Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Mar 2019 22:31 

Rejestracja: 15 Cze 2016
Posty: 39
Witam,

Wybieram się za tydzień na jednodniówkę do Aten. Ląduję o 9:45 i wracam o 19:00.
Ateny już widziałem i nie chcę wracać do miasta. Pomysł jest taki, żeby przez ten czas chillować na plaży na którą dojazd i powrót z lotniska będzie szybki.

Czy możecie polecić sensowną plażę w pobliżu lotniska, nie będącą na totalnym zadupiu, do której sprawnie dostanę się i wrócę po 5-6 godzinach na lotnisko ?

Staram się uniknąć transferu [ATH - centrum miasta - plaża], bo to zabiera czas, którego nie jest dużo.

Z góry dziękuję za pomysły i propozycję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 27 Mar 2019 22:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
http://ktelattikis.gr/en/en_airport_timetable

Agia Marina i plaza Artemida
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Mar 2019 23:23 

Rejestracja: 15 Cze 2016
Posty: 39
Wielkie dzięki :) Lepsza artemida czy rafina wg. Ciebie ? Tak żeby jeszcze było gdzie coś miło zjeść i wypić ;)

PS - na fotach lepiej wygląda artemida
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Mar 2019 23:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Artemida. Rafina to port bardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
kaj0x uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Kwi 2019 22:59 

Rejestracja: 15 Cze 2016
Posty: 39
Może opowiem jak wyszło ;)

1. Z lotniska za 2 eur odjeżdża bus o którym pisze Zeus. Do Artemidy jedzie się 15 minut. 3 Kwietnia byłem wyjątkiem na plaży na której wiało jak cholera. Nie zdecydowałem się na zamulanie tam od 11 do 17 (lot o 19.00), tym bardziej że ciężko później z dojazdem na lotnisko mimo niewielkiej odległości. Samo miasto pewnie lepsze latem, ale wiosną nic ciekawego nie było. Plaża faktycznie ładna i piaszczysta. Po spożyciu odpowiedniej ilości piwa ściągnąłem apkę oasa.gr która dobrze działa z gps i planuje podróze od A do Z.

2. Stwierdziłem że spadam. Nie ma sensu tu zamulać resztę dnia. 300 m od plaży jest bus który za 2 eur (? - ja jechałem darmo jakoś tak wyszło że nikt o nic nie pytał) wiezie do stacji metro pallini skąd za 1,4 eur mamy 90 min bilet na metro. Kierunek Syntagma square.

3. Stwierdziłem że można jechać na pireus żeby być jednego dnia nad dwoma morzami jednocześnie. Nie udało się, bo wolałem jechać M3 do końca na AGIA MARINA co brzmiało jak morze. Okazało się że to środek miasta ;)

4. Powrót na Syntagma. Piwo (pytałem w informacji - można pić piwo wszędzie bez stresu), krótki spacer i powrót na lotnisko

5. Powrót boli najbardziej bo bilet to 10 EUR. Chyba tylko za jedną dodatkową stację. Sprytnie. Nie polecam wysiadać stację wcześniej przed lotniskiem na bilecie za 1,4 eur bo do lotniska to dalej 5km. Zresztą chyba nie da się tam wejść pieszo.

Ogólnie polecam pomysł ludziom z aglomeracji (sorry - metropolii) i krk. Można wziać wolny dzień i być w Grecji od 9.40 do 19.00. Bilety można złapać za 150 w dwie strony. Jeżeli jest się ze ślaska to powrót 20.35 a 21.00 jest neobus kraków airport - katowice więc o 23.00 można iść spać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Maj 2019 23:45 

Rejestracja: 15 Cze 2016
Posty: 39
Wracam do tematu, bo znowu jadę na jednodniową plaże w to samo miejsce ;)

Czy z lotniska ATH jest jakieś prawnie uregulowane piesze wyjście ?

Chcę znowu udać się do Artemidy, ale ostatnio moja krótka próba wyjścia z lotniska na piechotę z mapami google była nietrafiona. Nie chcę ryzykować, że zajdę z Artemidy pod lotnisko i tam utknę.

