Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Wrz 2011 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Ja nie korzystam, ale sprawdź Citi mają chyba takie ubezpieczenie, na wypadek opóźnienia powyżej 4 godzin. Gdzieś na forum użytkownik marek2011 wypowiadał się że testował tego typu ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 06 Wrz 2011 17:19 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Ja ostatnio korzystałem z ubezpieczenia podróżnego w esky.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Wrz 2011 17:51 

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 159
o ja tez chetnie bym sie czegos wiecej dowiedziala o takim ubezbieczeniu: ile kosztuje, i gdzie je można wykupic?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Wrz 2011 09:36 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Przyłączę się do wątku, gdyż sam jestem ciekaw w jaki sposób i czy istnieje taka możliwość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Wrz 2011 01:33 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
Tak jak pisałem kiedyś, ze swojego doświadczenia polecam ubezpieczenie na wypadek zakłóceń lotów / opóźnienia dostarczenia bagażu w Pakiecie Bezpieczeństwa przy KK Citi. Oczywiście jest to opcja dla posiadaczy KK w tym banku i trzeba też pamiętać, że aby można było dochodzić odszkodowania w związku z opóźnieniem podróży musi być spełnionych kilka warunków: m.in. musi chodzić o lot regularny (rozkładowy) a nie charterowy, opóźnienie musi wystąpić w czasie podróży zagranicznej (czyli nie w razie opóźnienie odcinka krajowego w PL, ale juz tak w jakimkolwiek innym państwie), musi wynosić powyżej 4 h w stosunku do pierwotnie planowanego przylotu w dane miejsce, nie może byc spowodowane niektórymi czynnikami (dokładnie wskazane są w OWU) i - co kluczowe - bilet musi zostać opłacony tą konkretną KK z ktorą powiązany jest pakiet (może byc kupiony przed aktywacją ubezpieczenia). Trzeba pamiętać o uzyskaniu potwierdzenia od przewoźnika w razie nieregularności - najlepiej uzyskac je natychmiast na lotnisku bo potem może być z tym problem: np. bardzo często biura miejskie linii lotniczych (lub obsługa via email) nie są w stanie wystawić potwierdzenia opoźnień; trzeba też zwrócić uwagę, aby potwierdzenie zawierało wszystkie wymagane przez OWU dane m.in. czas faktycznego przylotu wg zmienionego planu podrózy.
***
Podstawowe plusy tego ubezpieczenia wg mnie są takie: 1) działa w razie odwołań/opóźnień lotow także z przyczyn, ktore wyłączają odpowiedzialnośc odszkodowawczą przewoźnika (zwłaszcza POGODA) 2) działa bez względu na to czy chodzi pierwszy , czy kolejny segment (tu rozp. unijne nie zawsze obejmuje ochroną); czy rezerwacja jest na 1 bilecie czy osobno, bez względu na koszt biletu 3) jest zryczałtowane - nie trzeba więc wykazywać konkretnych kosztów poniesionych w związku z zakłóceniem podrózy ; ich pokrycie przzez przewoźnika (np. zapewnienie hotelu) nie ma wplywu na odszkodowanie; z drugiej strony trzeba pamietac, że odszkodowanie w związku z jego charakterem może nie pokryć faktycznych kosztów pasażera: np. przez 5-godzinne opóźnienie lotu pasażer nie zdazy na kolejny samolot na który ma osobny bilet: za nowy musi zaplacić 2000 zl, a odszkodowanie za opóxnienie i tak wyniesie tylko stawke za 1 godzinę (liczy się każda gopdzina powyżej 4 aż do wyczerpania limitu kwotowego - 3000 zł) 4) bezproblemowa realizacja polisy w razie zdarzenia - u mnie trwalo to ok. tygodnia i odbylo się bez żadnych problemów, szukania "kruczków" przez ubezpieczyciela itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group