Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lut 2014 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 42
Czy już coś konkretnie wiadomo na temat mobilnej karty pokładowej ? . Pytam bo jest kilka opcji w necie. /od marca,lato,pod koniec roku/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 23 Lut 2014 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 42
Wychodzi na to że sam sobie będę odpowiadać.
Cytuj:
Ryanair wypuścił właśnie aplikacje na urządzenia Apple, służące do przeglądania, rezerwacji i kupna biletów lotniczych on-line. Aplikacja kosztuje 3Euro w Apstore i przez rok ma dać firmie zysk ponad miliona Euro.

http://gdziewyjechac.pl/6206/aplikacja-mobilna-ryanair-3euro-m-in-za-mobilna-karte-pokladowa.html#
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Lut 2014 11:52 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
To do czego dajesz link to artykuł sprzed 1,5 roku, a ta sama aplikacja jest już dawno bezpłatna. Nie ma w niej też mobilnych kart pokładowych.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Lut 2014 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 42
maciejwroclaw - piszesz o apce na Androida.To już sprawdziłem.Płatna apka miała być tak jak może czytałeś /1,5 roku temu/na Iphona i chyba za tą cenę miała być możliwiść "wydruku" karty.Nie ma sensu już to rozdrabniać bo mam Androida ale głównie w moim pierwszym poście pytałem czy może już coś wiadomo kiedy usługa na Androida wejdzie w życie. To mnie interesuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Mar 2014 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 42
Ale się przyczepiłem tej mobilnej karty.Znalazłem na stronce Ryanair
Cytuj:
. Od 1 kwietnia 2014, niektórzy pasażerowie będą mieli możliwość otrzymania mobilnych kart pokładowych za opłatą na podstawie Tabeli Oplat.
Wchodzę w tabele opłat ale nic tam nie ma odnośnie opłaty za mobilną karte.Chyba czegoś nie rozumie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Mar 2014 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Wydaje mi się, że oni sami jeszcze nie wiedzą. "Niektórzy" = zapewne lotniska obsługujące karty mobilne (nie wszystkie). Opłata? Nie wiem.., Za 1€ bym się skusił, ale za 3 to już raczej nie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Mar 2014 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Jeszcze płacić za to? wydrukuje sobie 2 kartki za 20 gr :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Mar 2014 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
No tak @lukas63 , ale niektórzy nie lubią paradować z teczkami, koszulkami, itp. Wolę mobilne karty pokładowe, bo np. teczka w moim przypadku = konieczność twardej walizki a nie torby (nawet dla dwudniowego wyjazdu), itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Mar 2014 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 42
lukas63 napisał(a):
Jeszcze płacić za to? wydrukuje sobie 2 kartki za 20 gr :D


Są różne sytuacje i może się zdarzyć że jesteś za granicą i nie masz dostępu do drukarki.Opcji może być dużo i wolałbym zapłacić coś niż drukować na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Mar 2014 20:13 

KyokoMai napisał(a):
No tak @lukas63 , ale niektórzy nie lubią paradować z teczkami, koszulkami, itp. Wolę mobilne karty pokładowe, bo np. teczka w moim przypadku = konieczność twardej walizki a nie torby (nawet dla dwudniowego wyjazdu), itp.

Ale jaka teczka, jaka koszulka? Skladasz jak chcesz i wkladasz w kieszeń. Wazne zeby nie zamoczyc i nie porwać - od biedy mozesz zlozyc w koszulce i schować w kieszeni. Placic za mobilne karty pokladowe nie oplaca się całkowicie. Telefon również możesz upuścic, zamoczyc, zgubic, moga Ci ukraść.
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Sie 2014 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
W tym tygodniu korzystałem z możliwości jaką daje nowa aplikacja Ryanair i używałem mobilnej karty pokładowej. Trasa WMI - WRO WMI.
Dobra wiadomość - nikt nie robi żadnego problemu z jej akceptacją

A dodatkowo kilka spostrzeżeń: karta z telefonu nie wczytywała się skanerem i moje dane były wprowadzone ręcznie. Oznacza to, że korzystając z niej trochę spowalniałem wchodzenie do samolotu.
Odprawiłem się na tablecie, następnie chciałem skorzystać z karty w telefonie. Tu pojawił się problem - udało się ściągnąć tylko karty w jedną stronę. Karty powrotne nijak nie chciały się wczytać. W drodze powrotnej nie pozostało mi nic innego jak pokazywać karty na tablecie. Radzę zatem zwrócić uwagę czy karty wczytały się w urządzeniu z którego macie zamiar korzystać na lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Sie 2014 09:59 

