Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 194 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#41 PostWysłany: 13 Kwi 2016 06:55 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@wtak też się wybierasz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#42 PostWysłany: 13 Kwi 2016 08:21 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 44
Byłem parę lat temu. Straszyli, że później nie ma już żadnego transportu więc wzięliśmy taksówkę od razu - w dwie strony to wyszło ok. 30 Euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#43 PostWysłany: 15 Kwi 2016 10:02 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@grafzero skąd braliście taksówkę? Czy mógłbyś bardziej szczegółowo opisać swoją wyprawę? Zapytałem na ukraińskim sub-reddicie, ale tam tylko jakiś mądrala napisał, że nie można przekraczać tej granicy, bo ją ruscy okupują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#44 PostWysłany: 18 Kwi 2016 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@vincenz Kiedyś marszrutki jeździły (byłem kilka lat temu). Całkiem prawdopodobne jest, że teraz w wyniku konfliktu Ukr-Ros połączenia polikwidowano. Ograniczenia ruchu mogą dotyczyć Rosjan (tudzież Naddniestrzan, czyli poniekąd również Rosjan, bo jako takich traktują ich Ukraińcy ;) ) i Ukraińców, hmmm...może jeszcze Mołdawian, czyli generalnie stron konfliktu.Ty jako innostraniec taksówką prawie na pewno przejedziesz, to tylko kwestia kasy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
vincenz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#45 PostWysłany: 18 Kwi 2016 14:22 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@Pacyfa dzięki, pozostało mi chyba tylko zorientować się na miejscu. Napiszę czego się dowiedziałem, może ktoś będzie zainteresowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#46 PostWysłany: 18 Kwi 2016 14:48 

@vincenz Przeczytaj ten temat: do-odessy-a-pozniej-do-tyraspola,1410,67211
Zrobiłem tę trasę w poprzednie wakacje. Marszrutki wtedy jeździły, ale wiem że od jakiegoś czasu Ukraińcy dogadali się z Mołdawianami i granicę nie mogą przekraczać auta z rejestracją z Naddniestrza.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#47 PostWysłany: 18 Kwi 2016 14:53 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@MacKoz dzięki, a pamiętasz może jaka była częstotliwość kursowania marszrutek? Dalej jest tak, że do 8 jest ich trochę, a później dopiero w południe? Da radę zrobić wyjazd rano i wrócić po południu, nie przekraczając tych 10 godzin w Naddniestrzu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#48 PostWysłany: 18 Kwi 2016 14:59 

Nie wracałem już do Odessy, tylko jechałem do Kiszyniowa. Wydaje mi się, że faktycznie jest tak że busy przestają jeździć pod wieczór. Ale z tego co pamiętam, to wyjeżdżając wcześnie rano bez problemu zdążysz obejrzeć co chcesz i wrócić do Odessy. Najlepiej się zorientować u Ukraińców kiedy przyjeżdża ostatnia marszrutka do Odessy. W Tyraspolu upewnisz się na miejscu, ale na informację z internetu to nie licz. Na ile ten rozkład jest aktualne to ...Szeryf raczy wiedzieć :D : http://cccp.awijas.pl/en/sched_pmr_tira_av.html


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 18 Kwi 2016 15:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
vincenz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#49 PostWysłany: 19 Kwi 2016 21:54 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Czy ktoś z Was podróżował ostatnio na którymś z odcinków, który mam w planach:
Kiszyniów - Tyraspol (wyjazd rano) - najlepiej marszrutka?
Tyraspol - Odessa (tego samego dnia wieczorem) - również marszrutka?
Odessa - Kiszyniów (w godz. popołudniowych / wieczornych) - lepiej wracać przez Tyraspol czy okrężną drogą omijając Naddniestrze? Wiecie ile jedzie się tą dłuższą trasą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#50 PostWysłany: 19 Kwi 2016 22:00 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja planuję na początku maja jednodniowy wypad z Odessy do Tyraspola. Poszukaj na bus.com.ua połączeń. Wszystkich nie ma, ale można się jako tako zorientować.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#51 PostWysłany: 21 Kwi 2016 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Kiszyniów-Tiraspol sporo marszrutek 39lej
Tiraspol-Odessa wieczorem już nic nie było więc braliśmy taxę
Odessa-Kiszyniów wydaje mi sie ze o 20 była ostatnia marszrutka (bezspośrednio do Kiszyniowa, bez przejeżdzania przez Naddniestrze. około 4,5h)

