Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Kwi 2016 09:39 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
Dzień dobry

Korzystając z promocji Qatar Airways pod koniec stycznia 2016 r. zawitaliśmy do Tajlandii i Kambodży. Na miejscu spędziliśmy pełne 11 dni, z czego dwa (za mało!) przypadły na Kambodżę. Schemat lotów i pobytu wyglądał następująco:

28.01 WAW - DOH (Doha), Qatar Qirways
28.01 DOH - HKT (Phuket), Qatar Airways
2 dni wyspy Phi Phi, 2 dni Krabi

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image



02.02 KBV (Krabi) - CNX (Chiang Mai), Air Asia
2 dni Chiang Mai (miasto plus jednodniowa wycieczka "Golden Triangle" - przez moment w Laosie)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image



04.02 CNX - DMK (Bangkok), Lion Air Thai
04.02 DMK - REP (Siem Reap), Air Asia
2 dni w Kambodży - jezioro Tonle Sap, kompleks świątynny Angkor

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image



06.02 REP - BKK (Bangkok), Cambodia Angor Air
3 dni w Bangkoku (China Town, Patpong, centrum miasta) z jednodniowym wypadem do Ayutthaya

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image



08.02 BKK - DOH, Qatar Airways
08.02 DOH - WAW, Qatar Qirways

W październiku 2015, gdy rezerwowałem loty w Qatarze, odcinek z Doha do Phuket miał być wykonany Dreamlinerem, niestety po około miesiącu zmieniono samolot na Boeinga 777. Szkoda. Natomiast powrót z Bangkoku był możliwy w dwóch opcjach i to w bardzo krótkim odstępie czasowym - przed 20 leciał Boeing 777, a o 20.45 dwupoziomowy Airbus 380. Wybór mógł być tylko jeden, i to nie tylko dlatego, że w Dosze krócej czekaliśmy na lot do Polski, ale z racji na mój dziewiczy lot Airbusem.

Staram się tak rozplanowywać loty, by nie tracić czasu na przemieszczanie się. Dlatego preferuję poranne loty, by w nowym miejscu być na rozpoczęcie doby hotelowej, czyli około 12-14. Dodatkowo nie lubię dublować miejsc, więc jeśli tylko jest taka możliwość, to miejsce przylotu jest inne niż wylotu.

Na południu Tajlandii wylądowaliśmy o 5 rano - w Phuket. Wystarczyło, że równolegle przyleciały 2 inne duże samoloty i już cała sala przylotów zakorkowała się na 2 godziny. W upale, bez klimatyzacji, z namiastką wentylacji. Koszmarek. Przypominam, że w Warszawie było +2, a tu ponad 30 stopni więcej.
Popołudniu przemieściliśmy się na kolejne dwa dni na wyspę Ko Phi Phi zobaczyć obiekt westchnień wielu turystów i posmakować tego słynnego tajlandzkiego raju. Fajne miejsce żeby zobaczyć, ale siedzieć tu 2 tyg. nie wyobrażam sobie. Za dużo ludzi. Następne dwa dni to Krabi i do zaliczenia kolejna słynna, pocztówkowa plaża Railay oraz wycieczka w głąb lądu (Szmaragdowe jezioro). Kolejne dwa dni to północ kraju, miasto Chiang Mai. 36 świątyń, okoliczne góry, niedaleko do granic z Birmą i Laosem. Pewnym wyzwaniem był przelot z północy Tajlandii do Kambodży, gdyż nie było lotu bezpośredniego, a zależało mi na jak najszybszym dotarciu na miejsce. W tym przypadku wylot był o 6.50, a na miejscu w Kambodży byliśmy o 11. Podróż przez lotnisko Don Mueang w Bangkoku dwoma różnymi liniami, z krótkim (2h) czasem przesiadki. Należało wyjść z terminala krajowego, przemieścić się do odlotów na międzynarodowym, a potem grzecznie ustawić w kolejce do zrzucenia bagażu. Gdyby nie wyciągnięto nas z tego tłumu, byłoby ciężko załapać się na drugi lot. Swoją drogą duże wrażenie zrobił na mnie widok pola golfowego ciągnącego się pomiędzy dwoma równoległymi pasami startowymi. Kambodża to największa przyjemność tego wyjazdu. Klimat jaki lubię – trochę dziko, mniej turystycznie. No i przede wszystkim kompleks świątynny Angkor, dla którego warto tu zawitać. Na koniec wróciliśmy do Bangkoku, z którego jeszcze urządziliśmy jednodniową wycieczkę do Ayutthaya. Stolica Tajlandii podobała się, chociaż to jedyne miejsce, gdzie w okolicy Pałacu Królewskiego próbowano nas naciągać i oszukiwać. Ale to nic, o czym nie przeczytaliśmy wcześniej w przewodniku i na forach. Powrót do Doha po raz pierwszy w moim przypadku Airbusem 380. Lot z przygodami, w powietrzu pasażer miał zawał, nie wyglądało to dobrze, ale nie lądowaliśmy po drodze.

Gdybym miał coś zmienić w podróży z obecnej perspektywy czasu, to dwa dni na Chiang Mai (miasto świątyń) zainwestowałbym w dłuższy pobyt w ciekawej Kambodży. Świątynie w Tajlandii aż takiego „łał” na mnie nie zrobiły, można zobaczyć 2-3, a potem wszystkie zaczynają zlewać się w jedną masę. Wydaje mi się, że zobaczenie tych w Bangkoku byłoby wystarczające. Poza tym po takiej podróży zaczynam doceniać Indie, które mają więcej do zaoferowania (polecam świątynie w Ajancie oraz Khajuraho). Natomiast Tajlandia jako wstęp do Azji wydaje się idealna – bez zatruć, nie ma nagabywania, wszystko łatwo załatwić, fajna i zjadliwa kuchnia.

A jak to wszystko dokładnie wyglądało? Zapraszam na film.

_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
slotherin uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 27 Kwi 2016 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
hej co przedstawia zdjęcie po owocu duriana? chodzi mi o tą białą świątynię. Zdjęcia super może skusisz się na trochę komentarza???? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Kwi 2016 15:43 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
White Temple - współczesna świątynia buddyjsko-hinduistyczna z 1997 r. Znajduje się na północy Tajlandii, w sąsiedztwie miejscowości Chang Rai. Bardzo symboliczne miejsce, z piekielnymi motywami udręczonych dusz - na drzewach wiszą głowy, przed wejściem do świątyni należy przejść przez mostek nad wystającymi z ziemskiej otchłani dłońmi skierowanymi strzeliście ku górze.
Miejsce ładne i ciekawe, ale strasznie oblegane. Równie dużą atrakcją jest kibel, niewiele mniejszy od świątyni, ale też pięknie zdobiony. W kolorze moczu.

Zapraszam do obrzejrzenia filmu na youtube - tam trochę więcej White Temple.
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Kwi 2016 16:14 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
@b79
świetna relacja, przyda się na pewno bo w styczniu wybieram sie do Tajlandii, dzięki wielkie! :)

co do Dreamlinera - ten katarski ma niezbyt dobre opinie, podobno jest ciasno i siedzenia są strasznie wąskie. Prawdopodobnie (o ile QR nie zmieni samolotu) będę nim leciał z DOH do CPH, na pewno opisze lot na forum. Zupełnie odmienne opinie zgarnia A350 i dlatego chciałbym to Tajlandii wybrać się Finnairem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Kwi 2016 16:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Fajna relacja.
I co, spróbowałeś duriana? Ja się skusiłam, ale nie był to dobry wybór ;)
Mam pytanie: te posagi Buddy są odziane w takie szatki. Czy to jest jakaś ochrona przed dewastacją czy działaniem atmosferycznym, czy też tak je ubierają?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Kwi 2016 19:28 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
Nie, Duriana nie próbowałem. Od początku wiedziałem, że cudowny nie jest, pokrojone kawałki na tackach zawsze są zafoliowane. Nie może być w tym przypadku :) Nie znaczy to, że nie sprawdzam lokalnych przysmaków - obrzydliwe są np. suszone ryby na wschodzie lub podgniłe na Islandii. Ale na Duriana akurat jakoś w ogóle nie miałem ciśnienia. Miałem za to okazję napić się kawy z dodatkiem duriana... Była ok.

Co do szat, to jest to kwestia kulturowa. Budda chciał żyć jak najprościej i aby to upamiętnić ubrania mnichów barwione są na kolor najłatwiej w danym miejscu osiągalny. W Tajlandii szaty są przez to pomarańczowe, ale już np. w Indiach czerwone.
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 27 Kwi 2016 23:16 

Rejestracja: 07 Gru 2014
Posty: 0
Fajna foto relacja ale szkoda, że z tak bardzo oklepanych miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 28 Kwi 2016 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2016
Posty: 0
Bardzo smaczny ten Wasz wyjazd. Ale mam prośbę:
1. w jaki sposób (jak to praktycznie zrobić) dostaliście się do hoteli po opuszczeniu lotnisk w Phuket, REP, BKK ?,
2. w jaki sposób dostaliście na dworzec PKP aby dojechać do dawnej stolicy Tajlandii,,
3. pasuje mi Wasza rada na dłuższy pobyt w kambodży, i czy nie wydłuzyć też pobytu w w BKK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Kwi 2016 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
kuba1940 napisał(a):
Fajna foto relacja ale szkoda, że z tak bardzo oklepanych miejsc.


