Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Paź 2016 21:27 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
W wakacje 2017 roku wyjeżdżam z żoną i dwójka dzieciaków ( 13 i 11 lat) na wycieczkę do Stanów. Zrobiłem wstępny plan naszej trasy, jeśli moglibyście zobaczyć i ewentualnie coś podpowiedzieć ? Bilety do LAX mamy już kupione, będziemy tam wieczorem 26 czerwca.
Czekam na każdą sugestie, coś może warto pominąć, coś koniecznie dołożyć? Może któryś dzień jest zbyt intensywny? A może w innym można zrobić coś więcej?
Chętnie urwałbym 1 dzień.
Na pierwsze kilka dni są plany dość sprecyzowane, od Yosemite oczywiście trzeba dopisać konkrety.
Wiem że pobyt w LV jest długi, ale właśnie tam spotykamy się z rodziną i chcemy pobyć pełne 2 dni ze sobą.
Ogólnie nie damy rady zbyt wiele chodzić po szlakach, ale na pewno kilka średniej trudności szlaków chcemy przejść, Yosemite, GC, Arches, Zion.
Prosiłbym też o sugestie w sprawie konkretnych dróg pomiędzy atrakcjami, tzn. chodzi mi o szczególnie polecane, krajobrazowe drogi.
Dzięki wielkie za pomoc.



26-06 pn.
Przylot do LA godz. 19.20, wypożyczenia auta, nocleg w pobliżu lotniska

27-06 wt. (114km – 2.22h)
Long Beach ( Queen Mary ) , Venice beach, Beverly Hills, Rodeo Drive, Hollywood Walk of Fame, Griifith. Nocleg w Hollywood.

28-06 śr.
Universal Studio, znak Hollywood, nocleg Hollywood

29-06 czw. (375 km – 4.29h)
Przejazd drogą nr 1 w kierunku SF, Santa Monica, Malibu, Morro Bay, nocleg.

30-06 pt. (197km - 2.46h)
Morro Bay -Monterey, 17 mile drive, Old Fisherman’s Wharf, Oceanarium ? nocleg w Monterey

01-07 sob. (220 km - 3.27h)
Przejazd do San Francisco drogą nr. 1, Santa Cruz, Alamo Square, tramwaj, spacer, nocleg w SF

02-07 nd.
Zwiedzanie SF, most GG, rejs pod Alcatraz, Lombard Street, Pier 39, Fisherman’s Wharf, spacer…. ? nocleg w SF

03-07 pn.
Przejazd z SF do Yosemite, Mariposa Grove, Glacier Point, Yosemite Valley szlaki do wodospadów……

04-07 wt
.....Yosemite……..

05-07 śr.
Wyjazd z Yosemite i dojazd do Doliny śmierci, zwiedzanie Doliny, dojazd i nocleg w LV.

06-07 czw.
LV

07-07 pt.
LV

08-07 sob.
Wyjazd wcześnie rano, Hoover Dam, Kingman, Selingman, GC zachód słońca ? nocleg w Tusayan .

09-07 nd.
Zwiedzanie GC, przelot helikopterem ??? Wyjazd po południu do Sedony przez Flagstaf, nocleg w Sedonie.

10-07 pn.
Zwiedzanie Sedony, przejazd i zwiedzanie do Monument Valley, nocleg .

11-07 wt.
Przejazd i zwiedzanie Antelope Canyon, Horseshoe Bend, Lake Powell , nocleg w Page.

12-07 śr.
The Wave, Zion , nocleg - gdzie ???

13-07 czw.
Bryce Canyon, wyjazd w stronę Arches, nocleg po drodze.

14-07 pt.
Arches , nocleg w Moab

15-07 sob.
Arches + Canyonlands

16-07 nd.
Canyonlands , wyjazd w stronę Chicago jedziemy bez noclegu…

17-07 pn.
Dojazd do Chicago ok 16-17, zwiedzanie, nocleg,

18-07 wt.
Zwiedzanie, wyjazd wieczorem do Niagara.

