Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Lut 2012 16:02 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Ziela napisał(a):
Pacjonek napisał(a):
c) wtedy musisz doliczyć też haracz 6 funtów jeśli płacisz mastercard prepaid

A gdybym płacił Ryaniar Passport też ten haracz obowiązuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#42 PostWysłany: 11 Lut 2012 16:34 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
nie obowiązuje, ale na chwilę obecną Ryanair Cash Passport jest tylko w funtach(UK) i euro(Italy). Na chwilę obecną nie ma karty w złotówkach która zwalnia z haraczu przy wylotach z UK czy Włoch
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 11 Lut 2012 17:10 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
A np. gdybym płacił np. w Koronach Norweskich bo chciał wylecieć z np. Oslo to też chyba tego 6Euro nie ma ;) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 11 Lut 2012 17:18 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
Kartą mastercard prepaid nie ominiemy haraczu za wyloty z UK i Włoch, także za wyloty z Norwegii zapłacisz bez haraczu.
Proponuję lekturę:
http://www.fly4free.pl/ryanair-ciezej-u ... -platnosc/
http://www.fly4free.pl/ryanair-cash-pas ... -wiedziec/
na pewno Ci się wszystko rozjaśni jak to przeczytasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 12 Lut 2012 02:15 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Wiem, ale wolałem się upenić bo kilka postów wyżej napisałeś że haracz obowiązuje przy przewalutowywaniu przez bank ale nie napisałeś że tylko przy tych dwóch krajach.
To wiedziałem ale wolę się upewnić.
W każdym bądź razie, dzięki :-)

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 18 Lut 2012 18:11 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Dzisiaj płaciłem 65,6 euro za bilety. Po przeliczeniu na złotówki przez FR wyszło 296zł, przy zastosowaniu "myka" 284zł a Bank Zachodni WBK zrobił całość za 273zł. Trzeba sprawdzać i pilnować czy się opłaca stosować "myk"
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 18 Lut 2012 18:21 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
piopen napisał(a):
Dzisiaj płaciłem 65,6 euro za bilety. Po przeliczeniu na złotówki przez FR wyszło 296zł, przy zastosowaniu "myka" 284zł a Bank Zachodni WBK zrobił całość za 273zł. Trzeba sprawdzać i pilnować czy się opłaca stosować "myk"

Tak się nie ciesz, bo masz blokadę wg kursu MC. A rozliczenie będzie wg kursu BZ WBK czyli też w okolicach 284zł - może nawet więcej, zależy jak EUR będzie stało w przyszłym tygodniu. Napisz ok. wtorku/środy ile zeszło z karty.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 18 Lut 2012 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
mucha napisał(a):
piopen napisał(a):
Dzisiaj płaciłem 65,6 euro za bilety. Po przeliczeniu na złotówki przez FR wyszło 296zł, przy zastosowaniu "myka" 284zł a Bank Zachodni WBK zrobił całość za 273zł. Trzeba sprawdzać i pilnować czy się opłaca stosować "myk"

Tak się nie ciesz, bo masz blokadę wg kursu MC. A rozliczenie będzie wg kursu BZ WBK czyli też w okolicach 284zł - może nawet więcej, zależy jak EUR będzie stało w przyszłym tygodniu. Napisz ok. wtorku/środy ile zeszło z karty.

Dokładnie. Licząc, że kurs sie nie zmieni - wyjdzie ci 283,46 ;)

http://indywidualni.bzwbk.pl/przewodnik ... odnik.html

No ale tak jak pisalismy wczesniej - przy takich kwotach sprawdzac trzeba, bo raz tak a raz tak moze byc korzystaniej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 19 Lut 2012 00:21 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Blackall napisał(a):
mucha napisał(a):
piopen napisał(a):
Dzisiaj płaciłem 65,6 euro za bilety. Po przeliczeniu na złotówki przez FR wyszło 296zł, przy zastosowaniu "myka" 284zł a Bank Zachodni WBK zrobił całość za 273zł. Trzeba sprawdzać i pilnować czy się opłaca stosować "myk"

Tak się nie ciesz, bo masz blokadę wg kursu MC. A rozliczenie będzie wg kursu BZ WBK czyli też w okolicach 284zł - może nawet więcej, zależy jak EUR będzie stało w przyszłym tygodniu. Napisz ok. wtorku/środy ile zeszło z karty.

Dokładnie. Licząc, że kurs sie nie zmieni - wyjdzie ci 283,46 ;)

http://indywidualni.bzwbk.pl/przewodnik ... odnik.html

No ale tak jak pisalismy wczesniej - przy takich kwotach sprawdzac trzeba, bo raz tak a raz tak moze byc korzystaniej ;)


W którym momencie napisałem, że się cieszę? Informacyjnie podałem jak sprawa wyglądała w dniu dzisiejszym. Nie omieszkam dodać lub uaktualnić post jak zajdzie jakaś zmiana ze strony BZ WBK. Kurs banku znałem, bo go wcześniej sprawdziłem na ich stronie.

edit:
Bank Zachodni zaksięgował transakcję na kwotę 280,77.
Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 05 Mar 2012 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Chyba dzisiaj przestał działać myk ze zmianą walut. Z 70NOK wyskoczyło mi 67,05 PLN zamiast 39zł.

Też macie z tym problem ?
do tej pory nigdy nie miałem z tym problemów.


mod A: przenoszę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 05 Mar 2012 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
wyglada na to ze kurs jest mnozony mniej wiecej razy 2. Wzialem przykladowy lot za ok 40€ i wyszlo mi.. 309 PLN :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 06 Mar 2012 10:53 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
@kerad85
chyba będziesz musiał z allegro usunąć wpis
"W przypadku biletów w walucie innej niż PLN najlepiej skontaktować się ze mną w celu ustalenia kursu.
U mnie jest zawsze niższy kurs niż na stronie Ryanair."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 06 Mar 2012 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Ziela napisał(a):
@kerad85
chyba będziesz musiał z allegro usunąć wpis
"W przypadku biletów w walucie innej niż PLN najlepiej skontaktować się ze mną w celu ustalenia kursu.
U mnie jest zawsze niższy kurs niż na stronie Ryanair."


@Ziela
Dlaczego?!
I tak wychodzi przecież niższy kurs po ściągnięciu pieniędzy z karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 06 Mar 2012 11:15 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
w porównaniu kursu gwarantowanego ryanaira, do kursu banku to wiadomo, że lepiej odhaczyć tego "ptaszka". Mam nadzieję jednak, że sytuacja wróci do stanu jaki miał miejsce, ale jaki kurs będziesz oferował swoim klientom? Przecież do momentu zaksięgowania kurs teoretycznie może się zmienić gwałtownie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 06 Mar 2012 11:24 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
Moze sie ich programisci za to wzieli? Zdazalomi sie raz, ze kurs po 'myku' byl lepszy od sredniego z danego dnia, wiec moze chronia sie przed stratami w ten sposob? Od jakiegos czasu, to juz chyba nie jest margines:)
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: "Myk"-nie pracuje?
#57 PostWysłany: 16 Mar 2012 13:47 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
nie działa
-jeśli chodzi o ten opisany przez Blackalla-
przeliczenie walut zostało podwyższone zaporowo
viewtopic.php?f=181&t=9574&p=59332&hilit=myk+blackall%2A#p59332
(na marginesie - w tym przypadku pytamy: czy ktoś wie ?
wybacz takie belferskie/nauczycielskie podejście, ale to w dobrej wierze)
:)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: "Myk"-nie pracuje?
#58 PostWysłany: 16 Mar 2012 14:19 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 117
Już nie. Próbowałem w zeszłym tygodniu zabookować z Hiszpanii do Polski i po 'myku' cena w jedną stronę była wyższa, niż PL-ES-PL. Najlepiej chyba zdać się na kurs banku, który i tak jest mniej bandycki niż kurs przewoźnika ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: "Myk"-nie pracuje?
#59 PostWysłany: 16 Mar 2012 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
wyglada na to, ze myk znowu dziala.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: "Myk"-nie pracuje?
#60 PostWysłany: 16 Mar 2012 15:03 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 117
Blackall napisał(a):
wyglada na to, ze myk znowu dziala.


Masz rację, sprawdzałem lot, na którym myk w zeszłym tygodniu jak kupowałem nie działał, a teraz przelicza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group