Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Mar 2015 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2015
Posty: 16
Zbanowany
Mieszkam blisko granicy z Ukrainą ( pod Lublinem) ale jeszcze nigdy w Lwowie nie byłam. Zastanawiamy się z mężem czy nie wybrać się tam na 3 dni . Hotele obecnie są tanie. Widziałam, że 4 gwiazdki w centrum miasta są za 250 zł na dwa dni za dwie osoby,jeszcze ze śniadaniem.
Czy jednak jest tam bezpiecznie?
I lepiej jest jechać samochodem ( nowy samochód ) czy może rezerwować miejsce w pociągu albo autokarze?
I jak z ubezpieczeniem medycznym?
Z góry dziękuję za odpowiedzi !


Ostatnio edytowany przez Abcn 02 Mar 2015 22:24, edytowano w sumie 2 razy
Dopisuję w tytule 'samochodem'+ przenoszę do Ukrainy z Dyskusji ogólnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 02 Mar 2015 22:03 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Witam na forum
Na pierwsze ogólne pytanie mogę odpowiedzieć Wam - subiektywnie - tak, warto!
Na inne może znajdziecie odpowiedzi już istniejące na forum, o ile sformulujecie sobie kryteria np co znaczy "lepiej" :)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Mar 2015 23:05 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Przy kursie hrywny, do tego miłym nastawieniu do Polaków, nie wahałbym się ani chwili, co do wyjazdu. Wojna jest zupełnie gdzie indziej. Przy okazji można troszkę się ukulturalnić, zaliczając piękną lwowską operę za śmieszne 30-40zł. Co do własnego samochodu, to proponuje odpuścić. Ceny komunikacji międzynarodowej czy miejskiej są więcej niż akceptowalne.
Ps a dobry hotel ze śniadaniem myślę że i taniej da się ustrzelić :)
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Mar 2015 23:13 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Warto, nawet do takiego Lwowa (moim zdaniem Ukraina ma do zaoferowania wiele ciekawszych miejsc, i to takich, w których nawet teraz jest spokojnie).

Ale własny samochód bym odpuścił ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Mar 2015 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2015
Posty: 16
Zbanowany
Dziękuję za przeniesienie do odpowiedniego działu :) Sama również myślałam o tym aby wybrać się jakimś innym środkiem transportu niż samochód.
Opinie wśród moich znajomych oraz rodziny na temat Ukrainy są różne. Wielu z nich uważa,że jest to dziki kraj. Z kolei sama często słysze,że nie jest tam tak źle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Mar 2015 23:23 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jedź, sam bym chętnie pojechał, gdybym miał czas :/ z Warszawy dość tanio (jak na studenta) wychodzi przejazd PKP Warszawa - Przemyśl, później busikiem (pełno tam tego) do Medyki, przejście przechodzimy na piechotę, później trzeba przejść kawałek na Ukrainie, gdzie są marszrutki do samego Lwowa już :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Mar 2015 23:25 

Od siebie dodam tyle: prędzej bym się wybrał samochodem do Lwowa niż do Wilna. Natomiast nowym autem to bym się wybrał najdalej do Przemyśla :)
We Lwowie jest bezpiecznie pod względem typowej drobnej przestępczości (chociaż podobno pogorszyło się wraz z najazdem uchodźców ze Wschodniej Ukrainy), ale zdarzają się wymuszenia łapówek na drogach.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Mar 2015 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Bez swojego samochodu wyjazd powinien być dużo spokojniejszy. Np, bez dziwnych kontroli drogowych w trasie.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Mar 2015 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Byłem we Lwowie i mogę stwierdzić, że warto jechać (w okolicach wakacji wybieram się ponownie). Pomimo, tego że często podróżuje samochodem, w ubiegłym roku byłem m.in. w Rydze i Tallinnie, to do Lwowa wybrałem się transportem publicznym.

W samym Lwowie czułem się bardzo bezpiecznie, dobrym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą dużo drobnych $.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Mar 2015 23:45 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
myślę że publicznym środkiem transportu będzie mniej nerwowo - jak będziesz jechać własnym autem to może (choć oczywiście nie musi) trafić Ci się kontrola graniczna więc po co się denerwować. Znajomi stracili przez to kilka godzin i sporo nerwów, a połączenia busikami działają dosyć sprawnie (przynajmniej działały jakiś czas temu, nie wiem jak teraz)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Mar 2015 23:50 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Ale z tym miłym traktowaniem Polaków to bym nie przesadzał. Byłem dwa razy, na przestrzeni trzech lat i, może tak dziwnie trafiałem, ale mówiąc po rosyjsku ludzie mieli do mnie lepsze nastawienie niż po polsku. To drugie było coś na zasadzie "paszoł stąd, Poljaku".

