Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lip 2014 14:57 

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 6
Witam jak wygląda transfer między terminalami F do B, czy te terminale są jakoś połączone ze sobą? Może jeździ jakiś busik?
lądowanie terminal F, odlot z terminalu B loty krajowe.
Wiza turystyczna będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 04 Lip 2014 15:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
http://www.svo.aero/en/transport/#between
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Wrz 2015 11:26 

Rejestracja: 25 Mar 2015
Posty: 3
Cześć,
lece Aerofłotem do Tajlandii z żoną i 3 dzieci. Pomiędzy lotami mam 22 godziny przerwy. Wiza tranzytowa kosztuje 250 zł więc wypad do miasta nie wchodzi w grę. Musimy ten czas spędzić na lotnisku. I tu pytanie do Was o wszelki itpsy jak tam przetrwać. Będziemy mieć karimaty i lekkie śpiwory więc jakoś przenocujemy. A jak wygląda sprawa z jedzeniem (słyszałem że kosmicznie drogo), toaletami (przydałby się prysznic) i rozrywka dla dzieci (weźmiemy jakies karcianki, ale te wystarczą na 2-3 godziny)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Wrz 2015 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Za jakies kosmiczne pieniadze kupilem gotowanego kartofla ze sledziami.. (ceny nie pamietam) Lokal 'Kroszka kartoszka'
Nabralbym kanapek.

Slaba to rozrywka dla dzieci i zony ale ja dla zabicia czasu koczowalem pod gate'ami odlatujacymi do Paryza, Mediolanu, Rzymu.. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Wrz 2015 11:35 

http://www.sleepinginairports.net/europe/moscow.htm
http://www.airlinequality.com/airport-r ... o-airport/
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Wrz 2015 11:37 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
ja to bym wzial kanapki, kabanosy i piwko kupione w Polsce przed wylotem, na strefie non-schengen masz w sklepach za 5-6 zlotych :)

a co do wizy hmm... moze warto sprawdzic, Rosjanie mieli w planach wprowadzic 72H wizy bezplatne w przypadku tranzytu i lotu Aeroflotem.
co z tego wyszlo, nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Wrz 2015 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
A orientowałeś się jakie są koszty wizyty w jakimś VIP-lounge? W Twojej sytuacji może się kalkulować i kwestię jakiegoś zarelka czy toalety byś miał załatwioną
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Wrz 2015 11:50 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Tam mają hotel (Novotel), w którym można spać bez wizy. Zobacz ceny - może dla Twojej daty będą znośne. (Nie wiem czy te pokoje na "piętrze tranzytowym" są w tej samej cenie co zwykłe i czy da się je rezerwować normalnie przez stronę.)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Wrz 2015 12:15 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Dokladnie.

Napisz na info lotniska jakie maja na miejscu hotele bez wizy.

Klepnij pokoj 2 osobowy a dzieciaki na waleta.

Inaczej z calej wycieczki bedziesz najbardziej pamietal 22 godz koczowania .

-- 07 Wrz 2015 12:17 --

Kian napisał(a):
Dokladnie.

Napisz na info lotniska jakie maja na miejscu hotele bez wizy.

Klepnij pokoj 2 osobowy a dzieciaki na waleta.

Inaczej z calej wycieczki bedziesz najbardziej pamietal 22 godz koczowania .


novotel za 250-300zl - naprawde warto i 2 dzieci ponizej 15 lat za freee

http://www.svo.aero/en/hotels/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Wrz 2015 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
singielka_1976 napisał(a):
http://www.sleepinginairports.net/europe/moscow.htm
http://www.airlinequality.com/airport-r ... o-airport/


troche nie kumam niskich ocen tamze podanych - to lotnisko jest calkiem spoko

ceny nie sa niskie - tak jakby na ktoryms lotnisku byly ? nie jest tez kosmicznie drogie [pamietam jak kiedys przeczytalem ze najtansza butelka wody tamze kosztuje 7 czy 8 euro - bullshit]

wiFi [ogolnodostepne] w wielu miejscach choc nie wszedzie, rowniez jest w wielu knajpach ale akurat tego dnia gdy sie przesiadalem nie dzialalo to knajpiane.
Sporo podlogi takiej 'nie w przejsciu' wiec jak sie ma jakies karimaty to mozna sie spokojnie rozlozyc, jesli ktos lubi taki sposob spedzania wolnego czasu

ale z trojka dzieci, o ile pierwszych 3 dni wakacji nie chcecie spedzic na dochodzeniu do siebie po podrozy, to wzialbym hotel
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Wrz 2015 15:14 