19-07 śr.
Przyjazd i zwrot samochodu w Niagarze.
Góra
 Profil Relacje PM off
RobQ lubi ten post.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 25 Paź 2016 15:13 

Rejestracja: 30 Wrz 2016
Posty: 13
Cześć,
Kilka uwag ogólnych: plan bardzo ambitny z dwójką dosyć małych dzieciaków. Weź dużo filmów bo przejazdy są dłuuuugie. Weź pod uwagę, że czasy przejazdów są raczej podawane bez uwzględnienia korków a w dużych miastach jak trafisz na godzinę szczytu (np. LV albo Chicago) to wlatuje ci dodatkowa godzina jechania w korku a do tego musisz znaleźć miejsce do parkowania. Gdzie to chcesz w Niagara oddawać samochód? Co dalej? Zapewne sprawdzałeś jakie są dopłaty za oddanie samochodu w innej lokalizacji?
Odnośnie samego planu:

27-06 - Griffith przerzuć na następny dzień bo to w pobliżu znaku Hollywood

29-06 - Połącz wizytę na Venice beach z Santa Monica bo to w zasadzie ta sama plaża. Na molo w Santa Monica polecam znak z początkiem Route 66.

30-06 - Oceanarium polecam, zwłaszcza dla dzieci, przy Fisherman's Wharf są prawie zawsze foki i pelikany - dzieciom się spodoba. Zależnie od czasu rozważ Carmel Mission a zamiast 17 Mile Dr plaża w Carmel Bay.

02-07 - most GG zostaw sobie jak będziesz jechać do Yosemite, to jest jedna z krótszych tras w tym kierunku

Yosemite - tu uwaga ogólna - dwa dni na to to według mnie za dużo. Szlak do wodospadów OK i widok z Tunnel View ale reszta bardzo przypomina alpejskie a nawet tatrzańskie krajobrazy i szkoda na nie trochę czasu. Polecałbym za to zawitać do Sequoia NP. Droga tam trochę męcząca ale zobaczenie tych największych drzew, wejście na Moro Rock i przejechanie tunelem wyciętym w drzewie robi duże wrażenie, zwłaszcza na dzieciach. Przy planowaniu noclegów weź pod uwagę, że odległości przy przejeździe przez Death Valley są duże a trzeba też na chwilę wyjść z samochodu i zrobić zdjęcia ;)

08-07 - rozważ przejazd route 66 pomiędzy Kinman a Seligman, jest tam fajny General Store z pamiątkami z Route 66 (hackberrygeneralstore.com)

11-07 - to dosyć luźny dzień, spróbuj coś poprzesuwać. Zwiedzanie Antelope Canyon to ok. 3 h, Horseshoe Bend to góra 1 h, najlepiej o wschodzie lub zachodzie słońca. Leke Powell według mnie nic ciekawego.


Nie lepiej zakończyć podróż w Chicago? Są fajne połączenia do Polski...

Pozdrawiam,
Marian
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Paź 2016 20:05 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
Marian Juśkiewicz napisał(a):
Cześć,
Kilka uwag ogólnych: plan bardzo ambitny z dwójką dosyć małych dzieciaków. Weź dużo filmów bo przejazdy są dłuuuugie. Weź pod uwagę, że czasy przejazdów są raczej podawane bez uwzględnienia korków a w dużych miastach jak trafisz na godzinę szczytu (np. LV albo Chicago) to wlatuje ci dodatkowa godzina jechania w korku a do tego musisz znaleźć miejsce do parkowania. Gdzie to chcesz w Niagara oddawać samochód? Co dalej? Zapewne sprawdzałeś jakie są dopłaty za oddanie samochodu w innej lokalizacji?
Odnośnie samego planu

Cześć. Dzięki za odpowiedź.
Wiem że plan ambitny, ale chyba do zrobienia, tym bardziej że będzie 2 kierowców a dzieciaki są przyzwyczajone do długich podróży. Temat korków też jest mi znany. Auto chcę oddać w Niagarze, gdyż pozostały czas ( 26 lipca mamy wylot z Toronto) spędzamy u rodziny w Kanadzie. Dopłata za oddanie w Niagarze to 500 $. Mam jeszcze opcje by zrobić taką trasę ale bez dojazdu samochodem do Chicago, tylko zakończyć w LV i samolotem do Toronto. Odpada wtedy wizyta w Chicago, a nie ukrywam że chętnie bym tam zajechał :)
Mniej więcej licząc to z dojazdem do Niagary mamy do zrobienia 7500 km a z wylotem z LV jakieś 5000 km, i tak naprawdę to dochodzi nam całą dobę ciągłej jazdy i mamy "zaliczone" wszystko :D
/b]