dd89 napisał(a):
Czy ktoś z Was podróżował ostatnio na którymś z odcinków, który mam w planach:
Kiszyniów - Tyraspol (wyjazd rano) - najlepiej marszrutka?
Tyraspol - Odessa (tego samego dnia wieczorem) - również marszrutka?
Odessa - Kiszyniów (w godz. popołudniowych / wieczornych) - lepiej wracać przez Tyraspol czy okrężną drogą omijając Naddniestrze? Wiecie ile jedzie się tą dłuższą trasą?
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#52 PostWysłany: 25 Kwi 2016 23:08 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
kamo375 napisał(a):
Kiszyniów-Tiraspol sporo marszrutek 39lej

37lej tydzień temu ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#53 PostWysłany: 29 Kwi 2016 15:50 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Czy ktoś wie ile alkoholu można przewieźć przez granicę Naddniestrzańską a ukraińską?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#54 PostWysłany: 29 Kwi 2016 16:27 

1 litr mocnych, 2 litry wina, 5 litrów piwa - zakładam, że to jest 'i' a nie 'lub': http://sfs.gov.ua/
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#55 PostWysłany: 29 Kwi 2016 16:34 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
haha vincenz dobre pytanie, ale podejrzewam ze mozna z nadniestrza wwiezc alko na Ukraine tyle ale samo ile z innych
krajow czyli 1 litr czegos mocniejszego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#56 PostWysłany: 29 Kwi 2016 19:32 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Dziękuję bardzo.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#57 PostWysłany: 29 Kwi 2016 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
1 litr mocnych, 2 litry wina, 5 litrów piwa - zakładam, że to jest 'i' a nie 'lub': http://sfs.gov.ua/


Na pewno "i" bo inaczej to bym pare razy wpadł na granicy jako przemytnik ;)
A otwarcie mówiłem co mam, także na bank można to allko zsumować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#58 PostWysłany: 09 Maj 2016 10:39 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Wróciłem z Naddniestrza. Na granicy na powrocie nikt nam do plecaków nie zaglądał (przy przekraczaniu granicy w stronę Naddniestrza wszytkim prześwietlali bagaże jak na lotnisku).

Udało mi się zrobić jednodniówkę w Tyraspolu z Odessy: wyjazd rano 9:10 z dworca autobusowego marszrutką w kierunku Kiszyniowa (jedzie przez Naddniestrze), powrót 19:15 z Tyraspola (z placu przed dworcem kolejowym). Na miejscu ma się ok 7h. Ok. 16 jest też pociąg jadący do Odessy. Koszty: marszrutka na trasie Odessa-Tyraspol to 115 UAH, powrót ok. 140 UAH (niecałe 60 rubli naddniestrzańskich). Co ciekawe była to ta sama marszrutka, z tym samym kierowcą który wiózł nas rano do Tyraspola.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wtak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#59 PostWysłany: 09 Maj 2016 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
@vincenz
Podaj proszę czas przejazdu.
I może parę wskazówek praktycznych , co zjeść w Tyraspolu i takie tam ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#60 PostWysłany: 09 Maj 2016 11:08 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@wtak czas przejazdu do Tyraspola to ok. 3 godziny (w tym godzina czekania na granicy). W drugą stronę było trochę lepiej, bo na granicy czekaliśmy ok. 40 minut i trafił nam się szalony turecki kierowca marszrutki, przez co cała podróż powrotna trwała nieco ponad 2 godziny.

Co do jedzenia, to mogę polecić restaurację Casta przy ul. 25 Paździrnika 92a. Nie jest najtańsza (biorąc pod uwagę lokalne ceny), ale w tygodniu mają promocje typu 1+1 gratis (czyli np. dwie zupy lub burgery w cenie jednego) w godzinach 10-18 (w weekendy chyba do 15). Jedzenie bardzo dobre, można też zamówić sziszę. Ich strona: http://casta.md/

Praktyczna wskazówka przy przekraczaniu granicy: strażnikowi koniecznie powiedzcie, że chodzi Wam o tranzyt. W innym przypadku będzie dopytywał gdzie się chcecie zatrzymać w Tyraspolu. Ponieważ mój rosyjski mocno kuleje to trudno było mi wytłumaczyć, że jedziemy tam tylko na jeden dzień. Dopiero starszy stopniem strażnik władający biegle łamanym angielskim zrozumiał o co nam chodzi i kazał wydać karteczki "transit" młodszemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 194 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group