Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#81 PostWysłany: 24 Kwi 2019 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
@marcino123: poczekajmy... Kto wie, może dopiero teraz się rozkręci :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#82 PostWysłany: 24 Kwi 2019 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
boots napisał(a):
Z własnej kasy i dla siebie prywatnie? ;)

Po czesci, kupione za swoje, ale potem firma oddala. Ogolnie dziwna polityka byla, jezeli jest lot bezposredni to taki trzeba kupic, byl Qatar i inne o wiele taniej ale klient sie nie zgodzal na takie loty, wiec padlo na stare BA.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#83 PostWysłany: 24 Kwi 2019 17:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Skoro firma płaci za przelot, to już co innego... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#84 PostWysłany: 24 Kwi 2019 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
LonDynia napisał(a):
wiec padlo na stare BA.


W tej sytuacji, te 24 klocki liczą się podwójnie. @marcino123 - teraz naprawdę można zamykać, bo tego to już na pewno nikt nie przebije...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#85 PostWysłany: 24 Kwi 2019 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Lotami firmowymi mozna poszalec w tym temacie. Czesto kupuje sie drogi bilet w ekonomicznej (Y) w ostatniej chwili, gdy biznes jest tanszy, ale polityka firmowa nie pozwala na kupno w wyzszej klasie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#86 PostWysłany: 24 Kwi 2019 20:39 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
A ja myślałem, że zaszalałem, jadąc służbówką z Poznania do Wrocławia przez Berlin i Drezno...
Góra
 Profil Relacje PM off
blantomat lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#87 PostWysłany: 24 Kwi 2019 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Nigdy nie zrozumiem tych księgowych :D Jakieś chore zasady typu bez przesiadek, nie w biznesie...Hilton na Grzybowskiej sam sobie obniżył liczbę gwiazdek z 5 do 4 żeby mieć większe obłożenie :D
A wystarczyłoby myśleć...
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#88 PostWysłany: 24 Kwi 2019 21:25 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1284
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
A od kiedy w korporacjach góra myśli:)

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#89 PostWysłany: 28 Kwi 2019 14:12 

Rejestracja: 28 Kwi 2019
Posty: 4
-- 28 Kwi 2019 14:05 --

Może nie jest to największa transakcja lotnicza jaką zawarłem w zyciu ale pamiętam jak przez airtickets24.com kupiłem bilet za 130 dolków z San Juan do San Francisco. Nie sprawdzałem spamu, na lotnisku w San Juan dowiedzialem sie, ze biletu nie ma (bo nie potwierdziłem czegoś tam w spamie, chyba chcieli skan karty płatniczej z ich departamentu antifraud). Musiałem na miejscu kupić za 700 USD w jedna strone - bo przepadłoby mi kilka innych lotów :(

-- 28 Kwi 2019 14:12 --

(nie mogłem znaleźć przycisku edytuj)

nie zorientowałem się dlatego, że kasy nie zwrócili, dopiero po 2 miesiącach od daty lotu.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Kwi 2019 21:19, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
grzegorz84 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#90 PostWysłany: 28 Kwi 2019 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
"Na miejscu" albo "on the spot".
Dbajmy o poprawnosc jezykowa, nawet jesli to jezyk obcy.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#91 PostWysłany: 28 Kwi 2019 18:16 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
sliwa122 napisał(a):
A od kiedy w korporacjach góra myśli:)

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


To będzie następny etap ewolucji - oczywiście jeżeli do niego w ogóle dojdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#92 PostWysłany: 15 Maj 2019 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 5
Ten do USA. Bilet był drogi po ponad 2 tysiące złotych... z tego co pamiętam, to nawet prawie 2,5 tysiąca, ale chyba nie chcę wracać do tego sowim umysłem :P biorąc pod uwagę jak tanio można kupić niekiedy lot, to serio :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#93 PostWysłany: 15 Maj 2019 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
U mnie śmieszna (teraz) sytuacja, ale w kategorii najdrozszy procentowo bilet :-)

Kupiony bilet na Majorkę za 1 Euro z Berlina. Zaspanie na samolot i zakup nowego biletu o 6600% droższego na ten sam dzień tj. za 67 Euro. Wyszło I tak taniej niż potencjalna strata

Ale historia na zawsze w pamięci

Ps. Dlatego unikam lotów o 6 rano
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#94 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:27 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Byłem w Omanie. Wracałem z Salalah przez Muscat do Dubaju. Salam Air mnie wystawił, odwołał południowy lot, pewnie z powodu niskiego obłożenia. Wróciłem dopiero wieczornym do Dubaju, nie zdążyłem na wizza do Katowic.

2x bilet Dxb - Prg, 1200 PLN każdy, FlyDubai z nocką na lotnisku.

