Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Mar 2019 22:36 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Tak, ostatnio Amerykanie wszystkich wysyłali rosyjskimi rakietami ale czy z Kazachstanu to nie jestem pewien bo z jednej strony Bajkonur miał być zamknięty a z drugiej Rosjanie chcieli się uniezależnić od sąsiada i budowali swój własny kosmodrom. Zresztą z tego, co gdzieś czytałem to od 2018 roku podnieśli Amerykanom stawkę za wysłanie człowieka w kosmos do 80 mln USD (wcześniej było nieco ponad 70) a lepiej chyba zawsze płacić swoim (np. SpaceX).
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 04 Mar 2019 17:09 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@brzemia - mam jeszcze pytanie jak wygląda aktualnie wydostanie się z portu w Miami po zakończeniu rejsu ? Czy są tam jakieś stoiska shuttle busów do hoteli/na lotnisko, ewentualnie jak w realu wygląda zamówienie Ubera lub Lyfta (czy mają jakieś wydzielone stanowiska i czy w ogóle biorąc pod uwagę liczbę ludzi, które się przewijają w porcie jest to realne) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Mar 2019 17:12 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Tak. Byly stanowiska do autobusow hotelowych. Sporo osob zamawialo ubera. Ja tez. Czekalem ok 5min. Auto podjechalo pod stanowisko autobusow. Tam tez czeksla wiekszosc osob. Nie bylo najmniejszego problemu z wydostaniem sie z portu, ale byl to poniedzialek i tylko 1 statek w terminalu.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 11 Mar 2019 15:47 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 49
witam,

fajna wycieczka. Jaki był mniej wiecej koszt tej wyprawy?

dziękuję za informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Mar 2019 17:58 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Ceny rejsów zaczynają się od 299E od osoby, do tego trzeba doliczyć napiwki na pokładzie ok 10E na dzień na osobę ( w niektórych rejsach napiwki są już w cenie).
Wszystko zależy od terminu i długości rejsu.
Największym kosztem dodatkowym są wycieczki na lądzie. Dla leniwych organizowane są przez linię, koszt takiej wycieczki to zazwyczaj ok 80E od osoby w górę.
Z tym można jednak sobie poradzić organizując zwiedzanie na własną rękę.
Kwota końcowa jest podobna do wczasów stacjonarnych organizowanych przez biuro podroży w Bułgarii lub Grecji w sezonie.
Wszystko zależy co kto woli ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 09 Lut 2020 23:43 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 230
niebieski
@brzemia, super relacja, właśnie planuje taki rejsik, loty mam sztywne, już kupione 14 dni i za wielkiego wyboru nie ma, pozostaje mi tylko MSC Armonia 8 dni 309 $ Miami, Key West, Kajmany, Jamajka i Ocean Cay Msc Marine Reserv. Wersji z kuba nie ma nawet w okolicznych terminach albo źle szukam ;)
Jest dzień wcześniej MSC Seaside 479$ to samo tylko zamiast Key West jest Cozumel, Mexico, o 19 godzinie wypływa a ja przylatuje o 15 i obawiam się że mogę się nie wyrobić bo już raz BA loty mi zmienili, anulowali lot LH-MIA a jeszcze parę miesięcy ;)
Powiedz gdzie bukowałeś rejs? Bo na MSC ceny takie same jak u pośredników ORBITZ czy Vacations To Go

MSC -309 $ ale dolicza podatki government fees & taxes i wychodzi $ 493.77(includes $ 184.77 GFTs)

Vacations To Go -cena 309 $ i gościu odpisał mi że axes and port fees are already included on the quote. Gratuities are additional : $88 per passenger. wiec wychodzi ze wszystko jest tylko napiwki dokupić

Orbitz - cena 309$ ale * Prices are cruise only, per person and available within last 24 hours. Government taxes, fees and port expenses are additional for all guests i dają EXCLUSIVE! Up to $1000 Onboard Credit

Ale rejsy PL 401,75 € (oferta z października jak na MSC było po 299$) razem 803,50 €/za 2 osoby/z opłatami portowymi nic nie ma o podatkach

Marco Polo PL 449 € zawiera obowiązkowe opłaty portowe (140 EUR/osoba) nic nie ma podatkach ale nie zawiera obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (7 PLN/osoba) i ubezpieczenia turystycznego (wariant obowiązkowy) tylko po co jak i tak wykupuje własne ubezpieczanie ?

i bądź tu mądry co wybrać :/
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez misiakrp, 11 Lut 2020 18:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Lut 2020 00:00 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Na Kubę aktualnie nic nie pływa - Trump zbanował cały kierunek w ub. roku i przez rynek przetoczyła się masa anulacji/zmian tras rejsów.
Pisałem o tym więcej jakiś czas temu na ogólnym wątku rejsowym.

Udanego rejsu :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
misiakrp uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 10 Lut 2020 00:40 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 230
niebieski
@greg2014 doradź proszę gdzie kupić ten rejs w dobrej cenie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 10 Lut 2020 00:56 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@misiakrp - nie mam doświadczeń w kupowaniu rejsów MSC ale kierowałbym się ceną i tym co jest tej w cenie. Lepiej żeby wypowiedzieli się bardziej doświadczeni ode mnie :-)

Patrząc na liczby, 493,77 USD to ok. 458 EUR. W serwisach amerykańskich opłaty portowe i podatki zazwyczaj są doliczane do ceny na końcu (wszędzie podawane są "gołe" ceny) dlatego jestem trochę zdziwiony tym co pisze VTG ale jeśli nie ma tu błędu to wygląda wyraźnie lepiej. Ale byłbym tutaj ostrożny. Co do OBC w Orbitz to raczej na pewno zależy od kabiny, długości rejsu i liczby pasażerów. Na krótkich rejsach nie spodziewałbym się cudów ale warto podrążyć temat. Alerejsy raczej mają cenę zarówno z opłatami portowymi jak i podatkami (Marcopolo raczej też). Jak ktoś pisze, że w cenie są opłaty portowe to zdziwiłbym się gdyby nie było podatków. Z reguły nie rozbija się ich osobno i albo w cenie jest jedno i drugie albo nic. Warto podpytać czy poza napiwkami jest jeszcze coś nie uwzględnione i wszystko będzie jasne. Gdyby ta cena się potwierdziła wyglądałoby to lepiej niż MSC. Doświadczenia z alerejsy mam dobre i mogę spokojnie polecić.

PS. Z tego co kojarzę to MSC ma dla każdego rodzaju kabin trzy taryfy różniące się tym co dostajesz w cenie (Bella, Fantastica i Aurea). Dobrze by było przed porównywaniem sprawdzić czy porównujesz te same taryfy bo trudno porównywać np. Bellę z Aurea, która posiada m.in. wliczone napoje.
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
misiakrp uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 10 Lut 2020 01:43 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 230
niebieski
@greg2014
tak, porównuje dokładnie tę samą taryfę, najtańszą, bella w każdym przypadku wyjściowa jest taka sama (pomijając polskich pośredników) tylko różnicę się robią na opłatach, w Orbitz na chromie zatrzymywał mi się w ostatnim etapie przy wyborze kajuty, ale zmieniłem na IE i poszło dalej, doliczyło podatek, wiec wychodzi dokładnie tak samo jak MSC. Gościu w VTG chyba mnie ściemnił, bo pewnie tak samo będzie jak inni a potwierdzenie z malia to za mało aby ew. później się kłócić ze jest inaczej ;)
Ogólnie to słabo wygląda jak pośrednicy maja takie same ceny jak przewoźnik, to wychodzi na to ze polscy pośrednicy maja taniej o ile wliczają podatki bo nigdzie o tym nie piszą ale to zweryfikuje i się podzielę info
nie wiem co się upierają z tym ubezpieczeniem skoro będę miał swoje :/

mam tylko to od nich

Cena zawiera:
- zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii dla wybranej ilości osób
- opłaty portowe
- serwis bagażowy i kabinowy
- wyżywienie - 3 główne posiłki
- przekąski między posiłkami
- bufet lub przekąski do północy
- korzystanie z basenu i innych urządzeń sportowo-rekreacyjnych,
- udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku.
Cena nie zawiera:
- kosztów dojazdu do portu
- ewentualnych noclegów w hotelu przed/po rejsie i transferów
- wycieczek fakultatywnych
- korzystania z punktów usługowych (pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej, internet)
- napiwków obowiązkowych dla obsługi statku (ok. 10€/dzień/osoba dorosła; 5€/dzień/dziecko do 12 lat)
- ubezpieczenia KL, NW i bagażu oraz składki na TFG.

Ubezpieczenie na wyjazd jest obowiązkowe,najniższe jakie mogę zaproponować wraz z Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym to 11 €/osobę/za cały rejs.

PAKIETY NAPOJÓW (opcjonalnie):
Easy Package - 29€/osoba/dzień - napoje bezalkoholowe i alkoholowe do kwoty 6€,
Premium Package - 52€/osoba/dzień - napoje bezalkoholowe i alkoholowe do kwoty 10€,
Premium Plus Package - 66€/osoba/dzień - nielimitowane napoje bezalkoholowe i alkoholowe bez limitu cenowego (podawane w szklankach),

Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie pakietu przez wszystkich pasażerów w kabinie na czas całego rejsu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 10 Lut 2020 08:06 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny jest w Polsce faktycznie obowiązkowa - służy ona finansowania funduszu, z którego potencjalnie zwracane są wpłaty klientom w przypadku upadłości biura turystycznego. Tego obszaru raczej nie pokrywa wykupywana przez Ciebie polisa. Prawdopodobnie jednak pośrednik pobierając tę opłatą sprzedaje faktycznie jakąś typową polisę turystyczną z niskimi sumami ubezpieczenia. Być może temat da się ograniczyć do samej opłaty na TFG ?

Co do takich samych cen u pośredników jak i operatora to akurat tutaj nie ma się co dziwić - gdyby przewoźnik sprzedawał rejs taniej, pośrednicy nie chcieliby z nim współpracować bo klienci, których oni pozyskają robiliby niezależne rezerwacje poza nimi bezpośrednio u operatora. Poza tym operatorzy statków nie mają aż tak rozbudowanych działów obsługi klienta, aby dać sobie radę ze sprawną obsługą wszystkich klientów. Pomijam już przy tym całkowity brak biur stacjonarnych, które dla części klientów są istotne.

Co do różnic w cenach pomiędzy krajami to zgoda - w przypadku sprzedaży rejsów istnieje mocna regionalizacja. Ten sam rejs i takie same kabiny są często na różnych rynkach sprzedawane za zupełnie inne pieniądze. I zazwyczaj - ale nie zawsze jest to zasada, że bogatszy płaci więcej. Poza tym rejsy u operatorów amerykańskich tańsze są zazwyczaj u pośredników amerykańskich a te organizowane przez operatorów europejskich - u pośredników europejskich. Od tej zasady czasami zdarzają się wyjątki ale taką zależność obserwuję od dłuższego czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 11 Lut 2020 01:48 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Jak kupiłem rejs MSC w https://www.seascanner.com/. ( w oznaczeniach firmy w mailach ( Seascanner.com c/o Kreuzfahrtberater GmbH) Cena w promocji blackfiday była 200 euro niższa za kabinę niż na stronie MSC i innych portalach za 10 dniowy rejs - wersja bella. W cenie były wszystkie opłaty poza obowiązkowymi napiwkami, transferami, ubezpieczeniem- to co sam podałeś wyżej. Napiwki naliczone na koniec rejsu łącznie z innymi wydatkami na statu. Co ciekawe potem całą korespondencję przejął niemiecki oddział MSC przesyłając kolejne dokumenty. Logowanie na stronie MSC również tylko w wersji de. W Niemczech nie ma obowiązkowego ubezpieczenia turystycznego. Kupiłem samodzielnie w axa. Co do cen to ceny wahają się dość mocno i potrafią z dnia na dzień podrożeć o kilkaset euro np. w weekend by w tygodniu znowu spaść. Rejs kupiłem ostatecznie na 2 miesiące przed rejsem. Potem cena spadła jeszcze o ok. 50 euro na kabinie, a potem już tylko pieła się mocno w górę. Na miesiąc przed rejsem ceny były już astronomiczne. Potem na ok.2 tygodnie przed rejsem w ogóle nie było wolnych kabin.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 11 Lut 2020 19:30 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 230
niebieski
Zaktualizowałem cenę
Alerejsy.pl obecnie 429 €/ osoba (w październiku 401,74 €) więc nie jest źle, to jest cena kompletna z podatkami i opłatami portowymi, dochodzi tylko obowiązkowy napiwek a z ubezpieczenia jednak można zrezygnować jak zaznaczę że będę miał swoje.
@greg1291 dzięki, sprawdziłem ofertę gdzie kupiłeś i cena na tą chwile 449 €/ osoba ale mają jakąś promocje :

