Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 365 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#161 PostWysłany: 15 Gru 2019 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@benedetti
Szkoda, że nie jest to "sztywny" procent, nie wiem od czego to zależy, ale można sprawdzić przed dokonaniem rezerwacji. Moje dwie wyszły 6,63% i 8,19% zwrotu (licząc od pełnej kwoty, razem z taxami).
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#162 PostWysłany: 24 Sty 2020 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
e-prezes napisał(a):
Przy rejestracji zdalnej w N26 trzymacie większe kwoty na takim koncie on-line czy tylko doraźnie? Pytam, bo na wyprawę potrzeba mi więcej € i zastanawiam się co będzie pewniejsze Revo czy N26? Niby Revo szybsze...


większe kwoty to dość arbitralne pojęcie, tak czy inaczej, ja z różnych powodów trzymam ok. 1000€ na N26 praktycznie od kiedy je mam i czuję się z tym całkiem pewnie : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#163 PostWysłany: 24 Sty 2020 12:50 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Kasa w N26 jest tak samo pewna jak w każdym innym banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#164 PostWysłany: 24 Sty 2020 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1545
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
n26 jest bankiem, zarejestrowanym w Niemczech, a nie na Litwie (?!), więc gdy porównujemy te 2 fintechy kierując się względami bezpieczenstwa wybór jest prosty :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#165 PostWysłany: 03 Lut 2020 16:45 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
vincenz napisał(a):
Kasa w N26 jest tak samo pewna jak w każdym innym banku.

Jak w każdym niemieckim banku.

Oficjalna informacja w langłydżu:
https://support.n26.com/en-eu/getting-s ... t-my-money

Tutaj bardziej formalnie po niemiecku:
https://docs.n26.com/legal/bank-account ... ung-de.pdf

Wiarygodność gwarancji litewskich (które jak na razie działalności Revoluta nie obejmują) niech każdy sam sobie oceni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#166 PostWysłany: 05 Lut 2020 09:32 

Rejestracja: 20 Gru 2018
Posty: 71
Biorąc pod uwagę dalsze problemy Deutsche Banku, również brałbym pod wątpliwość bezpieczeństwo niemieckiego systemu bankowego. Tylko ten jeden bank może wyczyścić całą kasę funduszu, a i jeszcze jej zabranie. A reszta rynku bankowego w Niemczech tez nie jest zbyt zdrowa.
Dlatego wolę Curve, bo nie przechowuje się u nich pieniędzy, bo karta źródłowa jest obciążana w czasie rzeczywistym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#167 PostWysłany: 05 Lut 2020 10:28 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Upadający DB pochłonie za sobą prawdopodobnie cały wspólnotowy system bankowy, bez znaczenia czy będziesz trzymał pieniądze w banku niemieckim, polskim czy holenderskim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#168 PostWysłany: 05 Lut 2020 13:15 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
Jest za duży aby upaść.

Wysłane z V30
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#169 PostWysłany: 06 Lut 2020 03:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Upaść to on pewnie i może natomiast IMO mało prawdopodobne jest aby "ktoś" pozwolił na to aby część bankowości osobistej nie została przejęta przez inny bank. Jak miałby się jednak walić cały system bankowy UE czy nawet szerzej system walut fiducjarnych to ewentualna strata kaski na wyjazd może być naszym najmniejszym zmartwieniem... :-)
Podsumowując: Ja tam bym się trzymania kasy na wyjazd w N26 nie obawiał.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#170 PostWysłany: 07 Lut 2020 22:14 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
Cześć. Założyłem sobie rachunek Basic w N26 i przelałem na niego (SEPA) za darmo Euro pozyskane w Revolut. Dlatego, że N26 to bank. Po otrzymaniu karty sprawdziłem jej BIN. Okazało się, że jest polski. A więc dalej będę musiał być czujny, by płacąc w strefie euro nie dać się naciąć na powójne przewalutowanie przez podstępne zastosowanie DCC.
Teraz pytanie. Co to w N26 jest zagranica, w przypadku posiadania karty N26 z polskim BIN. Czy krajem rodzimym jest Polska, czy Niemcy. Związane jest to pytanie z tabelą opłat i prowizji, gdzie podano, że wypłata z bankomatów za granicą jest obciążona prowizją 1.7%.
Pytanìe drugie: czy dla N26 Francja czy Grecja to zagranica?
Pytanie trzecie: czy wychodzący z N26 międzynarodowy przelew SEPA w euro jest bezpłatny, czy obciążony opłatą 0.35% do 2.85%?
Dziękuję z góry za rozwianie wątpliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#171 PostWysłany: 08 Lut 2020 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@Fadel
Tu masz oficjalną tabelę opłat i prowizji, która powinna rozwiać Twoje wątpliwości:
https://docs.n26.com/legal/06+EU/01+Acc ... ist-en.pdf

Ja, za kilkanaście, a może i dziesiąt transakcji N26 w róznych krajach strefy Euro (wypłaty z bankomatów, przelewy międzynarodowe, płatności bezgotówkowe) nie zapłaciłem żadnej prowizji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Fadel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#172 PostWysłany: 08 Lut 2020 17:22 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
Dzięki benedetti. Czyli mam w pełni funkcjonalne konto bankowe poza polskim systemem bankowym, z którego mogę bezpłatnie przelewać euro jako transfer SEPA w całej strefie EEA i Szwajcarii. Głównie o to mi chodziło w ramach dywersyfikacji kont bankowych.
Nie rozumiem z tej tabeli opłat sprawy dotyczącej wypłat z bankomatów. Piszą:
"Mastercard withdrawals at ATM in EUR[*2]"
a pod znacznikiem 2 "Some ATM may charge you a direct fee, which is independent of our charges. The fee amount will be shown to you before the withdrawal at the ATM and collected by the ATM operator. Basic account is excluded".
Z czego jest to konto wyłączone - nie pokazują kwoty którą operator ATM'u chce skubnąć dla siebie czy nie obciąźają opłatami jeśli masz konto N26 Basic, czy może wypłata z takich bankomatów w ogóle nie może być zrealizowana?
A na jaki kraj wskazuje BIN Twojej karty? Jeśli na Polskę, to czy spotkałeś się płacąc w krajach Eurozony z chęcią obciążenia poprzez przewalutowanie EUR na PLN i znowu na EUR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#173 PostWysłany: 08 Lut 2020 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@Fadel
To zależy od kraju, banku, bankomatu.
N26 nie pobiera prowizji od pierwszych pięciu wypłat w miesiącu, ale może się zdarzyć, że jakiś bankomat/bank pobiera opłatę za skorzystanie z bankomatu. Wtedy też zwykle powinien Cię o tym poinformować stosownym komunikatem.
N26 nie podaje tej kwoty bo jest to od nich niezależne, tylko od operatora bankomatu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Fadel lubi ten post.
Fadel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#174 PostWysłany: 08 Lut 2020 19:37 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
Dzięki za odpowiedź. Spotkałem się już z takimi bankomatami "free cash withdrawals", które po powprowadzaniu danych do wypłaty na końcu informowały że jednak nie oferują bezpłatnych wypłat gotówki i na szczęście można było zrezygnować, ale np. na Revolucie zażądana kwota do wypłaty została już z konta Revoluta ściągnięta i zwrócona dopiero po siedmiu dniach, co nie jest zbyt komfortowe jeśli na koncie miało się niewiele środków. Bankomat powinien informować, że żąda dodatkowej opłaty na początku operacji, a tu niestety z podpunktu nr 2 wyciągam wniosek, że przy koncie N26 Basic może się taka informacja w bankomacie nie pokazać. Być może się mylę, ale takie mam odczucie. No cóż, posprawdzam to sobie na wycieczce do Niemiec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#175 PostWysłany: 09 Lut 2020 12:47 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Fadel napisał(a):
Pytanie trzecie: czy wychodzący z N26 międzynarodowy przelew SEPA w euro jest bezpłatny, czy obciążony opłatą 0.35% do 2.85%?

Niezależnie od banku, od 15.12.2019 każdy przelew SEPA w ramach UE musi kosztować tyle co przelew krajowy. Dlatego nie ma (już) podstaw do podobnych obaw.
Góra
 Profil Relacje PM off
Fadel lubi ten post.
Fadel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#176 PostWysłany: 09 Lut 2020 13:16 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
O, to świetna wiadomość. Czyli zwykła opłata 5 PLN za przelew SEPA znika, a Kantor Aliora nie będzie mógł pobierać opłaty za przelew euro, których w nim nie wymieniłem (pochodzących spoza tzw. Licznika).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#177 PostWysłany: 09 Lut 2020 21:05 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
@Fadel,
zgadza się, ale wątek o IKA jest tutaj. Z niego możesz dowiedzieć się jak Alior podszedł do wprowadzenia tych zmian (nie wszędzie wprowadził obniżki).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#178 PostWysłany: 10 Lut 2020 23:21 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
Dzięki, miałem na myśli szerszą możliwość bezpłatnych przelewów SEPA na konto w N26 z różnych własnych kont, co pozwoli mi na szybsze pozbycie się PLN w obliczu spodziewnej inflacji, bez wywoływania podejrzeń o np. pranie pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#179 PostWysłany: 11 Lut 2020 01:11 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Szersza niewątpliwie jest, ale nie szybsza. Z mBanku przelew wysłany rano dochodzi do N26 tego samego dnia, ale z IKA (i ogólnie z Aliora) już następnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#180 PostWysłany: 11 Lut 2020 20:11 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Wskutek Brexitu, N26 przestaje obsługiwać klientów w UK, a istniejące rachunki zamknie im do połowy kwietnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 365 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group