Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mumbai
#1 PostWysłany: 01 Maj 2014 00:07 

Rejestracja: 14 Sie 2010
Posty: 114
Loty: 94
Kilometry: 139 004
Radzę uważać na dania w restauracji Leopold. W trójkę dostaliśmy dużej wysypki na klatce piersiowej i plecach po Chiken Tikka Masala, objawy ustąpiły po kilku dniach. Swoją drogą rozmawiałem z miejscowym kolesiem i mówił że jest to jedna z najdroższych restauracji w Mumbaju.
Ja ze swej strony polecam jedzenie na "ulicy". Przekąski kosztujące po 15-20 Rupii po których nie miałem żadnych objawów ze strony układu pokarmowego i oczywiście Lassi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Mumbai
#2 PostWysłany: 29 Maj 2014 21:51 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Ja nie jadłem w Bombaju na ulicy. 2 pierwsze dni to McD :)
Przy Dworcu Wiktorii.
Zestaw dość solidny do ok. 200 rupii. Trochę inne kanapki mają niż w Europie, w stylu Maharadża Burger :)

Dość dobra jakość jedzenia w centrach handlowych. Znajomi mnie zabrali w 2-3 miejsca.

A samo jedzenie na ulicy to różnie - wiadomo, że ryzyko. Ale prawda jest taka, że tylko nieliczni unikają biegunki. Niemal każdego dopadnie. Ja miałem kryzys w Ellorze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#3 PostWysłany: 11 Wrz 2014 07:49 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 158
wg mnie właśnie na ulicy jest lepiej i taniej. Byliśmy już kilkanaście razy w krajach tropikalnych i biegunki nie dostajemy (flora bakteryjna się chyba przyzwyczaiła). A jeść Mcdonalda w Indiach to nieporozumienie, żona kiedyś próbowała maharadże i po pierwszym kęsie wyrzuciła, kotlet był z ziemniaków . Ich kuchnia jest wspaniała i tania. Na ulicy jest tanio i smacznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#4 PostWysłany: 11 Wrz 2014 07:58 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 180
Absolutnie zgadzam się, że na ulicy jest świetnie, tanio i smacznie. Po ok. miesiącu podróży zakochałam się w street foodzie i żałowałam, że nie wydarzyło się to wcześniej. Również nigdy nie zatrułam się po stołowaniu się na indyjskiej ulicy. Te potrawy są w ogromnej większości poddawane obróbce termicznej - smażone, pieczone - więc wybija to ew. groźne bakterie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#5 PostWysłany: 05 Paź 2014 12:02 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
a co byscie doradzali by jesc "z barow ulicznych"? I jakie sa ceny?

A jak wyglada sprawa herbaty i kawy? Przypuszczam ze sa one robione z ulicznych wodociagow wiec chyba srednio sie nadaja do picia nawet po obrobce 100 stopni. Czy sie myle?

PS> Czy duzo jest marketow w Mumbai oraz GOA - chodzi mi o zakup napoju wodu w ludzkiej cenie i jakosci. Jakie sa wlasciwe ceny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#6 PostWysłany: 05 Paź 2014 13:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Co do jedzenia ulicznego to nie da się doradzić konkretnego miejsca - wózki z jedzeniem mają to do siebie że się przemieszczają ;) Wybieraj rzeczy smażone w głębokim oleju, tam gdzie je dużo osób, no i gdzie nie odstraszy Cię rój much/smród ;) Ja najbardziej lubię samosy lub na słodko banany w cieście, ale to kwestia gustu.

Dużych marketów czy ogólnie sklepów w naszym rozumieniu w Bombaju w zasadzie brak (największy jaki widziałem, o którym wyczytałem w przewodniku, że jest jednym z największych w Bombaju, był wielkości powiedzmy minimarketów express naszych sieciówek, tyle, że był 2 piętrowy). Co europejczyka może zadziwiać przy tej wielkości miasta, ale to jest inna kultura, sklepy się po prostu nie przyjęły, tu kupuje się w małych sklepikach wielkości 1/3 kiosku czy na bazarach. I takich sklepików nasz miliony, spotkasz je co kilka kroków - w każdym z nich znajdziesz wodę, nie musisz szukać marketów ;) 1,5l butelka (sprawdź czy szczelnie zamknięta, nie napełniana wtórnie) kosztuje 20 rupi z kawałkiem

Ogólnie co do kawy i herbaty bym się nie niepokoił, myślisz, że w restauracjach/knajpkach gotują wodę mineralną ;) ? Nie, zwykłą kranówkę, więc spokojnie możesz pić. Niekoniecznie tylko z ulicy, bo tam problemem może być raczej kubek w którym herbatę dostaniesz - te często płukane są prosto w rynsztoku i dawane następnej osobie. Ale jak dostaniesz w jednorazowym to i herbata z ulicy niestraszna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#7 PostWysłany: 05 Paź 2014 18:11 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
Dzieki! Samosy wygladaja smakowicie - jakie kwoty ida na to pyszne jedzenie... tak by sie najesc?

