Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 13 Lis 2018 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Moje konto avios.com zostalo zamkniete, wiec nie moglam uzyc go do transferu.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#62 PostWysłany: 13 Lis 2018 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
Kurde pomóżcie, jak najlepiej zabukowac coś za te Aviosy. Ta strona Iberia się wiesza na maxa albo muli.
Wybieram lot ale nigdzie nie ma opcji aby użyć Aviosy tylko 0latnosc od razu.

Postanowiłem że chce lecieć do Singapuru Qatarem w jedną strone ,
Da radę sprawdzić ile to kosztuje aviosów i czy da rade zabukowac czy trzeba dzwonic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 13 Lis 2018 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
W jedną stronę Qatarem nie polecisz, tylko w obie :(
Owszem, bywały dni, gdy nie wiadomo dlaczego pokazywały się również loty oneway u partnerów, ale dawno się już to nie powtórzyło (przynajmniej mi).
Jeśli oneway, to popatrz na IB w off peaku do PVG lub NRT.

A co do szukania, to po zalogowaniu się do IB Plus musisz u góry po prawej stronie kliknąć na swoje nazwisko i wybrać tam "Book flights with avios". Pojawi się kolejna strona, a tam, wśród różnych zdjęć kliknij "To see destinations with stopovers and air shuttle, go to the section
BOOKING WITH AVIOS", tak by dojść do takiej oto strony:

Załączniki:
Iberia.jpg
Iberia.jpg [ 123.5 KiB | Obejrzany 1185 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
lovenz uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 13 Lis 2018 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
Dzięki tropikey

Ogólnie chce lecieć na Bali ale chce zrobić sobie też taki Male multicity bo chce wrócić do Singapuru na 1 dzień minimum, Kuala Lumpur 1-2 dni i Hongkong na 2-3 dni. Chciałem też jeśli była by taka opcja zatrzymać się w Doha na 1 dzień.
7 dni na Bali i 7 w pozostałych miejscach.
Myślałem że polecę sobie za Aviosy Iberia z MAD do SIN a za Aviosy z BA wrócę z HKG do MAN. A po Azji to sobie polatam jakimś Air asia

Moze ms ktoś jakąś sensowną pomocną dłoń jak to ułożyć , a multicity w Iberia działa przy płatności aviosami tz że lecę np

MAD-SIN-HKG-MAD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 13 Lis 2018 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
to wszystko za aviosy z IB, czy wykorzystujesz też inne (BA, albo mile z MM, itp.)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 13 Lis 2018 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
Nie tych IB mam tylko 20k
O wiele więcej mam tych z BA a chciałem sobie polecieć z powrotem cathay pacific?

Nic jutro wezmę komputer i przyjadę bo na komórce mi się strona IB wiesza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 13 Lis 2018 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
na komórce faktycznie do bani.
Polecam skorzystać z dodatku do chrome pod nazwą award.flights. Po zainstalowaniu musisz wklepać tam swoje dane z konta w BAEC i wtedy wstukiwać interesujące Cię kierunki + data + przedział czasowy + kabina (Y, C lub F, choć nawet jeśli zaznaczysz tylko jedno z nich, i tak będzie wyrzucać wszelkie opcje). Narzędzie samo będzie przeszukiwać BA pod kątem tych kierunków i dat. Znaleziska z tego narzędzia powinny być dostępne zarówno na BA, jak i na IB. Bardzo ułatwia życie.

Co do SIN, to widzę, że IB tam nie lata, więc MAD-SIN odpada. Z kierunków azjatyckich Iberią w grę wchodzą tylko PVG, NRT. Druga opcja to zakup za avios IB lotu one way w BA, ale głosy na temat takiej opcji są raczej sceptyczne.
Skoro większość aviosów masz w BAEC, to tu już problemu z bookowaniem lotów one way u partnerów, m. in. w CX, nie ma :)
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
lovenz uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 13 Lis 2018 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
Ale problem jest ten że chce wykorzystać tę Aviosy z IB z promocji aby nie przepadły bo szkoda ich.