Na marginesie, zero zwrotow, tam ich mozna w tylek co najwyzej pocalowac...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#95 PostWysłany: 15 Maj 2019 17:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Dziś trudno mi w to uwierzyć, ale kiedyś zapłaciłem blisko 4 tys. zł (sic!) za bilet do Singapuru – urlop zaplanowany, loty na miejscu pokupowane, porezerwowane wycieczki i noclegi (to był jeszcze ten etap, kiedy większość brałem bezzwrotnych :oops: ). Czekałem tylko, aż te cholerne loty do Singapuru stanieją i się nie doczekałem. Złamałem się i kupiłem jakiś miesiąc przed wylotem :evil: Chociaż tyle, że później też nie staniały. Ale nie zabrakło wpadki – mieliśmy lot z Warszawy z przesiadką w Amsterdamie, a tu samolot z Warszawy opóźniony, bo toaletę reperowali :lol: . Nie zdążyliśmy na przesiadkę, kolejny samolot do Singapuru był za 12 godzin. Pojechaliśmy zobaczyć kawałek Amsterdamu, bony do knajp lotniskowych wykorzystaliśmy na piwo 8-)

Z innych przypadków „przepłacenia”: podróż poślubna do Wenezueli, zorganizowaliśmy sobie mailowo pobyt w ośrodku prowadzonym przez pewnego Niemca (miał konto w EUR w Niemczech i mogliśmy tak zapłacić zamiast taskać ze sobą furę pieniędzy do Wenezueli) i żeby szybciej do nich dotrzeć, zaproponowali, że kupią nam bilety na lot z Caracas do Ciudad Bolivar na godzinę taką a taką (jakieś późne popołudnie) od razu po naszym przylocie. Pomyślałem – Niemiec, Ordnung muss sein, będzie OK. Bilety mieliśmy odebrać w biurze linii lotniczej na lotnisku (takie czasy). Biegniemy do biura, bo kontrola w Caracas zajęła sporo czasu, mówimy co i jak, a gościu do nas, że nie ma lotu, o którym mówimy, a ostatni lot do Ciudad Bolivar odleciał godzinę temu… :o Panika, bo my zupełnie nie przygotowani na taki obrót sprawy, a Caracas już wtedy cieszyło się złą sławą i nie planowaliśmy się tam wybierać.
Wymieniliśmy dolary u cinkciarza znalezionego przez przypadkowo spotkanych Polaków i pojechaliśmy busikiem do miasta, żeby załapać się na jakieś autobusy nocne do naszego miejsca docelowego. Wysadzili wszystkich na jakimś ciemnym zadupiu, miejscowi od razu złapali wszystkie prywatne „taxi” (w dzisiejszych czasach nazwalibyśmy to Uber, tyle że bez aplikacji :) ) i zostaliśmy sami z dziadkiem, który był tam mistrzem ceremonii. Dogadaliśmy się, że potrzebujemy na dworzec autobusowy, kazał usiąść i czekać. Wkrótce pojawił się kolejny zwykły samochód, który okazał się naszą „taksówką” – udało się dojechać do dworca. Ulga. Biegniemy kupić bilety i zonk! Nie ma miejsc, najszybciej kolejnego dnia rano. Moja żona prawie się popłakała przy pani z kasy, ale ta pozostała nieugięta :cry: Ale jako obcokrajowcy wzbudziliśmy zainteresowanie i wkrótce przyszedł do nas jakiś koleżka, władający łamaną angielszczyzną i zaoferował pomoc w kupnie biletów. Posadził nas na piętrze, gdzieś pochodził po biurach, wrócił i chciał paszporty. A my grzecznie daliśmy (OMG!), po czym zniknął za jakimiś drzwiami. Długo się zastanawialiśmy „A co jeśli tam jest drugie wyjście i on już nie wróci?” :? Ale wrócił z biletami (prawdopodobnie najbardziej przepłacone bilety autobusowe w życiu ;) ), pojechaliśmy. Rano dzwonimy z budki, żeby ktoś z ośrodka odebrał z dworca, bo przyjechaliśmy – odbiera Niemka i mówi, że wczoraj na nas czekała, czekała, aż zasnęła… Na miejscu okazało się, że ich człowiek od biletów „zapomniał” przekazać informację, że nasz załatwiony wcześniej lot nie istnieje, bo pozmieniali rozkłady. Kasa u nich już była, a że niechętnie chcieli się z nią rozstawać, to zaproponowali, że mogą nam kupić na jakiś inny lot krajowy, kiedy my będziemy na kilkudniowej wycieczce. A my głupi się zgodziliśmy, licząc, że będą się chcieli zrehabilitować za wcześniejszą wpadkę. Poprosiliśmy o konkretny lot Ciudad Bolivar – Merida.
Wracamy z wycieczki, pytamy o bilety – tak, kupili nam do El Vigio. Że co? :!: Oni, że na ten wybrany już nie było, to wzięli inną trasę, bo „to tylko kilkadziesiąt kilometrów od Meridy”. Dokładniej jakieś 70km i późniejszy przylot. Pokłóciliśmy się z właścicielem, który nie wiedzieć czemu uważał, że w ten sposób robią nam przysługę. Szkoda słów. Końcem końców, pojechaliśmy do Meridy autobusem (który jeszcze popsuł się w trasie...) a kasy za lot, którego nie chcieliśmy, nie odzyskaliśmy. Od tej pory uważam, że Niemcy, którzy wyemigrowali, to dlatego, że nie dawali rady z tym Ordnungiem. ;)
Ale wrażeń z podróży mieliśmy co niemiara :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
18 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#96 PostWysłany: 15 Maj 2019 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
I Ty taką historię dopiero po tylu latach na forum opowiadasz? Z jednej strony współczuję, ale z drugiej strony jakże się to czyta!

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#97 PostWysłany: 15 Maj 2019 17:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
W końcu trafił się właściwy wątek ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#98 PostWysłany: 15 Maj 2019 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
No i wyrównałeś (a może nawet przebiłeś?) poziom wyznaczony nieco wcześniej przez @LonDynia. Niekoniecznie kwotowo, ale "okolicznościami przyrody" :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group