A na granicy (polecam przez Rawę Ruską) najlepsze są celniczki. Chętnie poczekałbym z nimi nawet te kilka godzin. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Mar 2015 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
samochodem na pewno nie warto
ja osobiście bylem bardzo rozczarowany
brud ,smród i ubóstwo
jeśli chcesz sobie przypomnieć/zobaczyć jak było u nas 30 lat temu to warto
właściwie obowiązkowo wysyłał bym tych wszystkich ,którzy twierdza za za komuny żyło się lepiej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Mar 2015 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Jak jechałem pierwszy raz autem w 2010 na Ukraine to tyle stresu miałem co u nas przez rok jazdy. Ale wtedy droga z granicy do Lwowa przypominała jedną wielką dziurę. Teraz jest dużo lepiej ale jak na pierwszo/jedno-razowy wypad polecałbym autobus albo blablacar. Po co tracić nerwy na granicy, kontrolach.
Dla mnie osobiście Lwów to świetne miasto i zdecydowanie warte zobaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Mar 2015 02:00 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 149
Loty: 72
Kilometry: 167 517
Zdecydowanie warto jechać! Lwów i okolice to w końcu kawał naszej polskiej historii. Do tego na ulicy można spotkać mnóstwo polskich studentów. Starszy ludzie też mówią po polsku. W małym sklepiku spożywczym można kupić pięćdziesiątkę i do tego śledzika :)
Auto odradzam - problem z parkingiem, dziurawe drogi, dziwne kontrole z łapówkami, czekanie na granicy. Transport publiczny tani i do tego ile przygód i radochy! trzeba niestety się liczyć, że nie zawsze wszystko działa wg rozkładu, dlatego lepiej zostawić sobie trochę zapasu.

Co do ubezpieczenia. Na auto zielona karta a zdrowotne obowiązkowe i respektowanie jest tylko to wystawione przez Państwową Asekuracyjną Spółkę Akcyjną Ukrainmedstrach, tyw. PROSTO, lub ubezpieczenie z którym Spółka podpisała umowę o współpracy. Ubezpieczenie to można kupić na granicy, jednak nie ma jakiejś dużej wartości - obejmuje tylko pomoc w chwili zagrożenia życia. Dlatego lepiej mieć jakieś prywatne ubezpieczenie. Pytanie tylko czy na dwa dni opłaca się coś wykupywać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Mar 2015 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
becek napisał(a):
samochodem na pewno nie warto
ja osobiście bylem bardzo rozczarowany
brud ,smród i ubóstwo
jeśli chcesz sobie przypomnieć/zobaczyć jak było u nas 30 lat temu to warto
właściwie obowiązkowo wysyłał bym tych wszystkich ,którzy twierdza za za komuny żyło się lepiej


Jeżeli najważniejsze jest: czysto, pachnąco i na bogato - to Ci kawał świata odpada.
Zdecydowanie warto jechać do Lwowa, to że jest biedno to chyba nikogo nie dziwi, natomiast smród i brud - to autor posta chyba jednak trochę przesadził.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Sty 2018 13:20, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 08 Sty 2018 10:32 

Rejestracja: 01 Kwi 2014
Posty: 6
Odświeżam temat. Zastanawiam się nad styczniowym wyjazdem z rodziną do Lwowa (2 os dorosłe i 3 dzieci).
Czy samochód to optymalne rozwiązanie? Czy warto jechać tam samochodem? Na co ew. zwracać uwagę? Jak drogi, itp. itd.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Sty 2018 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Chyba zapomniales dopisac skad jedziesz...
Góra
 Profil Relacje PM off
qcek lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 08 Sty 2018 10:38 

Rejestracja: 01 Kwi 2014
Posty: 6
Warszawa ;) sorry ;)
widzę, że od granicy do Lwowa to ok. 70km.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Sty 2018 13:23, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Sty 2018 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Musze to napisac... W ciemno chcialem pytac czy z Warszawy, nie wiem skad taka przypadlosc, jesli ktos nie pisze skad chce leciec/jechac to w 99,9% przypadkow to Warszawa 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Mlody lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 08 Sty 2018 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Jeśli ma to być tylko Lwów i ma być wygodnie i sprawnie to najlepiej samochód zostawić w Przemyślu i pojechać pociągiem. Do Przemyśla zresztą też pociągiem można dojechać, ale to już bywa całkiem niewygodne - zależy skąd jedziecie.
Samochodowi we Lwowie nic się raczej nie stanie, droga też jest OK, ale problemem może być stanie na granicy zwłaszcza w drodze powrotnej.
Góra
 Profil Relacje PM off
qcek lubi ten post.
qcek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group