Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lip 2020 12:20 

Rejestracja: 10 Lip 2020
Posty: 2
Loty: 30
Kilometry: 33 874
Witajcie!
Przejrzałam cały wątek dotyczący Grecji i niestety nie znalazłam nic na temat Mykonos... jeśli coś przegapiłam to bardzo proszę o przekierowanie mnie do odpowiedniego miejsca :)
Mykonos jest teoretycznie bardzo popularną grecką wyspą, jednak nie znalazłam zbyt wielu ciekawych artykułów w internecie na temat fajnych miejsc do zobaczenia na miejscu. Mam nadzieję, że przyjdziecie mi z pomocą :) Planujemy wylot w październiku na 4 dni. Standardowe punkty do zobaczenia to oczywiście stolica, wiatraki i najbardziej znane plaże, ale na pewno jest jeszcze przynajmniej kilka ciekawych miejscówek i tutaj liczę na Waszą pomoc :)
Dodatkowo jeśli czas pozwoli to chcielibyśmy odwiedzić którąś z pobliski greckich wysp - którą najbardziej polecacie i jak się do niej dostać? Korzystał już ktoś z miejscowych promów lub zorganizowanych wycieczek? podeślecie linki?
Będę wdzięczna również za przydatne, życiowe tipy na miejscu :)
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich ciepło! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 10 Lip 2020 16:08 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Na Mykenos największą atrakcją są celebryci.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 10 Lip 2020 16:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
ktora-wyspa-z-cyklad,1256,94850&hilit=cykady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Lip 2020 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Moje koleżanki skusiły się na wyjazd na Mykonos, bo to ulubiona wyspa ich idolki Chodakowskiej - pojechały do hotelu, który z nią współpracował i oferował fit jedzenie oraz zatwierdzone przez Chodakowską aktywności fizyczne :lol: Nie wróciły niestety zachwycone, podobno w szczytowym momencie było na wyspie ponad 80 000 ludzi i wszędzie koszmarny tłum. Na taksówkę czekało się po 2-3 godziny. Może okołopandemiczny wyjazd to jedyna szansa, żeby zobaczyć wyspę bez tłumu :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 10 Lip 2020 16:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Jako Grek, nigdy nie zrozumiałem fenomenu tej wyspy. Wszyscy moi znajomy były tam 5-6 razy, a ja uciekłem po 4h bo miałem dość tej drożyzny i pożingu nowo-bogatych.

Wpakować się na prom do pobliskiego Delos (piękna archeologiczna wyspa), do Tinos (dość koscielna, ale spokojna) albo do katolickiej wyspy Syros.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 10 Lip 2020 20:41 

Rejestracja: 10 Lip 2020
Posty: 2
Loty: 30
Kilometry: 33 874
-- 10 Lip 2020 20:38 --

metia napisał(a):
Moje koleżanki skusiły się na wyjazd na Mykonos, bo to ulubiona wyspa ich idolki Chodakowskiej - pojechały do hotelu, który z nią współpracował i oferował fit jedzenie oraz zatwierdzone przez Chodakowską aktywności fizyczne :lol: Nie wróciły niestety zachwycone, podobno w szczytowym momencie było na wyspie ponad 80 000 ludzi i wszędzie koszmarny tłum. Na taksówkę czekało się po 2-3 godziny. Może okołopandemiczny wyjazd to jedyna szansa, żeby zobaczyć wyspę bez tłumu :)



Właśnie mam nadzieje, że przez pandemie nie będzie aż tak dużo turystów jak zazwyczaj. Poza tym wybierany się poza sezonem bo w październiku, a najwiecej turystów przypada jednak na miesiące letnie. Chciałabym zobaczyć wyślę jako taką i jej największe atrakcje, niekoniecznie udając się na imprezę w oczekiwaniu na celebrytów ?

-- 10 Lip 2020 20:41 --

Zeus napisał(a):
Jako Grek, nigdy nie zrozumiałem fenomenu tej wyspy. Wszyscy moi znajomy były tam 5-6 razy, a ja uciekłem po 4h bo miałem dość tej drożyzny i pożingu nowo-bogatych.

Wpakować się na prom do pobliskiego Delos (piękna archeologiczna wyspa), do Tinos (dość koscielna, ale spokojna) albo do katolickiej wyspy Syros.