27-06 - Griffith przerzuć na następny dzień bo to w pobliżu znaku Hollywood

[b]Ok, przemyślę


29-06 - Połącz wizytę na Venice beach z Santa Monica bo to w zasadzie ta sama plaża. Na molo w Santa Monica polecam znak z początkiem Route 66.

OK

30-06 - Oceanarium polecam, zwłaszcza dla dzieci, przy Fisherman's Wharf są prawie zawsze foki i pelikany - dzieciom się spodoba. Zależnie od czasu rozważ Carmel Mission a zamiast 17 Mile Dr plaża w Carmel Bay.

Wiem że oceanarium jest bardzo fajne w Monterey, ale byliśmy rok temu w Oceanarium w Toronto i nie wiem czy ne szkoda czasu na to samo, chyba że ktoś był w obu i ma porównanie, więc chętnie się dowiem czy są podobne? [b]

02-07 - most GG zostaw sobie jak będziesz jechać do Yosemite, to jest jedna z krótszych tras w tym kierunku

[b]Most chciałbym zobaczyć tez wieczorem, dokładne plany jeszcze będę dogrywał


Yosemite - tu uwaga ogólna - dwa dni na to to według mnie za dużo. Szlak do wodospadów OK i widok z Tunnel View ale reszta bardzo przypomina alpejskie a nawet tatrzańskie krajobrazy i szkoda na nie trochę czasu. Polecałbym za to zawitać do Sequoia NP. Droga tam trochę męcząca ale zobaczenie tych największych drzew, wejście na Moro Rock i przejechanie tunelem wyciętym w drzewie robi duże wrażenie, zwłaszcza na dzieciach. Przy planowaniu noclegów weź pod uwagę, że odległości przy przejeździe przez Death Valley są duże a trzeba też na chwilę wyjść z samochodu i zrobić zdjęcia ;)

Z Yosemite mam właśnie kłopot, bo nie wiem ile czasu przeznaczyć i co dokładnie zobaczyć. Wstępnie miał być też park Sequoia ale zrezygnowaliśmy (przynajmniej na razie) w zamian chcilśmy zobaczyć Sequoie w Yosemite. Zastanowimy się nad tym jeszcze.
Dzień z Death Valley wydaje mi się bardzo intensywny i męczący, ale nastpene 2 dni mamy odpoczynek w LV, więc damy rade. (



08-07 - rozważ przejazd route 66 pomiędzy Kinman a Seligman, jest tam fajny General Store z pamiątkami z Route 66 (hackberrygeneralstore.com)

Taki właśnie jest plan w mojej rozpisce :D

11-07 - to dosyć luźny dzień, spróbuj coś poprzesuwać. Zwiedzanie Antelope Canyon to ok. 3 h, Horseshoe Bend to góra 1 h, najlepiej o wschodzie lub zachodzie słońca. Leke Powell według mnie nic ciekawego.

Masz rację, tutaj coś się pozmienia, zastanawiam się tez czy nie zrezygnować z Sedony?

Nie lepiej zakończyć podróż w Chicago? Są fajne połączenia do Polski...

Tak jak pisałem, wylot mamy z Toronto, bilety już kupione :D

Pozdrawiam,
Marian

Dzięki i Pozdrawima
Łukasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Paź 2016 21:31 

