Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Cze 2013 00:02 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 2
Witam

Mam cichą nadzieję że znajdą się chętni do dzielenia się informacjami które ułatwią organizację wyjazdu da Brazylii.Masz info pisz !!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 09 Sie 2013 20:54 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 9
W zwiazku z tym rowniez prosze o podzielenie sie informacjami jak taniej dostac sie do Brazylii /Rio de Janeiro, Sao Paulo - tam beda mecze otwarcia i final/. Mam nadzieje, ze im blizej Mundialu ceny beda troche spadac aby przyciagnac kibicow. A bilety na mecze mysle, ze beda do zdobycia bez problemu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Wrz 2013 23:46 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 231
niebieski
Ja również się wybieram, póki co ceny na turniej czerwiec lipiec kosmiczne od 700 -800e z Zachodniej Europy. A może da się taniej polecieć do sąsiedniego kraju i lądem do Brazylii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Wrz 2013 05:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2827
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Myślę, że na dobre ceny trzeba jeszcze poczekać, ok. 3,4 miesiące. Jest po prostu za wcześnie. Z Warszawy do Sao Paulo można, np. lecieć za 2690 pln, ale w lutym.

Mnie ogranicza wiza do Stanów, której nie mam w paszporcie. Sporo tańszych lotów, np. z Hiszpanii jest w okolicach 2000 zł, ale przez USA (na razie oczywiście nie są to jeszcze terminy czerwcowe). Na podróż ogólnie liczę 2500 zł, w całości, z dolotem z Polski, w tych graniach chciałbym się wyrobić. Jeśli rzuci mi się coś w dobrej cenie, wrzucę tutaj info. Na razie najlepsza ofertą, jaką widziałem na czerwiec to było coś w okolicach 2600 zł, Alitalią z Brukseli, powrót do Mediolanu.

Z Buenos Aires, do Rio jest np. ponad 2500 km, z Montevideo to samo. Nie wiem, czy chciałoby mi się tłuc lądem taką odległość. Lepiej już chyba lecieć bezpośrednio do Brazylii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Lis 2013 02:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2827
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Zaczynają pojawiać się powoli bilety do Brazylii w trakcie trwania mistrzostw, w cenie w okolicach 2500 pln. Tutaj przykładowe loty (2/18 czerwca), z Madrytu do Sao Paulo. Lot przez Maroko, więc wiza do USA nie jest potrzebna.

Image

Widzę, że trzeba zacząć trzymać powoli rękę na pulsie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lis 2013 19:10 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Loty to jedno ale jak z noclegiem?
Orientujecie się jakie mogą być ceny?

Bo Brazylia tania nie jest. Rio to już w ogóle inna liga jeśli chodzi o koszty.
A na mundial ceny na pewno mocno skoczą ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Lis 2013 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2827
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Mnie bardziej niż noclegi przerażają odległości. Pierwszy mecz Brazylia gra w São Paulo, drugi w Fortalezie (odległość - 2961 km), potem z Fortalezy mecz numer 3 - Brasília (2100 km). Przypuszczam, że latając samolotem tanio nie wyjdzie. A ciężko tłuc się jakimiś autobusami 3 tysiące kilometrów, co też pociągnęłoby spore koszty. Ale co zrobić wielki kraj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Lis 2013 01:56 

Rejestracja: 04 Lis 2013
Posty: 3
Loty i hotele to ok,w miarę do ogarnięcia
ale co z biletami na mecze? czy ktoś z wybierających się na MŚ zaczął już się tym interesować i czynić jakieś kroki ?
jeżeli byłaby jakaś ciekawa ekipa wybierającą się i koszt nie byłby w milionach to też z chęcią dołączę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lis 2013 09:42 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
http://tocowazne.pl/v/mundial-2014-w-br ... razy-traci

wczoraj wróciłam z Brazylii - ceny już teraz są wysokie ;) jak rozmawiałam z Brazylijczykami, to tanio nie będzie :) już teraz dla nich taniej jest polecieć do Chile czy Argentyny niż po kraju, bo loty krajowe to skandaliczne ceny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Lis 2013 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2827
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Bilet lotniczy z Sao Paulo do Rio kosztuje w trakcie trwania mistrzostw 490 zł, więc na pewno nie podrożał o 1300%, jak piszą w tym artykule ;)

8 grudnia będzie można kupić bilety na wszystkie mecze, bo rusza platforma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Lis 2013 12:18 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
piotrek_ napisał(a):
Bilet lotniczy z Sao Paulo do Rio kosztuje w trakcie trwania mistrzostw 490 zł, więc na pewno nie podrożał o 1300%, jak piszą w tym artykule ;)


jak ja szukałam na swój wyjazd bilety Rio-Sao Paulo były po ok 150zł :) więc już teraz ceny są za wysokie :)
W Sao Paulo sa 3 lotniska z czego jedno ok 100km od miasta, w Rio 2 - oba dobrze skomunikowane z miastem i taxi max 100zł (choć ceny pewnie wzrosną ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Lis 2013 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2827
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Nie są aż tak bardzo wysokie. Poszperałem dokładniej i proszę bardzo, Sao Paulo-Rio de Janeiro, linie TAM, 22 czerwca 144 zł. Linie Avianca taka sama cena. Są też dostępne inne daty.

