Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Na Tahiti
#1 PostWysłany: 07 Lip 2021 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4568
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Skąd
  • WAW

Dokąd
  • PPT

Data wylotu
  • 20.08.2021

Data powrotu
  • 18.09.2021

Długość pobytu
  • miesiąc

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Liczba pasażerów
  • 1

Sam znalazłem
  • ORY - PPT 1334 EUR w podobnych datach French bee

Dodatkowe informacje
  • Bez bagażu ponad 100 EUR taniej.
    Lot nie może być przez USA.
    Z PL to nawet nic się nie wyszukuje
    Wydaje mi się, że w takiej sytuacji zostanie tylko Vancouver.
    Z jakiegoś powodu nie wyszukuje lotów AF inaczej niż z przesiadką w LAX


Ostatnio edytowany przez pabien, 07 Lip 2021 19:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Na Fidżi
#2 PostWysłany: 07 Lip 2021 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
AF nie ma tam przypadkiem międzylądowania?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Na Fidżi
#3 PostWysłany: 07 Lip 2021 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Szukamy na Fidżi czy Polinezję Francuską? PPT to Port lotniczy Faaa w Polinezji, natomiast lotniskiem na Fidżi jest NAN Port lotniczy Nadi.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
pabien uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Na Fidżi
#4 PostWysłany: 07 Lip 2021 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4568
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Przepraszam, już edytuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Na Fidżi
#5 PostWysłany: 07 Lip 2021 19:57 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Najsensowniej dostać się można było zwykle SYD/BNE, oczywiście jeśli chodzi o NAN (nie PPT). Aczkolwiek widzę, że lotów z Australii praktycznie nie ma, Fiji wygląda na wciąż zamknięte na turystów, na tę chwilę obowiązkowe dwa tygodnie kwarantanny.

Edit/ Jednak chodzi o PPT. Idealny kierunek na wykorzystanie mil z Miles&More. Z tego co pamiętam OW z Azji via AKL (Air New Zeland) kosztuje 30 000 mil + 100-300 PLN dopłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Na Tahiti
#6 PostWysłany: 07 Lip 2021 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
@pabien

Doradzę Ci, byłem w styczniu 6 tygodni na Polinezji i teraz we wrześniu znowu lecę. Temat mam przerobiony od A do Z. Nie możesz lecieć przez USA, bo jest ban. Lotów przez Australię / Azję nie ma, bo są wywalone z systemu. Na Polinezję nawet takie loty nie przylatują. Jedyne loty, które przylatują na Polinezję to bezpośredni z Paryża - Air France, French Bee, Air Caraibes oraz z LAX / SFO / HNL - United i Air Tahiti Nui i Hawaian. Nic więcej tam nie ląduje od momentu wybuchu pandemii. Serio - nie znajdziesz, bo nie ma takich lotów. Za mile nic nie znajdziesz przez AKL, SYD etc, bo takie loty na ten moment nie istnieją.

Opcje masz tylko jedną - lot bezpośredni z Paryża do Tahiti i z powrotem. Chyba, że zostaniesz 14 dni na Polinezji to na luzaku wracasz przez USA, a w pierwszą stronę lecisz ORY / CDG - PPT. Tankowanie (jeśli USA się nie otworzy) będziesz miał w YVR. Ja tak miałem i nie dalej jak 3 dni temu rozmwiałem z Panią z Air France, czy loty sierpniowe i wrześniowe bedą z tankowaniem w YVR czy LAX. Powiedziała, że jeśli USA nie zezwoli na przelot Europejczyków przed USA, to z automatu zostaną zamienione w YVR. Teraz obecnie do 2.08 wszystkie loty z Paryża lecą z tankowaniem w YVR. Po tej dacie jest LAX, ale na pewno się to zmieni na YVR, bo nie ma cienia szansy na otwarcie ruchu turystycznego z UE do USA już w sierpniu 2021.

Zatem to co sobie sam znalazłeś, to taniej nie ogarniesz, bo nie ma nawet jak.