Rejestracja: 30 Wrz 2016
Posty: 13
Powiem jeszcze tak: byłem 2 lata temu z dziećmi 14 i 11 lat (dziewczynki). Jak pytam je teraz co było najfajniejszego to wymieniają: San Francisco, Sekwoje, Las Vegas, kanon antylopy. Reszta to "takie same wszędzie kamory" ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Paź 2016 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Zeszłego lata zwiedzaliśmy zachodnie wybrzeże USA i trochę uwag ode mnie.
- LA mocno przereklamowane, ale to pewnie już wiele razy słyszałeś :)
- Universal Studio - bardzo polecam być wcześnie rano, bo później czekają Was długie kolejki do atrakcji. My byliśmy jakieś 30 min przed otwarciem i okazało się, że już ludzie są wpuszczani. Dzięki temu na większość atrakcji udało nam się wejść bez problemu. Na miejscu są rozmieszczone tablice pokazujące czas oczekiwania do każdej atrakcji i ok. 10.00 kolejki były już na 1h stania i więcej.
- spaliśmy w Monterey - za dużo nie oczekuj, tyle powiem :)
- SF i Lombard Street - o wiele lepiej tam podejść pieszo i ją zobaczyć z tej perspektywy. Ta ulica wiecznie stoi w korku.
- Yosemite - zwiedziliśmy wiele parków w USA, a ten zrobił na mnie najmniejsze wrażenie i jak wyżej porównałabym go do klimatów tatrzańskich. Spędziliśmy tam pół dnia i tyle nam wystarczyło. Aczkolwiek ile ludzi tyle opinii, mój kolega zrobił podobną trasą i Yosemite to jego nr 1 :)
- The Wave - sprawdź sobie jak wygląda wstęp. Z tego co kojarzę nie da się z marszu kupić biletów.
- Bryce Canyon - mój osobisty nr 1, ale koniecznie trzeba zejść na dół. Trasa lekka, a rewelacyjna.
- Arches - koniecznie na zachód słońca :)
- z nie wymienionych miejsc bardzo podobał mi się Valley of Fire State Park - w miarę blisko LV. Po prostu się go przejeżdża samochodem, widoki świetne - namiastka The Wave, skoro nie dane było nam jej zobaczyć. Sekwoje też jak najbardziej polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Paź 2016 13:38 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Mariposa Grove jest zamknięte do początku lata 2017, więc sprawdźcie sobie wcześniej, czy już będzie otwarte.
Od siebie polecam Sonora Pass, jednak chyba ciężko by to było wcisnąć w ten plan.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Paź 2016 11:55 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Jedziesz od wschodu do Zionu, ale wczesniej musisz minac Bryce do ktorego nastepnego dnia masz wrocic a nastepnie do Arches. Czy nie lepiej pojechac do Zionu od zachodu pozniej Bryce( nocleg w Tropic) Arches, Monument, Grand Canyon Sedona i dalej do Chicago, albo oddac auto w LV bez oplaty i leciec dalej. W niektorych wypozyczalniach nie ma oplaty one way miedzy CA i NV. A wracajac do poczatku trase z LAX do SFO mozesz zrobic z jednym stopem jesli chcesz rano wyjechac. Zyskujesz jeden dzien, ktory pozniej sie przyda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Gru 2016 00:38 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
Zweryfikowałem mój plan, zaszły dość spore zmiany. Prosiłbym teraz o jakieś porady.
Mam już zarezerwowany samochód i wszystkie noclegi, oczywiście z opcją zmian lub anulowania.
Zastanawiam się jeszcze co zwiedzić, jakie szlaki ? W poszczególnych parkach lub miastach ale jak już dogram plan na 100% to zagłębie się w szczegóły odnośnie konkretnych miejsc. Kilometry i czasy są orientacyjne.
Dziękuje za pomoc


26-06 pn.
Przylot do LA godz. 19.20, wypożyczenia auta, nocleg Long Beach

27-06 wt. (114km – 2.22h)
Long Beach ( Queen Mary ) , Venice beach, Beverly Hills, Rodeo Drive, znak Hollywood ,Hollywood Walk of Fame, Griifith. Nocleg w Hollywood.

28-06 śr.
Universal Studio, Santa Monica ?? nocleg Hollywood

29-06 czw. (375 km – 4.29h)
Przejazd drogą nr 1 w kierunku SF, Santa Monica, Malibu, Santa Barbara, nocleg Morro Bay.

30-06 pt. (197km - 2.46h)
Morro Bay -Monterey, Big Sur, (17 mile drive ???) Old Fisherman’s Wharf, nocleg w Monterey .

