Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 05 Sty 2019 22:13 

Rejestracja: 05 Sty 2019
Posty: 9
znalazłem info że koszt 1 bagażu do 30kg to 140 RUB za dzień - lecę na 16 dni w 8 osób wiec koszt na osobę to niecałe 20zł...
@Zeus lądowałeś na płycie z Aeroflot-em?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
#62 PostWysłany: 05 Sty 2019 22:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Tak, wychodziłem z samolotu SU na płytę i potem autobusem do terminala
A co zostawiania kurtek.

Daj boże ze coś się stanie, i wrócisz innym lotem do Polski, i będziesz beż kurtek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 05 Sty 2019 22:35 

Rejestracja: 05 Sty 2019
Posty: 9
ok. /łudziłem się ze może leciałeś innymi liniami a np. SU ma zapewniony rękaw :)/
lecę wprawdzie z SXF (co niczego nie zmienia), to wiesz, jeśli faktycznie (nie bardzo rozumiem czemu "daj boże" ? ) z jakiegoś powodu będę wracał inaczej, to albo mam ubezpieczenie/gwarancję SU i to jakoś wywalczę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 26 Sty 2019 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 53
Jeżeli dobrze rozumiem to co piszecie, to jeżeli kupię bilet z przesiadką w SVO, oba fragmenty Aeroflotem (jeden bilet), to i tak może się okazać że odcinek z Polski jest obsługiwany przez LOT? I wtedy jest problem, bo trzeba nadać ponownie bagaż = potrzebuję dużo więcej czasu na przesiadkę oraz wizę? Czy jestem w stanie to sprawdzić, zanim kupię bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 26 Sty 2019 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Na bilecie powinno być napisane "operated by". Jeżeli to LOT, to jest tak jak piszesz i musisz odebrać bagaż w Moskwie.
Z reguły kontrola trwa tyle, że Twój bagaż powinien już jeździć na taśmie.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 26 Sty 2019 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 53
Widzę, że LOT ma samolot w dokładnie tych samych godzinach do Mowkwy, więc to chyba jest przez nich :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 26 Sty 2019 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 53
Nie mogę zedytować poprzedniej wiadomości. Z internetu wynika, że wiza tranzytowa jest na jeden wjazd. Czyli mając przesiadki na SVO w obie strony, muszę sobie do biletu doliczyć kilkaset złotych na dwie wizy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 26 Sty 2019 20:10 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 44
Ja bym dopytał w konsulacie. Według mnie opłata za wizę tranzytową jedno- lub dwukrotną jest taka sama.
Góra
 Profil Relacje PM off
NorthisCalling uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 28 Mar 2019 10:13 

Rejestracja: 28 Mar 2019
Posty: 1
Hej! W sierpniu lecimy do Kazachstanu (Ałmaty). Lot na miejsce wygląda tak:
:arrow: Warszawa - Moscow-Sheremetyevo (przylot 23:10 na terminal D lotem SU2003)
:arrow: Moscow-Sheremetyevo, - Ałmaty (wylot o 0:55 z terminalu F lotem SU1942).
Czy ktoś z Was leciał w podobnej konfiguracji? Zdążymy się przesiąść? Czy trzeba nadawać bagaż ponownie między lotami? Każda informacja się przyda!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 28 Mar 2019 10:17 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Joanna Ka: jeśli wszystko na jedym bilecie to wszystko powinno być ok, bagaż od razu poleci do miejsca docelowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Joanna Ka lubi ten post.
Joanna Ka uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 28 Mar 2019 10:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Nie
Tak
Nie

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off
gecko lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 28 Mar 2019 10:33 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Blisko, ale w sumie pytasz o lotnisko w Moskwie bardziej, niż o Kazachstan, więc warto by było poszukać najpierw w dziale Rosja, zamiast Kazachstan, a tam jest bardzo ładny temat moskwa-szeremietiewo-przesiadka,1283,51230 ;)

PS. nie jestem pewien czy wizy rosyjskiej nie potrzebujesz tak czy inaczej
Góra
 Profil Relacje PM off
Joanna Ka uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 28 Mar 2019 10:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
@michzak nie ;)

Załączniki:
russia.JPG
russia.JPG [ 63.85 KiB | Obejrzany 6316 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 28 Kwi 2019 20:55 

Rejestracja: 28 Kwi 2019
Posty: 2
Loty: 18
Kilometry: 34 462
Na gorąco:
27.04.2019 lot z Taszkentu do Moskwy SVO - Areoflotem a potem do Warszawy LOTem - czyli dwie różne linie lotnicze - oddzielne bilety.
Mamy odprawę przez internet i karty pokładowe w PDF na telefonach. Począwszy od lotniska w Taszkencie - nie przejdzie się bez papierowych kart pokładowych. Trzeba czekać do odprawy jak wszyscy - wybrane miejsca w samolocie podczas odprawy on-line pozostają te same. Lądujemy na SVO - jest rękaw - terminal D, udajemy się do stanowisk tranzytowych - są strzałki gdzie iść. Od razu wbijamy się do kolejki kontroli paszportowej tranzytowej ale cofają nas bo nie mamy papierowych kart pokładowych. Udajemy się więc do stanowiska TRANSIT (obok stanowiska dużego Aerofłotu) gdzie siedzą dwie panie chyba "za karę" ;-) Szczerze zaskoczone, że nie mamy papierów biorą się za drukowanie kart pokładowych - zajmuje to ok. 10 minut - 2 osoby - dobrze, że mamy czas na przesiadkę ;-) Ponownie przechodzimy przez kontrolę paszportową, potem kontrolę bagażu - mamy tylko podręczny i kierujemy się po oznakowaniach do terminalu E. Faktycznie trochę się idzie - to wielkie lotnisko. I to cała filozofia przedostania się z D na E. Pokładowe karty elektroniczne nie są akceptowane w Uzbekistanie i Kirgistanie no i na SVO również. Jak już doszliśmy do terminalu E podano że lecimy z GATE 33, za pół godziny podano że zmiana na GATE 35 a potem nastąpił czas wylotu do WAW i nic....zero info dlaczego nie ma rozpoczętej procedury wejścia na pokład..... Na tablicy odlotów pojawia się GATE 39....wkurzeni z resztą pasażerów pędzimy do 39.....i nic - nikogo tam nie ma.....wchodzę na www lotniska SVO i sprawdzam "departure" WAW odprawa "soon"....dalej zero info przez megafony co jest grane...w końcu wpadam na pomysł sprawdzenia czy samolot wyleciał z WAW dziś do SVO bo teoretycznie powinien wysadzić ludzi z WAW i nas zabrać do WAW - okazuje się, że wyleciał opóźniony o 1,5 h. Czyli wszystko jasne....w końcu pojawiają się dwie kobiety z obsługi i wchodzimy na pokład rękawem. Co do SVO - jest net za free ale trzeba odnawiać połączenie co jakiś czas. Wczoraj w Moskwie było ok. 25 stopni, ale na SVO późnym popołudniem było tak gorąco, że myślałam że oszaleję....zero klimy i nawiewu ...parno i nieprzyjemnie. Do tego liczba miejsc siedzących przy "gejtach" 33 i 35 bardzo mała - a siedzą tam (i stoją) ludzie czekający na 2-3 samoloty bo ruch jest tam niezły...Ludzie leżą lub siedzą na podłodze, trzeba uważać aby o kogoś się nie potknąć...organizacyjnie nieciekawie...W WAW lądujemy z opóźnieniem ale zadowoleni z wycieczki do Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 12 Maj 2019 20:05 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Na SVO ceny we wszystkich knajpach tylko w rublach. W wolnocłowce raczej też. Nie wiem czy przelicznik z dupy czy tak się cenią ale mała matrioszka miała kosztować 100 Euro.
Leciałam dalej na wschód, więc coli w sklepie kupić nie mogłam (pani nie potrafiła wykrzesać po angielsku dlaczego, pokazała mi jakąś kartką z wywodem. Po 12h podróży średnio chciało mi się wnikać).
Chyba najgorsza wolnocłówka na takim dużym lotnisku.
Na plus, sporo miejsc do podładowanie elektroniki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 22 Lis 2019 18:49 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1709
Pytanie w sumie hybrydowe. Czy ktoś przesiadał się na SVO w locie do KGD, posiadając tylko e-wizę do obwodu? Nie zdążyłem się przesiąść w WAW, zaproponowano mi lot przez SVO.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 24 Lut 2020 17:14 

Rejestracja: 24 Lut 2020
Posty: 2
Witam mam pytanie odnośnie przesiadki na Szeremietiewie lot z Warszawy do Krasnojarska

1.lot dwoma liniami (lot + Nordwind Airlines) czy przesiadka w przypadku lotniska docelowego w Rosji odbywa się przez zupełne wyjście z lotniska i ponowną pełna odprawę czy jest tranzyt na lotniska wewnętrzne ?
2.czy czas na przesiadkę 1,45 h jest wystarczający ? (czy lotnisko jest tak duże ze trzeba założyć więcej czasu )
3.czy przy locie na jednym bilecie np. aeroflot ma inna procedurę przesiadkową (jest coś łatwiej ? )

Dodatkowe informacje
1. będę miał wizę rosyjską (zostaje w Rosji 21 dni)
2. będę miał tylko bagaż podręczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 24 Lut 2020 17:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
1. LOT używa terminal E a N4 D, więc będzie zmiana terminalu
2. Jak na jednym bilecie tak. Jak na dwóch może być cięzko
3. Taka sama
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 24 Lut 2020 17:29 

Rejestracja: 24 Lut 2020
Posty: 2
bardzo dziękuje za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 24 Lut 2020 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Malenstwo napisał(a):
bardzo dziękuje za odpowiedz

Kliknij mu pomog i lubie taki miły zwyczaj
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group