Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 21 Lis 2018 21:59 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Z ciekawości zapytam,
Czy komuś udało się ułożyć jakąś ciekawą trasę z uwzględnieniem SDR-MAD, które było chyba najbardziej popularną trasą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#122 PostWysłany: 01 Gru 2018 11:01 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Konta osób, które przelały aviosy do BA dostają negatywne saldo odpowiadające liczbie niewydanych mil via IB.
Co z tym dalej - pewnie wkrótce się okaże.

U mnie konto się zgodnie z zasadami promocji wyzerowało, gdyż małą końcówkę promocyjnych i niewykorzystanych aviosów zostawiłem "uczciwie" im do odjęcia, a nadmiar z aviosów niepromocyjnych, który tam miałem, na wszelki wypadek przelałem wcześniej do BA - nie chce się z nimi użerać mając rezerwację za aviosy na za kilka miesięcy, bo nie wiadomo jak będą traktowali te konta na minusie.

Przy okazji zauważyłem też dobrą zmianę (nie wiem, kiedy wprowadzono to) - rezerwację za aviosy via IB można już normalnie kasować i zmieniać za opłatą 25EUR. Dawniej bilety aviosowe przez IB były kompletnie nierefundowalne.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#123 PostWysłany: 01 Gru 2018 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Z ciekawości zajrzałem na swoje konto i 3000 aviosów, które pozostały z puli, którą przelałem wcześniej z BA, są tam nadal. Są zatem w stanie ogarnąć, które aviosy były z promocji, a które nie i tych drugich nie ruszają.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 01 Gru 2018 11:39 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
No faktycznie, ładny duży minus :D ciekawe co będzie dalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 01 Gru 2018 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
marek2011 napisał(a):
Przy okazji zauważyłem też dobrą zmianę (nie wiem, kiedy wprowadzono to) - rezerwację za aviosy via IB można już normalnie kasować i zmieniać za opłatą 25EUR. Dawniej bilety aviosowe przez IB były kompletnie nierefundowalne.


Nie obserwuję IB+ od dawna (raptem od czasu rzeczonej promocji), ale wydaje mi się, że anulowanie za opłatą bylo możliwe zawsze, przy czym tylko w odniesieniu do lotów IB/BA. Lotów partnerskich chyba nadal nie da się zmienić/anulować.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 01 Gru 2018 12:08 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Fakturka na ujemne aviosy po cenach sprzedaży, jeśli bilans ujemny nie zostanie spłacony aviosami? :lol: 90 k aviosów wg cennika IB to ok. 1650 EUR ;)
Kto przelał do BA, to musiał mieć generalnie prawdziwe dane (bo inaczej przelewu między programami się nie zrobi) więc wcale bym się nie zdziwił, jeśli tego nie zostawią ot tak. Wbrew pozorom IB wygląda na dobrze przygotowaną do rozliczeń, bo ładnie przypominali parę tygodni temu mailami o tym, że przelew się nie liczy zgodnie z T&C jako wykorzystanie i wyzerowania też są, jak wspominał @tropikey staranne (dotyczą tylko promocyjnych aviosów).
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 01 Gru 2018 14:23 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Oby nie :D na wszelki wypadek nie wydałem jeszcze aviosów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 01 Gru 2018 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
U mnie -90K na Iberii. Dodam, ze zmienilam numer FF na wszystkich rezerwacjach z tej promocji IB. Mam nadzieje, ze ktorys lot bedzie anulowany i wpadna jakies ekstra pieniadze. To bylby super bonus.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 05 Gru 2018 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Mam zaznaczone na IB angielski, adres angielski, numer telefonu też a oni mi przesyłają



Estimado cliente,
Como parte de la adaptación de nuestro producto a las necesidades de nuestros clientes, a partir del 3 de enero de 2019, la tarifa Óptima en vuelos de Iberia, Iberia Express e Iberia Regional Air Nostrum permitirá la selección de asientos 24 horas antes de la salida del vuelo*.

Si quiere seleccionar su asiento por adelantado, le recomendamos que lo haga a través de la sección de “Gestiona tu reserva” en iberia.com, antes del 3 de enero de 2019. A partir de esa fecha, podrá seguir seleccionando sus asientos 24 horas antes de la salida del vuelo.

Muchas gracias por su comprensión y buen vuelo,


Normalnie oszołomy, nie każdy musi znać hiszpański

Na szczęście Google pomogło ?



