Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: MULU - Pinnacles Trail
#1 PostWysłany: 06 Wrz 2016 23:30 

Rejestracja: 26 Sie 2015
Posty: 8
Loty: 35
Kilometry: 92 318
Hej, planujemy właśnie z chłopakiem podróż po Malezji, będąc na Boreo chcemy wyskoczyć do Mulu i stamtąd na pinnacles trail ale mamy małe wątpliwości czy po całym tripie(3d2n) zdążymy na samolot powrotny z Mulu ? Czy ktoś z forum robił tę trasę i może się podzelić informacjami praktycznymi ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 27 Sty 2019 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Podbijam.
Ewentualnie proszę o p.w jeśli ktoś był i chce się podzielić jakąkolwiek wiedzą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Sty 2019 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Ja byłem 4 lata temu, cos tam pamietam. Co potrzebujesz wiedzieć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Sty 2019 08:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
J.1 napisał(a):
Podbijam.
Ewentualnie proszę o p.w jeśli ktoś był i chce się podzielić jakąkolwiek wiedzą.


O samym Mulu mogę co nieco powiedzieć; gorzej z Pinnacles na które się nie wybrałem.
Stan wiedzy na 10/2017.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Sty 2019 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
mordek napisał(a):
Ja byłem 4 lata temu, cos tam pamietam. Co potrzebujesz wiedzieć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


Dzięki za odpowiedź.
Przede wszystkim zastanawiam się nad kwestią organizacyjną.
Tj. Na Pinnacles start jest o 9.00 w opcji 3D2N samolot z Miri ląduje o .9.55 a wylot do KK o 14.45.
Krucho u mnie z czasem, docelowo chce być na Borneo ok 14 dni ( najważniejszym dla mnie miejscem jest Sipadan ).
Stąd pytanie jak najlepiej wg Ciebie zorganizować pobyt w MULU. Wychodzi, że muszę przeznaczyć na park 5 dni.
A może ostatni dzień wycieczki na Pinnacles kończy się tak że zdążę na samolot do BKI ?

Czy zdobywałeś Mount Kinabalu ?

@puhacz wciągnąłem raz jeszcze Twoją relację z Brunei i zastanawia mnie ten food court - pamiętasz może gdzie się znajduję ?

I jeszcze pytanie o budżetowy nocleg w MULU ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Sty 2019 11:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
J.1 napisał(a):

@puhacz wciągnąłem raz jeszcze Twoją relację z Brunei i zastanawia mnie ten food court - pamiętasz może gdzie się znajduję ?

I jeszcze pytanie o budżetowy nocleg w MULU ?


Jeden średniej wielkości, w ścisłym centrum: 4.894616, 114.940595 .
A ten ze zdjęcia w relacji to Gadong Night Market

Co do noclegu, to korzystałem z dormitorium w głównej siedzibie Parku. Cen niestety nie pamiętam, poza tym że było tanio w porównaniu do większości dostępnych w okolicy opcji. Zdecydowanym plusem była lokalizacja - jest się po prostu na miejscu i nigdzie nie trzeba dochodzić / dopływać.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
J.1 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 28 Sty 2019 12:52 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
J.1 napisał(a):
Przede wszystkim zastanawiam się nad kwestią organizacyjną.
Tj. Na Pinnacles start jest o 9.00 w opcji 3D2N samolot z Miri ląduje o .9.55 a wylot do KK o 14.45.
Krucho u mnie z czasem, docelowo chce być na Borneo ok 14 dni ( najważniejszym dla mnie miejscem jest Sipadan ).
Stąd pytanie jak najlepiej wg Ciebie zorganizować pobyt w MULU. Wychodzi, że muszę przeznaczyć na park 5 dni.
A może ostatni dzień wycieczki na Pinnacles kończy się tak że zdążę na samolot do BKI ?