Zarezerwuj swój rejs do 29 lutego 2020 r. W cenie wczesnej rezerwacji z dołączonym pakietem napojów „Dine and Drink” .
Zawiera między innymi szeroką gamę wody, wina, piwa i soków i może być stosowany podczas posiłków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 11 Lut 2020 23:45 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Napoje na rejsie MSC to droga sprawa. Najtańszy pakiet 35 dolarów osoba za dzień,do tego trzeba kupić dla każdej osoby dorosłej w kabinie. Dine and Drink ale to chyba jeszcze inny od tych które widziałem na statku,ale biorąc pod uwagę że obowiązuje w restauracjach la carde i bufecie to ciekawa opcja. Na rejs warto zabrać termos lub duży kubek termiczny jeżeli nie chcecie kupować napoi. MSC co do zasady nie pozwala nalewać wody i napoi ( które są dostępne w bufecie za darmo) do butelek, dlatego mnóstwo pasażerów biega z termosami i kubkami termicznymi i leja darmową wodę szczególnie na noc. Mała butelka wody to ponad 2,5 dolara + tax.
Seascanner standardowo nie odbiega cenami od innych pośredników, ale właśnie trzeba wyczekać na promocję i wtedy jest różnica.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mihal09 uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 12 Lut 2020 14:44 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 410
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Jako, że mój rejs zbliża się wielkimi krokami, mam do autora relacji jak i reszty parę pytań. Dla niektórych pewnie będą to pytania dość łatwe, ale jest to nasz debiut na rejsie :)
Żona zdecydowała, podobnie jak autora relacji, że odpoczywamy w tym czasie. Jak najmniej bieganiny ;)

Montego Bay / Jamaica 13:00 przypływamy, 19:00 wypłynięcie. Tu planujemy plażę.
George Town (Grand Cayman) / Cayman Islands 08:00 , 14:00 Tak samo, tylko plaża.
Costa Maya / Mexico 11:00 ,19:00 Tutaj najchętniej udalibyśmy się do najbliższego miasteczka na tequilę oraz meksykańskie jedzenie.

Jak czasowo może to wyglądać by spokojnie wyrobić się? Pewnie podczas każdego zejścia będzie informacja, o której najpóźniej pojawić się w porcie? Rozumiem, że wycieczki i formy transportu organizowane przez statek są drogie, więc pewnie w naszym przypadku najlepiej brać taxi z portu?

@greg1291 napisałeś o napojach, przydatne info :) Mam inne pytanie, jako, że płynie z nami ponad roczna córka, dla której wezmiemy ze sobą wiele przekąsek, ale jak to dziecko jest czasem wybredna. Czy wychodząc np. z posiłku można zabrać dla dziecka jakieś owoce? Jest to rzecz, której na pewno nie będziemy brali ze sobą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Lut 2020 15:22 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Na MSC nikt nie ma ciśnienia na wynoszenie jedzenia z bufetu. Ludzie jedzą przy basenach kawał drogi od bufetu. Myślę, że tym bardziej z owocami dla dziecka nie będzie problemu. Inna rzecz, że ich jakość jest dość średnia i wybór ograniczony.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
Mihal09 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group