Rejestracja: 25 Mar 2015
Posty: 3
Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Po kilku telefonach i googlowaniu mam zamiar wykupić karte Dinners Club. Za 300 zł mam pełne ubezpieczenie dla całej rodziny na cały rok, w Axa Travel za gorsze warunki na 6 tygodni w Tajlandii musiałbym zapłacić prawie 800 zł. Oprócz kilku innych bonusów Diners daje wstęp do nowego VIP Lounge na Szeremietivie (jest prysznic, bar, TV, i sala zabawa dla dzieci). Do tego karimaty, spiworki, kanapnki z Polski, piwko z dutyfree i szykuje sie fantastyczny początek podróży. Rosjanie wiz na 72h nie wprowadzili :( a do oddalnego o 300 m Nowotelu bez wizy nie da rady. Jest jeszcze jakis hotel kapsułowy ale za srogą kasę. Poza tym dzieicaki niech się uczą że nie zawsze trzeba spac w 4* hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 10 Wrz 2015 15:22 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Uszol Kalisz napisał(a):
Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Po kilku telefonach i googlowaniu mam zamiar wykupić karte Dinners Club. Za 300 zł mam pełne ubezpieczenie dla całej rodziny na cały rok

Tylko sprawdź warunki aktywacji tego ubezpieczenia.
Cytuj:
Diners daje wstęp do nowego VIP Lounge na Szeremietivie

Ale za darmo tylko posiadaczowi. Reszta płaci po ~24 EUR (może dzieci się przecisną za darmo).
Cytuj:
a do oddalnego o 300 m Nowotelu bez wizy nie da rady

Ze dwa lata temu się dało, nie wiem jak teraz. Polecam kontakt z hotelem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Wrz 2015 15:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
http://www.novotel.ru/eng/rooms/reserva ... thoutvisa/

Do you have enough time between your flights?

Are you tired with the stuffy airport? Take a rest between your flights in Novotel Moscow Sheremetyevo Airport as we can provide you with the accommodation without visa.

Upon your arrival to Sheremetyevo airport you will be met by Novotel employee, you will be transferred to the hotel and accommodated in our special transit zone. You can make your reservation in advance or buy hotel voucher at the airport office under the sign "Transit Office".

Our cozy atmosphere, spacious rooms and 24 hours room service are always at your disposal.


Skontaktuj z hotelem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Wrz 2015 19:34 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 113
Loty: 89
Kilometry: 200 016
Uszol Kalisz napisał(a):
Za 300 zł mam pełne ubezpieczenie dla całej rodziny na cały rok


Tylko pamiętaj o kilku rzeczach:
- kwota całkowita odszkodowania dla wlasciciela karty może nie starczyć na pięcioosobową rodzinę (odpukać w niemalowane ...);
- ubezpieczenie jest na max. 6 miesięcy, potem musisz wrócić do Polski - i tego samego dnia możesz wyruszyć na kolejną sześciomiesięczną eskapadę;
- objęcie ubezpieczeniem nie jest bezwarunkowe - sprawdź warunki, żebyś się nie naciął.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Wrz 2015 00:01 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
saloniki-lotniskowe-watek-zbiorczy,227,42165&hilit=saloniki?start=100#p517584

