Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:05 

Rejestracja: 26 Maj 2016
Posty: 4
Witam wszystkich :)
Będę w Izraelu w dość nieszczęśliwym terminie ponieważ od pt do nd. Chciałabym jechać nad Morze Martwe z Jerozolimy w sobotę w związku z tym mam pytanie do osób które posiadają jakieś aktualne informacje dotyczące komunikacji w okresie szabatu. Wiem, że opcja samochodu jest najwygodniejsza ale niestety w moim przypadku odpada. Dlatego liczę na jakieś sprawdzone informacje dot tego czy w ogóle coś pojedzie, skąd i za ile :D

Pozdrawiam !:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Coś czytałem, coś słyszałem, jestem przekonany, że na tym forum coś na ten temat się znajdzie 8-) Łatwo nie będzie - trzeba usiąść i uczciwie przeczytać pewnie ze 2 tematy po 3 strony :roll:
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:37 

Rejestracja: 26 Maj 2016
Posty: 4
Identycznego wątku nie ma, podobne przejrzałam i nie znalazłam odpowiedzi na pytania ponieważ większość skupia się na transporcie : Tel Awiw-Jerozolima-Betlejem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Jeżeli wynajem samochodu nie wchodzi w grę, to albo taksówka albo zorganizowana wycieczka, np. tutaj:

https://www.touristisrael.com/tours/dead-sea-day-trip/

Wycieczki nad Morze Martwe organizuje też np. Abrahams Hostel.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:53 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 405
niebieski
w sobotę nie znaleźliśmy możliwości komunikacją publiczną do Ein Bokek /a tam chcieliśmy, więc wybraliśmy się do Betlejem/:
https://mslworld.egged.co.il/?language= ... 0/5960/6/8
W niedziele egged kursuje , może zdążysz przed odlotem:
https://mslworld.egged.co.il/?language= ... 0/5960/7/8
Dokładnie nie pamiętam ceny, ale w obie strony + dojazd do Masady około 90 ILS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Wycieczka komunikacją publiczną w dniu odlotu jest bardzo ryzykowna - wiele było przypadków, gdy autobusy nie zatrzymywały się na przystankach, bo były pełne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Lis 2017 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Może autostop?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Lis 2017 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
W połowie listopada jak byłem to brali do autobusów nadkomplet i to spory
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Lis 2017 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
@Sudoku w życiu nie widziałem zapchanego autobusu na 90-tce. Eggedy jeżdżą tam prawie puste, zbierając garstkę budżetowych turystów. Spotkałem natomiast w Ein Gedi naciągaczy z szerutów, którzy wmawiali turystom, że już ostatni autobus odjechał i nie przyjedzie nic więcej, po czym chwilę później przyjeżdżał planowo Egged.

@oldziii90 Rozumiem, że masz transport z lotniska w piątek rano? Bo przecież nic nie jeździ od popołudnia do soboty wieczorem, a koszt taxi przebija cenę lotów.. Ja bym nie kombinował i pożyczył auto, to jest tanie (dopóki go nie popsujesz, jak mi się niestety kiedyś udało) i jesteś wolny, robisz co chcesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Lis 2017 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
To chyba jednak mało widziałeś, bo ja ostatnio w obie strony wygodnie sobie...stałem :) I jak powiedzmy, że jadąc z Jerozolimy większość jednak wysiądzie przy Morzu Martwym, tak popołudniowe powroty były ostatnie mocno nabite i wsiadający przy Morzu Martwym upychali się na stojąco czy siedzieli na podłodze.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Lis 2017 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Oczywiście nie zaprzeczam, skoro sam tego doświadczyłeś, ale jeżdżę tamtędy raz na jakiś czas i busy dotychczas nie były generalnie zapchane. Może jednak promocje lotów do Izraela z ostatnich miesięcy zmieniły nieco sytuację, może akurat specyficzne kursy są wypchane (bo przylot/odlot, konkretna pora)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Lis 2017 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Myślę, że ogólnie poranne/przedpołudniowe oraz wieczorne kursy, zahaczające o Morze Martwe są zatłoczone. Jak jeździsz częściej to "grupe badawczą" masz okazalszą, ale przedstawiam co zastałem 2 tygodnie temu 8-)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Lis 2017 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
OK, dobrze wiedzieć na przyszłość! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Lis 2018 23:07 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Podepnę się pod temat.
Chcę w Szabat zrobić Morze Martwe + pewnie Masadę.
Ktoś może polecić jakąś agencję z którą można się tam zabrać, ewentualnie inny kursujący transport w te rejony w szabat poza autem z wypożyczalni i autostopem ;)
? Sam oczywiście znalazłem ale chodzi o sprawdzoną przez kogoś osobiście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Lis 2018 23:38 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Osobiście jechałem z Abraham Tours. Wyjazd o 7 rano spod Abrahama, najpierw Masada (1,5h), później rezerwat Ein Gedi (1,5h) i Morze Martwe w Kalya Beach (1,5h). Powrót ok. 15. Kosztowało coś ok 250 ILS, do tego trzeba doliczyć koszt kolejki do Masady i wejściówki do Ein Gedi. Kalya była w cenie i dawali ręczniki na plażę. Niby wszystko szybko, ale jak dla mnie wystarczyło. Ein Gedi spodobało mi się na tyle, że następnym razem pojechałem tam własnym transportem na cały dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off
jar188 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 30 Maj 2023 08:03 

Rejestracja: 30 Maj 2023
Posty: 1
Widzę, że dawno nikt nie odwiedzał tego wątku, ale może ktoś od tego czasu dotarł nad Morze Martwe z Jerozolimy w sobotę. Ktoś pomoże? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Maj 2023 09:05 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Nie bardzo rozumiem problem - owszem szabas w Izraelu jest obchodzony ale tylko przez Zydow i to ortodoksow. Bez problemu znajdziesz goja z autem ktory bedzie ci robil za szofera w szabas - chyba ze sie cos zmienilo ostatnio :) tylko trzeba rozpytac.
Ja mieszkalem w Jerozolimie u polskich siostr i one mi daly namiary na jakiegos Araba :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Maj 2023 12:46 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Problem jest w koszcie - zatrudnienie kierowcy z autem na cały dzień to sporo większy wydatek niż wycieczka autobusem.
Skoro odkopano wątek, to potwierdzę, że powrót autobusem może być problematyczny z powodu braku miejsc i nie planowałbym go "na styk". Byliśmy tam w styczniu 2020, nie zabraliśmy się już z Ein Gedi, autobus zostawił sporo ludzi na przystanku. W końcu złapaliśmy stopa do Jerozolimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Maj 2023 13:48 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
A no to 'good luck' jesli w szabas w Izraelu chcesz polegac na publicznym transporcie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 14 Cze 2023 13:49 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 2
Masada i Morze Martwe (Ein Bokek) z Jerozolimy wypożyczonym samochodem, z małym dzieckim.
Cel: na spokojnie, z wjazdem i zjazdem na Masadę, z relaksem nad morzem, jedzeniem, błotkiem, jeśli da radę.

Poproszę o przydatne tipy: gdzie parkować itp.
Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group