Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 365 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#281 PostWysłany: 30 Lis 2022 16:52 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
@pbak > Ze strony moralnej choćby np. blokada środków benedettiego na ponad 2 miesiące. Albo mój przypadek z Vivid gdzie po wpłaceniu środków z mojego rachunku bankowego przelałem z Vivid na swoje konto w Revolut 50 EUR. Zablokowano mi momentalnie konto. W odpowiedzi przeczytałem że z uzasadnionego podejrzenia o niezgodne z prawem działania. Gdy prosiłem o wyjaśnienie jakie to działania odpowiedziano że zgodnie z prawem takiej informacji nie mogą mi udzielić. Poczułem się jak przestępca. Ale jakoś do tej pory nikt mi kajdanek nie założył. Miałem nawet zamiar uderzyć do Bafin ale odpuściłem. Co się z koniem kopać. Czytając recenzje na trustpilot o różnych fintechach widziałem wiele relacji o blokadach rachunków po otrzymaniu przelewów czy to z HMRC, czy z ZUS lub innych. Czy taki przelew powinien indukować procedury AML? Moim zdaniem nie. A takie działanie pozbawia klienta dostępu do często jedynego źródła finansów na długi okres czasu. I to jest ta moralna strona. Bo ze strony prawnej racja będzie po stronie instytucji finansowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#282 PostWysłany: 30 Lis 2022 17:12 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1315
srebrny
To nie ma nic wspolnego z moralnoscia tylko z prawem i z przepisamu. Jezeli jakikolwiek bank ma podejrzenie odnosnie transakcji to ma prawo ja wstrzymac albo nawet zablokowac konto. Ale nie ma prawa powiedziec wlascicielowi konta dokladnie dlaczego tak sie stalo. Natomiast jezeli taka blokada trwa zbyt dlugu to wlasciciel moze sie zawsze poskarzyc, albo do banku, albo do arbitra albo do nadzoru.
I tu nie ma znaczenia, czy to N26 czy panstwowy PKO BP. Znam przypadki szacownych instytucji finansowych blokujacych konta tylko dlatego, ze ktos dla zartu szczegolach platnosci wpisal " za dwa czolgi i rakiete" albo opozniajacych przelewy bo slowo "Adam" trafilo na liste slow zakazanych i przelewy do osob o tym imieniu klasyfikowane byly jako podejrzane.

Takiego banku nie obchodzi i nie powinno obchodzic to, czy to kogos jedyne konto czy jedno z dwudziestu, przepisy AML nigdzie tego nie rozrozniaja. Raz przepuszcza jakis podejrzany przelew i juz regulator dobierze sie im do tylka wiec wszyscy sa ostrozni. Z drugiej strony nikt rozsadny nie trzyma wszystkich pieniedzy w jednym miejscu wiec moralnie to mozna miec pretensje co najwyzej do siebie.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#283 PostWysłany: 30 Lis 2022 17:21 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
Tak, masz rację. Dlatego też jak czuję że im coś nie pasuje a wg mnie nie mają racji to sobie odpuszczam. Głosuję nogami. Są alternatywy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#284 PostWysłany: 30 Lis 2022 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 1979
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
@pbak Masz oczywiście całkowitą rację. Bank nie może podać dlaczego zablokował konto, właśnie dlatego, żeby nie ułatwiać życia przestępcom. Problem z N26 polega jednak głównie na tym, że nie potrafią w szybki sposób uporać się z takimi podejrzanymi sytuacjami. Podejrzewam, że najzwyczajniej świecie nie mają wystarczającej ilości pracowników. N26 w oficjalnym komunikacie sam przyznał, że wiele kont zostało zamkniętych bezzasadnie, No i tu znowu uprawdopodabnia się moje podejrzenie, że zdają się na algorytmy, bo nie mają ludzi do "ręcznej" weryfikacji. Porządny bank działa szybko i albo odblokowuje środki albo zgłasza sytuację organom ścigania. Jak już wspominałem, według polskiego prawa bank może zablokować konto na maksymalnie 72 godziny, a dłuższa blokada może zostać nałożona tylko na wniosek prokuratury.

