Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Morskie wycieczki
#1 PostWysłany: 03 Sie 2018 15:54 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 35
Przełom sierpnia/września będę po kila dni na 3 duzych wyspach. I mam pytanie o jakieś wycieczki
- gdzie i z której wyspy się można wybrać? Co tam do zobaczenia?
- czy biuro jakieś lokalne czy jakoś u tybylcow / w porcie? Chodzi mi o to czy ta sama usługa gdzieś droższa/tansza, albo podobne ceny ale tu np. +lunch +snoorki +something
- jakie to mniej więcej pieniądze kosztuje
Proszę o wskazówki, tych którzy byli i mają coś do powiedzenia w temacie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Morskie wycieczki
#2 PostWysłany: 03 Sie 2018 16:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
afryka-seszele,forum,305

Dużo nie ma, ale sporo informacji

Do tego relacje
relacje-z-seszeli,612,46260

biuro-podrozy-janusz-travel-serdecznie-zaprasza-na-seszele,213,85438
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morskie wycieczki
#3 PostWysłany: 03 Sie 2018 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
1. Na każdej wyspie możesz kupić wycieczki, popularne kierunki z La Digue i Praslin to m.in. Felicite, Marianne, Coco Island czy Curieuse.
2. Są i biura, i tubylcy - jest spora różnica w cenie. Na Praslin znajdziesz wiele osób, które sprzedadzą Ci wycieczkę na plaży Anse Volbert (Cote d'or). Co do biur to ich najpopularniejszym jest Mason's travel. Z tego co kojarzę mieli cennik na stronie.
3. Za wycieczkę na Curieuse & St. Pierre oraz snorkeling przy Anse Petite Cour i barbecue zapłaciliśmy 45 EUR + 200 SCR opłata za wstęp do Parku Narodowego/os.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morskie wycieczki
#4 PostWysłany: 06 Sie 2018 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Na Praslin Cote d’Or chodzisz po plazy i targujesz sie z lokalsami w biurach przeplacisz zobaczyc mozesz Cousine, Curieuse , Felicite i St Pierre.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morskie wycieczki
#5 PostWysłany: 08 Sie 2018 14:52 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 35
To jeszcze jedno pytanko. już nie dot. morskich wycieczek

Co byście polecili na poszczególnych wyspach (takie top 2-3 :)). Oczywiście poza plażami. To nie musi być coś spektakularnego ale np. ładny widoczek, ciekawa droga gdzie można spotkac jakiegoś zwierzaka. Chodzi mi o Wasze doświadczenia a nie cos przewodnikowego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morskie wycieczki
#6 PostWysłany: 09 Sie 2018 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
na Curieuse masz rezerwat wielkich zolwi, reszta wycieczek na sasiednie wyspy to plaze, relaks, lunch i snorkeling
na Praslinie zamiast do Vallee de Mai idz do Fond Ferdinand, mozesz tez wjechac na Zimbabwe
La Dique mapa w reke rower wypozyczyc i samemu objechac wyspe, Anse Source D'Argent atakowac z rana jak nie ma ludzi
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Morskie wycieczki
#7 PostWysłany: 31 Sie 2018 06:22 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 35
To jeszcze jedno szybkie pytanie
Jestem teraz w okolicach Anse Royale na Mahe
I tu ani widu ani slychu zadnych kolesi sprzedajacych wycieczki ani tez żadnych biur
Gdzie na Mahe najlepiej/najblizej stad zorganizowac jakis morski wypad???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morskie wycieczki
#8 PostWysłany: 31 Sie 2018 08:32 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Wydaje mi się, że większość wycieczek to jednak z Praslin i trochę z La Digue, ale mogę się mylić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morskie wycieczki
#9 PostWysłany: 15 Lis 2018 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Kojarzy ktoś skąd i za ile, o ile w ogóle, pływa taxi-boat do Anse du Riz (Playboy Beach)?
I czy da się tam dotrzeć jakoś z buta? (oficjalnie piszą, że się nie da, ale wiadomo, że komu jak komu, ale homo-F4F to różne rzeczy, których "się nie" da, jednak da się)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morskie wycieczki
#10 PostWysłany: 23 Wrz 2019 22:53 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 36
a czy są na Seszelach jakieś małe niezamieszkane wysepki na które można np kajakiem popłynać? czy tam da się tak w ogóle pływać patrząc na to, że to ocean?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Morskie wycieczki
#11 PostWysłany: 24 Wrz 2019 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Wprawdzie można uznać, że "zamieszkana", bo jakaś willa tam stoi, ale mała i można się na nią dostać nawet nie kajakiem, ale w bród (w czasie odpływu): Anse L' Islette -4.661646, 55.409498. Tylko lepiej włożyć gumowe buty do wody, nie ze względu na kamienie, ale na rybki, ponoć gorsze od jeżowców.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group