Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Mar 2017 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Paź 2012
Posty: 28
Loty: 153
Kilometry: 404 725
Używam dysku MyPassport Wifi - ma slot karty pamięci i własne zasilanie. Żeby zgrać dane z karty nie potrzeba żadnego urządzenia. Dodatkowo można połączyć sie z np tabletem i korzystać z danych z dysku. Sprawdza sie idealnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 26 Mar 2017 14:22 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
i to jest chyba idealne rozwiazanie

Wyslane z telefonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Mar 2017 11:24 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
michal24 napisał(a):
Czy macie pomysł jak zmagazynować wiele gigabajtów danych podczas wyjazdu?
Czy są na rynku jakieś małe urządzenia (wielkości dysku przenośnego) które automatycznie zgrywają zdjęcia/filmy?


Odpowiedź na pytanie w zasadzie już padła zaraz powyżej. Istnieją jak najbardziej takie urządzenia.

Ale... "wiele GB" to znaczy ile? Mówisz, że posiadasz kartę 128GB... i to jest mało?

Z ciekawości- jakim sprzętem robisz zdjęcia, ile zajmują i ile tych zdjęć dziennie jesteś w stanie zrobić?

Nic osobistego, naprawdę- ale czasem widząc takie zmagania, tęskno mi troszkę do czasów, w których miałem maksymalnie 2 filmy 64 zdjęciowe na cały miesięczny wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Mar 2017 14:37 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 32
john_doe napisał(a):
michal24 napisał(a):
Czy macie pomysł jak zmagazynować wiele gigabajtów danych podczas wyjazdu?
Czy są na rynku jakieś małe urządzenia (wielkości dysku przenośnego) które automatycznie zgrywają zdjęcia/filmy?


Odpowiedź na pytanie w zasadzie już padła zaraz powyżej. Istnieją jak najbardziej takie urządzenia.

Ale... "wiele GB" to znaczy ile? Mówisz, że posiadasz kartę 128GB... i to jest mało?

Z ciekawości- jakim sprzętem robisz zdjęcia, ile zajmują i ile tych zdjęć dziennie jesteś w stanie zrobić?

Nic osobistego, naprawdę- ale czasem widząc takie zmagania, tęskno mi troszkę do czasów, w których miałem maksymalnie 2 filmy 64 zdjęciowe na cały miesięczny wyjazd.


Pisał wcześniej że kręci filmy w 4K

Dysk polecany wcześniej przez placek11 to wydatek prawie 1k za 2 - 3 TB czyli jakieś 3 karty z zapisem co najmniej 100Mbps. Lepiej już chyba kupić jakiegoś netbooka albo tablet nawet dla podglądu, tylko należy się upewnić że przetworzy video 4K.
Odnośnie podłączania kart adapterem OTG dodam, że należy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak system plików na karcie. Nie jestem pewien co do obecnej sytuacji, ale jeszcze jakiś czas temu Android nie łączył się z dyskami sformatowanymi w NTFS (przynajmniej był tylko brak możliwości zapisu). FAT32 który jest obsługiwany przez Androida to ograniczenie wielkości plików do 4GB (pojemności dysku do 2TB), czyli nagrywanie w 4K długich filmów odpada. Jest jeszcze exFAT (karty SDXC - pow. 64GB - sformatowanie z poziomu aparatu lub urządzenia z androidem) który powinien być obsługiwany na Androidzie (począwszy od KitKat'a), ale nie na Windowsie - więc "telewizyjny" Lenovo musi być na Linuxie. Dysk zew. plus smartphone wydaje się dobrym rozwiązaniem, tylko upewnij się że jest odpowiednio sformatowany. Odradzam dyski SSD bo są nadal jeszcze drogie - za 500gb ok 600PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Mar 2017 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Może lekki OT ale czy komuś się zdarzyło, żeby podczas security ochrona dokładnie przejrzała nośnik z danymi? Taka sytuacja przytrafiła mi się jeden raz na lotnisku SFO podczas security w 2012 roku. Po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa zostałem poproszony o wyciągnięcie pendriva po czym ktoś z ochrony lotniska z dobre 10 min. przeglądał moje zdjęcia. Szczerze, to byłem mocno oburzony bo niektóre były naprawdę mocno prywatne i nie chciałem, żeby ktoś je oglądał. Dodam tylko, że jedynie zdjęcia trzymałem na pendrive.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Mar 2017 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Obecnie amerykańskie służb graniczne posiadają uprawniają do przeglądania laptopów, telefonów, itp. poza tym mogą zażądać danych logowania do portali społecznościowych jak Facebook.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 07 Kwi 2017 11:05 

Rejestracja: 03 Kwi 2017
Posty: 1
Cóż, dlaczego nie myślisz o umieszczaniu zdjęć i filmów na Facebooku? Bardzo wygodne i nie musisz już żadnych dodatkowych urządzeń. Przesyłanie dużej liczby zdjęć i filmów może być powolne. Zalecam więc użycie Facebook Lite - maksymalna obsługa tylko przesyłać zdjęcia i filmy z bardzo dużą prędkością. Dowiedz się więcej o Facebook Lite w sklepie Google Play


Ostatnio edytowany przez krasnal, 07 Kwi 2017 12:07, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 07 Kwi 2017 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
To jakas reklama? Jaki jest powod oddawania prywatnych zdjec korporacji? I jak to zrobic bez dostepu do internetu? ;-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Paź 2018 20:28 

Rejestracja: 22 Paź 2018
Posty: 5
macq91 napisał(a):
Może lekki OT ale czy komuś się zdarzyło, żeby podczas security ochrona dokładnie przejrzała nośnik z danymi? Taka sytuacja przytrafiła mi się jeden raz na lotnisku SFO podczas security w 2012 roku. Po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa zostałem poproszony o wyciągnięcie pendriva po czym ktoś z ochrony lotniska z dobre 10 min. przeglądał moje zdjęcia. Szczerze, to byłem mocno oburzony bo niektóre były naprawdę mocno prywatne i nie chciałem, żeby ktoś je oglądał. Dodam tylko, że jedynie zdjęcia trzymałem na pendrive.

