Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Wrz 2021 22:23 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
Hej

z racji tego iż informacje o rejsach etc są dość ograniczone , a zwłaszcza o tym jak to jest w czasach Covidu, postaram się wam to przybliżyć. Uprzedzam nie jestem jakimś Mickiewiczem :)

Proces rezerwacji : MSCcruises.de -> obserwowałem ceny itd trasy i najbardziej mnie zainteresowała Splendida oraz możliwość wykupu pakietu z lotem ( często różnica w cenie była 100 eur ) a więc śrubki za lot , bagaż i transfer. + pakiet getranke easy ( drinki + alko do 6 euro ) i napiwki ( 70 euro + ubezpieczenie ) wyszło na PL około 4100 PLN
Finalnie po rozmowach z PL agentem kupiłem przez nich , cena ta sama - Pani pomogła z pakietem rezerwacji etc, chociaż nie miała wiedzy co do wycieczek itd :) jak ktoś będzie potrzebował mogę podać namiary.

Zarezerwowałem kabine wewnętrzna, ale po rezerwacji okazało się że mamy balkon i niestety trochę spaliłem, bo druga połówka się o tym dowiedziała wcześniej a nie dopiero na statku więc nie było zaskoczenia.:) na Splendidzie 75 % bodajże to balkony. Kompani z kolacji tez rezerwowali dość krótko przed rejsem i dostali upgrade, inna parka która rezerwowała 2 miesiące przed musiała się zadowolić kabiną wewnętrzną.

Wylot z Berlina. Linie lotnicze KARPAT AIR - wysłużony Fokker 100 ale lot godzinkę z hakiem, fotele nawet wygodne.

Trasa statku :
Triest- Ancona- Dubrovnik-Bari-Korfu-morze-Split- Triest
Włochy- zejście wyłącznie z MSC EXCURSION
Grecja, Chorwacja, zaszczepieni mogą normalnie śmigać bez wycieczek , a porty są całkiem przyjemne jak ktoś lubi chodzić, nie trzeba brać taxi.

W Bari sobie wzięliśmy wycieczkę na plażę, bo druga połówka koniecznie chciała na plażę , więc + 55 eur per person ( Monopoli)

Ciesze się , że nie wykupiłem pakiet explorer za 100 eur, bo Niemcy z którymi siedziałem przy stole - mówili , że to było ,, średnie,, a jednak możliwość zwiedzania samemu Dubrovnika ( wjazd kolejką ) polecam :) i te widoki , no i po Splicie chodzić z ekipą to byłoby bez sensu , a tak to sobie w każdym miejscu popływaliśmy.

99% ludzi w maseczkach jeśli się chodzi po statku , w teatrze ( swoją drogą całkiem spoko występy i szacun dla artystów bo momentami to co wyczyniali , to jakbym próbował to chociaż zrobić to zaraz bym wylądował na L4)

Jedzenie: każdy znajdzie coś dla siebie , kelnerzy kucharze nakładają ile chcesz, tak samo napoje, pełno znaczków covidowych ze nie można siedzieć ale generalnie gdzies tam zawsze ktoś siedział.
Leżaki, milion ręczników na których nikt nie leży i mam wrażenie ze rezerwowali je o 7 rano ( więc to nie PL domena)

Hm jak będzie większe zainteresowanie i pytania to zacznę dodawać fotki. Sporo czasu przed rejsem poświęciłem aby się coś dowiedzieć i odpowiedzieć na milion pytań mojej drugiej połówki, toteż z chęcią się podziele z wami tą wiedzą, ale też nie chcę zanudzać bo nie jestem tak dobry w opisach jak @greg2014 ale uczę się od najlepszych :)

p.s już teraz się napalam na MSC SEASHORE :) na yt można znaleźć filmiki :) trasa statku nawet interesująca, ale zobaczymy co z tego wyjdzie:)
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 05 Wrz 2021 22:35 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@radziu89 - a jakie było szacunkowe obłożenie statku ?
Jakie zasady obowiązują na pokładach zewnętrznych czy basenach jeśli chodzi o maseczki ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Wrz 2021 22:49 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
hmm ciężko powiedzieć, bo momentami w barach itd było pusto , ale jak było dinner seating to 100 % .

generalnie jeśli chodzi o maseczki, siedzisz przy stoliku pijesz nie masz , idziesz po drinka masz. ( rozmawiasz z obsługa masz)

ale na leżaku itd to już nie miałem jak ktoś leżał obok itd.

+ pare komunikatów dziennie z głośników.

widzę ze nie dodałem ( miałem post i znikł ) i ciężko o wenę nawet przy meczu z San Marino :)

przed wejściem na pokład 100 % ludzi testowanych - nieważne czy zaszczepiony czy paszport itd. 2 dni przed zejściem kolejny test dla niezaszczepionych z tego co zrozumiałem w cenie. jeśli ktoś chciał za dodatkową opłata 25 i 80 euro też można było testy zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Lis 2021 10:35 

Rejestracja: 17 Lis 2021
Posty: 50
Witaj.
W innym poście wywołałem temat rezerwacji MSC. Czy dałbyś mi namiary na biuro, które sprzedało Ci niemiecką ofertę MSC jeden do jednego. Generalnie jak kontaktowałem się z polskimi biurami sprzedającymi ofertę MSC była to jakaś im dedykowana oferta całkowicie różniąca się od oferty MSC/de. Może w 2 przypadkach była lepsza od niemieckiej, ale w większości to niemiecka była korzystniejsza. Bezpośrednio na stronie MSC/de nie mogę kupić bo jest zablokowana możliwość wyboru nacji rezerwującego.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Lis 2021 18:20 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
na stronie niemieckiej , generalnie nie ma problemu zeby to zarezerwować :) napiszę na PRIV dane która mi PAni pomogła, tylko oferta daty itd muszą być już wybrane, i idziesz z konkretami jakby :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group