Co do kawa herbata. Rozumie ze moge z kranu taka wode przegotowac w hotelu i zaparzyc? Myslalem ze jak w Egipcie nie nadaje sie to do sporzycia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#8 PostWysłany: 05 Paź 2014 18:57 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Hej,
w zaleznosci od tego co i gdzie dokladnie jesz, mniej wiecej ok 10PLN za posilek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#9 PostWysłany: 08 Paź 2014 22:11 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Nie będę przekopiowywać tylko podlinkuję:
http://mrowisko.wordpress.com/2012/09/1 ... ndie-2012/
- polecam to miejsce do jedzenia w Bombaju, blisko bramy Indii, w zeszłym roku też tam jedliśmy.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#10 PostWysłany: 07 Lis 2014 13:32 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 100
Miedzy Hotelem Taj Mahal a Brama Indii jest ulica pelna tanszych restauracji.
Mozna zjesc naprawde pyszne rzeczy w bardzo dobrej cenie.
Co do Leopolda, to niestety jest dosc drogo.
Jedno danie + 2 piwa to koszt ok 50 zl z tego co pamietam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#11 PostWysłany: 07 Lis 2014 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 50
Loty: 48
Kilometry: 89 809
My dobrze zjedliśmy w Piccadilly na Colaba Causeway. Knajpa libańsko-irańska, ale są również dania indyjskie.

https://www.google.pl/maps/place/Piccad ... 8f08e6769a
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#12 PostWysłany: 12 Lis 2014 17:18 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 100
nurneee napisał(a):
My dobrze zjedliśmy w Piccadilly na Colaba Causeway. Knajpa libańsko-irańska, ale są również dania indyjskie.

https://www.google.pl/maps/place/Piccad ... 8f08e6769a


Tego typu knajpek w okolicy jest kilka i faktycznie mozna zjesc smacznie za duzo tansze pieniadze niz w komerycjnych knajpach dla turystow.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#13 PostWysłany: 31 Gru 2014 12:49 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 14
Z założenia unikam knajp dla turystów (czytaj pułapek turystycznych) gdzie jest drogo, niesmacznie, smaki są przystosowane dla turystów = bez smaku, często też w takich miejscach jest mniejszy ruch co może być przyczyną "małej" świeżości potraw.
Należy jadać w miejscach gdzie jest dużo miejscowych, najlepiej kolejka. Brud jest pojęciem względnym. I tak często nie widzisz kuchni, sposobu przygotowywania/przechowywania jedzenia, więc niezbyt czyste krzesła, wcale nie muszą świadczyć o niehigienicznych posiłkach.
Ceny posiłków od 0,08pln w ichnim "barze mlecznym" po 100Pln w wypasionej restauracji i więcej. Za dobre wino płaci się więcej niż w europie.
Dobrze też wiedzieć, że większość posiłków jest wegetariańska. Ceny mięsa są stosunkowo wyższe niż sugerowały by średnie ceny i nasze przyzwyczajenia. Najtańsze mięsa na ogół nie są warte swoich cen.
Miejsc z jedzeniem jest mnóstwo więc trudno polecić coś konkretnego... bo na ogół są to małe lokale wciśnięte gdzieś i nawet ciężko jest opisać co i gdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#14 PostWysłany: 05 Lut 2015 10:43 

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 25
Jeśli chodzi o jedzenie w Mumbaiu to nigdy nie zapomnę kolacji na Chowpatty beach. Tam jet dużo stoisk, wybierasz sobie matę na której siadasz i już restauracja jak się patrzy. Ogromny wybór. My próbowaliśmy kilka dań, jak chcecie zobaczyć/ poczytać jak tam wyglądało zapraszam na http://notoletsgo.blogspot.com/2014/10/ ... uchni.html

ale suma sumarum zapłaciliśmy chyba po 5 złotych na głowę. Bylismy tam w nocy... więc nie widziałam jak wygląda sama plaża...ale w światłach wyglądała jak prawdziwie amerykańska promenada. Po drugiej stronie widać było apartamentowce, gdzie cena mieszkania podobno przewyższa ceny w NY...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#15 PostWysłany: 28 Lut 2015 16:58 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 158
wróciłem z Mumbaju i polecam dobrą miejscówkę do spania i jedzenia (alternatywa dla Colaby)
Znajduje się przy stacji Masjij Bundar (1 stacja na płn od CST (Viktorii). Pytać o hotel Elphistone (jest drogi ale znany). Obok pełno hosteli i knajpek z tanim jedzeniem. Ja spałem w Dreamland - polecam. Jest też spore targowisko obok stacji i masa sklepików
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#16 PostWysłany: 16 Lip 2016 16:24 

Rejestracja: 15 Sie 2014
Posty: 15
za ile? to chyba istotne na forum takim jak to
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#17 PostWysłany: 27 Sty 2020 21:05 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Polecam legendarną Cafe Madras. Kuchnia południowo Indyjska. Smak 10/10. Dania w cenie ~45 rupii.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group