Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mons
#1 PostWysłany: 06 Mar 2015 16:30 

Czy ktoś był w belgijskim Mons? Co jest tam ciekawego do zobaczenia? Czy warto pojechać do Mons zamiast do Brukseli?
Góra
 PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Mons
#2 PostWysłany: 06 Mar 2015 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Byłem, ale nie do końca turystycznie więc detali o muzeach czy super miejscach pewnie nie będę umiał podpowiedzieć.
Tak szczerze... jeśli nie byłeś jeszcze w Brukseli czy Antwerpii, to Mons _zamiast_ nie brzmi ciekawie. To trochę dziura.
W zasadzie wszystko jest w pobliżu rynku. Jedna większa, chociaż nie jakaś spektakularna katedra. W okolicy rynku dobre knajpki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mons
#3 PostWysłany: 06 Mar 2015 17:00 

Mons to podobno Europejska Stolica Kultury 2015. Jest wystawa Van Gogha ale czy dla samej wystawy warto tam się udać?

-- 06 Mar 2015 17:04 --

Daleko jest z dworca kolejowego do rynku i informacji turystycznej? W internecie o Mons jest bardzo mało informacji.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Mons
#4 PostWysłany: 07 Mar 2015 00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To akurat można z mapy wypatrzeć. Jesli dobrze pamietam to z dworca do rynku jest moze 10 minut spacerem. Nie wiem gdzie jest informacja turystyczna.


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mons
#5 PostWysłany: 02 Cze 2015 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Pozwolę sobie dopisać, dla potomnych.

Właśnie teraz - na początku czerwca, jest coroczny festiwal zwany Ducasse de Mons, lub DouDou. To impreza odbywająca się od stuleci, na tydzień centrum miasta zamienia się w jedną wielką imprezę - parady, procesje, koncerty orkiestr wojskowych z różnych krajów, festyny i targowiska. Nieozdownym elementem jest maskotka smoka (pluszaki, baloniki, przebrania) i scena zabijania go przez St Georga. Ale oprócz tej części oficjalnej całe miasto zamienia się w jedną wielką imprezownie - restauracje wystawiają bary na zewnątrz, wszędzie można kupić browara i zjeść kiełbache z grilla, w oknach barów wystawiane są głośniki i disco-techno klimaty są puszczane na cały regulator. Zaś stada ludzi, od młodzieży po całkiem dorosłych bawią się do rana. Kto ma hotel w centrum to sobie specjalnie nie pośpi ;-)
Tak na szybko znalazłem tutaj opis po angielsku
http://en.wikipedia.org/wiki/Ducasse_de_Mons
A na dole są linki do oficjalnych stron (po francusku)

Mogę tylko powiedzieć, że na żywo robi to naprawdę wrażenie, zarówno pokazy jak i ogólna atmosfera.
W tym roku to pewnie już trochę późno (większość piwa wypita ;-), ale w linku wyżej podane są daty na kolejne lata (pierwszy dzień, impreza typowo trwa od czwartku do czwartku).
Mons to takie mniej spektakularne miasto we Belgii, ale jeśli ktoś planuje je zobaczyć, to może warto właśnie w planach uwzględnić tego typu wydarzenie, które bardzo urozmaici taką wizytę.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez BrunoJ, 03 Cze 2015 00:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mons
#6 PostWysłany: 02 Cze 2015 19:29 

Miałem na myśli Mons w Belgii.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Mons
#7 PostWysłany: 03 Cze 2015 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Eee, sorki, ja oczywiście też, Mons w Belgii. Nie wiem czemu mi się tak napisało, zaraz poprawiam.
Dzisiaj dodatkowa atrakcja - 20 minutowy pokaz sztucznych ogni nad miastem. Dali czadu!

I jeszcze miałem dopisać - informacja turystyczna jest przy rynku, taka spora. Od dworca do rynku jest max 10 minut spacerem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mons
#8 PostWysłany: 03 Cze 2015 08:09 

Jest łączony bilet na pociąg i wstęp do muzeum do Mons. Wysłałem nawet maila z zapytaniem ile kosztuje ale odpowiedzieli, że z każdej stacji jest inna cena i żeby się spytać w konkretnej kasie biletowej. Bilet się nazywa B excursion Mons. Gdyby ktoś będący w Charleroi się zapytał byłbym wdzięczny.

Obecnie jest promocja na TGV z Belgii do Francji - 20 %.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Mons
#9 PostWysłany: 03 Cze 2015 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja lece z Brukseli "głównej" ale puszczę zapytanie do znajomych lokalsów, jesli cos sie uda dowiedzieć to dam znac


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mons
#10 PostWysłany: 03 Cze 2015 21:19 

Rzeczywiście dużo się dzieje w Mons w tym roku. Tutaj jest program: www.mons2015.eu/en
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Mons
#11 PostWysłany: 03 Cze 2015 22:02 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Bergen to jest miqsteczko na dwu-godzinny spacer. Jesli masz sie tam pchac specjalnie, to raczej nie warto.
Generalnie Wallonia jest taka se.

Pokombinowalabym po FL-stronie: Mechelen, St. Niclas etc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mons
#12 PostWysłany: 03 Cze 2015 23:20 

sofizmat napisał(a):
Generalnie Wallonia jest taka se.

Pokombinowalabym po FL-stronie: Mechelen, St. Niclas etc.


Wolę frankofońskie klimaty, we Flandrii sami nudziarze i skąpcy.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group