https://niebezpiecznik.pl/post/kiedy-na ... wac-konto/

Nie wiem jak jest w Niemczech, ale spodziewałem się, że przynajmniej nie mniej cywilizowanie niż w Polsce.
Lada chwila i sam zgłaszam skargę do BAFINu, bo już kilka miesięczy czekam na zwrot środków ze zwrotów na kartę. Ciekawe, że nie mieli problemu z szybkim jej zablokowaniem dla klienta, ale żeby przetworzyć zwrot, to nie było problemu...
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez benedetti 30 Lis 2022 17:38, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#285 PostWysłany: 30 Lis 2022 17:36 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 803
niebieski
Kol. @Fadel
Chetnie dowiem sie jakie poza PL?
Chodzi mi o to, by bylo bezproblemowe zalozenie konta zdalnie, prowadzenie konta w EUR, gwarancje bankowe i najlepiej darmowe wyplaty z bankomatow.
Ja zgodnie z sugestia tu na forum zalozylem kilka tygodni temu konto w N26 i jak na razie jestem bardzo zadowolony, a kwoty ktorymi tam obracam nie sa wcale male. Nikt mi konta czy zadnych platnosci do tej pory nie blokowal, choc zdarzaly sie niestandardowe sytuacje typu wyslanie dwoch wiekszych przelewow w krotkim okresie czasu do tego samego odbiorcy.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#286 PostWysłany: 30 Lis 2022 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 1979
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
@flus Wszystko już było napisane na ostatnich stronach, ale powtórzę. Miałem konto w N26 od dobrych kilku lat i korzystałem z niego. Może nie jakoś intensywnie, ale jednak dość regularnie. Polecałem N26 znajomym i to nie tylko ze względu na refy za 15 euro ;) . Wszystko było super, do pamiętnego dla mnie 8 czerwca br. Większość klientów będzie pewnie nadal zadowolona, mam nadzieję że łącznie z Tobą, ale ja tego banku nie polecę już nawet najgorszemu wrogowi. Alior ma jedną w miesiącu darmową wypłatę gotówkową w strefie euro. Mi wystarcza, a w razie czego można podejść do dowolnej placówki i też wypłacić kasę bezprowizyjnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#287 PostWysłany: 30 Lis 2022 18:22 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 803
niebieski
Kol. @benedetti
Wlasnie chodzi mi o to, zeby byc z czescia srodkow calkowicie poza polskim systemem bankowym... A Revoluta nie chce.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#288 PostWysłany: 30 Lis 2022 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 1979
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
@flus Może Aion. Miałem, ale zamknąłem bo zaczęli pobierać opłaty za prowadzenie rachunku. Może w tym klucz, że nie może być za darmochę. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#289 PostWysłany: 30 Lis 2022 22:02 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
@flus > Nie chcę doradzać w sprawach finansowych gdyż to zbyt odpowiedzialne zajęcie. Tu każdy powinien sam podejmować decyzje i brać odpowiedzialność za ich skutki. Moim zdaniem te wszystkie nowo powstałe fintechy i online banki czeka w tych trudnych czasach mnóstwo problemów. I te problemy mogą dotknąć ich klientów. Są oczywiście jakieś gwarancje depozytów. Ale można przy okazji dużo nerwów stracić. A aby zostać klientem tradycyjnego banku zwykle wymagane jest prawo pobytu na terenie kraju w którym ten bank prowadzi działalność. Możesz zmniejszyć ryzyko zakładając rachunki w kilku fintechach. Weź pod uwagę to co napisał pbak.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#290 PostWysłany: 30 Lis 2022 22:21 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
flus napisał(a):
Kol. @benedetti
Wlasnie chodzi mi o to, zeby byc z czescia srodkow calkowicie poza polskim systemem bankowym... A Revoluta nie chce.
Sprawdź Blackcatcard. Ja jestem bardzo zadowolony i na koncie jest 2.2%
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#291 PostWysłany: 30 Lis 2022 23:47 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5130
srebrny
benedetti napisał(a):
Nie wiem jak jest w Niemczech, ale spodziewałem się, że przynajmniej nie mniej cywilizowanie niż w Polsce.
Lada chwila i sam zgłaszam skargę do BAFINu, bo już kilka miesięczy czekam na zwrot środków ze zwrotów na kartę. Ciekawe, że nie mieli problemu z szybkim jej zablokowaniem dla klienta, ale żeby przetworzyć zwrot, to nie było problemu...

zgadzam sie z benedetti. dla mnie to jest skandal, bank z licencja bankowa w .de robi takie rzeczy ? ja wszystko rozumiem, nadzor, nadwrazliwe algorytmy i blablabla,
ale co to mam, bank z licencja w Unii Europejskiej blokuje sobie konto bo tak ?
pozatym o jakich kwotach my tu mowimy, przelewy na jakies groszy tysiac/dwa tysiece euro ? ja rozumiem milion dolarow od kolegi z kajmanow czy cos,
ale jakie srobki ala 2/3 tysie euro ? a nawet jakby jak wylapie takie cos nadgorliwy algorytm to wystaczy zwykla interwecja czlowieka i np. pit za ostatni rok i blokada znika w max 24h.

podsumowujac - czas sie pozegnac z n26, nie mam czasu i nerwow na uzeranie sie z pseudobankiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#292 PostWysłany: 01 Gru 2022 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
terrorysci przelewaja male kwoty z wielu kont
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#293 PostWysłany: 01 Gru 2022 09:45 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 302
niebieski
Nie wiem co robicie ale ja z tym bankiem od 3 lat nie mam najmniejszych problemów. Mam nawet jaka subskrypcję w eur podpięta pod tą kartę i wszystko ok.
Używam i do płacenia w internecie za zakupu i jak jadę gdzieś na urlop.
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#294 PostWysłany: 01 Gru 2022 10:00 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1315
srebrny
benedetti napisał(a):
(...) Jak już wspominałem, według polskiego prawa bank może zablokować konto na maksymalnie 72 godziny, a dłuższa blokada może zostać nałożona tylko na wniosek prokuratury.

https://niebezpiecznik.pl/post/kiedy-na ... wac-konto/

Nie wiem jak jest w Niemczech, ale spodziewałem się, że przynajmniej nie mniej cywilizowanie niż w Polsce.
Lada chwila i sam zgłaszam skargę do BAFINu, bo już kilka miesięczy czekam na zwrot środków ze zwrotów na kartę. Ciekawe, że nie mieli problemu z szybkim jej zablokowaniem dla klienta, ale żeby przetworzyć zwrot, to nie było problemu...


W Niemczech nie ma tego uregulowanego, generalnie konto jest zablokowane tak dlugo, jak dlugo istnieje przyczyna jego zablokowania. Wiecej tu, po niemiecku:
https://www.juraforum.de/lexikon/kontosperrung

Ale w Twoim przypadku trwa to zdecydowanie zbyt dlugo wiec skarga jest jak najbardziej uzasadniona.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#295 PostWysłany: 02 Gru 2022 00:21 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 918
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Ale mnie irytuja takie argumenty "u mnie działa". Idziesz do mechanika z usterką auta, a on ci mówi, że jego auto działa?
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#296 PostWysłany: 02 Gru 2022 09:29 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 803
niebieski
Kol. @piotrkr
Wyluzuj troche... Czy jak komus zepsuje sie np. X-'piatka' po roku jezdzenia, to znaczy, ze wszystkie X5 sa slabe?
Wez pod uwage ze N26 ma ponad 8 mln klientow, to zrozumiale, ze przy takiej skali kilka czy nawet kilkanascie tysiecy ma rozne problemy. A z reguly najlatwiej znalezc w sieci opinie negatywne, pozytywnych rzadko komu sie chce pisac, mimo, ze pewnie wiekszosc, w tym ja, nigdy z N26 nie mialo zadnych problemow (choc ja dopiero od niedawna, wiec raczej nie jestem reprezentatywna probka)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#297 PostWysłany: 02 Gru 2022 10:20 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 918
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Nie chodzi o częstość/ilość występowania problemu tylko sposób jego "załatwienia".

Jak w x5 się zepsuje wycieraczka, a serwis według wielu klientów będzie przetrzymywał auta przez miesiące w naprawie, to twój komentarz "a u mnie wycieraczki działają" też uznam za irytujący.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#298 PostWysłany: 02 Gru 2022 17:15 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
piotrkr napisał(a):
Ale mnie irytuja takie argumenty "u mnie działa". Idziesz do mechanika z usterką auta, a on ci mówi, że jego auto działa?

Nie wiadomo czy tamtam odnosił się do N26.
W międzyczasie wymoderowano niektóre posty, w tym ten bezpośrednio przed postem tomtoma, co zmieniło treść i pojmowanie dyskusji, która nieco "offtopikowała" w kierunku Blackcatcard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#299 PostWysłany: 02 Gru 2022 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
wchodzę sobie tu co jakiś czas, bo sam mam N26 i korzystam z niego podczas podróży zagranicznych poza strefę €, ale czytam co oni tam kombinują, jaki to mają wyczulony anti-fraud software etc, a mi zdarzyło się właśnie coś takiego:

byłem w Brazylii, przez 6 tyg z bankomatu korzystałem 2x (oba z użyciem N26), z tego 1x niedaleko Jericoacoara (mocno turystyczna okolica).
Od paru dni jestem w Polsce, przedwczoraj budzę się rano, włączam telefon + internet, a tam powiadomienia z apki N26 - jedno że operacja na ok 1750€ przeszła jakieś 2 godz temu (i została potwierdzona! co normalnie robi się w apce na telefonie), druga na taką samą sumę już nie przeszła, bo zabrakło środków. Obie na rzecz jakiegoś finansowego afrykańskiego start-upu everSend.
Lecę więc do apki N26, zawiadamiam że to nie ja wykonałem operację (status jej w tamtym momencie był ciągle 'processing') itd, zablokowałem kartę, ale po paru godzinach operacja już została zatwierdzona, a następnego dnia info / msg w apce że 'razem z masterCard rozpatrujemy twój claim' czy coś w tym stylu.

Ciekawe, że po poprzedniej wizycie w Brazylii, w 2015, też miałem jakieś dziwne operacje na karcie... ale tylko próby, karta była z hiszpańskiego ING i operacja została wykryta jako fraud i odrzucona. Także słabe te zabezpieczenia na N26, inne banki mają lepiej. A skoro tak oczywistej podejrzanej tranzakcji nie blokują, to, nawet jeśli mój wniosek odnośnie tej operacji zostanie przyjęty i rozpatrzony pozytywnie, lepiej na wszelki wypadek się chyba stamtąd wycofać.

Do tej pory byłęm bardzo zadowolonym użytkownikiem.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#300 PostWysłany: 03 Gru 2022 13:03 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 877
@rw30 Czy nigdzie w internecie nie płaciłeś tą kartą? Do płatności internetowej raczej potrzebny był kod CVC2, a on jest od spodu karty, więc w bankomacie oszuści musieliby mieć zainstalowane dwie kamery.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 365 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group