01-07 sob. (220 km - 3.27h)
Przejazd do San Francisco drogą nr. 1, Santa Cruz, Alamo Square, tramwaj, spacer, nocleg w SF

02-07 nd.
Zwiedzanie SF, most GG, rejs pod Alcatraz, Lombard Street, Pier 39, Fisherman’s Wharf, Sausalito, Bonita Point, nocleg w SF

03-07 pn. (340 km – 3.42h)
Przejazd z SF do Yosemite, Mariposa Grove, Glacier Point, nocleg w Oakhrust ( lub ???? )

04-07 wt. (164 km – 2.19h)
Yosemite, szlak do wodospadow ?? nocleg w Mammoth Lakes

05-07 śr. (560 km – 5.43h)
Wyjazd wcześnie rano z Mammoth Lakes, dojazd do Doliny śmierci, zwiedzanie Doliny, dojazd i nocleg w LV.

06-07 czw. (366km – 4.02h)
Wyjazd wcześnie rano, Hoover Dam, Oatman, Kingman, Selingman, nocleg w Flagstaf .

07-07 pt.
Przejazd do GC, przelot helikopterem, zwiedzanie GC, krótki szlak, zachód słońca. Nocleg w Tusayan.

08-07 sob. (244km – 2.57h)
Wschód słońca nad GC, przejazd i zwiedzanie Antelope Canyon, Horseshoe Bend, nocleg w Page

09-07 nd. (434km – 4.30h)
Wyjazd z Page, przejazd i zwiedzanie Monument Valley, nocleg Moab

10-07 pn. (56km – 0.36h)
Canyonlands zwiedzanie, Dead horse , nocleg w Moab

11-07 wt.
Arches , Delicate Arch, nocleg w Moab

12-07 śr. (431km – 4.57h)
Przejaz do Bryce droga nr 24 i 12, nocleg Bryce

13-07 czw.
Bryce Canyon, przejazd i nocleg w Springdale

14-07 pt. (116km – 1.21h)
Zwiedzanie ZIon, The Narrows, nocleg w St George

15-07 sob.(299km – 3.31h)
Przejazd do LV przez Valley of Fire

16-07 nd.
LV

17-07 pn.
LV – wylot wieczorem do Toronto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Gru 2016 16:53 

Rejestracja: 05 Lut 2014
Posty: 121
Loty: 35
Kilometry: 71 245
Hej, dużo cennych uwag widzę powyżej. Nie zgadzam się tylko z tymi o braku urody Yosemite, bo mnie się bardzo podobało :D
Jeśli jedziesz z dziećmi, polecam zatrzymać się na Tioga Road przy Olmstead Point - piękny widok na half dome oraz fajny krótki szlak (kilkaset metrów) na dosyć widowiskowe odludzie.

Monterey: być może spodoba Wam się latarnia? oraz plaża jest tam przepiękna.

4.07: czy masz świadomość, że to Dzień Niepodległości? (zapewne masz) - może warto pogooglować gdzie w okolicach Yosemite będą fajerwerki i tam przenocować?

Zion: polecam nietrudny szlak emerald pools, ponieważ po każdym z trzech poziomów (łatwy, średni i trudny) można zawrócić. A idzie się pięknym zazielenionym szlakiem wśród zieleni, wodospadów i mnogości dzikiej zwierzyny. (2h)

Sedona: polecam wjazd do niej drogą 89A od Flagstaff - wrażenia niezapomniane. Czuliśmy się jak na rajdzie w zwolnionym tempie + fenomenalne widoki (zachęcam sprawdzić google street view na północ od Cookstove Draw.

W parku Arches polecam szlak do Delicate Arch - ok. 2 h w obie strony, w jedną stronę dosyć stromy, ale widoki nieziemskie, to jeden z moich top 3 wyjazdu do USA :)

Do Moab droga 191 od Bluff zrobiła na nas niesamowite wrażenie.

Dużo zdjęć na poparcie powyższego znajdziesz w mojej relacji :) link w stopce

powodzenia
_________________
moje relacje:

Malta
Stany - Zachodnie Wybrzeże
Słowenia

zapytaj mnie o: Słowenię, Kambodżę, Paryż, Budapeszt, Porto, Pragę, Berlin, Tallinn, Warszawę, Stany, Maltę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Gru 2016 23:12 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 28
27.06 - bedzie intensywnie :) musisz liczyc jakies 2,5-4h w samych aucie (w zaleznosci od ruchu ulicznego), pisze zebys sobie rozplanowal czas jakos
28.06 - nie bylem w Universal wiec nie wiem ile czasu zejdzie. Stawiam na caly dzien.
29.06 - calkiem ok, tereny ladne
30.06 - 17 mile drive chyba bym odpuscil (chyba ze cena nie gra roli), trasa jest na tyle malownicza ze "17" szalu nie zrobi. Powodzenia z pogoda...
01.07 - a wieloryby w Monterey rozwazasz ? Dzieciaki chyba bylyby szczesliwe. Wieloryby na pewno zobacza, moga trafic sie delfiny. Ja dodatkowo zobaczylem rekina w odleglosci 5 metrow od lodzi (ludzie bardziej piszczeli na jego widok niz na widok wielorybow)
03.07 - srednio to widze. Czas dojazdu do Yosemite moze byc dluzszy. Poza tym, przed Yosemite ladne tereny. Wyjazd z Yosemite do Oakhurst tez wam kawalek zajmie. Mariposa Groove ok bo to sam srodek Yosemite ale na Glacier Point moze byc ciezko - tam tez trzeba dojechac. Wykonalne ale po 4-5 godzinach w samochodzie nie wiem czy bedzie wam sie chcialo chodzic :D
04.07 - jak wczesnie wjedziecie do Yosemite to dacie rade zrobic i Glacier i wodospady - dalej po drodze do Mono Lake sa piekne tereny, na pewno bedziecie sie chcieli gdzies zatrzymac. Zrewiduj te plany.
05.07 - do zrobienia. Aczkolwiek w LV bedziecie raczej juz w nocy - ma to swoje plusy :) LV wyglada zacnie
10.07 i 11.07 - z doswiadczenia powiem ze mozesz to skompresowac w jeden dzien, aczkolwiek mozecie tutaj odpoczac po dosyc ostrych poprzednich dniach, pogrilowac itp
12.07 - ja na tej trasie zwiedzilem jeszcze Wild Horse Canyon (calkiem fajny) i Capitol Reef (po tym co wczesniej widzialem, nie robil juz jakos duzego wrazenia

Jak cos potrzebujesz konkretnie wiedziec to pw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Sty 2017 14:08 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
katraviatta napisał(a):
Hej, dużo cennych uwag widzę powyżej. Nie zgadzam się tylko z tymi o braku urody Yosemite, bo mnie się bardzo podobało :D
Jeśli jedziesz z dziećmi, polecam zatrzymać się na Tioga Road przy Olmstead Point - piękny widok na half dome oraz fajny krótki szlak (kilkaset metrów) na dosyć widowiskowe odludzie.

Monterey: być może spodoba Wam się latarnia? oraz plaża jest tam przepiękna.

4.07: czy masz świadomość, że to Dzień Niepodległości? (zapewne masz) - może warto pogooglować gdzie w okolicach Yosemite będą fajerwerki i tam przenocować?

Zion: polecam nietrudny szlak emerald pools, ponieważ po każdym z trzech poziomów (łatwy, średni i trudny) można zawrócić. A idzie się pięknym zazielenionym szlakiem wśród zieleni, wodospadów i mnogości dzikiej zwierzyny. (2h)


Sedona: polecam wjazd do niej drogą 89A od Flagstaff - wrażenia niezapomniane. Czuliśmy się jak na rajdzie w zwolnionym tempie + fenomenalne widoki (zachęcam sprawdzić google street view na północ od Cookstove Draw.

W parku Arches polecam szlak do Delicate Arch - ok. 2 h w obie strony, w jedną stronę dosyć stromy, ale widoki nieziemskie, to jeden z moich top 3 wyjazdu do USA :)

Do Moab droga 191 od Bluff zrobiła na nas niesamowite wrażenie.

Dużo zdjęć na poparcie powyższego znajdziesz w mojej relacji :) link w stopce

powodzenia



Dzięki za rady, Twoją relację znam prawie na pamięć, walka z selfie mnie rozbawiła :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group