Pomyślałem że może zrobię tak że polecę sobie w dwie strony MAD -SIN -MAD qatarem
Z SIN skoczę sobie do HKG i potem do Kuala Lumpur z którego dolece na Bali , z powrotem wrócę sobie dzień wcześniej do SIN i odlece do Madrytu

To chyba jedyne wyjście z sytułacji
Jutro popatrzę ile by mnie kosztowały podatki i opłaty gdybym leciał z MAN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Jeśli planujesz MAD-SIN-MAD Qatarem za avios z IB, to możesz raczej o tym zapomnieć, bo RT w Y to 100.000 aviosów (+ ponad 350 EUR). O locie w C już nawet nie wspominam.
Za 20.000 aviosów IB możesz pomyśleć o jakiś krótkich RT w Azji, np. KUL-SIN, czy HKG-TPE, choć nie mam wcale pewności, czy to styknie, Popróbuj...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
O to mnie zaszokowałes bo na lot HKG -LHR widziałem coś około 15k a że IB tańsze to myślałem że dorzucę kilka k z BA i będzie ok.
Oczywiscie mowie tutaj o klasie Ekonomicznej a nie biznes lub 1

Tropikey a gdzie znajdę jakiś dobry kalkulator aviosow który pokaże ile mi potrzeba na dany odcinek

Przy moim wzroście zawsze się lituja lub sami pytają czy Nie chce lepszego miejsca ?

Trzeba latać ekonomiczną bo ciułanie tych zbiorów nic nie daje


Ostatnio edytowany przez lovenz, 13 Lis 2018 20:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
ale to chyba był lot one way BA - faktycznie w off peak chcą za takowy 19,5k aviosów (+32 GBP). Za lot w CX byłoby chyba sporo więcej, bo co do zasady za loty liniami partnerskimi trzeba wydać więcej.

Co do kalkulatora aviosowego, to nie znam takowego, ale na IB możesz wejść tu: https://www.iberia.com/es/iberiaplus/partners/flights/

Tam po wejściu w podstronę poszczególnych partnerów znajdziesz tabelę ze stawkami za poszczególne przedziały odległościowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
lovenz uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
Ok jutro przyjadę do kompa i będę szukał , dzięki za wszelkie wskazówki i rady.

Jak coś to będę dopytywał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jak Ci brakuje mil do lotow kupowanych na stronie IB, to mozesz przelac z konta BA. A jak chcesz poswiecic konto IB na wieczne stracenie, to przelej aviosy do BAEC i stamtad rezerwuj wszystko.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
jeszcze tylko jedno - nie chcę Ci mieszać w planach, ale wydaje mi się, że jednak ta opcja one way MAD-PVG lub MAD-NRT w Y IB mogłaby być dla Ciebie najkorzystniejsza, bo koszt (w off peak) to tylko 29.750 aviosów IB + 88 EUR. Stosunek ilości aviosów do przebytej podróży jest najlepszy :)
Może być również w drugą stronę. Wtedy dopłaty są niższe (80 EUR z NRT i 70 EUR z PVG). W wyszukiwarce IB musisz szukać pod hasłem TYO i SHA ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
Dobrze tylko jak z japoni potem dostać się na Bali, SIN, HKG?

Ostatnie pytanko czy przez IB mogę zabukowac lot u partnera a konkretnie BA w jedną stronę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Tak, BA one way idzie bez problemu. Co do lotów w Azjii z Japonii czy z Chin możesz skorzystać z aviosów BA, albo z tanich linii. Musisz poszukać. W Japonii mają Peach, czy coś w tym stylu. Air Asia też chyba lata.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
lovenz uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Z Japoni do HKG nie powinno byc problemu z award flights. Masz CX i JAL, jest sporo lotow. W Japonii sa bardzo niskie doplaty do mil.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
Tropikey ty to masz jednak pomysły z piekła rodem ale zaczyna mi się podobać ta opcja?
A z powrotem za Aviosy z BA wrócę sobie do Manchesteru , wszystko zaczyna się pięknie układać

Jutro przysiade, dzięki


......................

Dobrze przesłane punkty z BA do IB aby starczyło na bilet. Teraz tylko rozkminka dokąd lecimy ?
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 14 Lis 2018 19:25 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Zbliża się termin, a ja dalej nie mam koncepcji na jakie loty przeznaczyć punkty, w związku z tym pytanie - czy można z punkty z promocji zarezerwować hotel czy muszą być loty?
A może ktoś ma pomysł jak zużyć 25k punktów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 14 Lis 2018 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Można rezerwować noclegi oraz wynajem auta. (Leisure options na dole po prawej)
https://www.iberia.com/nl/iberiaplus/search-partner/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group