Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Gru 2019 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 130
Hej,

Jako, że na pogodzie w naszym kraju nie za bardzo można polegać pomyślałem, żeby wybrać się gdzieś dalej, żeby dzieci (4 lata + 1,5) miały okazję przynajmniej przez tydzień pobawić się w tym roku w śniegu - wstępnie gdzieś na przełomie lutego i marca. Niestety dzieciaki bardzo źle znoszą podróż samochodem, więc celujemy raczej w samolot + pociąg. Na nartach nie jeździmy, wiec pewnie zadowoli nas byle górka z której można pozjeżdżać na sankach. Na ten moment siedzę i szukam jakiejś górskiej agroturystyki w Alpach z wyżywieniem, bo mimo wszystko chcielibyśmy mieć ładny widok na skaliste góry i w miarę gwarantowany śnieg. Niestety wszystkie ciekawe miejscówki na jakie trafiam wymagają kilku przesiadek przy dojeździe pociągiem, co z dziećmi już robi się wyzwaniem...

Macie może jakieś sugestie odnośnie alpejskich okolic bezpośrednio skomunikowanych pociągiem z lotniskami? Chyba, że macie jakieś lepsze pomysły niż Alpy z gwarancją śniegu? Skandynawię na ten moment odrzuciłem bo zakładam, że byłby potrzebny dużo większy budżet.

Z góry dzięki za wszelkie inspiracje!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 24 Gru 2019 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
W tym terminie to Gudauri w Gruzji powinno być spoko.
Budżet mniejszy niż w Alpach, loty niedrogie, reszta tania.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
odri lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 24 Gru 2019 03:29 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Osobiście, latam, w zimie, od lat do Bergamo. Na parę dni przed wylotem sprawdzam warunki śniegowe jak w Trentino tak w dolinie Aosty i jadę tam gdzie jest najświeższy śnieg i zachęcająca pogoda. Wynajem auta w Bergamo to kwota zazwyczaj poniżej 100EUR/tydzień. Najkorzystniej jest lecieć od 07. 01 do końca stycznia. W lutym i marcu wszystkie kraje Europejskie mają ferie i pokoje drożeją. Jeśli sami nie jeździcie na nartach, to Gudauri zapewnia piękne widoki i na sanki będzie ok, ale, o ile się nie mylę, też tam nie dojedziecie pociągiem. Parę lat temu, z kolegą, jechaliśmy tam z Tbilisi taksówką za bardzo rozumne pieniądze.
We Francji dojedziecie TGV np z Lyonu do Bourg Saint Maurice a tam kilka super stacji narciarskich.
Bliżej nas, polecam Chopok, na Słowacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
odri uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Gru 2019 06:32 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Na przełomie lutego i marca to i w polskich górach będzie naturalny śnieg gwarantowany. Zwłaszcza w Tatrach, jeśli muszą to być skaliste góry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Gru 2019 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@sranda - napisała przecież, że ma być budżetowo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gudauri na chwilę obecną, też odpada śniegu nie ma.
http://webcam.gudauri.info/webcam/
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Gru 2019 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Ja bym Norwegii nie skreślał. Z odpowiednim planowaniem cenowo może być porównywalnie lub nieco drożej niż w Alpach. Alpy na plus, że dzień trwa dłużej niż np. w Tromso. Norwegia na plus, że jak się pojedzie wyżej to można ustrzelić zorzę. Z Gdańska do Tromso na luty/marzec masz za 118 PLN, pod koniec lutego słońce zachodzi ok. 16.30 a same okolice tam są przepiękne i śniegu będziecie mieli po pas :mrgreen: widoki, podrzucam link z mojego wypadu viewtopic.php?p=1226834#p1226834
Załącznik:
tromso.jpg
tromso.jpg [ 97.49 KiB | Obejrzany 1719 razy ]


Zasięg występowania aktualnej pokrywy śnieżnej w Europie
http://zoz.cbk.waw.pl/snieg/index.html
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 24 Gru 2019 14:28 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
@eskie
Jak doliczysz transport samolotem z sankami i koszt pociągu za granicą, to może się okazać, że jednak polskie Tatry wyjdą najkorzystniej.
Przełom lutego i marca to już okres po feriach, więc i górale będą mniej dudków oczekiwać.
A na północnych stokach Tatr śnieg będzie leżał przynajmniej do kwietnia - i jest to dłużej niż na południowych stokach Alp (porównując szczyty o podobnej wysokości)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Gru 2019 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Dość popularna alpejska miejscowość Bad Gastein z wygodnym dojazdem pociągiem z jedną przesiadką w Wiedniu. Śnieg tam zimą jest prawie zawsze, na sanki będzie co wybierać ;)