Image

;)

Ciekawi mnie, jak będzie z nastawieniem społecznym w trakcie mistrzostw i jakie będzie zainteresowanie meczami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Lis 2013 13:31 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
W mediach brazylijskich mówili, że ok 70% biletów kupią Brazylijczycy

A propo biletów - spróbuj kupic te nominowane w BRL :) są tylko dla Brazylijczyków, bo potrzebny jest lokalny numer CFP czy jakoś tak. Nawet jak go masz, to biletów nie kupisz:) sama próbowałam kupować (z numerkiem, bo znajoma mieszka w Brazylii i mi udostępniła) i w BRL w żaden sposób nie chciało pójść :) a cena w USD na ten lot to juz $86, więc ot swoisty podatek :)) ceny dla zagranicznych turystów dla zasady sa 100% wyższe w Brazylii. Np. wstęp na Maracanę dla obcych to 30BRL, dla Brazylijczyków 15 BRL - za to samo, bo razem uczestniczymy w wycieczce ;) i nawet nie ma ang tłumaczenia, tylko wycieczka po portugalsku :D tak samo z atrakcjami typu Chrystus, Głowa Cukru czy nawet park Iguazu.

To tez trzeba brać pod uwagę :)

I absolutnie nie piszę tego, żeby zniechęcić czy dla polaczkowania. Po prostu w Brazylii jest bardzo drogo, nawet dla Niemców czy Amerykanów, z którymi także rozmawiałam i byli zszokowani drożyzną. Produkty w sklepach i marketach są droższe niż u nas o ok 50%. Jedynie jajka są tańsze niż u nas :) A arbuzy czy banany droższe. Nawet orzechy brazylijskie czy nerkowce są droższe niż w Polsce :) Obiad w byle knajpie to ok 30BRL od os. Zestaw jakiś w McDonald to koszt ok 30BRL (nie pytaj dokładnie co, bo się tam nie stołowałam - za drogo :) Rio to już w ogóle kosmos cenowy.
I myślę że na mistrzostwa będzie jeszcze drożej, bo u nich "ustawowo" rosną ceny np. taxi czy komunikacji miejskiej na karnawał, sylwestra i mistrzostwa.
Taki wyjazd to na pewno super przygoda i sama chętnie wrócę do Brazylii, ale z większym portfelem :)

Zdjęcie Maracany z sektora VIP:

Załączniki:
ma.jpg
ma.jpg [ 224.51 KiB | Obejrzany 9021 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Lis 2013 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2827
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Ciekawe jak jest z busami, widzę, że np. bus Rio de Janeiro-Brasilia kosztuje 270 zł. To teraz pytanie, czy to cena dla wszystkich ;)

O tym, że bilety na mistrzostwa dla Brazylijczyków są tańsze o połowę to słyszałem. Szkoda, że u Nas tak nie było na Euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Lis 2013 14:01 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
O biletach autobusowych nie wiem nic, bo po kraju latałam samolotem :)
Ale ceny takich kuszetek (leito czy jakoś tak to się nazywa na dłuższych trasach) są porównywalne z biletem na samolot. Pewnie na mistrzostwa to i tak się mocno zmieni :)

Może jeszcze o języku powiem - rzadko kto mówi po angielsku :) lecąc brazylijskim samolotem część stewardes nie mówiła po angielsku i wołały koleżanki :) zaden kierowca autobusu nie mówił po angielsku (mówię o miejskich). Cena taxi na migi lub karteczka :) Pewnie na mistrzostwa będzie więcej wolontariuszy i będą pomagać po angielsku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Lis 2013 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2827
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Na lotnictwo.net czytałem ciekawą relację chłopaka z Rzeszowa, który był w lipcu w Rio na Światowych Dniach Młodzieży. Ale on miał tam rodzinę, to mu było łatwiej. Ciekawe, jak właśnie będzie z nastrojami i czy dałoby radę zatrzymać się u kogoś w zamian za bilety na mecz. Szykuję się ciężki, ale i ciekawy trip ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Sty 2014 18:55 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Na stronie fify można kupić bilety na każdy mecz poza otwarciem i finałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Sty 2014 18:59 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
Byłem w lipcu 2013 w Rio, nocowałem u miejscowych.
Jeżeli potrzebujecie jakiś wskazówek dotyczących tego miasta czy też info o moich gospodarzach to piszcie na priva. Mam z nimi kontakt do teraz więc mogę zapytać o ceny czy nocleg, a ogólnie polecam u nich mieszkać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Sty 2014 23:15 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 9
luck1991 napisał(a):
Na stronie fify można kupić bilety na każdy mecz poza otwarciem i finałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Sty 2014 23:17 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 9
luck1991 napisał(a):
Na stronie fify można kupić bilety na każdy mecz poza otwarciem i finałem


Na stronie Fifa nie mozesz teraz kupic zadnych biletow tylko aplikowac o nie i czekac na efekt losowania, ktore odbedzie sie po 31.01. Wylosujesz lub nie wybrane wczesniej bilety...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group