Świat się składa z bardzo wielu oklepanych miejsc, co nie znaczy, że przestały być piękne i nie są warte zobaczenia.

Jak dla mnie fajna wyprawa i bardzo przyjemne zdjęcia :)

PS. W Indonezji natomiast szaty posągów miały kolor żółty lub były w czarno-białą kratkę ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/


Ostatnio edytowany przez olajaw, 28 Kwi 2016 10:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Kwi 2016 10:01 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
kuba1940 napisał(a):
Fajna foto relacja ale szkoda, że z tak bardzo oklepanych miejsc.

Fakt. Ale wynika to z faktu, że chciałem zobaczyć pewniaki w Tajlandii, czyli rajskie wyspy i Bangkok. Na dokładkę wybrałem Chiang Mai (kierowałem się stroną http://www.mandalay.pl - lubię ten system kropek z zaznaczonymi miejscami wartymi uwagi, świetnie się sprawdza na początkowym etapie planowania wyjazdu). Tajlandię zobaczyłem i nie jest to miejsce, do którego odczuwam potrzebę powrotu :)

mariusz55 napisał(a):
Bardzo smaczny ten Wasz wyjazd. Ale mam prośbę:
1. w jaki sposób (jak to praktycznie zrobić) dostaliście się do hoteli po opuszczeniu lotnisk w Phuket, REP, BKK ?,
2. w jaki sposób dostaliście na dworzec PKP aby dojechać do dawnej stolicy Tajlandii,,
3. pasuje mi Wasza rada na dłuższy pobyt w kambodży, i czy nie wydłuzyć też pobytu w w BKK?

Ad 1. W Phuket mieliśmy hotel z opcją odbioru z lotniska. Wystarczyło zadzwonić i po 5 min. czekało auto.
W innych miastach z transportem nie ma problemu - taksówki, busy, ew. tuk tuki. W przypadku Bankgoku z lotniska Suvarnabhumi najlepiej jest dojechać do centrum pociągiem BTS Skytrain, a dalej łapać taksówkę. Tak - taksówkę, bo jest w tym miejście tańsza niż tuk tuk! W przypadku trójkołowca ceny wyjściowe są 2-3x wyższe (należy zawsze się targować i zbić cenę o połowę, a minimum o 1/3). Taksówka jest tania, pod warunkiem że jedzie się na taksometrze (nie ma z tym problemu, ale należy się upewnić i powiedzieć METER). Wówczas w ramach centrum można przemieszczać się za 3-6 zł. Wyjątkiem są turystyczne miejsca nocą, gdzie kierowcy wolą ustalać stawkę za przejazd.
W innych miastach najlepszym rozwiązaniem jest tuk tuk, cenę oczywiście ustalamy przed jazdą.
polecam stronę: http://www.etajlandia.pl
Ad2. Odpowiedziałem już powyżej - złapać na ulicy taksówkę i powiedzieć że na dworzec Hua Lamphong (warto mieć zawsze mapkę miasta i palcem wskazać miejsce, bo nie wszyscy mówią po angielsku). Wolne taksówki mają zapalone czerwone światełko na przedniej szybie.
Ad3. Mi osobiście 2 dni na Bangkok wystarczyły, można pomyśleć ew. jeszcze o trzecim, ale więcej czasu tam spędzać nie ma sensu.
Gdybym miał ponownie 11 dni do dyzpozycji na ten wyjazd, zrezygnowałbym w ogóle z Chiang Mai i czas ten poświęcił dodatkowo na stolicę Kambodży.
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Cze 2016 08:45 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 8
A ja mam pytanie z innej beczki. Jakim aparatem robiłeś zdjęcia? Szukam czegoś z opcją robienia zdjęć ze snorkelowania

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Gru 2016 12:27 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
swinka napisał(a):
A ja mam pytanie z innej beczki. Jakim aparatem robiłeś zdjęcia? Szukam czegoś z opcją robienia zdjęć ze snorkelowania

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka


O, właśnie zauważyłem :) Sony Nex 6 (bezlusterkowiec) z wymiennymi obiektywami, filmy z GoPro4.
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Gru 2016 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2016
Posty: 6
miejsca są oklepane właśnie dlatego, że są najciekawsze i każdy chce je zobaczyć. żaden wstyd. sama wybierając się do Kambodży w pierwszej kolejności leciałabym zobaczyć Angkor, tak samo jak w Paryżu biegłam pod wieżę Eiffela a w Barcelonie do Parku Gaudiego. oglądać "nieoklepane" miejsca mogę jak już wszystkie "oklepane" zaliczę ;)
świetna relacja, sama za kilka miesięcy lecę po raz pierwszy do Azji. wahaliśmy się między Tajlandią a Sri Lanką, wybraliśmy jednak Sri Lankę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group