Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Katania i okolice
#1 PostWysłany: 06 Paź 2014 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Przy okazji urlopu na Malcie, jeden dzien spedzimy w Katanii. Czy ktos, kto juz tam byl, moglby polecic, co najlepiej zobaczyc w tej jeden dzien? A moze najlepiej wyskoczyc poza miasto gdzies w okolice? Najlepiej byloby zobaczyc Etne z bliska, ale zapewne przy 15 godzinach na miejscu i coraz krotszym dniu, jest to trudne do wykonania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#2 PostWysłany: 06 Paź 2014 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Niedawno byłem w podobnej sytuacji, miałem 2 dni w Katanii. Początkowo planowałem wybrać się na Etnę - do Rifugio Sapenza autobusem i stamtąd kolejka i trochę pochodzić, ostatecznie zrezygnowałem, bo kompletnie nie mieliśmy ciepłych ubrań i sprzętu, a na górze jest chłodno. Jako alternatywę wybrałem przejazd pociągiem Ferrovia Circumetnea dookoła wulkanu, z godzinnym stopem w Randazzo (można na jednym bilecie). Kolejka startuje w Katanii i dojeżdża do Riposto (lub odwrotnie). Brakujący odcinek można tanio pokonać zwykłym pociągiem. Sama trasa dość ładna, chociaz nie przez całą część i momentami się dłuży. Dodatkowo nad Etną była spora mgła, co trochę psuło wrażenia, więc polecam sprawdzić pogodę.

Szybko możecie dojechać pociągiem do którejś z mniejszych nadmorskich miejscowości na północ od Katanii, gdzie podobno można znaleźć ładniejsze plaże.

Jeżeli chodzi o samą Katanię to tyle czasu absolutnie na nią wystarczy. Poza ścisłym turystycznym centrum i kawałkiem nabrzeża nigdzie dalej raczej nie warto się zapuszczać. Polecam bardzo pyszne i tanie lody w Comis Ice Cafe na Piazza Vincenzo Bellini.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#3 PostWysłany: 06 Paź 2014 21:21 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 72
W samej Catanii niewiele jest do oglądania, ale jeden dzień można spędzić miło. Proponuję Teatro Greco (5 Euro jeśli mnie pamięć nie myli), Basilica Cattedrale Sant'Agata, teatr Belliniego na via Teatro Massimo i spacer po Villa Bellini. Jak zostanie czas to ewentualnie Castello Ursino (szału nie ma można wymienić na darmowe ruiny teatru rzymskiego przy Piazza Stesicoro;)) Byłem w maju więc coś tam pamiętam, jakby co to pytaj, chociaż drogę ciężko tam wytłumaczyć, wszystko jest imienia Belliniego ;)

Jeśli planujesz poruszać się komunikacją miejską to zrewiduj swoje plany ;) Wszędzie praktycznie można się przejść, a na lotnisko to proponuję taksówkę, mniej stresów ;) Transport w czysto południowym stylu, jak przyjedzie to będzie :lol:
_________________
Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#4 PostWysłany: 06 Paź 2014 21:59 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 96
To co pamietam najlepiej z Katanii, to smak kanapki zrobionej przez pania sprzedwczynie w jakims obskurnym malym sklepiku, do ktorego weszlam tylko po wode. Kanapka z ichniejsza szynka, oliwkami, pomidorami, karczochami w oliwie i nie wiem czym jeszcze. Niezapomniane wrazenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#5 PostWysłany: 06 Paź 2014 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Jesli lubisz samoloty to najlepsze co mozna zobaczyc w Katanii to plaza tuz przy pasie startowym. Co prawda my bylismy w czerwcu, wiec pogoda zupelnie inna, ale w samym miescie krotko wytrzymalismy bo nam sie po prostu nie podobalo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#6 PostWysłany: 18 Paź 2014 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Dzięki za wskazówki. Większość miejsc odwiedziliśmy, natomiast miasto uważam za bardzo specyficzne :) Katania to nie miasto, to stan umysłu ;)

