obrony, ściśle regulować własne słowa i czyny, pielęgnować zdrowy styl życia i tworzyć dobry wizerunek publiczny”.

https://bezprawnik.pl/kapitalizm-w-chinach/

Ciekawe czy wlasciciel firmy zatrudniajac komisarza partyjnego bedzie sie staral nie podpisac mocno wygurowanych zarobkow za samo wychowanie ideologiczne?
Mozna bardzo duzo polemizowac na ten temat, ale wydaje sie, ze w niektorych krajach rezim wydaje sie byc bardziej skuteczny w osiagnieciu lepszego standardu i celow.
Takim konkretnym przykladem moze byc Beijing Daxing International Airport, partia komunistyczna potrafila udowodnic i zrealizowac cel, a nie tak nieudolnie, jak np. nowe lotnisko w Berlinie.
Btw. poza tym wspominalem o bardzo bogatych obywatelach z Chin w mojej Relacji na Biegun lodolamaczem atomowym... :)
Podobno w Chinach i tak slyszalem od samych Chinczykow, odwiedzajac ten kraj ponownie jesienia 2019, ze ok. 80% spoleczenstwa popiera droge rzadu i partii.
Demokracja zle interpretowana moze doprowadzic do wypaczen, anarchii, bezprawia czy nawet wojny domowej, a szczegolnie w krajach wielowyznaniowych i wielonarodowosciowych.
Prawdopodobnie koronawirus przyczynil sie do jeszcze wiekszego zaufania spoleczenstwa do rzadu Chin, bo jakby nie bylo to udalo im sie zatrzymac pandemie i ocalic wiele istnien ludzkich.
Chiny, ktore byly pierwszym ogniskiem epidemii, skutecznie zwalczyly rozprzestrzenianie sie koronawirusa juz w kwietniu, a w trzecim kwartale potrafily wrocic na sciezke wzrostu gospodarczego.
Tymczasem w USA prezydent Trump niestety powaznie zlekcewazyl epidemie, zachorowalo do dzis prawie 21 mln osob, zmarlo juz ponad 358 tys. i USA pograzyly sie w recesji.
Najwieksze demokracje swiata do tej pory nie potrafily poradzic sobie z pandemia i zawieszaja kolejne lockdown, rujnujac wlasna gospodarke.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

[ 319 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości