Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 407 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 16 Maj 2014 20:51 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Apropos biletów na finał... znalazłem takie info o biurach, gdzie mogą mieć bilety http://www.icehockey-2014.com/ru/tickets-in-belarus. Mój rosyjski jest za słaby, by dzwonić, ale będę na miejscu mogę się spytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#402 PostWysłany: 21 Maj 2014 09:48 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Ja właśnie wróciłem z przedłużonego weekendu na Białorusi. Organizacja Mistrzostw idealna, Mińsk Arena piękna.
Polecam hotel polecany na stronie mistrzostw, 500 metrów od Mińsk Areny, rezerwując bezpośrednio wychodzi coś około 60 PLN za osobę (taniej niż na booking)
Jechałem samochodem przez Bobrowniki przejazd w jedną stronę 60 minut, powrotny 25 minut. Są specjalne pasy i oznaczenia dla kibiców.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 28 Maj 2014 14:37 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 287
niebieski
Byłem i ja :-) Udzielałem się kilkukrotnie w tym temacie, więc nietaktem byłoby nie napisać kilku zdań jak tam było.

Wjazd nocnym autobusem firmowanym przez Eurolines przez przejście graniczne w Brześciu. Bilet Warszawa - Mińsk 120 PLN. Autobus to nowoczesny MAN na białoruskich tablicach, wewnątrz toaleta i telewizor (filmy po rosyjsku).
Odprawa graniczna po białoruskiej stronie - rewelacja :-) Po wstępnym sprawdzeniu paszportów i wiz lub biletów na mecz, białoruska strażniczka graniczna zakomunikowała: "hokeiści" zostają, reszta z bagażami na zewnątrz. Wszyscy "nie-hokeiści" zostali poproszeni do budynku na dokładną kontrolę bagażu, a hokeiści w tym czasie nudząc się oczekiwali na pozostałych.

Mińsk. Można dyskutować i się spierać czy tak jest zawsze, czy tylko na okres mistrzostw, ale... widać było bardzo czyste i zadbane miasto. Opróżnione kosze na śmieci, równo przystrzyżone trawniki, bardzo kolorowo, na każdym kroku widoczne flagi narodowe oraz różnego rodzaju gadżety nawiązujące do mistrzostw.

W Parku Gorkiego świetny diabelski młyn, a cena biletu to jedyne... 4,5 PLN. Ludzie bardzo mili i pomocni, aczkolwiek z mizerną znajomością języka angielskiego. Dobrze, że co nieco pamiętam rosyjski ze szkoły i można było się dogadać.

Wieczorem mecz. Rosja - Białoruś. W centrum, w metrze, ale i pod halą brak koników sprzedających bilety, natomiast widać osoby z kartkami, że chętnie... kupią bilet. Hala wypełniona do ostatniego miejsca. Atmosfera meczu przyjaźni. Same flagi rosyjskie i białoruskie. Biorąc pod uwagę polski kontekst historyczny oraz bieżące wydarzenia na Ukrainie czuję się nieco jak... w jaskini lwa. Siedzący obok Rosjanie pytają skąd jesteśmy. Odpowiadamy: Polsza..., a oni się uśmiechają i życzą miłego oglądania meczu. Doping praktycznie cały czas" "Biełarus, Biełarus". Czasami słychać "Rossija, Rossija", ale już po chwili są zakrzyczani "Biełarus, Biełarus". Na koniec wszyscy ze wszystkimi robią sobie zdjęcia, przybijają piątki i wspólnie podążają w strone strefy kibica.

Strefa kibica to osobna historia. Scena z występami różnego rodzaju artystów, przechadzające się po niej i grające lokalną muzykę białoruskie zespoły ludowe, piwo, gastronomia, telewizory pokazujące mecze na żywo. Bardzo spokojnie, kulturalnie. Służby bezpieczeństwa (OMON) praktycznie niewidoczne (widziałem raptem kilku funkcjonariuszy).

Powrót nocnym pociągiem do Grodna. Zaszalałem i kupiłem przedział sypialny dwuosobowy. Cisza, spokój, świeża pościel, telewizor, działające gniazdka elektryczne. Cena: 50 PLN / osoba.
Później tylko przejazd pociągiem relacji Grodno - Białystok i już praktycznie w domu.

Podsumowując: R E W E L A C J A ! ! !

P.S. Myślę teraz nad Maroko PNA 2015, czy też Mistrzostwach Świata w Koszykówce w Hiszpanii (wrzesień 2014), ale Białoruś tak wysoko postawiła poprzeczkę jeśli chodzi o organizację imprezy i zastana atmosferę, że boję się teraz, że się zawiodę...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#404 PostWysłany: 28 Maj 2014 20:26 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Popieram, też tak samo odbieram te Mistrzostwa- doskonałe i przyjazne.
PS. ...a nasi niektórzy politycy chcieli nie dopuścić do tych mistrzostw.... ale jak mi się wydaje, :D przypadkiem przepadli w jakiś ostatnio niedzielnych wyborach... :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 28 Maj 2014 21:16 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 200
Loty: 83
Kilometry: 153 899
niebieski
Mnie zatrzymało KGB, czy tam ochrona, za robienie zdjęć pałacu Łukaszenki :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 30 Maj 2014 09:58 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 22
To i ja się dołączę do tych pochwał. Byliśmy autem 5 dni w tym dziwnym kraju. Rzeczywiście ludzie życzliwi,
a Mińsk nam zaimponował architekturą, przestrzenią i czystością.
Jeszcze tam wrócimy w r. 2015, bo Białoruś dostała organizację MŚ w futsalu.
Ciekawe, czy znowu zniosą wizy i opłaty drogowe?, jak na hokej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 30 Maj 2014 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Ja z kolei auto zostawiłem w Brześciu i pojechałem pociągiem do Mińska. Bardzo tania kuszetka 4os z materacami i pościelą, poziom znacznie wyższy niż PeKaPe. Dworce kolejowe imponująco utrzymane.
Mińsk jest bardzo czysty, lecz w mojej opinii powodem nie były mistrzostwa lecz "tak ma być".
Pomniki w twierdzy brzeskiej robią wrażenie.
Jak Baćka znów zniesie wizy na futsal to warto skorzystać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 407 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group