- pierwsze dwie godziny na mieście i mamy wrażenie, że po mieście chodzą same 15-16 letnie dzieciaki. Albo tu wszyscy wagarują albo wszyscy po szkole wyemigrowali na północ, pomyśleliśmy. Nie, przecież jesteśmy we Włoszech. Kilka tysięcy uczniaków urządziło sobie w centrum wielki protest z flagami i mikrofonami. Nigdy czegoś takiego nie widziałem.
- próbowaliśmy kupić bilet całodniowy za 2,5 euro, ale nigdzie nie można go dostać; ani w autobusie, ani przy lotnisku, ani przy dworcu
- w całym mieście nie ma ŻADNEGO przystanku z rozkładem jazdy. Na przystankach są tylko numery autobusów i trasy. Jak spytasz miejscowych, to albo nie wiedzą albo każdy powie co innego. Lepiej nie nastawiać się, że dojedziesz gdzie indziej niż na lotnisko/do centrum/na dworzec, bo trasa może okazać się np. sezonowa lub kursująca w wybranych godzinach
- jak to we Włoszech, chodniki kończą się w najmniej oczekiwanym momencie. Przejście po zmroku z przyplażowego bulwaru na najbliższy przystanek kursującego autobusu łączy się z przechodzeniem kilkudziesięciu metrów przez jezdnię, bo pobocze zarośnięte jest krzaczorami
- bilety na autobus kupuje się również w... parkometrze. Po prostu jest tam czwarta lub piąta pozycja pod tytułem "bilety autobusowe". Nie wpadlibyśmy na to, gdyby nie kierowcy stojący przy dyspozytorni, którzy byli wyraźnie poirytowani tym, że patrzymy się jak głupi na ten parkometr i sami nam te bilety kupili. Wskazali po chwili autobus, który według nich jechał na lotnisko (i nie był to 457, a tylko ten widnieje na stronie lotniska jako autobus jadący na lotnisko), po czym stojący kilkadziesiąt metrów dalej autobus zaczął na nas trąbić , jak tylko koło niego przeszliśmy. Chyba byliśmy jedynymi ludźmi w okolicy nie wyglądającymi na miejscowych ;)
- kasownik w autobusie odcina kwadracik w bilecie i wyrzuca go na podłogę. Podłogi w autobusach są zawsze nimi zaśmiecone :)

Wyszła opowieść o autobusach, ale miasto naprawdę rewelacyjnie nieprzewidywalne. Generalnie odrapane budynki i "zakazane mordy" na każdym kroku pokazują, że bieda tam spora jak na włoskie warunki. Przejście z dworca do historycznego centrum niezbyt przyjemnie, boczne uliczki chyba niezbyt zmieniły się od lat trzydziestych zeszłego wieku, jedynie prostytutki stanowiły na nich element młodości :) W centrum polecam też targ rybny, po prostu Katańska masakra piłą mechaniczną 8-) Pełno okazów wielkich ryb pokrojonych na kawałki, tuńczyki, ryby-piły, na ulicy krew. Właściwie to pokuszę się chyba o relację, bo jeden dzień w Katanii obfitował w więcej przygód niż cały tydzień na Malcie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#7 PostWysłany: 28 Paź 2014 03:06 

Rejestracja: 28 Paź 2014
Posty: 2
Cześć
-to co widziałeś to był tzw "sciopero" czyli strajk. W Katanii są takie bardzo często. Na serio nie zdarzyło Ci się widzieć takich manifestacji w Polsce? Ja do dziś pamiętam reformę Belki i słynne slogan typu "Belka, Belka odczep się od naszego porfelka" :), które wznosiliśmy przed kuratorium. Byłam wtedy w liceum.
-bilet całodniowy możesz dostać w tabacchino, czyli tam gdzie się kupuje papierosy. W autobusie, kierowcy rzadko mają jakiekolwiek bilety.
-nie ma rozkładów, ale w centrum na przystankach są elektroniczne tablice informujące za ile minut dany autobus przyjedzie. Z wyjątkiem autobusu D, który jedzie na plaże i kursuje 3 miesiące w roku nie ma "tras sezonowych."
-457 to autobus na lotnisko. Nie ma innego.
-Są też i kasowniki klasyczne, te z datą :) I te dziurawiące też :)

Mam nadzieję, że pobyt w Katanii się udał. Niestety nie zobaczyłam Twojego postu wcześniej...Pewnie bym Ci coś podpowiedziała. Mieszkam tutaj od 7 lat. Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#8 PostWysłany: 05 Lis 2014 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
julie_bella2001 napisał(a):
Cześć
-to co widziałeś to był tzw "sciopero" czyli strajk. W Katanii są takie bardzo często. Na serio nie zdarzyło Ci się widzieć takich manifestacji w Polsce? Ja do dziś pamiętam reformę Belki i słynne slogan typu "Belka, Belka odczep się od naszego porfelka" :), które wznosiliśmy przed kuratorium. Byłam wtedy w liceum.

