Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mumbai
#1 PostWysłany: 29 Kwi 2014 20:02 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 196
Kilometry: 405 756
niebieski
Prepaid taxi z klimatyzacja z lotniska do centrum (Colaba) 820 rupii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
 Temat postu: Re: Mumbai
#2 PostWysłany: 30 Kwi 2014 23:33 

Rejestracja: 14 Sie 2010
Posty: 114
Loty: 94
Kilometry: 139 004
Radzę podchodzić z dystansem do informacji o dużych korkach w Mumbaiu i czasie przejazdu z lotniska do centrum 2-3 h.
Mieliśmy lot na GOA o 19, zamówiliśmy taxę na lotnisko w hotelu gdzie obsługa zapewniała nas że wystarczy spokojnie wyjechać o 16:30. Trochę się przeraziłem bo planowaliśmy wyjechać o 14:30. Okazało się że mieli rację , jechaliśmy ok. 40 min niby w godzinach szczytu, tak samo z lotniska wieczorem. Nie znam dokładnie układu komunikacyjnego miasta ale wydaje się że ta trasa obecnie jest dobrze przejezdna i spokojnie wystarczy 1-1:15 h na dojazd. Jeszcze nam się taxa zepsuła na trasie i czekaliśmy na następną;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#3 PostWysłany: 29 Maj 2014 21:48 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Ja robiłem w inny sposób - jakaś taxa z lotniska do najbliższej stacji kolejki miejskiej.
Niby wydaje się, że najbliżej Vile Parle stacja. Ale zawsze jeździłem do Adheri.
Taxa to jakieś 200 rupii, rikszę da się za 150 rupii znaleźć. Oczywiście wszędzie cwaniactwo i naciąganie.

Bilet na kolej podmiejską to 10 rupii za odcinek 20-30km - do kupienia w kasach. Jeździłem na same południe czyli Churchgate, można też na Mumbai CST czyli dworzec Wiktorii.
Całość wychodzi dość tanio.

Co do samych kolei. Bardzo dużo pociągów, są szybkie, wolniejsze ... przez 3 dni jazdy nie widziałem żadnego turysty tam :)
Ale bezpiecznie. Oczywiście wszyscy się gapią ... no i typowy klimat czyli ciasno, sprzedawcy jedzenia i brud na stacjach.
Sam dojazd dość szybki bo kolej może 30-40min na samo południe dojeżdża.

Co do korków to zależy. Wieczorami masakra, totalny bałagan na ulicach. Dojazd byłby dość długi.
Riksze nie mogą wjeżdżać do południowego Bombaju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#4 PostWysłany: 08 Paź 2014 22:42 

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 15
A jeździliście metrem w Mumbai?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#5 PostWysłany: 08 Paź 2014 23:27 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
W zeszłym roku płaciłam za taxi prepaid z lotniska do obszaru Fortu (Colaby) 560 Rs.
Trzeba zachować czujność bo oszukują i dokładnie wczytać się w rachunek (sumują pozycje dwukrotnie).

Metrem owszem, bilety w zależności od odległości, od 5 Rs. Można kupić powrotny od razu. Bywa tłoczno.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#6 PostWysłany: 09 Paź 2014 22:08 

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 15
a jesli chodzi o metro to czy było jakoś niebezpiecznie? bo to chyba szybki i bezproblemowy sposób poruszania sie po mieście?
bilety sa do kupienia na stacji w automatach/?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#7 PostWysłany: 09 Paź 2014 22:35 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Ścisk zawsze sprzyja złodziejom. Poza tym można spotkać mężczyzno-kobiety które natarczywie domagają się pieniędzy od mężczyzn.
Bilety kupowałam w okienku, zwykle w kolejce. Na niektórych stacjach są specjalne kolejki dla kobiet, a w metrze przedziały dla kobiet.
Nie odnotowaliśmy niebezpieczeństw.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#8 PostWysłany: 10 Lut 2015 13:01 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 100
Zbanowany
Hej!
Wiecie może, czy lądując w Mumbaju o 20:40, mamy szanse zdążyć na autobus, który odjeżdża z Sion o 23:55? Byłoby to najlepsze wyjście dla nas, ale obawiam się, że możemy nie zdążyć.
Dzięki i pozdrowienia
Bartek
_________________
nasz blog: http://www.tuitam.net
załóż bloga z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#9 PostWysłany: 12 Lut 2015 16:25 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Info z 24.01
Dojazd na Colabę prepaid taxi z terminala międzynarodowego w nocy to koszt 750/850 rupii (non-AC/AC). Zdecydowanie tańszą opcja jest przejazd tuktukiem na stację Andheri (z lotniska międzynarodowego) lub Ville Parle (z terminala krajowego - koszt to jedyne 50 rupii, oczywiście nastawcie się na początkowe żądanie wyższej ceny). Bilet na stację Churchgate (blisko Colaby) lub na główny dworzec kolejowy - CST kosztuje tylko 10 rupii! Pociągi kursują od 4 rano do 1 w nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#10 PostWysłany: 12 Lut 2015 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Jeżeli ktoś chciałby oszczędzić na transporcie w Bombaju, mogę odstąpić za free konto Uber z prawie 500 bonusowych inr (3,5 km do lotniska o 5 rano zjadło mi 100inr kredytów, więc grosze).
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#11 PostWysłany: 02 Mar 2015 22:16 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 2
nick napisał(a):
Jeżeli ktoś chciałby oszczędzić na transporcie w Bombaju, mogę odstąpić za free konto Uber z prawie 500 bonusowych inr (3,5 km do lotniska o 5 rano zjadło mi 100inr kredytów, więc grosze).


chętnie przyjmę dostęp do tego konta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#12 PostWysłany: 02 Mar 2015 22:26 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 87
lbt napisał(a):
Hej!
Wiecie może, czy lądując w Mumbaju o 20:40, mamy szanse zdążyć na autobus, który odjeżdża z Sion o 23:55? Byłoby to najlepsze wyjście dla nas, ale obawiam się, że możemy nie zdążyć.
Dzięki i pozdrowienia
Bartek


Teoretycznie dałoby radę, w tych godzinach po Bombaju można się już sprawnie przemieszczać. Ja bym bardziej martwił się o spóźniony lot, odbiór bagażu czy służby graniczne - raz zabawa z nimi na tym lotnisku zajęła mi 20 minut (na wejściu wytypowali mnie do łapówki;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AW: Mumbai
#13 PostWysłany: 16 Mar 2015 05:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
Trochę może nie ten temat, ale nie chciałem nowego tworzyć.
Czy jest możliwość zestawienia bagażu na lotnisku domestic lub International w Mumbaju?

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#14 PostWysłany: 16 Mar 2015 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Jest przechowalnia ale mega droga. NIe wiem czy nie taniej wyjdzie wzięcie tuk-tuka i hotelu na jeden dzień. Zostawisz bagaże,weźmiesz prysznic i jeszcze będziesz mógł odpocząć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#15 PostWysłany: 17 Mar 2015 22:07 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Nie wiem jak na krajowym bo nie szukałem, ale na międzynarodowym nie dość, że nie ma przechowalni to nawet nie pozwolono nam już z niego wyjść.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#16 PostWysłany: 16 Lis 2015 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
chyba najtańszy dojazd do CST jest taki :
autobus 337 z lotniska do stacji ANDHERI - 14 INR (nie dać się naciągnąć na płacenie z jakieś bagaże)
+
pociąg z 6 peronu za free (nie cebula, tylko tak nam powiedziała pani w okienku) albo 18 IRN.


czas to 15 min autobus + ~45 min pociąg.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciek78 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#17 PostWysłany: 26 Sty 2017 18:26 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 77
Loty: 108
Kilometry: 262 558
1) Bus 331 z Terminalu 2 (International) do stacji Ghatkopar (12rupi) i dalej pociagiem (suburban train) za 10 rupi do Mumbai CST (Victoria Terminus)
2) Uber w działa - sprawdzone - wystarczy wifi hotelowe lub lotniskowe. Przy wjezdzie na 'Terminal Domestic' doliczana jest automatycznie opłata 100 rupi do rachunku za kurs, opłaty nie ma przy wjedzie na 'Terminal Inernational'.
Obecnie Uber oferuje również zamówienie kursu na konkretną godzinę, co jest bardzo wygodne, gdy lot jest np. w nocy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#18 PostWysłany: 02 Maj 2017 23:25 

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 112
Loty: 4
Kilometry: 14 401
sobo napisał(a):
chyba najtańszy dojazd do CST jest taki :
autobus 337 z lotniska do stacji ANDHERI - 14 INR (nie dać się naciągnąć na płacenie z jakieś bagaże)
+
pociąg z 6 peronu za free (nie cebula, tylko tak nam powiedziała pani w okienku) albo 18 IRN.


czas to 15 min autobus + ~45 min pociąg.

Pociag do z Andheri do Churchgate to koszt 10 INR. W powrotna stronę często zdarzają się kontrole na stacji Andheri więc lepiej kupic bilet.

Jesli chodzi o pociagi to spokojnie da sie w scisku nawet z plecakami podjechac ale polecam te wolniejsze (te szybsze sa bardziej zatloczone). Jesli jedziemy w godzinach szczytu z Andheri do Churchgate to polecam zlapac pociag wlasnie tej relacji :) odpada nam problem z wejsciem i wyjsciem.

W autobusie bilety kupuje sie u konduktora (sam nas znajdzie) i uwaga na autobusach nr i koncowy przystanek w naszym alfabecie jest przy drzwiach z tyłu.

Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#19 PostWysłany: 21 Maj 2019 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Czy moze pamietacie, gdzie na terminalu miedzynarodowym w BOM znajduje sie przystanek autobusowy, by podjechac do stacji Andheri? Jest od dobrze widoczny, czy tez trzeba go specjalnie poszukac? :)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mumbai
#20 PostWysłany: 21 Maj 2019 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
wychodzisz głównym wejściem z lotniska, przechodzisz parędziesiąt metrów przez parkingi, kierujesz się w lewo, jest tam specjalna droga/przejście dla pieszych - nie zgubisz się, bo zasadniczo poruszasz się po wyznaczonym trakcie i nie ma możliwości wyjścia inaczej, jakieś 200 m dalej jest przystanek autobusowy, poznasz po tym, że zanim dojdziesz do przystanku, zostaniesz 50 razy zaczepiony przez kierowców tukttuków, na przystanku musisz zapytać miejscowych czy jedzie na Adheri train station, bo numery autobusów są zasadniczo w sanskrycie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group