Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 06 Paź 2020 22:07 
Awatar użytkownika

srebrny
Marcin Bartoszewski napisał(a):
Polska kuchnia jest pełna wspaniałych produktów, smacznych i o świetnej jakości (...) Dobra nasza kiełbasa, szynka, boczki, balerony, kiszki, kaszanki, pasztety, pasztetówki, galarety

Wlasnie mi przypomniales kolejny wielki problem w Polsce, jak sie nie je miesa to przerabane :)
Niedawno bylem w "Polskiej Kuchni" i poprosilem o cos bez miesa to pani polecila golabki - bo to glównie kapusta i ryz :lol: no ale po stwierdzeniu ze jest i tam sporo miesa odpuscila i wybralem pierogi ruskie.
Przysly usmazone na smalcu ze skwarkami.. :shock:
Wiec to tez duzy minus z punktu widzenia turystów.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#62 PostWysłany: 06 Paź 2020 22:08 

srebrny
wasil10 napisał(a):
- dobra organizacja transportu (np. coraz więcej dobrej jakości dróg, transport miejski z konkretnym rozkładem, kolej praktycznie w całym kraju, - punktualność, jakość, czasy przejazdów, czy sposób jazdy w PL to inna kwestia)

No to chyba w dwóch różnych Polskach żyjemy. Kolej to w miarę sensownie działa między dużymi miastami, w reszcie kraju się zwinęła. Duża część nawet miejsc atrakcyjnych turystycznie na prowincji jest dostępna tylko bieda-busikami różniącymi się od postsowieckich marszrutek głównie tym, że rzadziej jeżdżą. Ostatnio np. sprawdzałem połączenia z Krakowa do Lanckorony, która mogłaby być mini-klejnotem i celem wycieczek dla turystów odwiedzających Kraków, ale bezpośredniego transportu już nie ma, jest tylko busik z przesiadką na drugi.
Szczególnie drastyczna jest różnica między Polską a Czechami i Słowacją w górach, np. na Podtatrzu. Po słowackiej stronie normalny cywilizowany transport publiczny, trzymający się rozkładu, który można sprawdzić w sieci na jednej stronie dla całego kraju, a po polskiej stronie Januszex-Busy jeżdżące jak chcą i kiedy chcą. W czeskich Sudetach gęsto od połączeń kolejowych, w polskich dopiero się zaczynają nieśmiało tu i ówdzie odradzać.

A na sposób jazdy polskich kierowców najlepiej spuścić zasłonę milczenia. Nie dość że powszechne przekraczanie prędkości, to do tego dochodzi ciągła agresja na drodze - wyprzedzanie w niebezpieczny sposób, siedzenie na zderzaku przy 130-140 km/h, wyprzedzanie prawym pasem, wymijanie na przejściach dla pieszych... Może Polska faktycznie jest bardziej bezpieczna pod kątem pospolitej przestępczości, ale zwiększone ryzyko utraty życia na drodze albo przejściu dla pieszych nadrabia to z nawiązką.
 Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.

#63 PostWysłany: 06 Paź 2020 22:15 
Awatar użytkownika

Loty: 82
Kilometry: 132 156
platynowy
@meczko powiem tylko tyle, doczytaj część mojej wypowiedzi znajdująca się po myślniku. W skrócie napisałem wszystko to, co Ty pociągałeś dalej.

Jutro mogę rozwinąć bardziej o co mi chodziło w tym punkcie.

Relacja Brunei, Singapur, Malezja

Ostatnio edytowany przez wasil10, 06 Paź 2020 22:22, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 06 Paź 2020 22:22 

srebrny
@wasil10, no OK, to może po prostu uważasz, że szklanka jest do połowy pełna, a ja, że do połowy pusta :) Chociaż jako żywo ani bym tego nie nazwał dobrą organizacją transportu, ani nie zaryzykowałbym stwierdzenia o kolei praktycznie w całym kraju, z tych rzeczy przed myślnikiem :)
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 06 Paź 2020 22:32 
Awatar użytkownika

srebrny
To ja sie wbije miedzy was, wg mnie z punktu widzenia turysty co chce sie przedostac z atrakcji A do atrakcji B - jest rozwiniete super, ostatnio sam sie zdzwilem biorac pociag (którego nigdy nie bylo) z Raciborza do Krakowa.. okazalo sie ze jechal on z Budapesztu! Wiec takie podrozowanie regionalne po PL/CZ/HU jest dosc dobre. Na krótszych trasach Uber czy inne twory sa tez dosc tanie.