Czy ktoś wie lub wychodził z lotniska ATH na piechotę i może podzielić się trasą skąd/jak i gdzie się wychodzi/wchodzi?

Z góry dzięki

--
alternatywnie - mogę jechać metrem na Piraeus - jest tam jakaś plaża w miarę blisko metra ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Cze 2019 23:36 

Rejestracja: 15 Cze 2016
Posty: 39
Dopiszę sobie aktualizację dla innych ;)

1. Bez kombinowania i ryzyka braku opcji powrotu skorzystałem z autobusu X96 który kursuje co 20 minut z lotniska. W 35 minut wysiadłem w Glifadzie, do której można również dostać się z centrum Aten tramwajem
2. Jeżeli stawiasz na plaże i morze to masz co chcesz - miasto jest pełne sklepów, lokali itp (to taka sypialnia zamożnych Ateńczyków - tak przynajmniej piszą). Można wysiąść z busa i być na miejskiej plaży w 5 minut (sklepy i restauracje są tuż obok). Przystanek Pl. Glyfiadas
3. Plaża jest OK. Są takie dwie obok siebie. Żwirowe, w wodzie kamienie, ale woda czysta, ciepła. Nie ma co się czepiać. W 4h zrobiłem sobie aż za dobrą opaleniznę i skorzystałem z morza.
4. Powrót X96 na lotnisko w podobnym czasie (35 minut)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lip 2019 13:47 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 52
Loty: 61
Kilometry: 125 539
Witajcie, odświeżę nieco temat.
Kaj0x piszesz, że do Artemidy dojechałeś autobusem KTEL ATTIKIS, natomiast wracałeś inną drogą. Czy jest możliwość powrotu tym autobusem na lotnisko? W którym miejscu na lotnisku mają przystanek te autobusy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Sie 2020 12:56 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 52
kaj0x napisał(a):
Może opowiem jak wyszło ;)

1. Z lotniska za 2 eur odjeżdża bus o którym pisze Zeus. Do Artemidy jedzie się 15 minut. 3 Kwietnia byłem wyjątkiem na plaży na której wiało jak cholera. Nie zdecydowałem się na zamulanie tam od 11 do 17 (lot o 19.00), tym bardziej że ciężko później z dojazdem na lotnisko mimo niewielkiej odległości. Samo miasto pewnie lepsze latem, ale wiosną nic ciekawego nie było. Plaża faktycznie ładna i piaszczysta. Po spożyciu odpowiedniej ilości piwa ściągnąłem apkę oasa.gr która dobrze działa z gps i planuje podróze od A do Z.



Dlaczego jest ciężko z powrotem wg rozkładu autobus bez problemu kursuje?

kaj0x napisał(a):
Dopiszę sobie aktualizację dla innych ;)

1. Bez kombinowania i ryzyka braku opcji powrotu skorzystałem z autobusu X96 który kursuje co 20 minut z lotniska. W 35 minut wysiadłem w Glifadzie, do której można również dostać się z centrum Aten tramwajem
2. Jeżeli stawiasz na plaże i morze to masz co chcesz - miasto jest pełne sklepów, lokali itp (to taka sypialnia zamożnych Ateńczyków - tak przynajmniej piszą). Można wysiąść z busa i być na miejskiej plaży w 5 minut (sklepy i restauracje są tuż obok). Przystanek Pl. Glyfiadas
3. Plaża jest OK. Są takie dwie obok siebie. Żwirowe, w wodzie kamienie, ale woda czysta, ciepła. Nie ma co się czepiać. W 4h zrobiłem sobie aż za dobrą opaleniznę i skorzystałem z morza.
4. Powrót X96 na lotnisko w podobnym czasie (35 minut)


Ile kosztuje bilet na ten autobus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Sie 2020 14:50 

http://ktelattikis.gr/en/en_airport_timetable
Cennika na bilety z lotniska do Rafiny nie ma,ale z tego co pamiętam to 3,4-3,7e
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group