Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Paź 2018 22:03 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 372 938
Ostrzeżenia: 1
złoty
Co najmniej kilka osób z forum (w rzeczywistości pewnie -naście) miało okazję korzystać z usług tej linii ale nikt nie opisał swoich wrażeń w osobnym wątku. Dlatego założyłem nowy temat z krótką recenzją.

Nie będę cytował Wikipedii i innych źródeł, kto będzie zainteresowany to sam znajdzie podstawowe informacje na ich temat, dlatego krótko: Mokulele Airlines to linie lotnicze, które obsługują głównie połączenia pomiędzy kilkoma wyspami na Hawajach a w stanach kontynentalnych pomiędzy lotniskami LAX i IPL (przy granicy z Meksykiem). Operują jednosilnikowymi Cessnami 208 Grand Caravan (wersje "B" oraz "EX"; my lecieliśmy starszą "B") skonfigurowanymi na 9. pasażerów. Co ciekawe, chwalą się, że ze względów bezpieczeństwa każdy lot odbywa się z dwoma pilotami chociaż przy tak małych samolotach przepisy w USA podobno tego nie wymagają.

Bilety (dwie sztuki) na trasie z Honolulu (HNL) do Kahului (OGG) kupione przez internet, bezpośrednio na stronie linii, 2,5 miesiąca przed lotem (MW308). W cenie bagaż podręczny natomiast rejestrowany jest płatny dodatkowo $20(przy odprawie na lotnisku. Bez problemu płatność Revolutem, na mejla od razu przyszło potwierdzenie rezerwacji. Cena: $74/osoba/OW. Z jednej strony dosyć drogo zważywszy, iż Hawaiian Airlines na tej samej trasie można polecieć taniej, ale z drugiej to był chyba najtańszy lot w swojej "kategorii" o czym poniżej ;) Chcieliśmy też pierwszy raz w życiu przelecieć się tak małym samolotem bo mimo tego, iż przez 30 lat mieszkałem 5 min. pieszo od Aeroklubu w B-B, jakoś nie skorzystałem z możliwości wykupienia np. lotu widokowego.

Spotkałem się z opinią na forum, że najlepiej kupować u nich bilety krótko przed lotem - otóż sprawdzałem dosyć regularnie nasze połączenie i nie do końca jest to prawda zwłaszcza w sezonie. Po zakupie bilety podrożały o $25 i do dnia wylotu nic się w tej materii nie zmieniło. Nawet godzinę przed odlotem - co jest dość kuriozalne - bo przy odprawie okazało się, że będziemy... jedynymi pasażerami na pokładzie! ;) Podobno kilka innych osób poleciało wcześniej dlatego mieliśmy całą Cessnę tylko dla siebie :twisted: 8-) Można więc przyjąć, że za $148 odbyliśmy lot "private jet" między dwiema hawajskimi wyspami :lol: Myślę, że to okazyjna cena w tej "kategorii", zwłaszcza w USA 8-)

Mokulele operuje w Honolulu z terminalu nr 3 na który dojeżdża się z T1 i T2 bezpłatnym lotniskowym busem. Terminal okazały nie jest, wygląda dokładnie tak:
Załącznik:
Terminal.JPG

A tutaj check-in na świeżym powietrzu - po prawej niewidoczna poczekalnia z miejscami siedzącymi. Uwaga - bagaż jest ważony, tak samo jak i pasażerowie! :D Nie wiedzieliśmy ile ważymy w funtach więc aby było szybciej poprosili, żebyśmy stanęli na wadze ;)
Załącznik:
Checkin.JPG

W "poczekalni" można kupić sobie napoje z automatów i skorzystać z czystej toalety ;) Gdy nadchodzi nasz czas, podchodzą i zapraszają na pokład.

Boarding odbywa się prosto z płyty postojowej - wraz z pilotami i kilkoma osobami z obsługi technicznej (którzy wieźli przy nas nasze walizki :D) przeszliśmy bezpośrednio z terminalu do samolotu. Po drodze zrobiliśmy sobie selfie z niesamowicie miłym kapitanem (który, jak się okazało, latał kiedyś z polskim pilotem pracując w Air Vanuatu).