A co do podrózowania samochodem to tak, to naprawdę bedzie odstraszac, Polska po Rumunii i Bulgarii ma w UE najwieksza liczba smierci na drogach - 3x wiecej niz UK i prawie 4x wiecej niz Szwecja/Norwegia.
Nagminne wyprzedzanie jak sie da i gdzie sie da w Polsce przeraza, a rozmawiajac z ludzmi slyszymy wymowki ze ograniczenie sa za niskie, albo ze ktos jechal 90 na drodze z ograniczeniem 90 a tam mozna legalnie 90+10..
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 06 Paź 2020 23:42 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
LonDynia napisał(a):
T ostatnio sam sie zdzwilem biorac pociag (którego nigdy nie bylo) z Raciborza do Krakowa.. okazalo sie ze jechal on z Budapesztu!

Teraz byś się zdziwił, bo już takiego nie ma. Jest z Ostravy (TLK) albo z Pragi (IC). A i to na razie do 7 listopada, a potem diabli wiedzą, bo u nas rozkładu nie da się ustalić na dłużej.
LonDynia napisał(a):
Wiec takie podrozowanie regionalne po PL/CZ/HU jest dosc dobre.

CZ/HU zapewne tak, ale z PL to bym się tak nie rozpędzał.
Chciałem sobie jakiś czas temu zrobić wycieczką koleją do Cieszyna (z Dąbrowy Górniczej). Z góry nastawiłem się, że muszę się przesiąść w Katowicach, ale okazało się, że nawet z Katowic bezpośredniego pociągu nie ma - trzeba się było przesiadać ponownie w Czechowicach-Dziedzicach, a cała trasa miała zająć ponad 3 godziny. Teraz jest faktycznie lepiej - bo z Kato bezpośredni pociąg jest, ale co z tego, skoro z DG jechałbym ponad 2,5h - a samochodem jadę połowę tego czasu.
Pociągiem w miarę dobrze się jeździ tylko na trasach "magistralnych", a próba dojechania gdzieś z przesiadkami, kupowaniem oddzielnych biletów na każdego przewoźnika, długimi przerwami między odcinkami (bo sensowne układanie rozkładów jazdy to sztuka u nas nieznana) jest tylko dla wyjątkowych maniaków kolejnictwa albo dla osób chcących zaoszczędzić kilka złotych kosztem kilku godzin.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#67 PostWysłany: 07 Paź 2020 00:06 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
złoty
Ja tam uważam, ze kultura jazdy na polskich drogach bardzo poprawiła się w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Do tego powstało dużo nowych dróg i nie trzeba tłuc się po lokalnych. Chociaż dojazd na Mazury nie zmienił się wiele, zgubiłam zawieszenie gdzieś pod drodze.
j_a lubi ten post.

#68 PostWysłany: 07 Paź 2020 00:27 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
Ja tam uważam, ze kultura jazdy na polskich drogach bardzo poprawiła się w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

To się nazywa votum separatum czyli zdanie odrębne ;)
 Relacje PM off
olajaw lubi ten post.

#69 PostWysłany: 07 Paź 2020 00:55 

Kierowcy u nas faktycznie zaczęli jeździć kulturalniej, jazda na zamek nareszcie ustawowo jest ,to i się dostosowują
ale oszczędzanie kierunkowskazu, ignorowanie ograniczeń prędkości, przyspieszanie jak wskakuje czerwone, wyprzedzanie prawą stroną aut jadących z poprawną prędkością i powoli wyprzedzający przez to, jest nagminne i często straszne.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#70 PostWysłany: 07 Paź 2020 01:34 

platynowy
Cytuj:
wyprzedzanie prawą stroną aut jadących z poprawną prędkością

Bo w Polsce jest ruch prawostronny.

#71 PostWysłany: 07 Paź 2020 06:50 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
Ostrzeżenia: 1
złoty
Co Wy z tym brakiem regionalnego żarcia. Tykocin, mieścina na Podlasiu:
https://pl.tripadvisor.com/Restaurants- ... oland.html
seth11 lubi ten post.

