Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Kwi 2018 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Cześć,

Jutro lecę do LAX LOTem i mam na bilecie napisane SSSS. Wiem co to oznacza, ale chciałem spytać dokładnie jak taka procedura wyglada na lotnisku w Wawie i czy jakieś extra trzepanie jest w LAX?

Lecę do USA chyba 13 raz i pierwszy raz mam na bileci taka andotacje. Niby losowo, ale dziwnie. Pytanie czy ktoś z Was tez tak miał i może opisać swoje przeżycia?

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 19 Kwi 2018 13:01 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
kontrola bagażu podręcznego za kontrolą paszportową
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Kwi 2018 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
SSSS - Secondary Security Screening Selection

https://www.fly4free.pl/karta-pokladowa ... h-liniach/
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Kwi 2018 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Drodzy, wiem co oznacza skrót, czytałem też artykuł na głównej. Nie chodzi mi o to. Chodzi mi o to, czy ktoś miał z Was osobiste doświadczenie z SSSS. Czy ktoś z Was również leciał do USA i miał SSSS na bilecie? Chodzi mi o doświadczenia prawdziwych użytkowników, a nie wytłumaczenie czym jest SSSS, bo to wiem. Dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 19 Kwi 2018 13:38 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Takie samo sprawdzenie jest przy lotach do TLV
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Kwi 2018 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Miałem wiele razy, szczególnie w BRU.
Biorą cię na boczek i masz pełne trzepanko. Ale nie bój, nie rozbierasz się ;-)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Kwi 2018 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Nie chodzi o rozbieranie się :) Bardziej chodzi, czy jest jakaś dodatkowa kontrola po wylądowaniu u Wujka Sama i czy konsul na granicy zadaje jeszcze jakieś dodatkowe pytanie, czy na coś trzeba się przygotować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Kwi 2018 14:00 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
dobrze ze ostrzegaja przed, jakbys chcial cos przemycic. a tak juz wiesz ze cie sprawdza...;-) czysty idiotyzm.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Kwi 2018 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Tak, chciałem kota przemycić, a tak to nici z planu. Bardziej mi interesuje przylot do USA ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Kwi 2018 14:51 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Jeśli nie przesiadasz się w USA i nie lecisz dalej na tym samym bilecie, to w USA nie będziesz miał żadnej dodatkowej kontroli z powodu SSSS. Kontrola graniczna i celna należy do CBP, a SSSS to domena TSA z którą w tym wypadku nie będziesz miał styczności.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ledakar lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 19 Kwi 2018 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Okej, czyli jeśli na powrocie z LAX do PL dostanę znowu SSSS, to wtedy zobaczę co to jest kontrola TSA w USA. Zgadza się? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Kwi 2018 17:13 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Kontrolę TSA zobaczysz niezależnie od SSSS, bo oni zajmują się między innymi obsługą skanerów i kontrolą pasażerów na lotnisku. Natomiast jeśli dostaniesz SSSS to zobaczysz jak wygląda "secondary screening". Lata temu to było po prostu dodatkowe sprawdzenie próbek na spektrometrze i grzebanie w bagażu podręcznym - nie wiem czy obecnie jest coś więcej bo od lat nie miałem SSSS.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Kwi 2018 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Zacytuję swój niedawny post:
scomin napisał(a):
Odnośnie symbolu SSSS na karcie pokładowej przy locie do USA i przesiadce we FRA:
Dodatkowa kontrola zajmuje ok. 5-10 minut. W czasie weryfikacji karty pokładowej przed kontrolą paszportową zostałem odprowadzony przez pracownika na bok, gdzie po chwili czekania mój bagaż podręczny został pomiziany papierkiem w celu weryfikacji styczności z materiałami niedozwolonymi. Potem zostałem poproszony o ściągnięcie butów, a pracownik sprawdził czy podeszwa łatwo się ugina. Następnie na karcie pokładowej przybito pieczątkę potwierdzającą przejście kontroli i mogłem udać się do kontroli paszportowej. Na lotnisku docelowym w USA żadnych dodatkowych pytań lub kontroli z tego tytułu.

Czyli autorzy poniższych artykułów trochę jednak przesadzają pisząc o długiej i dokładnej kontroli:
http://podroze.gazeta.pl/podroze/7,138804,22410478,jezeli-lecisz-do-usa-a-na-twoim-bilecie-widnieje-tajemniczy.html
https://www.fly4free.pl/karta-pokladowa-w-tanich-liniach/
Przy kolejnych lotach krajowych po USA oraz na trasie powrotnej do Europy SSSS już mi się nie trafiło...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Kwi 2018 19:01 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Warto po otrzymaniu poeczątki udać się do agenta w gate, celem uniknięcia stresu podczas wchodzenia na pokład. Agent zdejmie "blokadę" i gładko wejdziesz na pokład ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Wrz 2018 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
-- 18 Wrz 2018 09:36 --

Nasz pierwszy lot do USA i na dzień dobry 4S na mojej karcie przed lotem AMS LAX. Gotowy rozebrać się, nachylić i kaszlnąć podchodzę do kontroli paszportowej. Na szcęście całość trwała pół minuty i ograniczyła się do 3 pytań. Dokąd lecisz, po co i z kim :)

-- 18 Wrz 2018 09:37 --

Nasz pierwszy lot do USA i na dzień dobry 4S na mojej karcie przed lotem AMS LAX. Gotowy rozebrać się, nachylić i kaszlnąć podchodzę do kontroli paszportowej. Na szcęście całość trwała pół minuty i ograniczyła się do 3 pytań. Dokąd lecisz, po co i z kim :)
_________________
Image


Ostatnio podbity przez Oszukani, 18 Wrz 2018 08:37
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group