Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Gru 2015 13:12 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
nie wiem jak na SVO, ale na DME i VVO nie było szans na leżenie na karimatach. Przychodziła ochrona i prosiła by zając miejsce na siedziskach. Można nawet było się na nich położyć jak było miejsce, ale na podłodze nie można się było kłaść.
W Rosji na lotniskach masz wszędzie darmowe WiFi (co godzine rozłącza)
mileq napisał(a):
Kurcze, nie to żebym się przywalał, ale naprawdę nie możesz odżałować paru stówek na Novotel, jak zapłaciłeś 5 biletów do BKK?

To pewnie nie jest tylko kwestia samego hotelu ale i wizy. A przy tylu osobach koszty wizy przekroczą pewnie koszt hotelu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
#22 PostWysłany: 30 Gru 2015 13:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22487
Ale @Doczu Novotel przy SVO, oferuje noclegi beż posiadania wizy. Poczytaj dwa posty wyżej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 30 Gru 2015 13:26 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Czytałem, czytałem, ale po prawdzie nie widze jak miałoby się to odbyć w rzeczywistości. No chyba że hotel znajduje się w strefie tranzytowej (nie byłem na SVO). To inna rozmowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 30 Gru 2015 13:51 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
Nie jest to chyba nigdzie napisane, ale dzieci do pewnego wieku za wizę do Rosji nie płacą. Nie pamiętam już szczegółów, ale gdy wyrabiałem ostatnio byłem przygotowany na zapłacenie za wszystkich a okazało się, że dzieci nie płaciły.

PS. Jeśli chodzi o saloniki to dzieci do 2-3 lat wchodzą zazwyczaj za darmo. Starsze zazwyczaj płacą, choć zdarzało nam się wchodzić z 2ką w tym jedno starsze, ale na 2 karty z żoną. Nie wiem w jakim wieku masz dzieci, ale 22h na lotnisku to bym się z moimi odważył z moimi. Przyłączam się do głosu poprzedników, jeśli Novotel jest traktowany jako tranzyt - bierz.


Ostatnio edytowany przez Roku 30 Gru 2015 14:11, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Gru 2015 13:58 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
dziecko musi być wpisane do paszportu rodzica, by nie została pobrana opłata konsularna za dziecko. Jeśli dziecko ma własny paszport musi mieć osobną wizę.
http://wiza.info/wizy-dla-dzieci
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 30 Gru 2015 14:04 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
Moje dzieci mają swoje paszporty. Wizy miały, ale opłata nie była pobrana - była pieczątka, że wiza darmowa. Co więcej nie wiedziałem o tym wcześniej, bo nigdzie nie znalazłem takiego info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Gru 2015 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Just FYI ;-) - od 26.06.2012 r. dziecko musi posiadać własny paszport.

https://msw.gov.pl/pl/aktualnosci/9985, ... zport.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 30 Gru 2015 14:29 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Nawet jakby dzieci nie musiały mieć paszportów, to i tak przy 2 osobach dorosłych koszta wyrobienia wizy to przynajmniej 700 zł + do tego hotel. IMO nieopłacalny szpas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Gru 2015 14:37 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2199
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
W 5 minut wyszukiwania w Google znalazłem 2-3 opinie ludzi, którzy podróżując aeroflotem mieszkali tam bez wizy. Wynika z tych opini ze opuszcza sie lotnisko pod eskorta jakiś służb które pilnują jednego piętra w hotelu przeznaczonego dla takich podróżnych. Z opini wynika ze taki nocleg najłatwiej załatwić przez Aerofłot i jego obsługę. W sumie trochę jak w więzieniu bo nie można opuszczać pokoju, jedzenie można zamówić tylko przez room service,,lecz jesli kogoś stać to nadal jest lepsza opcja niż koczowanie cały dzien na lotnisku.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Doczu lubi ten post.
Doczu uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 30 Gru 2015 14:49 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
Dlatego najlepszą opcją jest Novotel w strefie tranzytowej.

Z drugiej strony mając 22h można po prostu coś w Moskwie zobaczyć (a warto). Koszt wizy to 156zł ( http://warsaw.kdmid.ru/pl.aspx?lst=pl&i ... izowe.aspx ) + opłata dla biura podawczego 103zł, czyli 259zł, a nie 350zł.

@Doczu weź pod uwagę, że z dziećmi podróżuje się inaczej. co prawda nie wiem, jakie @Uszol ma dzieci, ale ja nie wyobrażam sobie moich (ale są to maluchy) przez 22h na lotnisku. My przy 5-6 już dostawaliśmy szału.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 30 Gru 2015 14:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22487
Za 35 euro można dostać wizę tranzytową, i nie trzeba zabulać te 103 PLN dla biura podawczego. Minus: trzeba samemu zarezerwować wizytę do konsulatu, plus 25 euro w kieszeni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 30 Gru 2015 15:01 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
No właśnie ja tak robiłem (płaciłem po około 150zł za dorosłego + dzieci za free), ale gdzieś przeczytałem, że teraz ta opłata jest obowiązkowym haraczem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 30 Gru 2015 15:05 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
jeśli ten Novotel jest w strefie tranzytowej to w ogóle nie ma o co kopii kruszyć.
@Zeus - faktycznie - zapomniałem o tranzytowej.
Co do tych 103 PLN to wiesz jak jest. Jeśli ktoś mieszka w mieście w którym jest konsulat lub amba, to zgoda. Ale jeśli mam sam jechać do Krakowa z Sosnowca, mitrężyć czas denerwować się to 103 zł wydaje się być niewielką kwotą ;)
P.S.
Do tranzytowej nie potrzeba vouchera ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 23 Sty 2016 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@wojtekp, udało się jakoś to rozwiązać? Bo mam plan na Kirgistan i Kazachstan i chciałbym uniknąć rosyjskiej wizy, a jednocześnie zabrać bagaż rejestrowany.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 23 Sty 2016 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
kilka dni temu dzwonilem do Aeroflot w sprawie przesiadki na SVO, 2 osobne bilety,
niestety z informacji uzyskanej okazuje sie ze bez wizy nic z tego, Panienka powiedziala ze wiza musi byc
z drugiej strony wydaje mi sie ze bylo cos na ten temat juz wczesniej napisane( tylko gdzie?? ) i jest jakies obejscie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Sty 2016 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Na pewno da się taką przesiadkę zrobić z bagażem podręcznym, albo z bagażem nadanym do portu docelowego.

http://www.svo.aero/en/transit/int-int/
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Sty 2017 13:59 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 17
odświeżam temat bagażu rejestrowanego na dwóch różnych biletach w Moskwie SVO.

Składam połączenie WAW-SVO-WAW z SVO-FRU-SVO, czasowo wychodzi idealnie, pozostaje natomiast kwestia bagażu rejestrowanego.

1. Czy mając obie rezerwację (LOT i Aeroflot mają code share na tej strasie), jest możliwość nadania bagażu bezpośrednio do miejsca końcowego?
2. Czy jakiś pośrednik/operator jest w stanie dwie takie rezerwacje połączyć w jedną?
3. Czy coś się zmieniło z odbiorem bagażu i zameldowaniem go na nowo w Moskwie? Miałem podobną sytuację w Rzymie i tam nie było problemu z odbiorem bagażu na transferze (odbywało się to "ręcznie" i trwało z pół godziny.

Generalnie chciałbym wykorzystać mile na bilet nagrodę na lot WAW-SVO-WAW. Rozmawiałem z infolinią opodo, wg nich na lotnisku w Warszawie trzeba pokazać drugą rezerwację/bilet i oni powinni ten bagaż wysłać do FRU. Ciekawa teoria.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 12 Sty 2017 14:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22487
1. I tak i nie. Wszystko zależy od pracownika handlingu i czy jest kumaty/ma chęci
2. Raczej nie
3. Będzie potrzebna wtedy wiza tranzytowa

Nazywa się through check-in, i było o tym na forum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 31 Sty 2017 00:03 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
sprawa pilna
lot z Warszawy do Szanghaju przez Moskwę, lądowanie na terminalu D lub E, a lot do Szanghaju z terminala F. Jak to jest z tym tranzytem tam? Bo niewiele się dowiedziałem z ich strony, a lot za niedługo ma moja koleżanka i się boi :roll:
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 31 Sty 2017 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Na stronie lotniska jest wszystko dosyć dokładnie wytłumaczone:
http://svo.aero/en/transit/int-int/.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group