Niestety maja takie prawo. Ja polecam dobra karte sd teraz juz po 128 gb.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 03 Lis 2018 16:08 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 12
murinka napisał(a):
Cóż, dlaczego nie myślisz o umieszczaniu zdjęć i filmów na Facebooku? Bardzo wygodne i nie musisz już żadnych dodatkowych urządzeń. Przesyłanie dużej liczby zdjęć i filmów może być powolne. Zalecam więc użycie Facebook Lite - maksymalna obsługa tylko przesyłać zdjęcia i filmy z bardzo dużą prędkością. Dowiedz się więcej o Facebook Lite w sklepie Google Play


Bez sensu.
1. Filmy max 2min i duża kompresja
2. Zdjęcia mega kompresja.

Wszystkie chmury niestety wychodzą drogo. EW. można zastanowić się nad google drive i automatycznym backupie zdjęć i filmów - wtedy filmy się kompresują do HD i zdjęcia trochę, ale nadal jest dobra jakość. Dla użytku profesjonalnego oczywiście nie wchodzi to w grę, ale dla amatorskiego (czyli w 95% przypadków) jakość jest w zupełności wystarczająca. Bez limitu oczywiście jest wtedy z kompresją.

Ja używam kilku kart 256GB microsd - kupuję raczej najlepsze i szybkie. Ponieważ nagrywam w 360 i przy 360 niestety musi być karta mega szybka, żeby nie było problemów z płynnością nagrań.
Na miesiąc wyjazdu 1TB mi zazwyczaj wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Gru 2018 14:06 

Rejestracja: 15 Gru 2018
Posty: 2
murinka napisał(a):
Ja używam kilku kart 256GB microsd - kupuję raczej najlepsze i szybkie. Ponieważ nagrywam w 360 i przy 360 niestety musi być karta mega szybka, żeby nie było problemów z płynnością nagrań.Na miesiąc wyjazdu 1TB mi zazwyczaj wystarczy.

Mam podobnie. Na ok. 4 dniowy wyjazd zużywam kartę 128 Gb - filmiki głównie HD i zdjęcia w trybie burst bo jak chcesz sfotografować jakiegoś zwierzaka czy szybką akcję to nie ma nic lepszego. A pamięć żre :)
Druga sprawa - lepiej mieć kilka kart z różnymi etapami podróży na każdej niż wszystko na jednym dysku, bo ten też może się zepsuć, zgubić lub być ukradzionym. Jak materiał jest na kilku nośnikach to ryzyko jest mniejsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Gru 2018 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
sadaka napisał(a):
Druga sprawa - lepiej mieć kilka kart z różnymi etapami podróży na każdej niż wszystko na jednym dysku, bo ten też może się zepsuć, zgubić lub być ukradzionym. Jak materiał jest na kilku nośnikach to ryzyko jest mniejsze.


Największa bzdura jaka kiedykolwiek słyszałem, robi się kopię, najlepiej jak masz zapis na dwóch kartach jednocześnie, jak nie to dodatkowo magazyn do robienia kopii. Zginie Ci jedna karta( pomijając że może się zepsuć co przy sd jest bardzo prawdopodobne ) i co brakuje Ci materiału z 1/3 wyjazdu.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 21 Gru 2018 17:35 

Rejestracja: 15 Gru 2018
Posty: 2
juggler5 napisał(a):
najlepiej jak masz zapis na dwóch kartach jednocześnie.


Bzdura. Ukradną plecak i nie masz 100% fotek. Napisałem wyraźnie: mając więcej kart MINIMALIZUJESZ ryzyko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 21 Gru 2018 17:41 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Najlepiej stosowac system n+1
I naprawde lepiej miec calosc na 2 kartach i karty trzymac w innym miejscu niz oddzielnie kazdy dzien.
100% to swoj domowy nas z backupem zdjec nadmiarowych przy polaczeniu z wifi.
Qnap lub synology z min 2 dyskami w raid i dostepem z zewnatrz. Np synology ma aplikację ktora robi automatuczna synchronizacje plikow jak wykryje wifi.
Takze wystarczy w nocy w hotelu wlaczyc synchronizacje i masz kopie u siebie w domu na 2 dyskach ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 21 Gru 2018 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
sadaka napisał(a):
juggler5 napisał(a):
najlepiej jak masz zapis na dwóch kartach jednocześnie.


Bzdura. Ukradną plecak i nie masz 100% fotek. Napisałem wyraźnie: mając więcej kart MINIMALIZUJESZ ryzyko.


Nawet jak będziesz miał 100 kart, to jak ukradną plecak to nie zostanie Ci nic.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 21 Gru 2018 18:55 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Kurcze kiedyś człowiek miał kilka rolek negatywów i jakoś żył. A teraz nawet 100 bekapów nie wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 22 Gru 2018 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
@kumkwat_kwiat kiedyś też miałem w Budapeszcie kilka rolek i aparat, tylko jak wróciliśmy do samochodu to już w nim nic nie było :) pozostały tylko wspomnienia
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group