chyba wtedy nie padła żadna odpowiedź w sprawie max 3h przebywania w saloniku, bo jeśli tak jest, to pozostaje 19 godzin koczowania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Paź 2015 00:13 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 31
Witam,
planuje polecieć do Australii z promocji Air China:
SVO-SYD
BKK-MSQ
I mam ogromną zagwostkę z lotniskiem w Moskwie. Załóżmy, że mam lot z Wawy do SVO Lotem, Aeroflotem bądź AirBaltic z bagażem rejestrowalnym, na SVO pozostaje w strefie tranzytowej a c oz bagażem? Nie odbiorę go i nie nadam dalej, bo mnie nie przepuszczą. Czy można nadać z wawy bezpośrednio, nawet jeśli to inne bilety i inny przewoźnik? Czy może nie trzeba przechodzić przez bramki, żeby nadać bagaż? Oczywiście rosyjskiej wizy nie mam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Paź 2015 17:33 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
niestety,aby odebrać bagaż bez wizy się nie obędzie.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Paź 2015 20:26 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Uszol Kalisz napisał(a):
Cześć,
lece Aerofłotem do Tajlandii z żoną i 3 dzieci. Pomiędzy lotami mam 22 godziny przerwy. Wiza tranzytowa kosztuje 250 zł więc wypad do miasta nie wchodzi w grę. Musimy ten czas spędzić na lotnisku. I tu pytanie do Was o wszelki itpsy jak tam przetrwać. Będziemy mieć karimaty i lekkie śpiwory więc jakoś przenocujemy. A jak wygląda sprawa z jedzeniem (słyszałem że kosmicznie drogo), toaletami (przydałby się prysznic) i rozrywka dla dzieci (weźmiemy jakies karcianki, ale te wystarczą na 2-3 godziny)?


Kurcze, nie to żebym się przywalał, ale naprawdę nie możesz odżałować paru stówek na Novotel, jak zapłaciłeś 5 biletów do BKK? SVO ma nowe terminale D i E, ale przetrwanie tam 22h z dziećmi uważam za koszmar - dla dzieci i dorosłych. Dodatkowo nie rozumiem, dlaczego chcesz targać karimaty i śpiwory, a nie wziąć hotel...

Jeżeli Aeroflot, to będziesz raczej leciał z terminalu D. Na SVO Wifi jest darmowe, działają 2 osobne sieci, co 30-60 minut trzeba się zalogować ponownie. Żarcie jest relatywie drogie i takie sobie (po aktualnym kursie RUB jest zdecydowanie taniej), ale nastaw się, że zostawisz kilka stówek na 2-3 posiłki (przez 22 godziny). Co prawda jest Burger King w strefie tranzytowej, ale nie wiem, czy doba na tym żarciu to dobry pomysł.
Lounge masz kilka, na samym terminalu D są 2 (i kolejny w krajówkach) - osobiście nie widzę wielkiej różnicy między nimi. Nie sądzę, żebyś się przekradł z dzieciakami. Myślę, że również nie przetrwasz tam około 20 godzin, tylko Cię poproszą o opuszczenie (jeżeli w ogóle Cię wpuszczą przy 22h transferze, bo mogą kazać wrócić na 4h przed lotem). Na PP wejdziesz jedną osobą, pozostałe płatne.
Lokal wspomniany powyżej (Krożka Kartoszka) jest po drodze do Aeroexpressu, poza strefą tranzytową - lokalna sieciówka. Jadalna, ale bez szału.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 28 Paź 2015 20:53 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Nie robiłem jeszcze takiej maniany na SVO, ale na terminalu D, po przylocie (zakładam, że polecisz SU) jest International Transfer i to jeszcze przed paszportówką. Boję się tylko, że dotyczy to przesiadki SU-->SU, a nie zmiany na innego przewoźnika. Bagaże są do odbioru z karuzel po paszportówce.
Najlepiej zadzwoń do SU, opisz sytuację i niech Ci dadzą wiążącą odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Paź 2015 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
kilka lat temu mialem podobna sytuacje czyli kilkanascie godzin oczekiwania na SVO, bilety kupione w Aeroflot
juz sie balem tego
kilka / kilkanascie dni przed wylotem zona i tutaj nie pamietam czy wyslala email, czy przedzwonila i przbokowala godziny wylotu z Waw na bardziej dogodne dla nas
moze warto sprobowac?

inny przypadek rok wczesniej , choc tego ze wzgledu na dzieci nie polecam zbytnio, kup kilka butelek na sterfie bezlowej i .....
szybko minie ( tez sprawdzilem ), ale lot byl ciezki po tym

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group