Tutaj Cessna oraz nasz kapitan:
Załącznik:
Cessna.JPG

Załącznik:
Kapitan.JPG

Co mnie bardzo zdziwiło: nie ma ŻADNEJ kontroli bezpieczeństwa, skanowania podręcznych i obostrzeń związanych z płynami. ZERO. Nie wiem czy wynikało to z faktu, iż lecieliśmy sami (nie sądzę), czy po prostu nie trzeba przechodzić przez skanery na takim locie. Trochę nie do pomyślenia w USA :)

Lot trwał ok. 1h. Przy starcie duże turbulencje, lądowanie dużo spokojniejsze. Oczywiście brak serwisu pokładowego ;) Z pilotami ciężko porozmawiać - strasznie głośno zwłaszcza w drugim rzędzie w którym siedzieliśmy. Kapitan kilka razy w trakcie lotu odwracał się do nas i wymieniał nazwy miejsc nad którymi lecieliśmy. Siedzenia oczywiście pojedyncze, każdy ma dla siebie duże okno więc niesamowite widoki zapewnione. Dostęp do pilotów również ;)
Załącznik:
Kokpit.JPG

Po lądowaniu chcieliśmy odebrać walizki bezpośrednio z samolotu ale obsługa musiała umieścić je najpierw na wózku a następnie przejść z nimi (i z nami ;) ) aż do bramki w ogrodzeniu na lotnisku w Kahului. Tam odbyło się przekazanie bagażu. Dziwnie to wyglądało ale takie mają zapewne procedury.

Generalnie bardzo polecam zwłaszcza osobom, którzy nigdy nie lecieli wcześniej tak małym, jednosilnikowym samolotem 8-) Cessna oczywiście lata na dużo niższym pułapie niż B717 Hawaiian więc widoki są piękne - warto chociażby z tego powodu! Sama obsługa na luzie, bardzo mili ludzie czyli w sumie jak to na Hawajach :)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
mikuś uważa post za pomocny.

#2 PostWysłany: 06 Paź 2018 22:41 

złoty
Super, dla takiego przelotu warto ich wybrać!
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 06 Paź 2018 23:18 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 372 938
Ostrzeżenia: 1
złoty
No i do tego jak ktoś boi się latać to może będzie bardziej spokojny cały czas widząc część podwozia samolotu ;)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#4 PostWysłany: 07 Paź 2018 17:15 
Awatar użytkownika

Loty: 256
Kilometry: 411 326
srebrny
Super, dzięki. Planuję lecieć z nimi pod koniec kwietnia tą samą trasą. Mimo że są faktycznie drożsi niż Hawaiian Airlines tylko utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że to dobry wybór :)
 Relacje PM off
monroe lubi ten post.

#5 PostWysłany: 20 Paź 2018 22:06 

To ja też się dorzucę :) Leciałam Mokulele z Kahului (OGG) do Kony (KOA). Co prawda samolot nie był pusty, ale trafiło mi się miejsce w pierwszym rzędzie.
Polecam bardzo ze względu na widoki oraz na niesamowicie proste procedury lotniskowe. Wylot jest w Kahului z innego terminala, który składa się dosłownie z biurka, dwóch ścian i kilku krzeseł. Żadnych kontroli bagażu, bramek itd. Kiedy nadeszła pora lotu ktoś wyczytał nazwiska pasażerów, przeszliśmy z bagażami za budynek a tam czekał samolot. Dodatkowym plusem był fakt, że po raz pierwszy leciałam samolotem pilotowanym przez kobietę.

Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#6 PostWysłany: 02 Wrz 2019 22:56 
Awatar użytkownika

Loty: 72
Kilometry: 182 097
niebieski
witam - czy ktoś ostatnio korzystał z tych lotów? będę 6 dni w Honolulu i zastanawiam się na 1 dniową wyprawą na jedną z wysp - jakieś sugestie? ☺
 Relacje PM off  

[ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości