Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Paź 2019 13:21 

Cześć,

Ułożyłem sobie taki o to plan na 2 tygodnie w Wietnamie. 

sob - przylot do Hanoi
    nd - Hanoi (lub Ha Long)
    pon - Ha Long
    wt - Ha Long (lub Hanoi) -> Ninh Binh 
    sr - Ninh Binh (nocny pociąg do Hue)
    czw - Hue
    pt - Hue -> Da Nang -> Hoi An
    sob - Hoi An
    nd - Hoi An
    pon - Hoi An/ Da Nang
    wt - Da Nang -> Con Dao (lot przez Sajgon)
    sr - Con Dao
    czw - Con Dao
    pt - Con Dao -> Sajgon
    sob - Cu Chi
    nd - Sajgon -> Hanoi
    pon - wylot

Mam już bilety na pociąg i wewnętrzne połączenia lotnicze. Z uwagi na to, że lubię mieć wyjazd dość dobrze przygotowany chciałbym się dowiedzieć o kilka rzeczy.

Przede wszystkim nie wiem jak rozegrać Ha Long Bay. Poczytałem trochę i zorganizowana wycieczka jest opcją rezerwową, którą w zależności od Waszych rad, ogarniałbym na miescu na pierwsze dwa dni pobytu (niedziela i poniedziałek). Potem wróciłbym do Hanoi, pozwiedział we wtorek miasto i na wieczór wsiadłbym w pociąg do Ninh Binh. Rozważam też dwa warianty zwiedzenia tego solo - obydwa uzależnione od połączeń z Ninh Binh.

Wariant 1:
1. Wyjazd z Hanoi do Ha Long City w poniedziałek rano - wdrapanie się na górę Bài Thơ, może lokalny prom na jakąś wyspę lub lokalna wycieczka, ewentualnie kajak.
2. Wtorek: pierwszy prom na Cat Ba, kajaki, może zatoka Lan Ha, popołudniu bus do Ninh Binh

Wariant 2:
1. Wyjazd na Cat Ba z Hanoi w poniedziałek rano - też kajaki, zatoka Lan Ha
2. Prom do Ha Long City, wspinaczka i potem bus aby załapać się na transport do Ninh Binh.

Dodatkowo:
- Czy ktoś łapał stopa aby "na spokojnie" przejechać przełęcz Hai Van? Rozważam albo to albo lokalne busy tak aby móc wyjść w dowolnym miejscu po trasie (fort, wioski itp).
- Czy wiecie może czy jest możliwość dotarcia do lotniska w Da Nang bardzo wcześnie rano bezpośrednio z Hoi An?
- Zamierzam zwiedzić tunele Cu Chi na własną rękę? Może ktoś też tak robił i mógłby podzielić się swoimi wrażeniami.

Będę wdzięczny za pomoc wszelaką:)
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 12 Paź 2019 11:18 
Awatar użytkownika

Loty: 119
Kilometry: 262 091
srebrny
Pstryk napisał(a):
Cześć,

pt - Hue -> Da Nang -> Hoi An

(...)

- Czy wiecie może czy jest możliwość dotarcia do lotniska w Da Nang bardzo wcześnie rano bezpośrednio z Hoi An?

Hej. Jak już jesteś w Da Nang w piątek to można zostać do godziny 21:00 kiedy "Smok zieje ogniem" (ma to miejsce tylko w weekendy z tego co wiem). Nie żeby było to coś ekstremalnie interesującego ale właściwie niewiele ponadto Da Nang oferuje podróżnym ;)

Co do dojazdu na lotnisko od rana no to zawsze pozostaje transport niepubliczny, za to droższy, typu taksówka lub Grab. Opcja z której korzystałem w zeszłym roku, to wypożyczalnia skuterów koło lotniska - jest czynna od 7:00. Około 6:30 ruszyłem z Hoi An, koło 7:15 oddawałem moto, o 7:30 przy check-in'ie. Ale to jedynie przy założeniu, że się zmotoryzujesz. Zawsze jakieś rozwiązanie się znajdzie.

p.

#3 PostWysłany: 21 Paź 2019 13:58 

Loty: 12
Kilometry: 32 354
Cześć!

Podepnę się pod temat. W grudniu lecę do Wietnamu i Kambodży. Niestety wygląda na to, że może zabraknąć mi 1-2 nocy na zobaczenie tego czego bym chciał. W związku z tym, które miejsce z tych trzech najprędzej można odpuścić: Ha Long, Ninh Binh czy Hoi An?
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 21 Paź 2019 18:04 

Loty: 35
Kilometry: 86 247
w mojej skromnej ocenie to ...Ha Long...ale to tylko moje odczucie, być może widziałem już za dużo podobnych widoków.... co do Ninh Binh to żeby poczuć ten rejon trzeba trochę się zapuścić w głąb... a Hoi An...naprawdę warto to zobaczyć pomimo tego że turystów tam masa....
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 21 Paź 2019 18:58 
Awatar użytkownika

Loty: 119
Kilometry: 262 091
srebrny
Zgadzam się z @bamber7 i nie odpuszczałbym Hoi An.

p.

#6 PostWysłany: 21 Paź 2019 20:04 

Loty: 135
Kilometry: 199 840
niebieski
W Hoi An turystyczna masa wylewa się po zmierzchu, w ciągu dnia może być nawet dosyć pustawo, zdecydowanie warto się tu zatrzymać przynajmniej na dzień na przykład łącząc z My Son, polecam ponadto doskonałe jedzenie w barze Hi w Hoi An.
@Pstryk co masz na myśli pisząc o zwiedzaniu tuneli Cu Chi na własną rękę? Na miejscu wygląda to tak, że obcokrajowcy są przechwytywani przed zwiedzaniem tuneli w takim jakby kinie plenerowym, gdzie zmuszeni są do obejrzenia filmu o wojnie. Następnie odbywa się przejście z przewodnikiem- w cenie biletu wstępu. Na koniec zwiedzania nawet mała degustacja prostego " tunelowego" jedzenia.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 21 Paź 2019 21:51 

Pstryk napisał(a):
Dodatkowo:
- Czy ktoś łapał stopa aby "na spokojnie" przejechać przełęcz Hai Van? Rozważam albo to albo lokalne busy tak aby móc wyjść w dowolnym miejscu po trasie (fort, wioski itp).

Hai Van najlepiej skuter. Tam to nie jeździ jakoś wiele samochodów z którymi mógłbyś się zabrać.
Z Hoi An do Da Nang najlepiej wyjdzie cię taksa (z taksometrem nie wychodzi dużo).

Moje sugestie.
-Ninh Binh - jak chcesz tam przyjechać i tego samego dnia ogarnąć okolice to braknie ci czasu.
-Za długo Hoi An - tam nie ma co robić tyle czasu
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 22 Paź 2019 21:28 

Loty: 12
Kilometry: 32 354
A może jednak nie odpuszczać ani Ha Long, ani Ninh Binh, ani Hoi An, tylko dać sobie spokój z Ho Chi Minh? Chociaż być w Wietnamie i nie zaliczyć oryginalnych sajgonek...? ;)
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 25 Paź 2019 16:01 

Słaby ze mnie użytkownik forum. Przyznam, że w natłoku spraw nie śledziłem wątku i nie wiedziałem, że tak się rozwinął...

Dziękuje za sugestie.
Poczytałem o Ha Long i pojadę tam na zorganizowaną, jednodniową wycieczkę. Będzie więcej czasu na inne rzeczy w Ninh Binh, które wydają się ciekawsze.

Chciałem uniknąć zorganizowanej wycieczki do Cu Chi. Z tego co widzę może być to całkiem trudne.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 Relacje PM off  

[ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość