Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lip 2020 00:53 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Cześć wszystkim,

Postanowiłem napisać moją drugą relację na tym forum i jednocześnie pierwszy live :) Ani kierunek, ani plan nie jest spektakularny, ale mam nadzieję że w czasie po pandemicznym kilka spostrzeżeń i aktualnych informacji się przyda :)

Plan pojawił się spontanicznie - dzięki promocji LotNaWakacje bilety były bajecznie tanie, a trochę punktów Accora załatwi nam tani nocleg w centrum Rzymu. Dodatkowo w ten weekend w okolicach Rzymu odbywa się rajd, gdzie startuje łódzki Mistrz Polski z zeszłego roku, więc był to dodatkowy motywator.

Szczegóły poniżej:
- Wylot mamy za 6 godzin z WAW na FCO
- Szybko odbieramy samochód i gonimy na odcinki pierwszej w tym roku rundy ERC czyli Rajdowych Mistrzostw Europy (to nasz trzeci zagraniczny rajd po Kanarach i Grecji, i zawsze jazda za rajdem pozwala odkryć super miejsca i ludzi, gdzie nigdy nie trafilibyśmy normalnie) - zobaczymy czy uda się zdążyć, bo od lądowania do startu odcinka, na który chcemy jechać mamy dwie godziny dwadzieścia minut i prawie 150km :)
- Niedzielę spędzamy również na kibicowaniu.
- Później już luźniej na 3 dni osiadamy w centrum Rzymu i mamy zamiar na pieszo przejść całe puste (mamy nadzieję) centrum.
- Powrót w czwartek i koniec szybkiego, spontanicznego coronawyjazdu.

Mam nadzieję, że uda się opisać trochę aktualną rzeczywistość i ktoś skorzysta z informacji, które będę tu wrzucał.
Do usłyszenia za kilka godzin.

-----------------------------------------------------
Dzień 1

Dzisiejszą część piszę tylko siłą woli, bo rajd jak to rajd złapie czasem opóźnienie, a jak do tego dodać powrót do hotelu okrężną drogą, żeby przejechać się jutrzejszymi trasami i nieprzespaną noc to obraz zmęczenia można sobie złożyć :) W pokoju byliśmy trochę przed północą, więc od razu uprzedzam, że zdjęcia do tej części mogę dodać z opóźnieniem.

Na Okęciu byliśmy chwilę przed 5:00 - ludzi wg mnie jak na tak wczesną porę w weekend sporo - oczywiście nie to co przed pandemią, ale to już nie te same sceny co na zdjęciach sprzed kilku tygodni, chociaż zdjęcia chyba tego nie oddadzą. To samo na FCO - nie mam porównania, bo wcześniej nie byłem, ale ludzi nie brakuje. W obu miejscach wszyscy przestrzegają obowiązku noszenia maseczek.
Załącznik:
Rome14.jpg
Rome14.jpg [ 186.58 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Załącznik:
Rome15.jpg
Rome15.jpg [ 130.42 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Załącznik:
Rome16.jpg
Rome16.jpg [ 150.87 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Załącznik:
Rome17.jpg
Rome17.jpg [ 135.45 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Lot bez zakłóceń (cały przespałem), ale bułeczki i cała butelka wody to zdecydowanie lepszy standard niż wcześniejszy Grzesiek z małym kubeczkiem lanym z butelki.

Z postCOVIDowych spraw na uwagę zasługuje AVIS - absolutny brak kontaktu. Dzień wcześniej telefon z ustaleniem wszystkich szczegółów, a odbiór zupełnie bez kontaktu. Na ekranie odszukuje się swoje nazwisko i przypisane do niego miejsce. Tam czeka samochód z umową i kluczykami. Umowę w okienku przy wyjeździe sprawdza człowiek (zgodność z prawem jazdy itd.) i znikamy. Po drodze jeszcze na losowej stacji espresso w standardowej cenie 1 EUR (oni nawet na stacji robią lepszą kawę niż kupuje się u nas :) ) i gonimy na odcinek.

Bylibyśmy na styk, ale wypadki na dwóch pierwszych odcinkach, spowodowały wcześniej wspomniane opóźnienia. Jest chwila na kilka fotek, a w końcu rajdowa karuzela rusza.
Załącznik:
Rome01.jpg
Rome01.jpg [ 185.25 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Załącznik:
Rome04.jpg
Rome04.jpg [ 231.19 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Załącznik:
Rome05.jpg
Rome05.jpg [ 174.87 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Załącznik:
Rome02.jpg
Rome02.jpg [ 228.42 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Załącznik:
Rome03.jpg
Rome03.jpg [ 223.65 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Po przejeździe czołówki jedziemy na kolejny odcinek, gdzie udaje się zobaczyć jeszcze jedno z tych miejsc, do których "GdybyeNieRajd" nigdy byśmy nie dotarli. Z racji głównie miejscowych, ceny przystępne (dwa kawałki ciasta pizzowego z pomidorami + całkiem spora bułka ze szpinakiem - 3,5 EUR), Espresso standardowo 1 EUR. Jakość jedzenia, jak to w kraju gdzie z 4 składników robią trzydaniowy obiad - pycha (choć moglibyśmy być trochę nieobiektywni - po prostu głodni).
Załącznik:
Rome06.jpg
Rome06.jpg [ 179.87 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Załącznik:
Rome07.jpg
Rome07.jpg [ 158.52 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Załącznik:
Rome08.jpg
Rome08.jpg [ 221.86 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Załącznik:
Rome09.jpg
Rome09.jpg [ 210.94 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Załącznik:
Rome10.jpg
Rome10.jpg [ 210.67 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Załącznik:
Rome11.jpg
Rome11.jpg [ 222.42 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Załącznik:
Rome12.jpg
Rome12.jpg [ 209.72 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Załącznik:
Rome13.jpg
Rome13.jpg [ 207.02 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Na powrocie jeszcze przejazd przez bardzo urokliwe miejscowości Guarcino, Arcinazzo Romano, Subiaco. Do którejś z nich albo podobnej na pewno zawitamy jutro na obiad. Spotkaliśmy też parkę jeżozwierzy na wieczornym spacerze, przestraszoną światłami reflektorów, ale zdjęć niestety nie będzie - jak z całej trasy. Byliśmy już zbyt zmęczeni żeby coś kombinować.

Jeśli chodzi o przestrzeganie dotyczące maseczek, chyba najlepiej można porównać to do Polski. Część osób nosi, część nie. W sklepach raczej tak, ale też nie wszyscy. Wieczorem pod Koloseum tłumy - koronawirusa nie ma, bo się nie zmieścił :)
Załącznik:
Rome19.jpg
Rome19.jpg [ 156.5 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Załącznik:
Rome20.jpg
Rome20.jpg [ 148.95 KiB | Obejrzany 4594 razy ]

Załącznik:
Rome18.jpg
Rome18.jpg [ 160.95 KiB | Obejrzany 4594 razy ]


@Tom K, w tym roku ogólnie ładny wysyp WRC i ERC w okolicy - Łotwa, Estonia, Niemcy :)
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image


Ostatnio edytowany przez krzysiekk86 29 Lip 2020 10:51, edytowano w sumie 6 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Tom K uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#2 PostWysłany: 25 Lip 2020 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ha! No i jak ja mógłbym tego nie śledzić :) Bratnia rajdowa dusza :D

Ja postCOVID mam nadzieję zacząć od Łotwy :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekk86 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Lip 2020 21:20 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
jakiś problem z załącznikami
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Lip 2020 23:56 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Po totalnym zmęczeniu wczoraj, odpuściliśmy zupełnie wstawanie dzisiaj o bladym świcie. Rajd jechał dzisiaj trzy pętle, więc stwierdziliśmy, że obejrzenie dwóch przejazdów w zupełności nam wystarczy, zwłaszcza że po wczorajszej nocnej trasie odcinkami mieliśmy upatrzone ciekawe miejsca do kibicowania. Z hotelu wyszliśmy po 10, żeby przed południem zameldować się w górach kilkadziesiąt kilometrów od Rzymu, gdzie czekały na nas całkiem przyjemne widoki.
Załącznik:
Rome21.jpg
Rome21.jpg [ 169.69 KiB | Obejrzany 4548 razy ]

Załącznik:
Rome23.jpg
Rome23.jpg [ 148.79 KiB | Obejrzany 4548 razy ]

O samym rajdzie nie chcę się za bardzo rozpisywać - kto się zainteresują chętnie odpowiem na pytania. Teraz wrzucę tylko zdjęcie ze spotkania z aktualnym Mistrzem Polski (ostatecznie kończy rajd na 11 miejscu, co osobiście uważam za bardzo dobry wynik - ponad 80 startujących i naprawdę mocna stawka, a dla Miko to debiut w takich zawodach. Zresztą ma dopiero 25 lat i w zeszłym roku został najmłodszym Mistrzem Polski).
Załącznik:
Rome22.jpg
Rome22.jpg [ 226.24 KiB | Obejrzany 4548 razy ]

Zresztą samo ukończenie rajdu, nie było dane wsystkim:
Załącznik:
Rome29.jpg
Rome29.jpg [ 240.94 KiB | Obejrzany 4548 razy ]

Postaram się jeszcze zmontować krótki filmik z nagranych przejazdów - może komuś się spodoba, ale to już na pewno po powrocie :)

Wracajmy jednak do części zwiedzania rajdowego. W przerwie chcieliśmy skoczyć na jakieś jedzenie do Bellegra, ale ok 14 wszystko było zamknięte. Życie toczyło się tam dopiero koło 18, ale to typowe.
Załącznik:
Rome24.jpg
Rome24.jpg [ 195.53 KiB | Obejrzany 4548 razy ]

Załącznik:
Rome25.jpg
Rome25.jpg [ 179.68 KiB | Obejrzany 4548 razy ]

Skończyliśmy więc w bardzo miłej knajpce tuż przy odcinku rajdu. Specjalnie dla nas zrobili panini z prosciutto i salami (po 3.5 EUR). Espresso niezmiennie po 1 EUR :)
Załącznik:
Rome30.jpg
Rome30.jpg [ 235.91 KiB | Obejrzany 4548 razy ]

Po rajdzie pojechaliśmy do jednej z miejscowości, przez którą wczoraj przejechaliśmy, Altipiani di Arcinazzo, na obiad. Cena za Pizze 4 Fromaggi, Spagetti Aglia Olio, 2 x Espresso, Vino Bianco i małe piwo to niecałe 14 EUR - zdecydowanie lepiej niż pewnie będziemy mieli od jutra w Rzymie. Samo miasteczko sprawia wrażenie lokalnego kurortu. Jakieś dwa kilometry dalej jest wielki teren ze stadniną koni i terenami do rekreacji - pełno tam było ludzi :)
Załącznik:
Rome26.jpg
Rome26.jpg [ 146.81 KiB | Obejrzany 4548 razy ]

Załącznik:
Rome27.jpg
Rome27.jpg [ 166.28 KiB | Obejrzany 4548 razy ]

Na powrocie jeszcze ładna panorama miasteczka Piglio i wracamy do domu.
Załącznik:
Rome28.jpg
Rome28.jpg [ 159.14 KiB | Obejrzany 4548 razy ]

I tak można skończyć część relacji pt. "w pogoni" i od jutra przejdziemy do części "po Rzymie".

Dodatkowo kilka tipów, które udało się nam ogarnąć. Nocujemy w Mercure Roma Centro Colosseo. Nie chcieliśmy się bawić w dwa noclegi w centrum Rzymu i bliżej rajdu, więc wybór padł na jeden hotel. Mamy do jutra rana wynajęty samochód, więc trzeba go gdzieś postawić i, o dziwo za dwie noce nie dalej niż 200m od hotelu płacimy 0,20 EUR (jedna noc w parkingu w hotelu to 30 EUR). Być może to zasługa COVID, ale i wczoraj i dzisiaj bez problemu znaleźliśmy wolne miejsce, a płaci się do 23 w sobotę i od 8 rano w poniedziałek (niebieskie strefy parkingowe).

Tyle na dzisiaj. Mam nadzieję, że komuś się przyda :)

@katka256 - tak, walczyłem ze zdjęciami od wczoraj, ale nie miałem zupełnie siły. Ogarnięte i już jest ok, i zgodnie z opisem :)
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image


Ostatnio edytowany przez krzysiekk86, 28 Lip 2020 02:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 28 Lip 2020 01:52 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Po dwóch dniach jazdy za rajdem (blisko 550 zrobionych kilometrów) i dość napiętym harmonogramie, dzisiaj miał być spokojny dzień. Niestety z dość wczesną (jak na urlop) pobudką, bo na 8.30 musieliśmy odstawić samochód na dworzec Termini, a trzeba było znaleźć jeszcze stację benzynową. Na szczęście okazało się, że stacja jest po drodze, a ruch o 8 jest jeszcze znikomy. Wszystko poszło sprawnie, samochód na parking, kluczyki do skrzynki, bo w biurze nikogo nie było i już o 9 siedzieliśmy na kawce i croissancie (1x espresso, 1x cappuccino, 2x croissant = 4,80 EUR w Ristorante Caffè Ornelli - wygląda, że mają też całkiem niezłe steki na wieczór :) ).

I w tym momencie nastąpił koniec spokoju dnia dzisiejszego - wcześniej chwaliłem AVISa, więc teraz im się dostanie - zawibrował mi telefon z informacją, że w oddanym przed chwilą aucie jest porysowany zderzak i kosztować to ma ponad 400 EUR netto (wykupiłem jakieś ubezpieczenie, podczas opisywanego wcześniej check-in'u online, ale nigdy nie wiadomo jak to z tymi wkładami własnymi bywa), więc od razu w tył na lewo i wracamy na parking - oczywiście ku wielkiej "radości" mojej lepszej połówki, która już w głowie układała sobie kolejności picia kolejnych espresso na zmianę z vino bianco. Wpadając do windy na parkingu doczytałem, że w sumie to nas nie chcą obciążyć, i że to ubezpieczenie działa, ale na wszelki wypadek i tak to sprawdzę. Obejrzałem dokładnie zderzak - wszystko co przypominało rysy znikało po dotknięciu kciukiem, więc znalazłem gościa z obsługi i każę mu pokazać te uszkodzenia - NIE znalazł.

Więc ta krótka przestroga dla wszystkich - ja specjalnie dopłaciłem do AVISa i ubezpieczenia, żeby nie mieć stresu, a i tak mnie zagotowali :)

Na szczęście później było już z górki i pochodziliśmy sobie po pustym Rzymie. Z jednej strony fajnie, z drugie trochę to smutno wygląda, bo jednak Wieczne Miasto kojarzy się z ciągłym ruchem. Jak byłem tu w 2012 roku to więcej ludzi było w ciągu nocy (chodziliśmy chyba od 21 do 4) niż dzisiaj w ciągu dnia.
Załącznik:
Rome32.jpg
Rome32.jpg [ 140.66 KiB | Obejrzany 4445 razy ]

Załącznik:
Rome34.jpg
Rome34.jpg [ 166.01 KiB | Obejrzany 4445 razy ]

Załącznik:
Rome35.jpg
Rome35.jpg [ 139.92 KiB | Obejrzany 4445 razy ]

Załącznik:
Rome37.jpg
Rome37.jpg [ 191.23 KiB | Obejrzany 4445 razy ]

Załącznik:
Rome41.jpg
Rome41.jpg [ 158.64 KiB | Obejrzany 4445 razy ]

Na wejście do Panteonu czekaliśmy może z 10 minut, a trzeba nadmienić, że każdy wchodzący ma mierzoną temperaturę i nie wpuszczają jeśli ktoś ma powyżej 37,5*C. Trochę się martwiłem co pokaże się u mnie, bo na dworze 34 stopnie, pełne słońce, ja cały zgrzany, ale jakoś poszło :) Moja Żona jednak standardowo gadzia temperatura - dobiła do 35,5 :) A w kwestii mierzenia temperatury, to jak do tej pory mieliśmy mierzoną ją na wejściu na Okęcie (podobną kamerą jak dzisiaj w Panteonie), na Fiumicino (zbiorcze kamery zamontowane na wyjściu do strefy odbioru bagażu) i przy meldunku do hotelu (strzał w czoło z ręcznego termometru). Kolejki do Coloseum i Forum Romanum podobne. I w tych obiektach zwiedzanie obowiązkowo w maseczkach.
Załącznik:
Rome36.jpg
Rome36.jpg [ 168.44 KiB | Obejrzany 4445 razy ]

Załącznik:
Rome38.jpg
Rome38.jpg [ 209.47 KiB | Obejrzany 4445 razy ]

Załącznik:
Rome39.jpg
Rome39.jpg [ 193.6 KiB | Obejrzany 4445 razy ]

Załącznik:
Rome40.jpg
Rome40.jpg [ 198.2 KiB | Obejrzany 4445 razy ]

Załącznik:
Rome31.jpg
Rome31.jpg [ 169.76 KiB | Obejrzany 4445 razy ]

Załącznik:
Rome33.jpg
Rome33.jpg [ 142.63 KiB | Obejrzany 4445 razy ]

Troszkę więcej ludzi przy fontannie Di Trevi i przy Schodach Hiszpańskich.
Załącznik:
Rome42.jpg
Rome42.jpg [ 177.27 KiB | Obejrzany 4445 razy ]

Załącznik:
Rome44.jpg
Rome44.jpg [ 163.39 KiB | Obejrzany 4445 razy ]

Załącznik:
Rome45.jpg
Rome45.jpg [ 195.44 KiB | Obejrzany 4445 razy ]

Ale cały czas można cyknąć np. takie zdjęcie:
Załącznik:
Rome43.jpg
Rome43.jpg [ 186.07 KiB | Obejrzany 4445 razy ]

Na koniec zobaczyliśmy jeszcze Bazylikę Matki Bożej Śnieżnej i trochę przypadkiem, a trochę na tzw. nosa weszliśmy do restauracji Tempio di Mecenate. Obsługa typowo włoska, niespiesząca się, ale sympatyczna. Jedzenie (pizza frutti di mare, gnocchi z gorgonzolą) przepyszne, a ceny akceptowalne (jedzenie + litr wody + 0,5 litra domowego białego winka z wliczoną obsługą = 34 EUR). Nie wiem czy to standardowe ceny, czy jest trochę taniej, ale byłem przygotowany, że może być drożej.
Załącznik:
Rome46.jpg
Rome46.jpg [ 73.12 KiB | Obejrzany 4445 razy ]

Z praktycznych informacji, ale to się pewnie będzie dynamicznie zmieniać - zanim zacząłem pisać tą relację bez problemu zarezerwowałem godziny wejścia i kupiłem bilety, na rano do Koloseum i na środę do Muzeów Watykańskich.

I taki mały PS - jak komuś przeszkadza sposób wyświetlania zdjęć na forum (tak, tak - zdaję sobie sprawę, że mistrzem fotografii nie jestem) to w relacjach na stronie: https://krzysiekk86.fly4free.pl/blog/44 ... ovid-live/ wygląda to lepiej :)
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 28 Lip 2020 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 88
Dzięki za relacje z Rzymu. Wybieram się w sierpniu więc ciekawiło mnie jak to teraz wygląda od środka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Lip 2020 11:46 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Wczoraj LIVE się posypał, bo wieczorem trafiliśmy na Zatybrze, które jest totalnie w klimacie, który lubimy i brakło sił na pisanie. Dzisiaj zresztą też łatwo nie jest :) ale od początku:

Plan zakładał tylko dwie pewne rzeczy - Koloseum i Forum Romanum. W kolejkach czekaliśmy odpowiednio ok. 10 min. (bilety na konkretną godzinę) i 30 min. - wchodziliśmy zaraz po 14 od kiedy zaczyna obowiązywać tańszy bilet, więc być może stąd kolejka. Poza tym obecnie działa tylko jedno wejście na teren Forum Romanum.
Załącznik:
Rome49.jpg
Rome49.jpg [ 200.37 KiB | Obejrzany 4274 razy ]

Załącznik:
Rome50.jpg
Rome50.jpg [ 193.76 KiB | Obejrzany 4274 razy ]

Załącznik:
Rome51.jpg
Rome51.jpg [ 181.04 KiB | Obejrzany 4274 razy ]

Załącznik:
Rome52.jpg
Rome52.jpg [ 198.18 KiB | Obejrzany 4274 razy ]

Załącznik:
Rome53.jpg
Rome53.jpg [ 209.44 KiB | Obejrzany 4274 razy ]

W samym Koloseum były miejscowe skupiska ludzi, ale ogólnie bez dramatu. W Koloseum maseczek pilnowali na wejściu, ale na otwartych przestrzeniach ludzie je zdejmowali - szczególnie do zdjęć. Na terenach Forum Romanum praktycznie wszyscy bez maseczek. ale tam, jak widać na powyższych zdjęciach, było luźno.
Załącznik:
Rome47.jpg
Rome47.jpg [ 183.61 KiB | Obejrzany 4274 razy ]

Załącznik:
Rome48.jpg
Rome48.jpg [ 205.97 KiB | Obejrzany 4274 razy ]

Załącznik:
Rome54.jpg
Rome54.jpg [ 176.11 KiB | Obejrzany 4274 razy ]

Jak już wspominałem wieczorem wybraliśmy się na spacer, jedzenie i jak już wspominałem coś więcej na Zatybrze. Dla nas bardzo sympatyczne miejsce, które bardzo skojarzyło mi się z krakowskim Kazimierzem. Znaleźliśmy tam też kilka barów z kraftowym piwem - nie spodziewałem się, że we Włoszech wypiję tak dobrą lokalną Double IPA!
Na jedzenie trafiliśmy do Zi Marietta 1956 Ristorante. Rachunek 31 EUR za 2x Bruscietta, risotto z owocami morza, spagetti carbonara i standardowo woda i vino bianco. Trochę taniej niż dzień wcześniej ale jedzenie d*p* nie urywało, co jeśli brać pod uwagę drugie znaczenie trzeba zaliczyć na plus :) Spotkaliśmy tam natomiast kelnerkę pochodzącą z Ukrainy, która przez trochę mieszkała w Polsce. Mówiła, że w Polsce bardziej jej się podobało i nie sprawiała wrażenia szczęśliwej - poza tym ciekawa informacja o pandemii - wspomniana restauracja przed COVIDem zatrudniała 8 osób - obecnie 2. Potwierdziło się to co pisałem wcześniej, że smutno to wygląda.
Załącznik:
Rome55.jpg
Rome55.jpg [ 180.88 KiB | Obejrzany 4274 razy ]

Załącznik:
Rome56.jpg
Rome56.jpg [ 146.17 KiB | Obejrzany 4274 razy ]

Załącznik:
Rome57.jpg
Rome57.jpg [ 166.08 KiB | Obejrzany 4274 razy ]

Podczas powrotu do hotelu trafiliśmy jeszcze na próby orkiestry symfonicznej w Circo Massimo. Grali jako podkład do animacji i niemych filmów - niestety nie zdążyłem zrobić zdjęcia jak na telebimie leciał Flip i Flap.
Załącznik:
Rome58.jpg
Rome58.jpg [ 166.34 KiB | Obejrzany 4274 razy ]

Załącznik:
Rome60.jpg
Rome60.jpg [ 101.72 KiB | Obejrzany 4274 razy ]

I na koniec jeszcze dwa zdjęcia z tarasu w naszym hotelu. Do pełni szczęścia brakuje tylko tego, żeby basen był otwarty (podobno w sierpniu mają dostać zgodę).
Załącznik:
Rome61.jpg
Rome61.jpg [ 83.62 KiB | Obejrzany 4274 razy ]

Załącznik:
Rome62.jpg
Rome62.jpg [ 119.97 KiB | Obejrzany 4274 razy ]


@raffonzo cieszę się, że komuś się przydało :)
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 09 Sie 2020 23:14 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Od powrotu minął już ponad tydzień, więc wypada opisać ostatni dzień i przekazać ostatnie wskazówki.

Środę przeznaczyliśmy tylko na Watykan, więc wiele się nie działo. Po drodze zobaczyliśmy jedyny na tym wyjeździe autobus turystyczny (hop on- hop off)
Załącznik:
Rome63.jpg
Rome63.jpg [ 270.85 KiB | Obejrzany 3887 razy ]

Zaczęliśmy od Muzeów Watykańskich - bilety na konkretną godzinę - 0 kolejki. Co do samych kolekcji w muzeach to na pewno robią wrażenie, ale mnie osobiście nie za bardzo rusza sama sztuka. Mimo wszystko znalazłem swoje TOP3 :)

Jak to stwierdziła moja Żona jestem pewnie jedyną osobą, która w Muzeach Watykańskich fotografuje krzesła - ale podobała mi się ich konstrukcja i zdobienia:
Załącznik:
Rome65.jpg
Rome65.jpg [ 155.81 KiB | Obejrzany 3887 razy ]

Na drugim miejscu zdecydowanie kolekcje różnych kamiennych wanien:
Załącznik:
Rome68.jpg
Rome68.jpg [ 152.72 KiB | Obejrzany 3887 razy ]

Załącznik:
Rome69.jpg
Rome69.jpg [ 186.13 KiB | Obejrzany 3887 razy ]

I sala z rzeźbami zwierząt:
Załącznik:
Rome70.jpg
Rome70.jpg [ 186.45 KiB | Obejrzany 3887 razy ]

A tak zupełnie poważnie to duże wrażenie robi sala Sobieskiego z obrazem Jana Matejki:
Załącznik:
Rome72.jpg
Rome72.jpg [ 193.82 KiB | Obejrzany 3887 razy ]

I muzeum numizmatyczne z dużą kolekcją monet i znaczków z Janem Pawłem II:
Załącznik:
Rome66.jpg
Rome66.jpg [ 133.09 KiB | Obejrzany 3887 razy ]

Ludzi wszędzie raczej mało:
Załącznik:
Rome64.jpg
Rome64.jpg [ 150.28 KiB | Obejrzany 3887 razy ]

Załącznik:
Rome67.jpg
Rome67.jpg [ 145.78 KiB | Obejrzany 3887 razy ]

Załącznik:
Rome71.jpg
Rome71.jpg [ 257.32 KiB | Obejrzany 3887 razy ]

Później zupełnie bez kolejki weszliśm jeszcze do Bazyliki Św. Piotra - na mnie robi osobiście dużo większe wrażenie niż Kaplica Sykstyńska.
Załącznik:
Rome74.jpg
Rome74.jpg [ 115.5 KiB | Obejrzany 3887 razy ]

Załącznik:
Rome75.jpg
Rome75.jpg [ 187.55 KiB | Obejrzany 3887 razy ]

Załącznik:
Rome76.jpg
Rome76.jpg [ 230.2 KiB | Obejrzany 3887 razy ]

Załącznik:
Rome77.jpg
Rome77.jpg [ 171.98 KiB | Obejrzany 3887 razy ]

Po trudach zwiedzania w upale znaleźliśmy kolejny pub z kraftowym piwem - nie przypuszczałem, że w Rzymie będzie z tym tak łatwo - nastawiłem się raczej na wino :)
Załącznik:
Rome80.jpg
Rome80.jpg [ 162.59 KiB | Obejrzany 3887 razy ]

Kolacje zjedliśmy w restauracji znalezionej pierwszego wieczora. Nie zawiedliśmy się - naprawdę polecam.
Załącznik:
Rome78.jpg
Rome78.jpg [ 128.48 KiB | Obejrzany 3887 razy ]

Załącznik:
Rome79.jpg
Rome79.jpg [ 149.84 KiB | Obejrzany 3887 razy ]

Następny poranek to szybkie wymeldowanie z hotelu, spacer na Roma Termini i pociąg na lotnisko. Leonardo Express obecnie nie jeździ co 15 minut, ale co godzinę - jeśli ktoś chciałby skorzystać, warto mieć to na uwadze. Oczywiście da się dojechać na lotnisko taniej, ale postawiliśmy na wygodę i brak przesiadek. Lot mieliśmy o 10, więc nie chcieliśmy ryzykować. Zresztą pomimo, że byliśmy na lotnisko o 8, to i tak było ciasno z czasem - kontrola temperatury i biletów na wejściu + brak odprawy online + spore lotnisko.

Na koniec jeszcze kilka przejazdów z tytułowego Rally di Roma - może komuś się spodoba :)

_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 10 Sie 2020 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 88
krzysiekk86 napisał(a):
Po trudach zwiedzania w upale znaleźliśmy kolejny pub z kraftowym piwem - nie przypuszczałem, że w Rzymie będzie z tym tak łatwo - nastawiłem się raczej na wino :)


Podzielisz się lokalizacjami :D ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Sie 2020 11:54 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
@raffonzo oczywiście :)

Zdecydowanie najwięcej takich pubów znaleźliśmy na Zatybrzu, przykład poniżej i nie jestem w stanie dokładnie wskazać gdzie byliśmy, bo chodziliśmy po prostu uliczkami i jak nam się spodobało to weszliśmy na piwko :)
Załącznik:
Craft_beer1.jpg
Craft_beer1.jpg [ 319.66 KiB | Obejrzany 3778 razy ]


Jeśli chodzi o pub ze zdjęcia z poprzedniego postu to było to Be.Re + Trapizzino - dosłownie kilka kroków od murów Watykanu po drodze z Muzeów Watykańskich na Plac Św. Piotra - trafiłem w fajne Session IPA z zagranicy i dobrego Pilznera z Mediolanu.
Załącznik:
Craft_beer2.jpg
Craft_beer2.jpg [ 235.84 KiB | Obejrzany 3778 razy ]
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group