Delos pewnie odwiedzimy jeśli będzie taka możliwość, ale oprócz Delos zastanawiałam się jeszcze nad jakąś inną wyspą. ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Lip 2020 18:01 

Mykonos jest przereklamowana i nie ma nic wspólnego z prawdziwą Grecją. Mykonos Town jest ładne ale to na 2-3 godziny. Jeśli nie macie jeszcze biletów to rozważcie wyjazd na którąkolwiek inną grecką wyspę - każda będzie lepsza od Mykonos.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Sty 2021 15:43 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Kupiłam właśnie bilety na Mykonos na początku kwietnia, liczę na przyjemne wiosenne ciepełko i pustki. Czytając powyższe zastanawiam się cyz może lot jednak nie będzie odwołany lol
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Sty 2021 15:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
W tym miejscu to OT, ale trudno: Mykonos w rozkładzie od końca marca to niestety w obecnych realiach mrzonki, które po prostu nie zostały jeszcze zweryfikowane przez Wizzair. Realistycznie patrząc, obstawiam, że ten kierunek albo całkiem wyleci z siatki lotów z Polski albo ostanie się w terminach typowo wakacyjnych czyli połowa czerwca - połowa września.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Cze 2023 12:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Współczuję ludziom, którzy planują w tym roku zwiedzić Mykonos.

Image
Credits: Georgios Hatzimanolis

https://twitter.com/GHatz21/status/1673647517173526529

5 wycieczkowców na raz w Mykonos, z liczbą paxów sięgających 14k

Jak to fajnie ktoś ujął na twiterrze

Idźcie na Mykonos, jeśli lubicie połączenie Kalkuty i Normandii dzień po wylądowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 28 Cze 2023 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
@Zeus
bardzo pomógł :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 28 Cze 2023 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@Zeus może w tym terminie ma na Mykonos odpoczywać Jude Bellingham, stąd tłumy przybywają czym się da, żeby zobaczyć go na..babego?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 28 Cze 2023 14:43 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Ale tak jest dziennie?
Z tego co rozmawiałem z tubylcami z różnych stron świata. Występuje tzw zjawisko "cruise day".
W tym dniu cala społeczność lokalna przekształca się w tryb wyciskamy z turystów ile sie da. Śmieciarz jest taksówkarzem, piekarz sprzedaje lody itp.

Zazwyczaj to jest 1-2 dni w tygodniu.

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Cze 2023 15:34 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Byłem na Mykonos trzykrotnie - za każdym razem w ramach rejsu.
Czegoś takiego jak podesłał @Zeus nigdy nie widziałem i trudno mi sobie to nawet wyobrazić. Nasz statek za każdym razem cumował w porcie w pewnej odległości od miasta. I za każdym razem był jedynym odwiedzającym w tym czasie wyspę wycieczkowcem.

Niestety patrząc na kalendarz portowy dla Mykonos trzeba powiedzieć, że dzisiaj standardem jest bardziej to co podesłał @Zeus niż to czego doświadczyłem na własnej skórze.

Przykładowe daty na początku lipca z ilością statków wycieczkowych odwiedzających Mykonos:

1.07 - 4
2.07 - 6
3.07 i 4.07 - po 2
5.07 - 1
6.07 - 3
7.07 i 8.07 - po 4
9.07 - 5

Żródło: https://www.cruisemapper.com/ports/myko ... nd-port-64

OK, nawet jeśli nie wszystkie te statki są na miejscu cały dzień (bo niektóre przypływają rano np. do 14 a inne o 12 do wieczora) i nawet jeżeli niektóre z nich są mniejsze lub wręcz kompaktowe to muszę przyznać, że sporo się tam zmieniło. Problem w tym, że Mykonos to nie Barcelona czy Civitavecchia, które jakoś wchłoną te tłumy.

Pomijam już przy tym chaos na wodzie. Port w Mykonos ma możliwość przyjęcia tylko jednego statku, pozostałe muszą rzucić kotwicę na morzu i dowożą pasażerów na ląd i z powrotem szalupami. Biorąc pod uwagę, że każdy wykorzystuje do tego po kilka szalup, wygląda to pewnie jak ruch na Bosforze w Stambule.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group