Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Wrz 2023 11:31 

Rejestracja: 08 Wrz 2023
Posty: 3
Witam,

mam pytanie jak to jest jeżeli mam na karcie pokładowej informację, że samolot odlatuje o godzinie 8:40 i pod bramką mam się stawić o godzinie 8:10 a od razu po wejściu na lotnisko widzę informację, że samolot się opóźni i spodziewany wylot będzie o 8:55 to czy godzina stawienia się pod bramkę również powinna ulec zmianie?

a czy z poniższej informacji wynika, że w tym przypadku przyjmowanie na pokład pasażerów skończy się o godzinie 8:20 czy o godzinie 8:35?

Pasażer powinien znajdować się przy wyjściu do samolotu co najmniej trzydzieści (30) minut przed planowaną godziną odlotu. Przyjmowanie pasażerów na pokład kończy się dwadzieścia (20) minut przed odlotem. Pasażer, który dotrze do wyjścia do samolotu później niż dwadzieścia minut przed odlotem, nie zostanie przyjęty na pokład. W przypadku chęci podróżowania kolejnym lotem, pasażer taki będzie musiał dokonać nowej rezerwacji i za nią zapłacić.

zamieściłem ten post tu bo nie mogę gdzie indziej w razie czego proszę administratorów o przeniesienie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#2 PostWysłany: 08 Wrz 2023 11:48 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2277
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
Generalnie różnie to bywa, warto być przy gate i trzymać rękę na pulsie.

Ja tu opisałem swoje dwa przypadki z tego roku:

odwolany-lot-co-moge-zrobic,1498,134159&p=1624698#p1624698
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Wrz 2023 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Zgadzam się, że dobrze być przy gate, bo czasem przy opóźnionym locie, gate może się zmienić i warto się szybko w tym zorientować 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Wrz 2023 14:11 

Rejestracja: 08 Wrz 2023
Posty: 3
oczywiście macie racje, że lepiej być wcześniej, ale gdyby nie udało mi się z jakiegoś powodu dotrzeć pod gate do godziny 8:20, ale zdążył bym przed godziną 8:35 czy mam prawo oczekiwać, że zostanę przez gate przepuszczony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Wrz 2023 14:13 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1880
HON fly4free
@armat nie, nie masz takiego prawa, bo obowiązuje zapis "nie później niż 20 minut" przed planowym odlotem, a nie późniejszymi, dynamicznymi zmianami. Zależnie od lotniska, można siedzieć w saloniku i monitorować wyświetlacz. A jak się zacznie boarding, po prostu iść do bramki. Taką strategię stosuję na wielu lotniskach w Europie, oczywiście biorąc pod uwagę czas konieczny do dotarcia pod bramkę (tzn gdy jest nie dalej niż, powiedzmy, 5 minut na nogach). Bywa, że do gate idzie się 15 minut, wtedy raczej trzeba wcześniej się wybrać, niestety tracąc potem czas na sterczenie przed bramką. Tak więc na pewno nie kierować się na sztywno podaną informacją, bo bywa, że lot ogłaszany jako opóźniony, nagle zmienia się na lot obsłużony punktualnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 08 Wrz 2023 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Przy tanich liniach zamknięcie bramki jest na 30 minut przed odlotem.
To jest ostatni termin, kiedy możesz zgodnie z zasadami wejść na pokład.

Przy opóźnieniach nie jest wyznaczana nowa godzina zamknięcia bramki (ani odprawy przy checkin).

Oczywiście teoria jedno, a praktyka swoje.

Ale zawsze warto by gdzieś blisko bramki i na bieżąco monitorować sytuację.

A kolejną kwestią jest co się wyświetla na ekranach nad bramką - ostatnio kilkakrotnie w Modlinie miałem tak, że na bramce wyświetlało się, że gate już zamknięty, a jeszcze boarding się nie zaczął 🤣
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Wrz 2023 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 480
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
Dodam jeszcze, że przy większych opóźnieniach czasem jest pokusa, żeby wyjść poza teren lotniska. Warto jeszcze mieć na uwadze, że mimo iż zostałbyś teoretycznie wpuszczony do samolotu, możesz nie zostać wpuszczony na kontrolę bezpieczeństwa, niezależnie od opóźnienia. Najlepiej to potwierdzić indywidualnie z ochroną.

Tomo14 napisał(a):

A kolejną kwestią jest co się wyświetla na ekranach nad bramką - ostatnio kilkakrotnie w Modlinie miałem tak, że na bramce wyświetlało się, że gate już zamknięty, a jeszcze boarding się nie zaczął 🤣


O tak :lol: Ryanair często zaczyna boarding od wyświetlenia Final call.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Wrz 2023 15:42 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1880
HON fly4free
Zdarzyło ci się, że cię nie wpuścili? Bo ja kilka razy opuszczałem, zawsze oczywiście był problem (w sensie, bramka była zablokowana), ale po udzieleniu informacji dlaczego opuściłem lotnisko, po prostu mnie wpuszczano. Final call to jest stały numer niejednej linii lotniczej, żeby zaraz po rozpoczęciu boardingu, który będzie trwał np. pół godziny, wyświetlać "final call".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Wrz 2023 15:51 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
warto tez obejrzeć strefę za bramką. Na tych lotniskach gdzie jest duża przestrzeń na przetrzymywanie pasażerów odprawionych, boarding zazwyczaj zaczyna się grubo przed 30 minutami np. 50 minut przed odlotem, ale też lubi kończyć się odpowiednio wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Wrz 2023 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 480
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
man4business napisał(a):
Zdarzyło ci się, że cię nie wpuścili?


Nie, bo opuszczam tylko jak dostanę jednoznaczne potwierdzenie, że mnie wpuszczą. Różnie z tym bywa. Np. na WAW nie potrafili mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi czy mnie wpuszczą bokiem jeśli bramka tego nie zrobi, a w KRK sami zaproponowali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Wrz 2023 17:04 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1880
HON fly4free
W Krakowie to w ogóle jest kosmos z wyjściem, bo nie ma takich drzwiczek jednokierunkowych, tylko trzeba pod prąd przez kontrolę... Skopane projektowo lotnisko. Moim zdaniem zawsze można mieć "ważny powód", żeby wyjść (i wejść drugi raz)...
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 08 Wrz 2023 17:14 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4804
platynowy
armat napisał(a):
Witam,

mam pytanie jak to jest jeżeli mam na karcie pokładowej informację, że samolot odlatuje o godzinie 8:40 i pod bramką mam się stawić o godzinie 8:10 a od razu po wejściu na lotnisko widzę informację, że samolot się opóźni i spodziewany wylot będzie o 8:55 to czy godzina stawienia się pod bramkę również powinna ulec zmianie?

a czy z poniższej informacji wynika, że w tym przypadku przyjmowanie na pokład pasażerów skończy się o godzinie 8:20 czy o godzinie 8:35?

Pasażer powinien znajdować się przy wyjściu do samolotu co najmniej trzydzieści (30) minut przed planowaną godziną odlotu. Przyjmowanie pasażerów na pokład kończy się dwadzieścia (20) minut przed odlotem. Pasażer, który dotrze do wyjścia do samolotu później niż dwadzieścia minut przed odlotem, nie zostanie przyjęty na pokład. W przypadku chęci podróżowania kolejnym lotem, pasażer taki będzie musiał dokonać nowej rezerwacji i za nią zapłacić.

zamieściłem ten post tu bo nie mogę gdzie indziej w razie czego proszę administratorów o przeniesienie


Przy porannym locie zawsze patrzysz jaką masz godzinę zakończeniu odprawy na gate, gdyż możesz nie polecieć.
To samo, w przypadku gdy nadajesz bagaż rejestrowany na check in tj ile by tego opóźnienia nie było przeważnie kończą przyjmowanie bagażu nadawanego zgodnie z planowaną godziną. Chyba, że lot przeniesiony na następny dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Wrz 2023 09:09 

Rejestracja: 08 Wrz 2023
Posty: 3
dziękuję za odpowiedzi,
zastanawiam się tylko czy w przypadku tego zapisu "Przyjmowanie pasażerów na pokład kończy się dwadzieścia (20) minut przed odlotem" (nie jest tu zapisane, że 20 minut przed planowaną godziną odlotu), czyli jeśli odlot był planowany na 8:40 a z informacji wynika, że jest opóźniony i będzie o 8:55 a na bramce byłbym o godzinie 8:30 i okazało się, że nie zostałem wpuszczony mógłbym się powołując na powyższy zapis domagać się odszkodowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Wrz 2023 09:39 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1880
HON fly4free
Informacja o ewentualnym opóźnieniu nie zmienia zobowiązania stawienie się na czas - jest to twoim obowiązkiem, a przewoźnik gwarantuje ci, że wpuści cię do 20 minut przed godziną odlotu według rozkładu, a nie według godziny opóźnionego wylotu. Na przykład LOT w mailu z informacją o opóźnieniu ma też zdanie "Jeżeli nie dotarłeś jeszcze na lotnisko, pamiętaj, że odprawa na Twój rejs zostanie zamknięta na 60 min przed oryginalną godziną wylotu." Inne linie też, ale nie mam pod ręką, może ktoś zacytuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group