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Na Tahiti
#7 PostWysłany: 07 Lip 2021 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4568
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Dobra, to mi również wyjaśniłeś dlaczego nie mogę tych AF w sierpniu przez Vancouver znaleźć
Góra
 Profil Relacje PM off
ledakar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Na Tahiti
#8 PostWysłany: 07 Lip 2021 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2871
platynowy
ledakar napisał(a):
@pabien

Doradzę Ci, byłem w styczniu 6 tygodni na Polinezji i teraz we wrześniu znowu lecę. Temat mam przerobiony od A do Z. Nie możesz lecieć przez USA, bo jest ban. Lotów przez Australię / Azję nie ma, bo są wywalone z systemu. Na Polinezję nawet takie loty nie przylatują. Jedyne loty, które przylatują na Polinezję to bezpośredni z Paryża - Air France, French Bee, Air Caraibes oraz z LAX / SFO / HNL - United i Air Tahiti Nui i Hawaian. Nic więcej tam nie ląduje od momentu wybuchu pandemii. Serio - nie znajdziesz, bo nie ma takich lotów. Za mile nic nie znajdziesz przez AKL, SYD etc, bo takie loty na ten moment nie istnieją.

Opcje masz tylko jedną - lot bezpośredni z Paryża do Tahiti i z powrotem. Chyba, że zostaniesz 14 dni na Polinezji to na luzaku wracasz przez USA, a w pierwszą stronę lecisz ORY / CDG - PPT. Tankowanie (jeśli USA się nie otworzy) będziesz miał w YVR. Ja tak miałem i nie dalej jak 3 dni temu rozmwiałem z Panią z Air France, czy loty sierpniowe i wrześniowe bedą z tankowaniem w YVR czy LAX. Powiedziała, że jeśli USA nie zezwoli na przelot Europejczyków przed USA, to z automatu zostaną zamienione w YVR. Teraz obecnie do 2.08 wszystkie loty z Paryża lecą z tankowaniem w YVR. Po tej dacie jest LAX, ale na pewno się to zmieni na YVR, bo nie ma cienia szansy na otwarcie ruchu turystycznego z UE do USA już w sierpniu 2021.

Zatem to co sobie sam znalazłeś, to taniej nie ogarniesz, bo nie ma nawet jak.

M.




Szklana kula? On pisze o wylocie 20.08 wiec skad wiesz, ze za 1,5 mies ban bedzie dalej obowiazywal? Oczywiscie moze obowiazywac, ale rownie dobrze juz nie wiec cala wykladnia zmienia sie diametralnie i konkluzja ''masz tylko jedna opcje'' jest jakby na wyrost
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Na Tahiti
#9 PostWysłany: 08 Lip 2021 03:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4568
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
O nie, nie - informacja którą dostałem to jest właśnie jedna z tych wspaniałości forum.

Pytam o totalnie egzotyczny kierunek w czasach, gdy pół świata jest wyłączone z latania i dostaję wyczerpującą odpowiedź na dodatek z uzasadnieniem.

A poza tym jednak bardzo zazdroszczę tym, którzy myślą, że za 1.5 miesiąca może być lepiej i łatwiej.

My już mamy mutanta lambdę, choć nikt z nas nie słyszał chyba o epsilon, zeta, eta, theta, iota i kappa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Na Tahiti
#10 PostWysłany: 08 Lip 2021 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1558
HON fly4free
@pabien W kwestii tematu, sprawdzałem pszczółkę szukając m.in. Mauritiusu/Reunion. Cena wydaje się atrakcyjna na obecne czasy, ale często są jakieś pojedyncze promocje. :)

Co do nie tematu nikt to słowo bardzo nad wyraz. Raczej rozpatrywałbym to w ten sposób, że jeden zakażony = jeden nowy mutant. W bazach białek i sekwencji są opisane dziesiątki, setki (?), tysiące itd. mutacji. Jednak nie są one zjadliwe na tyle by utrzymać się i stać się postacią dominującą. Szczęście, że zmiany następują w kierunku zakażalności i zmniejszonej zjadliwości, ale kto wie na jak długo. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Na Tahiti
#11 PostWysłany: 08 Lip 2021 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2871
platynowy
Sam mam ten kierunek odpalony na wrzesien przez SFO i to nie jest kwestia tego, ze sie ludze ze otworza i polece. To moze nastapic z dnia na dzien, a 1,5 miesiaca to sporo, wiec opcja przez ORY nie jest jedyna opcja, to chcialem tylko powiedziec. Rownie dobrze moze byc tak ze bedzie to 2022. OT ale z mutantem to tez ''psychologia tlumu'' Skoro kraj A sie zamyka to my jako kraj B tez sie zamknijmy.
Ja wiem ze to Indie etc. :

Załączniki:
india.JPG
india.JPG [ 41.64 KiB | Obejrzany 2090 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Na Tahiti
#12 PostWysłany: 08 Lip 2021 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1558
HON fly4free
@Flyguy jasne, jeszcze przez HNL chyba było można lecieć w tamte strony. ;)

Na wykresy nie patrz lokalnie tylko globalnie. Postępująca globalizacja i MY jako podróżnicy się do tego przyczyniamy również. Nie mniej, nic nie mówię o zamykaniu. Wolę porozmawiać o lotach.

Czy lata coś przez Azję?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Na Tahiti
#13 PostWysłany: 08 Lip 2021 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4568
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
@Flyguy z wyborem wykresów to trzeba być ostrożnym, bo w tym samym czasie trochę dalej na wschód jest coś takiego
Image


To też a propos pytania czy coś lata przez Azję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Na Tahiti
#14 PostWysłany: 08 Lip 2021 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
-- 08 Lip 2021 16:17 --

@Flyguy

Nie mam szklanej kuli, ale czytam wszystko - Onemileattime, Reuters, CNN, BBC, wszystko dotyczące tego czy USA się otworzy (mam Hawaje na październik) i po prostu wyciągam wnioski, że do 20.08 nic się nie zmieni. Chciałbym się mylić, no ale tak sądzę, obserwując to co się dzieje :(

M.

P.S. To tez szklana kula - https://thepointsguy.com/news/us-borders-remain-closed/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Na Tahiti
#15 PostWysłany: 09 Lip 2021 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 59
Loty: 175
Kilometry: 397 345
Jest jeszcze opcja Air Tahiti Nui z BER / MUC / FRA (lub też sporo opcji we Włoszech, Francji i Belgii) - CDG - PPT gdzie na sierpień i wrzesień mają międzylądowanie w YVR planowane. Z AF zawsze istnieje ryzyko, że jednak pozostaną przy LAX / SFO nastawiając się na ruch amerykanów no a wtedy bilet nie do wykorzystania.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Na Tahiti
#16 PostWysłany: 09 Lip 2021 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
@Mrk Jedna uwaga, bo trochę piszesz głupoty. Air Tahiti NuI jest stricte pod Amerykanów i zawsze ale to zawsze ma tankowanie w LAX. Nie lata przez YVR. Jak w styczniu leciałem Air France przez YVR to Thaiti NUI leciało przez LAX i akurat Air France i francuscy bracia nie patrzą na Amerykanów (od tego jest NUI) tylko na Europejczyków i cały czas zmieniają tankowanie z LaX na Yvr póki się USA nie otworzyło. Jak w październiku kupowałem loty na styczne 2021 to wtedy tez miał być przez Lax i zmenili na miesiąc przed wylotem. Tak samo teraz rozmawiałem z Air France i jest blokada nie zostanie zniesiona to pod koniec lipca zmienia tankowanie z Lax na Yvr. Tyle sprostowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Na Tahiti
#17 PostWysłany: 09 Lip 2021 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 59
Loty: 175
Kilometry: 397 345
Air Tahiti ma już określone, że w sierpniu też latają przez YVR. Miałem na myśli tylko to, że pani z infolinii AF nie jest na tyle decyzyjną osobą, żeby jej zapewnienie, że jeśli USA się nie otworzy to na pewno zmienią miejsce tankowania na Kanadę, można brać za pewnik - równie dobrze też mogą postawić na amerykanów i zostawić to LAX / SFO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Na Tahiti
#18 PostWysłany: 21 Lip 2021 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
French Bee I Air France zmieniły już loty na sierpień i początek września z tankowania w LAX na tankowanie w YVR. Zatem do września USA na pewno zamknięte dla UE. Czy dłużej? Moim zdaniem tak. Trzymam mocno kciuki by otworzyli od 1.01.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group