Warszawa / Katowice --- Wien Hbf 6:30 / 9:11 --- 13:49
Wien Hbf --- Bad Gastein 14:55 --- 19:41

Powrót:
Bad Gastein --- Wien Hbf 8:17 - 13:05
Wien Hbf --- Katowice / Warszawa 14:10 - 18:43 / 21:24

Bilety drogie, ale jak już teraz je kupisz (w Austrii dostępne są 90 dni przed planowaną podróżą) i pojedziesz na przełomie lutego / marca to do wyhaczenia o wiele taniej. Z Katowic do Wiednia od 22 euro, z Wiednia do Bad Gastein za 24 euro, czyli razem około 46 euro w jedną stronę za osobę. Szczegółowe ceny i kupno biletu dostępne tu: https://tickets.oebb.at/en/ticket/timetable
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
odri uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Gru 2019 15:31 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
loty do: Bergamo, Werony, Turynu

stamtąd na pewno da się dojechać w jakieś miejsce ;)

ja jestem narciarką, więc co najwyżej mogę opowiedzieć o kurortach narciarskich:
- z lotniska w Turynie kursuje autobus ski-czarter do miejscowości w Piemoncie
- z samego Turynu na pewno dojeżdża pociąg do Oulx i pewnie do jakiś mniejszych górek też (chociaż gwarancji śniegu w mieście (poza stokami) to raczej nie ma
- z lotniska w Weronie jest podobnie - kursują ski czartery do miejscowości, a z samej Werony też da się dojechać pociągiem.

Jednak z takimi małymi dzieciakami, to jednak bardziej polecam Tatry (polskie i słowackie) ewentualnie Małą Fatrę i Karkonosze ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
odri lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 25 Gru 2019 17:33 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
odri napisał(a):
Jako, że na pogodzie w naszym kraju nie za bardzo można polegać pomyślałem, żeby wybrać się gdzieś dalej, żeby dzieci (4 lata + 1,5) miały okazję przynajmniej przez tydzień pobawić się w tym roku w śniegu - wstępnie gdzieś na przełomie lutego i marca.


To zależy czego oczekujesz, na nizinach w tym okresie rzeczywiście może w Polsce śniegu nie być, ale jeszcze nie pamiętam zimy, żeby na początku marca w Tatrach i okolicach nie było pokrywy śnieżnej.
Gdybyś pisał o grudniu czy listopadzie to bardziej bym zrozumiał, że szukasz czegoś dalej, a tak to wydaje mi się, że po prostu niepotrzebnie kombinujesz, bo śnieg możesz mieć blisko - wydasz mniej, dzieci się mniej zmęczą podróżą, no chyba, że Twoje ego będzie podłamane koniecznością obcowania z polskim, a nie alpejskim śniegiem. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Gru 2019 12:24 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Czechy?
Góra
 Profil Relacje PM off
odri lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 26 Gru 2019 14:17 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
W sumie, w Czechach jest miejscówka gdzie śnieg jest prawie zawsze: Mala Upa.
Leży toto na samiutkiej Śnieżce i jest super zjazd saneczkowy zaczynający się pod Chatą Jelenka.... Jenże to znów nie skaliste góry.
Za to 4 latek będzie mógł się tam uczyć jazdy na nartach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 01 Sty 2020 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 130
Dzięki za wszystkie sugestie! Może zbyt pochopnie odrzuciłem polskie góry, chociaż wciąż jakoś nie mam przekonania, że w marcu na dole nie zacznie tam wszystko płynąć... W Czechach i na Słowacji o tej porze nie byłem logika podpowiada mi, że będzie tam dość podobnie jak Polsce jeżeli chodzi o śnieg (proszę wyprowadźcie mnie z błędu jeśli nie mam racji).

Ta Gruzja wygląda mega ale jak pisałem raczej celujemy w pociągi i odrzucamy opcję autobusów/skibusów/taxi (ze względu na chorobę lokomocyjną dzieci).

Skończymy pewnie we Włoszech albo okolicach poleconego Bad Gastein

Dzięki jeszcze raz!
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Sty 2020 02:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Jeśli faktycznie na Bad Gastein byście się zdecydowali to tu przydatny przykładowy link ;) https://www.skionline.pl/stacje/austria ... k,145.html
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group