Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Paź 2022 06:11 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Jestem w trakcie kolejnej mini podróży po USA. Tym razem odwiedziłem San Francisco, park Yosemite i Las Vegas.

Plan podróży:
04.10 - lot Kraków - Barcelona [FR], parę piwek na plaży w Casteldeffels, dwie godziny w Ibisie.
04.10 - lot Barcelona - Lizbona [TP], nocka w hostelu w centrum miasta.
05.10 - poranny lot z Lizbony do San Francisco.
06.10, 07.10 - zwiedzanie San Francisco na piechotę, ok. 30 km. dziennie.
08.10 - poranny odbiór samochodu z apki Turo, przejazd do Mariposa, lekki trekkig (10 km.) Mariposa Grove.
09.10 - trekking po Yosemite część główna, 33 km. w 11 godzin. Four mile Trail, Sentinel Dome, Panorama Trail, Mist Trail.
10.10 - powrót z Mariposa do San Francisco, zwrot samochodu, lot do Vegas.
11.10 - piwko, drugie, trzecie i kolejne w Vegas.

Nie będę opisywał dnia po dniu. Pozwolę sobie tylko "na gorąco" przekazać swoje spostrzeżenia.

San Francisco - chłodno, chłodniej niż myślałem że będzie. Mgła nie pozwala zobaczyć Golden Gate Bridge w całości. Wiatr porywa czapki, mrozi palce. Cudowne widoki rekompensują chłód. Miasto nocą zmienia się diametralnie, to inny wymiar. Brakuje słów by opisać co dzieje się na ulicach. Po zmroku ulice przejmują bezdomni i narkomani.

Yosemite - park jest cudowny, jak z filmów, momentami przypomina polskie Tatry, ale jest o wiele większy. W planie miało być Half Dome, ale nie poszczęściło mi się w daily lottery. Total Ascent 2718 m., 33 km., 11h. Takie liczby wskazuje garmin. Łatwo nie było, doliczając dojazd z Mariposa i pętlę shuttle busem, zmęczenie daje się we znaki. Zmęczenie jutro przejdzie, a obrazy namalowane przez naturę zostaną w głowie na całe życie.

Las Vegas, nie jestem tu pierwszy raz. Jest ciepło, przyjemnie, głośno. Mój hotel zlokalizowany jest Fremont Street. W planach piwo i odpoczynek, spotkanie z przyjacielem. Być może parę dolarów spiszę na straty na maszynach.

12.10 - planowany lot Las Vegas - San Francisco - Frontier, San Francisco - Lizbona TAP.
13.10 - lot Lizbona - Barcelona FR, ponownie nocleg w Ibisie.
14.10 - powrót z Barcelony do Krakowa.

Przepraszam za błędy, skróty myślowe i inne, niestety nie mam lekkiego pióra, mimo wszystko chciałem podzielić się z Wami tym co zobaczyłem.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Ostatnio edytowany przez michzak, 11 Paź 2022 08:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 12 Paź 2022 17:12 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Parę kadrów z Vegas:ImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
lukasz_kowal uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Paź 2022 12:50 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Możesz opisać swoje doświadczenie z Turo? Jaki był koszt samego samochodu, ile wyniosło ubezpieczenie? Potrzebne jest międzynarodowe prawo jazdy czy zwykle polskie wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Paź 2022 13:21 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
102 dolary z ubezpieczeniem pośrednim (w razie szkody płacisz 500$), kwota za dwa dni, oddałem 2h po czasie i z przekroczonym przebiegiem host nie doliczył kosztów. Polskie prawo jazdy, skanujesz podczas rejestracji. Płatność Revoultem, brak depozytu.

Właściciela samochodu na oczy nie widziałem, kluczyki były pod siedzeniem, ale zasady są różne, ustala je wypożyczający samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
hank uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group