Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#21 PostWysłany: 07 Lut 2019 11:42 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Amman Beach normalny 20 jd, dziecko 5 jd.
Dojazd: przystanek dla busów Muhajireen – Rama 0,95 jd Rama – Amman Beach taksi lub uber 4-5 jd.
https://mrowisko.wordpress.com/2019/01/ ... raktyczne/
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
gerda_w lubi ten post.
BP2?? uważa post za pomocny.
 
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#22 PostWysłany: 07 Lut 2019 12:52 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 29
WOW :o dziękuję za informację, a Twoja relacja jest baaaaardzo praktyczna, sporo informacji w pigułce :!:
Nasz plan podróży i poruszania się po Jordanii zaczyna nabierać sensu - dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#23 PostWysłany: 10 Kwi 2019 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
ale_ste napisał(a):
Próbowaliśmy znaleźć miejsce do kąpania się na dziko. Niestety nie udało nam się zlokalizować niczego sensownego. Jakaś lokalizacja znaleziona w internecie (nie na tym forum) gdzie miał być jakiś strumień ze słodką wodą okazała się pomyłką - nie było strumienia ze słodką wodą.
Pojechaliśmy wobec tego do hotelu Holiday Inn, który polecali nam właściciele hotelu w Madabie gdzie nocowaliśmy. Na wjeździe do hotelu mówi się, że na plażę i wpuszczają. Zwykła cena była 25 JOD, ale po powołaniu się na nasz hotel Black Iris z Madaby dostaliśmy zniżkę do 20 JOD (tak jak nas zapewniono w Madabie). Plaża przy hotelu jest zadbana, z ratownikiem, sanitariatami, basenem, leżakami i ręcznikami.

Nam się udało bez problemu wykąpać na dziko. Jadąc od Aqaby zobaczyliśmy miejsce, gdzie stały auta. Wystarczyło zejść na dół i można było się spokojnie wykąpać. Oczywiście miałam wodę w butelkach do spłukania.
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#24 PostWysłany: 10 Kwi 2019 12:41 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
@bernikula jesteś w stanie podać dokładną lokalizacje? Lub masz jakieś zdjęcia z tej "plaży"?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#25 PostWysłany: 10 Kwi 2019 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
@Patyczok mam kilka zdjęć, owszem. Co do lokalizacji dokładnej to nie podam, bo jechaliśmy i po prostu i patrzymy o stoją auta, więc się zatrzymaliśmy i zeszliśmy na dół. Jechałam z takim zamiarem wykąpania się na dziko, bo ceny wejść jak dla 4 osób przyprawiają o zawrót głowy. Gdzie wysłać fotki? e-mail?
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off
Patyczok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#26 PostWysłany: 10 Kwi 2019 13:36 

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 31
Byłem w lutym w Jordanii i nie wyobrażam sobie kąpieli w Morzu Martwym bez prysznica to nie przyjemność a męczarnia. ja zatrzymałem się w Mujib Chalets i tak zjdęcia przedstawiają tak to naprawdę wygląda. Raz trzeba mieć dobre gumowe obuwie dwa nie skaleczyć się o ostre krawędzie soli przy wejściu bo zasolenie jest na tyle duże, że nawet mniej wrażliwi na sól po kropelce w oku będą uciekać ;). Co do domku to wszystkie skierowane w stronę morza duże wygodne łóżko łazienka z prysznicem (kabina prysznicowa ma jedną ściankę z oknem po całej długości na morze.Śniadanko ok w recepcji. Temperatura w lutym o 7 rano ok 15 stopni tak więc było sympatycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#27 PostWysłany: 10 Kwi 2019 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
Fakt, trzeba było mieć klapki i uważać, a potem dokładnie spłukać się wodą i tyle w temacie. Męczarnią bym tego zdecydowanie nie nazwała, ale to pewnie subiektywne co kogo męczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#28 PostWysłany: 18 Cze 2019 12:27 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 29
okiemserca napisał(a):
BTW w Dead Sea Spa sniadanie bylo wliczone i fajna sprawa to duze i stabilne parasole przy plazy, a ja np. unikam slonca. :D
Ja dokładnie tak zrobiłem. Kupiłem z wyprzedzeniem dwie noce w Dead Sea Spa Hotel, dobre śniadanie w cenie, ręczniki plażowe i błoto w cenie, plaża blisko, baseny. Bardzo ok.[/quote]



Podobnie, jak okiemserca zatrzymaliśmy się w Dead Sea Spa Hotel i po kąpieli w MM oraz nacieraniu się błotkiem, nie wyobrażam sobie tego na dziko, bez prysznica :shock: a trzeba wiedzieć, że błotko nie schodzi łatwo... :lol:
Strasznym jest jednak, jak szybko ubywa MM :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#29 PostWysłany: 18 Cze 2019 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Również mogę polecić taki plan. Jak dla mnie to jedna z przyjemniejszych atrakcji tego rejonu- gruba warstwa kremu z filtrem i leżakowanie na wodzie. Do tego smaczne i obfite śniadania. Bardzo dobre znalezisko @ okiemserca

Załączniki:
E0F846CA-899B-45C7-9DA7-824DE6B58C82.jpeg
E0F846CA-899B-45C7-9DA7-824DE6B58C82.jpeg [ 355.56 KiB | Obejrzany 1269 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#30 PostWysłany: 22 Cze 2019 08:23 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Spędziliśmy 2 noce w Dead Sea Spa Hotel - pokój jak z PRL, a w łazience grzyb na grzybie i do tego brud. Takie trochę udawanie luksusu dla osób, które nie spędziły wakacji w Jordanii, ale w hotelu, ale może tak jest w resortach.

Natomiast plaża super. Bardzo czysta, w przeciwieństwie do opinii, które można przeczytać w internecie. Kilkanaście minut przed zachodem Słońca "ratownik" zamyka plażę i wszyscy muszą wracać do hotelu.

Naprawdę można poczuć czym jest gradient temperatury - nad Morzem 38, a po dojeździe do Ammanu 28 stopni.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#31 PostWysłany: 25 Cze 2019 09:42 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 9
Wiecie może, o której otwierana jest plaża w Dead Sea Spa Hotel? Mamy wylot o 11:20 z Ammanu i zastanawiam się, czy byłaby szansa wykąpać się w morzu rano (np. koło 7-8). Wieczorem na pewno przyjedziemy po zachodzie słońca (listopad), więc jeżeli rano nie będzie możliwości kąpieli, to chyba będziemy musieli zmienić trochę plan i zrezygnować z noclegu w Dead Sea Spa Hotel i podjechać nad Morze Martwe innego dnia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#32 PostWysłany: 25 Cze 2019 15:38 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Nie sprawdziłem osobiście, więc nie dam sobie ręki uciąć, ale była na tablicy informacja, że baseny (znajdują się między plażą, a hotelem) są czynne od 7 do zachodu Słońca. Ale byliśmy w czerwcu. Najlepiej jak napiszesz do hotelu z tym pytaniem.
Śniadanie jest na pewno od 7.
Góra
 Profil Relacje PM off
milva_ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#33 PostWysłany: 26 Cze 2019 10:29 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 9
Dzięki za pomoc :) Napisałam do hotelu i otrzymałam odpowiedź, że plaża jest otwarta od 9:00 do 17:00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#34 PostWysłany: 11 Wrz 2019 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Błotka nie za wiele, ale plaża za free i prysznice, tyle że to mniejsza część Morza Martwego- Ein Boek
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"


Ostatnio edytowany przez Abcn 11 Wrz 2019 22:44, edytowano w sumie 2 razy
M
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#35 PostWysłany: 11 Wrz 2019 21:32 

Ein Bokek. Jest tam sklep knajpy darmowe wejście prysznice,lezaki ,przebieralnie, tarasy słoneczne. Ogólnie cały teren zagospodarowany idealnie a autobus z Eliatu ma przystanek przy samej plaży. Tak samo do Jerozolimy z tego samego miejsca. Można ogólnie spędzić na plaży kilka godzin w przerwie podrózy ale bilety kupić trzeba oddzielnie. Błotko w sklepie za 10 NIS
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#36 PostWysłany: 11 Wrz 2019 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Aą na plaży miejsca gdzie się wysmarujesz błotkiem, ale szału nie ma :(
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#37 PostWysłany: 12 Wrz 2019 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@york671 Na tej plaży jest go mało ;), czy działa dwa razy się nacierałem i chyba mi nie pomogło :D
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#38 PostWysłany: 02 Paź 2019 23:08 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Plaża w Ein Gedi od kilku lat jest zamknięta ze względu na leje zapadliskowe. Czynne jest tam tylko drogie spa. We właściwej głównej części Morza Martwego czynne plaże po izraelskiej stronie są tylko na północy - Kalia, Biankini i jeszcze trzecia, której nazwy nie pamiętam. Wstęp płatny ok. 60 szekli. Byłem na plaży Kalia. Błotka ile chcesz, można się w nim nawet tarzać :)
Swoją drogą możesz też spytać o to w dziale Izrael, bo ten temat jest w dziale Jordania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#39 PostWysłany: 12 Gru 2021 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 167
Kilometry: 319 620
złoty
Petra napisał(a):
podobno dokładnie w tym miejscu
https://www.google.pl/maps/dir/31.60102 ... m2!4m1!3e2
do Morza Martwego wpływa rzeka i można sie wykąpać pod wodospadem, jest też dogodne wejscie do morza


Sprawdziłem to tydzień temu. Był piątek, wieczór, bardzo dużo lokalsów. Sami faceci. Nasze kobiety nie chciały iść się tam umyć i nie dziwie się.
Woda tez leci z prysznica przy drodze i z umywalki tam ustawionej. Woda ciepła!!!.

Zwracam uwagę na jedna ważna rzecz. Ta jest taki ogromny syf, że masz wrażenie że idziesz się kąpać przez wysypisko śmieci. Dramat. Nie, nie jest to przesada. To miejsce gdzie masa lokalsów przyjeżdża i wywalają dosłownie wszystko. Kąpałem się po drugiej stronie w Izraelu i bardzo dobre wspomnienia Pusto, czysto, natura.
Ja tego miejsca nie polecam. Jak ktoś chce na dziwo, można jechać dalej w każda stronę i lepiej znaleźć mniej przygotowane miejsce do tego, a będziecie zadowoleni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morze Martwe
#40 PostWysłany: 31 Maj 2022 09:53 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 34
Loty: 161
Kilometry: 293 404
czy macie jakieś aktualne namiary na dobre miejscówki: łądne widoczki, wejście do wody nad Morzem Martwym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group