Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Sty 2015 10:12 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
W pierwszym poście jest info o biletach:

"Bilet:
Na samym dole stacji metra Plaça d'Espanya znajduje się automat z biletami oraz czasem otwarte jest okienko, w którym sprzedają karnet na pociąg + kolej liniowa i szynową za około 25 Euro od osoby."

Patrzę na stronę http://www.fgc.cat/eng/bitllets_oci_turisme.asp i widzę takie info:

TRANS MONTSERRAT - FROM Pl.ESPANYA STATION
Price 29,30
Includes train + underground + rack train + funiculars + audiovisual show

Czy to znaczy że cena już wzrosła do prawie 30 Euro??
To jest cena za przejazd tylko w jedną stronę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#22 PostWysłany: 22 Sty 2015 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
nie, to znaczy ze nie umiesz czytać.
:arrow: TREN + CREMALLERA (czyli to wyżej, tabelka taka duża)
Ida y vuelta
Adulto 21,80 / 23,00
Niño 17,80 / 18,45

reszta na tej samej stronie :arrow: http://www.fgc.cat/esp/bitllets_oci_turisme.asp
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 22 Sty 2015 11:35 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Faktycznie - po hiszpańsku nie bardzo umiem czytać...
Za to bardzo dobrze (i ze zrozumieniem) czytam po polsku
Z pierwszego postu wynika, że można kupić bilet łączony obejmujący pociąg, kolej liniową i szynową za 25 Euro.
Jedyny zbliżony do tego bilet jaki znalazłem na tej stronie to wklejony przeze mnie do posta (zawierający dodatkowo jakieś pokazy audiowizualne). Ty proponujesz mi bilet na pociąg i kolejkę szynową (?) za mniej niż 25Euro. Z tego wynika, że aby wjechać pod klasztor muszę jeszcze dokupić bilet na kolejkę linową.
W tabeli pojawiają się nazwy typu feniculares (kolejka linowa?) i cremallera (kolejka szynowa?), które dla osób nie korzystających z tego środka transportu nie są do końca jasne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Sty 2015 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
nie nie nie
są 2 drogi do klasztoru:
pociąg + cremallera
pociąg + kolejka gondolowa
szczerze powiedziawszy to nie wiem jak się kupuje bilet na pociąg+kolejka gondolowa ale na pewno takie istnieją...
nawet jak kupisz oddzielnie pociąg i kolejkę to fortuny nie stracisz. co najwyżej poczekasz chwile dłużej na kolejkę (ale zdjęcia można w tym czasie po pstrykać ;) )

ja ostatnio jechałem tak:
pociąg-kolejka gondolowa-cremallera-pociag. kupowaliśmy jak ostatni tułman (czyli przyszliśmy na stacje i kupiliśmy) i nam wyszło dokładnie 22,7 na łeb.

co byś nie żyła więcej w konfuzji tutaj Ci zapodaje dokładne ceny za 2 osoby (przy jednej wychodzi po prostu połowa):
pociąg barcelona-aeri montserrat OW(czyli tam gdzie startuje kolejka gondolowa): 10,20 euros
kolejka gondolowa OW: 14,00 euros
cremallera+pociąg do barcelony OW: 21,20 euros
w sumie: 45,40 euro
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 22 Sty 2015 11:54 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 46
Kupując bilet łączony możesz wybrać czy na górę chcesz wjechać kolejką szynową (cremallera) czy linową (aeri). W zależności od tego co wybierzesz wysiadasz na innej stacji z pociągu (różnica jednej stacji o ile się nie mylę).
Góra
 Profil Relacje PM off
Wintermute lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 22 Sty 2015 12:09 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Prices of the coach from Barcelona to Montserrat
The cost for a single bus journey is approximately €4.65. *2= 9.30
Montserrat Rack Railway
Return 8,80€/10,00€

Prawdopodobnie tyle wychodzi najtańsza opcja dojazdu do Montserrat:
Razem wychodzi 19.30 €