Wchodziłem na Pinnacles kilka lat temu.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twóje pytanie, ale chyba chodzi o to, że zastanawiasz się czy w tym samym dniu (ostatnim) zdązysz wejść na Pinnacle i potem poecieć samolotem o g. 14:45?
Nie wiem skąd masz informację, że na Pinnacle strtuje się tak późno (g.9:00). W czasie kiedy ja tam wchodziłem wszyscy startowali pomiędzy 6 a 7 rano. Śieżka startowa jest nieopdal camp nr 5.
Wchodzi się z własnym przewodnikiem, albo z rangersem z parku. Trek w sensie długości trasy to "zaledwie" 2.400 m do przejścia w jedną stronę. Startuje się z wysokości 50 m npm, a wchodzi się na 1175 m npm. Idzie się dość ostro pod górę. Ścieżka jest męcząca i trochę wymagająca. Nie ma odcinków płaskich, czy zygzakujących. Po prostu nieustannie pod górę. Do tego dochodzi duża wilgotność powietrza. W sumie jest to dość wyczerpująca dla przeciętnego człowieka trasa. W wieczór poprzedzający wejście mieliśmy taką małą odprawę z przewodnikiem. M.in. informował nas o kształcie trasy i obowiązujących zasadach. Jedną z nich jest to, że jeśli ktoś przed g.11 (przedpołudniem) nie dojdzie do 1.800 metra (nie wysokości tylko odległości od campu 5) to musi zawrócić bo już nie zdoła osiągnąć celu i zejść przed zmrokiem. To było tak tytułem straszenia. Ostatnie 400 metrów trasy to spora stromizna, czasami krótkie odcinki prawie pionowej ściany, ale trasa jest dobrze przygotowana. Są liny, drabinki, różne takie drobne instalacje, które umożliwiają osobie raczej nieobeznanej z łażeniem po skałkach bez problemu pokonać ten odcinek. Informacje z LP, że to nie jest zabawa dla ludzi z lękiem wysokości są mocno przesadzone. My weszliśmy w niezłym tempie po ok. 3,5 godzinach (startowaliśmy ok. 6 rano). Na "górze" (piszę w cudzysłowie bo wchodzi się na rodzaj małej, skalnej platformy, nie jest to szczyt góry) spędziliśmy może 45 minut. Zejście zajęło nam ok. 4 godzin i wg. mnie jest bardziej wyczerpujące niż wchodzenie, czyli ok. g.15. Schodzi się oczywiście ponownie do campu 5.


Camp jest oddalony od centrum Mulu (i lotniska) o ok. 2 godzin marszu. Tak więc nawet jeśli jesteśmy bardzo dobry kondycyjnie i wystartujesz maksymalnie wcześnie to i tak trudno byłoby zdążyć na 14:45 na samolot.

Wejście w ostatniej części (ok. 300 m przed szczytem)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 28 Sty 2019 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
W teorii obsługa parku mogłaby poczekać na Ciebie te 1,5h ale nie wiem czy będą chcieli to zrobić na wypadek opóźnienia lub odwołania lotu. Generalnie pierwszego dnia to płynie się łódką i po drodze są przystanki na jakieś stragany, jaskinie itp. Potem jest około 1,5-2h przejścia do "bazy". Na miejscu jest się około 14-15. Jeśli jesteś ograniczony terminami to może spróbuj ich poprosić o opóźnienie wyjazdu (bo bez problemu przed zachodem da się dotrzeć na miejsce) albo dogonić jakąś prywatną łódką pomijając te atrakcje z łódki.
Jeśli chodzi o powrót to wtedy (to było jednak 4 lata temu) bez problemu mógłbym wracać tego samego dnia do Mulu po zejściu z Pinnacles i zrobić wszystko w 2 dni (około 13:30 byłem na dole). Natomiast w planie jest powrót trzeciego dnia rano (z krótkimi stopami po drodze - chyba) i bez problemu zdążysz na lot do BKI (lotnisko jest chyba mniej niż 5 minut samochodem od bramy parku). Poza tym godzina wyjścia jest do uzgodnienia z grupą i możecie jak najwcześniej ruszyć. Później też można było chyba zamienić łódki jeśli ktoś się śpieszył. Generalnie z powrotem nie będziesz miał problemu aby zdążyć na lot.
Polecam też kontakt z parkiem, sprawnie i rzeczowo odpisują. Może będą w stanie znaleźć jeszcze jakieś inne rozwiązanie dla Ciebie z Twoim pierwszym lotem.
Na pewno zabierz jedzenie (na Pinnacles) ze sobą bo w Mulu możliwości są trochę limitowane. Duży plecak możesz zostawić na recepcji i przepakować się w mniejszy na samą wycieczkę.

Korzystałem z wyjazdu organizowanego przez park.

W zasadzie w Mulu podobał mi się ten wylot nietoperzy z jaskini i Pinnacles ponieważ to podejście było naprawdę wymagające (z tego co pamiętam trzy z ośmiu osób nie dały rady wejść). Tam na pewno jest mnóstwo atrakcji dla osób zakręconych na punkcie jaskiń. Dla mnie jednak dużo ciekawszy było park Bako.

Na Mount Kinabalu nie wchodziłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
J.1 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 28 Sty 2019 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
-- 28 Sty 2019 14:05 --

Dzięki wielkie za wyczerpujące odpowiedzi.
W takim razie będę celował w opcje 3 dni 2 noce + 1 dzień po przylocie.
Czy w takim układzie pierwszego dnia dam radę zajrzeć do jaskini z nietoperzami ? A może inna atrakcja 1 dniowa bije pozostałe na głowę ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Sty 2019 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Nietoperze to bez problemu. One są jakieś 15-20 min spacerem od wioski.
W dniu przylotu możesz się po prostu pokręcić po parku albo wybrać jedną z atrakcji które będą dostępne danego dnia. W recepcji są listy i dostępność.
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group