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 101
Hej,
czy ta mobilna karta zapisuje się w pamięci jako plik czy raczej jest dostępna tylko poprzez aplikację?
Pytam, bo gdyby był plik to przetestowałbym odprawę na Kindle. Ewentualnie spróbuję z normalną kartą wygenerowaną na komputerze i wgraną na czytnik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Sie 2014 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
A nie możesz zrobić zrzutu ekranu (telefon lub tablet) i wtedy przesłać plik do Kindle? Nie wiem jak rozdzielczość takiego pliku z komórki, ale możesz spróbować.

wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Wrz 2014 09:26 

Rejestracja: 29 Lip 2014
Posty: 6
Loty: 26
Kilometry: 53 297
Czy naprawdę udało się wam odprawić na telefonie?
Podczas wyboru narodowości nie widzę "Polish"...
Ponadto na iPhone 5s, jak stukam w Boarding Pass to nic sie nie dzieje/nie ładuje...
Ktoś miał podobny problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Wrz 2014 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
masta112 napisał(a):
Czy naprawdę udało się wam odprawić na telefonie?
Podczas wyboru narodowości nie widzę "Polish"...
Ponadto na iPhone 5s, jak stukam w Boarding Pass to nic sie nie dzieje/nie ładuje...
Ktoś miał podobny problem?


Aktualizowales aplikacje? Mialam te same problemy przed aktualka, teraz wszystko smiga ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Wrz 2014 13:42 

Rejestracja: 29 Lip 2014
Posty: 6
Loty: 26
Kilometry: 53 297
Apka aktualna.
My bad, robiłem check-in przez stronę, dlatego nie widziałem boarding pass'a w telefonie.
Należało wejść w apce w check-in, wybrać lot (miał już status checked-in) i pobrać boarding pass.
Od tego momentu jest już u mnie dostępny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Wrz 2014 02:02 

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 101
To jeszcze mam pytanie. Czy oni skanują tylko ten kod 2D i widzą wszystko w systemie u siebie czy też coś tam przeglądają w aplikacji? Pytam, bo okazało się, że karta po wygenerowaniu na telefonie dziewczyny, który ma ekran 3,27 cala (320 x 480 px) wyświetla się tak, że nie widać kodu 2D w całości, ucina ze 3px. Można sobie przesuwać ten kod by zobaczyć jego górę lub dół, ale całości się nie da. W takiej sytuacji pewnie błędnie się odczyta i nie przejdzie.

Wymyśliłem, że zrobię printscreena na swoim telefonie z większym wyświetlaczem i prześlę go do dziewczyny na telefon. Wtedy widać cały ten kod 2D, zresztą można go sobie płynnie powiększać, jak to z obrazkami, więc da się go poszerzyć nawet na cały ekran i jest wyraźny i większy niż u mnie na telefonie w aplikacji. Pytanie tylko czy to im przeszkodzi, że nie jest to w aplikacji? Na zdjęciu widać wszystkie dane dotyczące lotu (nr rezerwacji, czasy, miejsce, typ kolejki), oprócz nazw lotnisk i numeru lotu (ten fragment z linią i samolocikiem), ponieważ u mnie nie widać tego kawałka na ekranie jeśli chce się widzieć cały kod 2D.

Tak czy siak będę miał papierową wersję w jednym kierunku, więc przekonam się przynajmniej raz, ale w drodze powrotnej wolałbym użyć telefonów i nie szukać punktu wydruku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Wrz 2014 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mozna zrobic skrinshota, ja ze skrinszotami latam bo sama aplikacje srednio lubie i nie chce mi sie tam tysiac razy klikac tuz przed dojsciem do kontroli
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 12 Wrz 2014 23:02 

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 101
Dzięki. Nie przeszła kartą w telefonie na BVA, miałem na szczęście papierową wersję, choć chłopak z obsługi twierdził że można gdzieś tam podejść i druknąć. Tylko że zapomniałem zapytać czy za free.
Teraz będę wylatywal z Faro, ktoś tu próbował? Bo tutaj już mam tylko telefon.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Wrz 2014 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ale czemu nie przeszla? moze sie kiedys przydac w przyszlosci taka informacja
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group