Manifestacja kilku tysiecy licealistow? Nie, nie widzialem. :)

Cytuj:
-bilet całodniowy możesz dostać w tabacchino, czyli tam gdzie się kupuje papierosy. W autobusie, kierowcy rzadko mają jakiekolwiek bilety.

Ani w budce z biletami przy lotnisku ani w budce "ZKMu" na Piazza Borsellino nie mieli calodobowych, za to pojedyncze jak najbardziej ;) Pan w tabacchino na dworcu tez nie mial, natomiast budka tuz przy dworcowych przystankach miala sieste.

Cytuj:
-457 to autobus na lotnisko. Nie ma innego.

Jest, no chyba ze przystanku, ktory znajduje sie 200 metrow od terminalu, nie mozna uznac za przylotniskowy. To byl autobus sto-costam.

Cytuj:
Mam nadzieję, że pobyt w Katanii się udał. Niestety nie zobaczyłam Twojego postu wcześniej...Pewnie bym Ci coś podpowiedziała. Mieszkam tutaj od 7 lat. Pozdrawiam :)

Pobyt udany, wlasnie dla takich sytuacji lubie Wlochy :) Aczkolwiek smiejemy sie za kazdym razem z zona, ze mimo znajomosci jezyka i mimo "lowcostowego" zaciecia, wciaz za kazdym razem we Wloszech musimy zaplacic jakies "gringowe". 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#9 PostWysłany: 06 Lis 2014 23:09 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 110
Info trochę spóźnione, ale co tam. My z Catanii zrobiliśmy bazę wypadową na (przepiękna!) Taorminę i Castelmola oraz (dokładnie w przeciwnym kierunku) Syrakuzy. Niedaleko, a widoki nieziemskie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#10 PostWysłany: 18 Maj 2016 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
To mam pytanie. Jak dostać się z centrum Katanii na plażę przy lotnisku? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#11 PostWysłany: 28 Cze 2016 12:37 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 16 794
i ja ponawiam pytanie: jakie plaże polecacie w okolicach Katanii? jak można na nie się dostać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#12 PostWysłany: 28 Cze 2016 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
W okolicach Katanii to zdecydowanie plaża przy lotnisku. W samej Katanii jest niby plaża z wielkich kamieni. Co prawda korzysta z niej dużo osób, ale My tam będąc tylko się przespacerowaliśmy ;) Na plażę w okolicach lotniska dostać można się chyba tylko autobusem D ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#13 PostWysłany: 28 Cze 2016 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Autobus z miasta w okolice plaży przy lotnisku jeżdzi mniej więcej co godzinę, mam świeży rozkład (byłem 2 tygodnie temu), postaram sie na jutro zeskanować i moge wysłać na PW zdjęcie. Jeśli z lotniska to trzeba najpierw pojechać np Alibus'em (4EUR) do dworca i potem zwykłym autobusem, niby się wraca, ale nieco w bok.
Taxi z hotelu przy tej plaży na lotnisko to ok 25EUR, zakładam więc że podobnie w drugą stronę.

Tak naprawdę warto pojechać na plażę ciut za lotnisko (patrząc od strony miasta), bo wcześniej oprócz hotelowych plaż jest również kilka otwartych, na których jest po prostu syf... Również woda jak sie trafi, jest troche zbełtana przez to że blisko portu. To fajnie widać z samolotu, który kawałek wody jest 'czysty' a ktory 'zamulony'. Bliżej portu woda jest niezbyt fajna, i porafią pływać "fuje" różne (roślinki itp).

Zależy jak kto lubi - można wyszukać miejsce gdzie da się wejść dość daleko w morze i jest płytko, oraz takie gdzie dość szybko robi się głęboko.

Poniżej przykłady tejże plaży (plecami do miasta):

Pięknie:
Załącznik:
Katania_plaza3.jpg
Katania_plaza3.jpg [ 181.67 KiB | Obejrzany 28661 razy ]


Chociaż jak się spojrzy z szerszej perspektywy...
Załącznik:
Katania_plaza2.jpg
Katania_plaza2.jpg [ 214.2 KiB | Obejrzany 28661 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#14 PostWysłany: 29 Cze 2016 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Poniżej obiecany rozkład jazdy autobusu, który krąży pomiędzy Katanią i plażą w okolicach lotniska. Podane są godziny oraz którą trasą autobus jedzie.
Linia nie ma numeru, jak inne autobusy AMT (tak dla ułatwienia)


