Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Lut 2017 23:36 

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 9
Zbanowany
Witam szukam informacji na temat cen biletów komunikacji miejskiej chodzi o autobusy.Interesuje mnie gdzie się kupuje bilety czy u kierowcy czy w automatach?Czy można kupić bilety jednodniowe? Może karty co się lepiej opłaca?


Ostatnio edytowany przez krasnal 14 Lut 2017 08:05, edytowano w sumie 2 razy
CAPS
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 14 Lut 2017 00:00 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
https://dot.abudhabi.ae/en/info/Bus_Transportation

Na dole strony (Related downloads) pobierz sobie taryfę nie tylko na miasto Abu Zabi, ale w ogóle na cały emirat Abu Zabi.

W mieście w większości przypadków wsiadasz pierwszymi drzwiami, wrzucasz 2 dirhamy do skarbonki, nie dostajesz nic w zamian, ale jedziesz ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Lut 2017 07:18 

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 9
Zbanowany
Ponoć już nie płaci się do skrzynki tylko od 2015 roku wprowadzili karty podobne do tych NOL w dubaju. Chyba twoje informacje nie są aktualne ale dzięki za pomoc :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Lut 2017 07:58 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Rzeczywiście mogło się pozmieniac, bo byłem w 2014 r.

W takim razie zobacz tutaj:

https://burjkhalifatravel.com/23/hafila ... Card-Rates

http://m.thenational.ae/uae/abu-dhabi-b ... ing-easier

http://m.thenational.ae/uae/transport/2 ... -commuters

http://m.thenational.ae/uae/transport/c ... habi-buses
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Lut 2017 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Byłem w listopadzie ub. roku. Na lotnisku po przylocie kupiłem w automacie kartę doładowaną na 10 dirhamów. W autobusie nie da się kupić biletów. Samo kupowanie karty oraz struktura cenowa były dla mnie czarną magią (gdyby nie miejscowi Filipińczycy, nie wiem, czy kupiłbym prawidłowo, choć to może tylko ja jestem taką pierdołą :D ).
Te 10 dirhamów powinno było wystarczyć na wszystkie zaplanowane 4 przejazdy, ale zgubiłem kartę po drugim i musiałem organizować kolejną, co nie było łatwe (automaty są na niewielu przystankach. Kierowca przewiózł mnie na gapę przez spory kawałek zanim dotarłem do takiego z automatem). O ile mnie pamięć nie myli, jeden przejazd to 2 dirhamy, ale ekspresowy autobus lotniskowy kosztuje najwyraźniej więcej (to był mój ostatni przejazd, na karcie miałem 2 dirhamy, ale kasownik pokazał niewystarczające środki. Na szczęście kierowca tylko machnął, żebym wsiadał :D ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Wrz 2017 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
Dojadę komunikacją miejską z promenady do meczetu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Wrz 2017 17:27 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@wojtekf93

Dojedziesz

https://www.darb.ae/darbweb/map-viewer.html
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 03 Kwi 2022 19:28 

Rejestracja: 03 Kwi 2017
Posty: 19
Pozwolę sobie odświeżyć nieco stary już temat z racji, że Wizzair rozpoczął już loty do Abu Dhabi i pewnie więcej osób będzie zadawać tu coraz więcej pytań.

Czy ktoś ma doświadczenia w korzystaniu z Hafilat Weekly Pass? Znalazłem na oficjalnej stronie, że taki tygodniowy bilet to koszt 40AED. Nie mogłem natomiast znaleźć informacji czy wlicza się w to też przejazd na wyspę YAS lub dojazd na lotnisko.

Druga sprawa - autobusy lotniskowe. Google maps nieszczególnie pokazują trasy i godziny odjazdów lotniskowych busów A1 - A40. Na oficjalnej stronie transportu znalazłem mapkę z 2020 roku i ciężko potwierdzić, czy jest nadal aktualna: https://itc.gov.ae/-/media/Project/DOT/ ... Region.pdf. Do tego godziny odjazdów są niezłe np. godzina 28:15 (https://itc.gov.ae/ckfinder/userfiles/f ... viceA1.pdf) :) Będę wdzięczny za dodatkowe informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Kwi 2022 21:11 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
@l4mp4 Ten bilet weekendowy nie obowiązuje na trasie na lotnisko, gdyż znajduje się ono po za granicami strefy miejskiej. Cytat ze strony "Hafilat Weekly Pass is a pass which gives unlimited access to bus trips usage inside Abu Dhabi city only."

Ogólnie moje doświadczenia z komunikacją są słabe. Czekałem na autobus lotniskowy pół godziny i ostatecznie wziąłem taxi. Po mieście też łatwo trafić na korek przez co podróż potrafi być niewiele szybsza niż spacer. Natomiast na ulicach widać sporo autobusów, ale jak wiadomo zawsze to jest inna linia nasza własna. :lol:

Należy tez pamiętać, że czasami miejsca na początku autobusu są "ladys only".
Góra
 Profil Relacje PM off
l4mp4 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 13 Paź 2022 20:03 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
W Abu Dhabi funkcjonują darmowe busy, które poruszają się pomiędzy najważniejszymi atrakcjami miasta.
Szczegóły tutaj:
https://visitabudhabi.ae/en/plan-your-trip/around-the-emirate/shuttle-bus
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 06 Cze 2023 14:30 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 151
niebieski
Mam pytanie czy kartę do autobusu każdy pasażer musi mieć swoją, czy można odbić się kilka razy z jednej karty np. za siebie i dziecko?
A przy okazji- nadal tylko płatność gotówka w automacie czy coś się zmieniło?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Cze 2023 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2343
platynowy
Każdy musi mieć swoją kartę.
I płatność w automacie ciągle niestety tylko gotówką.

No chyba, że dziecko jest małe to jedzie za darmo, ale nie pamietam progu wiekowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
marscha uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 06 Cze 2023 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
10 lat i młodsze oraz seniorzy powyżej 55.
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 04 Lis 2023 15:56 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
@Garmond Czy mógłbyś wskazać jakieś "pisane" źródło? Proszę.
Według mnie dotyczy to tylko rezydentów ZEA.
"Senior citizens will have to register for the Hafilat pass just like other residents. They will need an ID card of the UAE, a resident visa and a lease contract. The validity of senior citizen Hafilat pass will be of one year. This pass will be renewed after the verification of documents. It will give access to unlimited bus rides to the senior citizens of this Emirate"
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)


Ostatnio edytowany przez potek7, 04 Lis 2023 16:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Lis 2023 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Naprawdę?
7 sekund wpisywania w google i rezultat:Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
potek7 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 04 Lis 2023 16:09 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Dzięki.
Znalazłem inną treść: Senior citizens will have to register for the Hafilat pass just like other residents. They will need an ID card of the UAE, a resident visa and a lease contract. The validity of senior citizen Hafilat pass will be of one year. This pass will be renewed after the verification of documents. It will give access to unlimited bus rides to the senior citizens of this Emirate.

Edit: @Garmond Wychodzi na to, że trzeba mieć spersonalizowaną kartę seniora. Aby ją wyrobić trzeba mieć ID z Emiratów i zdjęcie. Czyli to jest przywilej tylko dla rezydentów (podobnie jak karta studencka).
https://itc.gov.ae/en/pb-bus-service/hafilat-personalized-passes Nic na rządowej stronie nie ma o darmowych przejazdach dla seniorów bez karty.
Będę to sprawdzę.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Sty 2024 21:13 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Hafilat Weekly Pass - aktualna cena 40 AED (wliczona cena plastiku). Na nowym terminalu A w AUH w hali przylotów jest automat, gdzie można nabyć kartę.

Tak jak napisali przedmówcy, nie można na tym bilecie jechać na lotnisko, komunikat na terminalu (trasa nie jest obsługiwana). Dowiedziałem się o tym za późno i przyznam że jechałem na gapę, ewentualną kara to 200 AED.

Jeździłem autobusami wiele razy. Nie zgadzam się z negatywnymi opiniami na temat komunikacji miejskiej. Autobusy przyjeżdżają o ustalonej godzinie (z zegarkiem w ręku), a Google Maps wskazuje dokładne opóźnienie (o ile takie wystąpi).

Nie spotkałem ani raz kontrolera. Warto wspomnieć o strefach wyłącznie dla rodzin i kobiet, bo tutaj ewentualny mandat jest o wiele wyższy - 2000 AED.
ImageImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group