Czy ktoś już jechał tym autobusem z Barcelony i może to potwierdzić?
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Sty 2015 12:09 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
dzięki za info - już jest trochę jaśniej :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Sty 2015 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 73
Loty: 61
Kilometry: 98 044
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a21 ... 95066.html
Ceny i godziny mogą być nieaktualne
W automacie biletowym jeśli dobrze pamiętam wybieramy najpierw opcję Combinat Montserrat - Anada/Tornada - Adult - Tren + Aeri (jesli chce się pojechać na górę kolejką linową). Oczywiście trzeba wtedy wysiąść na stacji Montserrat Aeri.
W tej opcji bilety na kolejki Santa Cova i Sant Joan są dodatkowo płatne w kasie danej kolejki (opcja dla tych którzy chcą wjechać wyżej - polecam)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Montserrat pytania
#29 PostWysłany: 22 Sty 2015 12:48 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
DRACA napisał(a):
moniaklb napisał(a):
Witam.

W przyszlym tygodniu jade do Barceolny. W jeden dzien chce jechac do Montserrat. Zastanawiam sie czy lepiej wynajac auto czy pociagiem? 2 osoby. Co myslicie. Jak autem gdzie warto jeszcze wyskoczyc w ramach tej doby samochodowej? W dodatku jak wyglada kolejka szynowa juz tam na miejscu? I ile zajmuje zeby sie nia dostac na gore do klasztoru. Jade z osoba ktora ma lek wysokosci I nie wchodzi w gre kolejka linowa. Mozliwe ze sama w jedna strone nia pojade dla widokow. Jest taka mozliwosc? Czy trzeba wybrac ten sam srodek transport w dwie strony? Jak wyglada dojazd do klasztoru czy autem sie jedzie na sama gore czy zostawia sie je przy ktorejs z kolejek, I jak blisko one sa siebie? Jesli chodzi o podroz autem czy jest to podroz nad przepascia? Kierowca jak wspominalam ma lek wysokosci.


Pozdrawiam


Ja by się nie zdecydowała wjechać samochodem ;) . Droga jest dosyć wąska, stroma i kręta. Jeśli kolejka linowa odpada, to polecam Cremallerę. Tu wszystko opisane: http://www.cremallerademontserrat.cat/w ... tacova.asp
Z Barcelony można tam się dostać pociągiem ze stacji Plaça d'Espanya, podróż trwa ok. 1godziny. Na stacji można od razu kupić bilety na kolejkę cremallera.


Dziekuje bardzo w takim razie autem na gore napewno nie bedziemy jechac. Zastanawiam sie tylko czy nie lepiej dojechac autem do stacji kolejki szynowej zamiast pociagiem? Do tego miejsca droga tez jest strona?

john_doe gdyby to o mnie chodzilo to ja bym sie ani chwili nie zastawiala. Lubie wysokosc i troche adrenaliny. Podobala mi sie podroz na krecie do Elafonisi przez gory, bylo pieknie :) jednak kierowca ma bardzo duzy lek wysokosci I wycieczka do klasztoru nawet kolejka szynowa bedzie wyzwaniem. Jednak uwazamy ze jest tego warte to miejsce. A on zawsze moze zamknac oczy czy nie podchodzic do krawedzi/barierek/przepasci.

Jeszcze jedno pytanie czy kupujac bilet laczony jest mozliwosc jechania w jedna strone kolejka szynowa a druga linowa? Wiem ze to tylko jedna stacja dalej ale czy ktos tego probowal?

Czy warto kupic bilet na kolejki do Sant Joan i Santa Cova? Sa linowe czy szynowe?

I czy ktos byl/widzial ten pokaz audiowizualny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Sty 2015 13:00 

Rejestracja: 18 Lut 2012
Posty: 68
"Jeszcze jedno pytanie czy kupujac bilet laczony jest mozliwosc jechania w jedna strone kolejka szynowa a druga linowa? Wiem ze to tylko jedna stacja dalej ale czy ktos tego probowal?"

Nie ma takiej możliwości. Musisz się zdecydować przy zakupie biletu, czy koleją szynową, czy liniową, w obie strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 22 Sty 2015 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 73
Loty: 61
Kilometry: 98 044
Cytuj:
Czy warto kupic bilet na kolejki do Sant Joan i Santa Cova? Sa linowe czy szynowe?


Sant Joan i Santa Cova to kolejki szynowe. Czy warto? Zdecydowanie warto, być "na miejscu" i nie wjechać na górę?
Nie pojedziesz - nie będziesz wiedziała czy warto i czy jest czego żałować. Pojedziesz - zrozumiesz jaki błąd byś zrobiła gdybyś nie wjechała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Sty 2015 13:10 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Polecam Sant Joan bo ta jest na górę (druga jedzie w dół, w stronę jaskini na zboczu). Bo na górze jest dopiero fajnie, rejon klasztoru to cywilizacja. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Sty 2015 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 73
Loty: 61
Kilometry: 98 044
Misiatek napisał(a):
Polecam Sant Joan bo ta jest na górę (druga jedzie w dół, w stronę jaskini na zboczu). Bo na górze jest dopiero fajnie, rejon klasztoru to cywilizacja. ;)


Również zdecydowanie polecam Sant Joan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Montserrat pytania
#34 PostWysłany: 22 Sty 2015 13:46 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
moniaklb napisał(a):
john_doe gdyby to o mnie chodzilo to ja bym sie ani chwili nie zastawiala. Lubie wysokosc i troche adrenaliny. Podobala mi sie podroz na krecie do Elafonisi przez gory, bylo pieknie :) jednak kierowca ma bardzo duzy lek wysokosci I wycieczka do klasztoru nawet kolejka szynowa bedzie wyzwaniem. Jednak uwazamy ze jest tego warte to miejsce. A on zawsze moze zamknac oczy czy nie podchodzic do krawedzi/barierek/przepasci.


Jasne- jakoś o takiej porze mi to lekko umknęło i skoncentrowałem się na tym, jaka to droga wąska i kręta. Jeśli jest lęk wysokości, który występuje również za kierownicą, to nie ma o czym mówić. Miłej wyprawy! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 22 Sty 2015 16:17 

Rejestracja: 17 Lip 2013
Posty: 27
Loty: 8
Kilometry: 17 388
pachi1 napisał(a):
"Jeszcze jedno pytanie czy kupujac bilet laczony jest mozliwosc jechania w jedna strone kolejka szynowa a druga linowa? Wiem ze to tylko jedna stacja dalej ale czy ktos tego probowal?"

Nie ma takiej możliwości. Musisz się zdecydować przy zakupie biletu, czy koleją szynową, czy liniową, w obie strony.


Nie musisz kupować od razu na stacji biletu powrotnego.
Możesz go kupić na górze - na stacji powrotnej.
W październiku wjeżdżaliśmy Aeri (Bilet kupiony na stacji PL.Espania) wracaliśmy Cremallerą (Bilet kupiony na Montserrat).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Sty 2015 14:09 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 138
Polecam trzy razy sprawdzić pogodę, zanim tam się pojedzie. W Barcelonie było ładne słońce i czyste niebo, a na miejscu...

Image
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 23 Sty 2015 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
i co? nie pojedziesz bo jest mgła? :D
jak się przyjrzycie to montserrat to taka góra w polu. ponadto, jak tam bylem 3 tygodnie temu to przez prawie cały dzień słońca nie widziałem, bo cały kompleks akurat był w cieniu.
no i właśnie dlatego warto spędzić tam cały dzień żeby choć przez jakiś czas mieć ładną pogodę, szczególnie w zimie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 23 Sty 2015 16:35 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 138
namteH napisał(a):
i co? nie pojedziesz bo jest mgła? :D


Tak. Jakbym wiedział, że będzie mgła, deszcz i widoczność na 5 m, to bym nie jechał. Szkoda pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 23 Sty 2015 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
no jak traktujesz to miejsce tylko w kategoriach: nie wchodzę do budynków i nie ruszam się na więcej niż 200m od stacji kolejki to rzeczywiscie nie ma to sensu.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 23 Sty 2015 16:42 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 138
Skąd taki wniosek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group