Załącznik:
Katania_AutobusNaPlaze_rozklad2016.jpg
Katania_AutobusNaPlaze_rozklad2016.jpg [ 133.97 KiB | Obejrzany 28615 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
yokomaki lubi ten post.
yokomaki uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#15 PostWysłany: 02 Lip 2016 12:14 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
Czy nocny spacer pare ulic dalej od centrum jest w Katanii niezbezpieczny ? mam przylot o 23 hotel dalej od centrum więc nie wiem czy brać autobus czy taxi, ile sobie liczą za trasę do miasta z lotniska ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#16 PostWysłany: 02 Lip 2016 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To chyba wprost zależy gdzie dokładnie bedziesz spacerował. W centrum i okolicach jest sporo ludzi nawet późno w nocy. Ale chodzenie z bagażem jest takie sobie - duzo uliczek, nie zawsze dobrej jakości chodnik. Jesli by jeszcze jeździł autobus to warto podjechać gdzies do centrum i dojść z buta ostatni kawałek. Taxi 30eur+ ale tez bedzie zależało gdzie dokładnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#17 PostWysłany: 27 Lip 2016 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2010
Posty: 72
Piszecie w większości, że Katania jest nudna i niewiele tu do zobaczenia. Nie mogę się z Wami zgodzić. Moim zdaniem to najbardziej 'autentyczne' duże miasto na Sycylii. Mało co jest tutaj przeznaczone dla turysty - to fakt. Nie znajdziemy wielu napisów po angielsku "the best Sicilian street food", będą problemy z komunikacja a miasto wyda się odrapane - prawda. Cóż, tak właśnie toczy się tam życie.
Za to smak granity, smak pizzy serwowanej w małej restauracji na wynos i jedzonej na schodach, smak focaccia jest nie do podrobienia. Uprzejmość, chęć pomocy, zwykła ludzka sympatia mieszkańców też. Atmosfera knajpek schowanych w tych odrapanych uliczkach nie może się równać z niczym innym, co widziałem na Sycylii. Via Crociferi, ulica wielu kościołów (z których wszystkie są zamknięte), na dziedzińcu których urządzono restauracje na świeżym powietrzu jest prawdziwym ewenementem. Nie wspominając o dalszych rejonach Katanii - na przedmieściach na placach gromadzą się ludzie i do późnych godzin rozmawiają, tańczą do muzyki granej przez spontanicznych djów, jedzą, cieszą się życiem...
A parki? Żyjące, gościnne, z fontannami na wodę pitną, chronione przez monitoring, bezpieczne, pełne rodzin z dziećmi, młodych, starych, biegaczy... zupełne przeciwieństwo zamykanych na klucz parków np. w Palermo.

Powiem przewrotnie - chcesz poczuć Sycylię, jedź do Katanii!
_________________
(anty)blog podróżniczy http://www.okiemmiszy.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
PawelGa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#18 PostWysłany: 19 Paź 2016 14:46 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 74
Loty: 55
Kilometry: 66 321
Pozwolę zadać sobie pytanie w tym wątku - będąc na Sycylii, chciałabym spędzić kilka dni na plażowaniu. Może moglibyście polecić jakieś klimatyczne miasteczko, z łatwym dostępem do piaszczystej (najlepiej publicznej) plaży, gdzieś w okolicach Katanii (tam lądujemy), z dobrym dojazdem komunikacją publiczną (w sumie w grę wchodzi całe wybrzeże, byle dojazd był dobry, będę z rocznym bobasem a wypożyczenie samochodu odpada)?.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#19 PostWysłany: 19 Paź 2016 15:36 

Rozważ okolice Taorminy - Letojanni lub Giardini Naxos. W samej Taorminie są przeurocze, ale kamieniste plaże - np w okolicy Isola Bella, natomiast miasteczko zatłoczone, drogie i cuchnące komercją. W Letojanni znajdziesz plaże z mniejszą lub większą zawartością piasku, w Giardini nieco lepiej pod tym względem. W okolicy Syrakuz i Noto będzie więcej piasku, ale bez auta też niewiele zdziałasz.

A tak w ogóle to z dzieciakiem najlepiej do San Vito Lo Capo, ale to drugie wybrzeże.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#20 PostWysłany: 12 Mar 2017 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Z moich informacji wiem, że do Taorminy z Katanii lepiej dostać się autobusem niż pociągiem. Miasteczko położone jest zdecydowanie wyżej niż stacja kolejowa i trzeba dojechać autobusem miejskim.

A jak się ma dojazd z Katanii do Syrakuz. Pociąg czy autobus?
Jakie są ceny.

Czy naprawdę nie ma tańszego połączenia z lotniska do centrum niż Alibus za 4€ ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group