Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Sie 2018 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Być może administracja powinna rozważyć wydzielenie dla relacji z Europy osobnego głosowania? Może nie w trybie miesięcznym, ale np. dwumiesięcznym? Mam wrażenie, że ilość relacji z Europy by w takiej sytuacji wzrosła. W tej chwili piszę relację z Lefkady, mam materiał na kolejną, ale sama się zastanawiam, czy mi się chce, skoro mało kto to przeczyta, bo to tylko Europa i nie będzie żadnych fajerwerków ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 13 Sie 2018 19:13 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@metia - nie zniechęcaj sie mimo wszystko :-)
Ja tez walczyłem ze sobą kończąc relacje z fiordów ale nie żałuje. Zreszta relacji nigdy nie pisałem dla udziału w konkursie-gdy pisałem pierwsza nawet nie wiedziałem, ze jest jakis konkurs...
Mimo wszystko zawsze wychodzę z założenia, ze informacje z relacji komuś sie przydadzą a kogoś moze zainspirują.
Chociaż z drugiej strony troche Cię rozumiem bo doskonale wiem ile czasu zajmuje napisanie czegoś w miare sensownego z dłuższego wyjazdu, czego potem czlowiek nie bedzie sie wstydzil :-)


Ostatnio edytowany przez greg2014, 14 Sie 2018 07:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 14 Sie 2018 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@greg2014
Konkursy na relacje są na bardzo dalekim planie, nie łudzę się nawet, że kiedyś do jakiejś edycji trafię, bo ani u mnie talentu powieściopisarskiego nie ma, ani super pięknych zdjęć ;) Bardziej chodzi mi o ogólne zainteresowanie - dwa ostatnie odcinki z Lefkady miały ok. 300 wyświetleń, a reakcje w jakiejkolwiek formie chyba ze dwie były. Ale nie poddaje się, brnę dalej i pewnie kolejną relację też napiszę ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 14 Sie 2018 01:14 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
No to ja mam trochę inaczej, bo czytam właśnie głównie relacje z Europy, czyli z miejsc, gdzie już byłam albo na pewno pojadę. No bo prędzej wyląduję w Monachium niż na Antarktydzie ;) Poza tym uwielbiam oglądać znane rzeczy z cudzej perspektywy, a przy okazji kradnę pomysły na własne wyjazdy :D nie dotyczy Azji, którą uwielbiam, i szalonych RTW - tu czytam wsjo jak leci bezkrytycznie :D
Btw, zerknełam na ceny tych rzecznych rejsów. Czy mi sie wydaje, czy są dużo wyższe niż niektóre karaibskie? :D
Tak czy siak - super relacja!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 14 Sie 2018 06:59 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@kat_lee - dzięki :-)

Co do rejsów rzecznych to ja na pierwszy krótki rejsik - do Niemiec zresztą :-) wybieram się za około miesiąc więc wtedy będę miał własne doświadczenia. Kupiłem go z ciekawości, żeby zobaczyć właśnie jak to jest korzystając z jakiejś promocji - aktualnie na większości rzek w Niemczech ze względu na upały są bardzo niskie stany wód co generuje duże problemy z prawidłowym przebiegiem tych rejsów i niektórzy organizatorzy mają pewnie jakieś pule kabin z rezygnacji.

Ale faktycznie, tak jak piszesz wiele rejsów rzecznych jest droższa od większości rejsów pełnomorskich. Wynika to po chyba z tego, że popyt na tego typu rejsy jest bardzo duży a podaż z różnych powodów ograniczona. Warto też pamiętać o bardziej kameralnym charakterze takiego rejsu - w rejsie rzecznym uczestniczy zwykle ok. 100-200 osób (w zależności od statku) a w pełnomorskim nawet duże kilka tysięcy. Bardzo często (chociaż nie zawsze) cena takiego rejsu obejmuje jakiś pakiet wycieczek, all inclusive, internet - czego zwykle nie uwzględnia się w bazowej cenie rejsu pełnomorskiego. Z drugiej strony statek na rzece zazwyczaj nie oferuje nawet ułamka tego, czego można doświadczyć na morzu...ale można też z góry założyć, że nie będzie sztormu ani, że nie będzie jakoś zauważalnie (o ile w ogóle) bujało :-) Mówiąc krótko - inny produkt.


Ostatnio edytowany przez greg2014, 14 Sie 2018 08:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 14 Sie 2018 08:33 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Czekam na relację. Sam myślałem o Dunaju.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Sie 2018 10:23 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 367
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
metia napisał(a):
@greg2014
Konkursy na relacje są na bardzo dalekim planie, nie łudzę się nawet, że kiedyś do jakiejś edycji trafię, bo ani u mnie talentu powieściopisarskiego nie ma, ani super pięknych zdjęć ;) Bardziej chodzi mi o ogólne zainteresowanie - dwa ostatnie odcinki z Lefkady miały ok. 300 wyświetleń, a reakcje w jakiejkolwiek formie chyba ze dwie były. Ale nie poddaje się, brnę dalej i pewnie kolejną relację też napiszę ;)

A to akurat dziwne, bo kierunek akurat - jak na Europę i Grecję - dość "egzotyczny" ;) pomyśl, że teraz może przeczyta niewielu, ale później ludzie zainteresowani kierunkiem na pewno na nią trafią... Nie jest to przecież Praga, Budapeszt lub Berlin, czyli 3 najbardziej sztampowe europejskie kierunki z Polski ?
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 23 Wrz 2018 16:45 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Tegoroczny Octoberfest otwarty. Kufel piwa kosztuje ponad 11E

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Wrz 2018 21:56 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Czyli coroczna podwyżka ceny piwa na Oktoberfest stała się już prawdziwą nową świecką tradycją:-)
Rok temu piwo na OF kosztowało 10,5 EUR a w 15 lat temu - w 2003 roku 6,3 EUR. W każdym przypadku za skromny litrowy kufelek.

Parę miesięcy temu, gdy pisałem tę relację w niektórych naprawdę niezłych miejscach w Monachium płaciłem ok. 3 EUR/500 ml...aż trudno dzisiaj uwierzyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group