Drogi kliencie,

W ramach dostosowania naszych produktów do potrzeb naszych klientów, począwszy od dnia 3 stycznia 2019 r optymalne trasy taryfy Iberia, Iberia Express i Iberia Regional Air Nostrum umożliwiają ustawienie siedziska 24 godzin przed odlotem lotu *.


Jeśli chcesz wybrać swoje miejsce z wyprzedzeniem, radzimy zrobić za pośrednictwem sekcji „Zarządzaj swoją rezerwacją” w iberia.com przed 3 stycznia 2019. Od tego dnia, nadal można wybrać swoje miejsca 24 godziny przed odlotem samolotu.

Dziękuję bardzo za zrozumienie i dobry lot,
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 05 Gru 2018 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
"Ustawienie siedziska" :D
Uwielbiam te translatory...

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 05 Gru 2018 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
U mnie skromnie, minus 9000. Najadłem się za ich zdrowie w hotelu, to może przebaczą. W sumie to obstawiam, że mile które będą wpadać na konto w IB będą spłacać ten dług. W moim przypadku oznacza to jakieś 50 lat zbierania :mrgreen:
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 05 Gru 2018 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ktos lecial na tych lotach z promocji czy zarezerwowaliscie po dacie wygasniecia mil? Moj pierwszy w sobote i mam zamiar odprawic sie na niego, jak rowniez na pozostale 9, liczac na opoznienie, anulacje lub przypadkowe naliczenie mil. Na wszystkich biletach zmienilam program z Iberii na AA. Nie planuje skorzystac z zadnego lotu, ale w przeszlosci zdarzylo sie, ze dostalam mile mimo, ze nie lecialam, wiec kto wie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 05 Gru 2018 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Ja już mam 2 loty "zaliczone", ale się nie odprawiam. Doszedłem do wniosku, że to byłoby aż nadto :)
Czytałem jednak na FT, że ktoś wpisał nr BAEC, nie poleciał, a i tak aviosy dostał ;)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 05 Gru 2018 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Aga Tropikey a jak zmienić z IB na AA lub BA ?

Ja też zamierzam na moje się odprawić bo nigdy nic nie wiadomo a tak zawsze może być miła niespodzianka.


Ostatnio edytowany przez lovenz, 05 Gru 2018 21:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 05 Gru 2018 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
No właśnie... Z ciekawości chciałem to zrobić i na stronie IB i w aplikacji, ale tam nie da się zmodyfikować wpisu w polach dot. programu lojalnościowego (przynajmniej u mnie). A może na stronie BA?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#136 PostWysłany: 05 Gru 2018 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Też przeszukalem IB i nic nie znalazłem. Nic musimy poczekać na kierownicze zamieszania @Aga_podrozniczka ?
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#137 PostWysłany: 06 Gru 2018 01:07 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
lovenz napisał(a):
Aga Tropikey a jak zmienić z IB na AA lub BA ?

Na stronie Finnair bez problemu.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 06 Gru 2018 02:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
I na Qatar tak samo można, choć chyba na Finnair jest mniej kroków do przejścia.

Polecam dwa ruchy - na początek wyrzucenie pierwszego numeru FFP z rezerwacji i zapisanie zmian, drugi wpisanie nowego numeru.

Wspominam o tym, bo przy zupełnie innej okazji przy rezerwacji podałam nr jednego programu, potem zdecydowałam jednak je wrzucić do innego - zrobiłam tylko zamieniając numer i wyszło tak, że w rezerwacji zostały dwa numery FFP i mile poszły nie tam gdzie miały.
Oczywiście można to było odkręcać, ale zbyt dużo zachodu o zbyt mało znaczące mile.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#139 PostWysłany: 06 Gru 2018 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zgadza sie, na stronie Finnair. Przychodzi potem potwierdzenie mailem od Finnair o zmianie w rezerwacji. Moje bilety byly w klasie A, American daje 50% mil, BA tylko 25%. Chociaz dystanse sa male i tak, wiec beda to jakies grosze.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#140 PostWysłany: 06 Sty 2019 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
S7
Moskwa - Irkuck - Moskwa
Podatki prawie jak w US.

Załącznik:
Zrzut ekranu 2019-01-6 o 21.20.17.jpeg
Zrzut ekranu 2019-01-6 o 21.20.17.jpeg [ 91.05 KiB | Obejrzany 2962 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group