#72 PostWysłany: 07 Paź 2020 07:39 
Awatar użytkownika

srebrny
Troche pod wplywem przeczytania tego tematu i opisu kuchni regionalnej.....
W domu lecimy na bezmiesnej diecie, ale ja sobie lubie pogrzeszyc....
Ile mozna jesc kanapki z blendowana cicierzyca :D to wpadlem wczoraj na szybko do sklepu po wedline do kanapek na rano do pracy.

Krakus szynka eksportowa, staranna selekcja miesa, produkt bez zadnych ulepszaczy, bez glutaminianu - informuje opakowanie
niestety dopiero w domu sie dokladniej przyjrzalem

Załącznik:
krakus.JPG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
le_szek lubi ten post.

#73 PostWysłany: 07 Paź 2020 13:24 

boots napisał(a):
Bo w Polsce jest ruch prawostronny.

Wyrwałeś z kontekstu, cytuj całość i czytaj ze zrozumieniem.
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 07 Paź 2020 13:33 

platynowy
Czyżby był bezwzględny zakaz wyprzedzania z prawej strony?
le_szek lubi ten post.

#75 PostWysłany: 07 Paź 2020 13:36 
Awatar użytkownika

złoty
W Polsce wyprzedzanie z prawej strony jest naj najbardziej dozwolone na określonych typach dróg.
 Relacje PM off
le_szek lubi ten post.

#76 PostWysłany: 07 Paź 2020 13:52 

srebrny
eskie napisał(a):
Co Wy z tym brakiem regionalnego żarcia. Tykocin, mieścina na Podlasiu:
https://pl.tripadvisor.com/Restaurants- ... oland.html

Którąś konkretnie możesz polecić po osobistej wizycie?
Często jestem przejazdem przez Tykocin i raz zajechałem do restauracji z pierwszej trójki na Tripadvisor... rozczarowanie. Pomijam już fakt, że od dawna nie wierzę w opinie z TA.
 Relacje PM off  

#77 PostWysłany: 07 Paź 2020 13:58 
Awatar użytkownika

srebrny
spróbuj znaleźć menu w sieci czołówki z tej listy :lol:

#78 PostWysłany: 07 Paź 2020 14:06 

srebrny
panprofesor82 napisał(a):
W Polsce wyprzedzanie z prawej strony jest naj najbardziej dozwolone na określonych typach dróg.

Ale nie jest dozwolone na autostradzie, na której są dwa pasy w jedną stronę. Co więcej, jest bardzo niebezpieczne, co nie zmienia faktu, że w Polsce taka "jazda slalomem" jest nagminna.
 Relacje PM off  

#79 PostWysłany: 07 Paź 2020 14:09 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
Ostrzeżenia: 1
złoty
opo napisał(a):
Którąś konkretnie możesz polecić po osobistej wizycie?.

tak https://www.facebook.com/Galeria-Sztuki ... 376265133/

#80 PostWysłany: 07 Paź 2020 14:16 

HON fly4free
-- 07 Paź 2020 14:12 --

proponuję ten wątek - a przynajmniej jego większą, kulinarną, część - wrzucić do Luźnych...

a smakoszy zapytam - czy podejmując decyzję o wyjeździe w jakieś atrakcyjne turystycznie miejsce za granicą, kierujecie się walorami kuchennymi w takim samym stopniu, jak tutaj, przy ocenie atrakcyjności naszego kraju?

-- 07 Paź 2020 14:16 --

meczko napisał(a):
panprofesor82 napisał(a):

Ale nie jest dozwolone na autostradzie, na której są dwa pasy w jedną stronę. Co więcej, jest bardzo niebezpieczne, co nie zmienia faktu, że w Polsce taka "jazda slalomem" jest nagminna.

oczywiście, że jest dozwolone, jeśli jest to autostrada, o osobnych jezdniach jednokierunkowych o (co najmniej) dwóch wyznaczonych pasach ruchu - czyli (prawie?) na każdej autostradzie

nie zmienia to faktu, że jest to bardzo niebezpieczny manewr...
 Relacje PM off
le_szek lubi ten post.

[ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość