Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Brześć - atrakcje.
#1 PostWysłany: 28 Maj 2018 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
21 czerwca w czwartek odbędzie się w Brześciu dwudniowa impreza - rekonstrukcja niemieckiego ataku na ZSRR podczas 2 Wojny Światowej.
Główna atrakcja (czołgi i samoloty) odbędzie się na terenie Twierdzy Brzeskiej w piątek 22 czerwca o 4:15 rano.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Brześć Atrakcje.
#2 PostWysłany: 06 Cze 2018 16:54 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Możesz podać źródło? Szukam i jakoś nic nie znajduje :) Wybrałbym się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brześć Atrakcje.
#3 PostWysłany: 07 Cze 2018 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
e-prezes napisał(a):
Możesz podać źródło? Szukam i jakoś nic nie znajduje :) Wybrałbym się.


Cała twierdza jest oklejona tymi ogłoszeniami :)
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brześć Atrakcje.
#4 PostWysłany: 08 Lip 2018 20:55 

Rejestracja: 10 Wrz 2014
Posty: 15
Byliśmy w Brześciu w dniach 7-8.07.18


Moje propozycje:

- Twierdza Brzeska - moim zdaniem warto, zwłaszcza w weekend, gdy można spotkać maszerujących kadetów czy młodzież przebraną w uniformy wojskowe z epoki ataku Niemiec na ZSRR.

- spacer po głównych ulicach, zwłaszcza ulicy Sowiecka, główny deptak w mieście, najwięcej knajp, restauracji, cukierni itd gdzie można zjeść coś smacznego i miło posiedzieć.

- rejs promem po głównej rzecze Brześcia - Muchawiec. My akurat nie skorzystaliśmy z braku czasu, ale żałujemy, bo cena też zachęcająca 6 rubli białoruskich za osobę dorosłą i z tego co pamiętam 4,5 rubla b. za dziecko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brześć Atrakcje.
#5 PostWysłany: 09 Lip 2018 00:27 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Coś na temat tego promu można, bo pierwsze słyszę... A przyda się nam wszystkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brześć Atrakcje.
#6 PostWysłany: 09 Lip 2018 06:42 

Rejestracja: 10 Wrz 2014
Posty: 15
Idziesz ul. Sowiecką do końca w kierunku rzeki Muchawiec, tam jest taki park, bulwar wzdłuż Muchawiec i przy bulwarze jest taka mała przystań. Wydaje mi się, że rejs trwa około 1h, bo zrobiliśmy sobie 40 min odpoczynek w tym parku i widziałem, że podpływa prom, zabiera ludzi i w dalszą drogę. Chcieliśmy się przepłynąć następnym, ale nie chciało nam się już czekać, więc odpuściliśmy. Prom dosyć duży, 2-kondygnacyjny, myślę, że spokojnie 100 osób się zmieści. Jest też pan w przebraniu marynarza i istnieje możliwość przepłynięcia się motorówką w kilka osób, ale nie wiem ile to może kosztować.

edit. poprawiłem błąd ort. :)


Ostatnio edytowany przez herty 09 Lip 2018 09:20, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brześć Atrakcje.
#7 PostWysłany: 09 Lip 2018 11:48 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Tutaj strona gdzie są ceny biletów oraz rozkład jazdy statku "Grodno" kursującego z Brześcia po Muchawcu. http://parohodstvo.by/struktura/brest_pass.html Dzięki herty!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brześć Atrakcje.
#8 PostWysłany: 09 Lip 2018 12:03 

Rejestracja: 10 Wrz 2014
Posty: 15
Tak, to był dokładnie ten statek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brześć Atrakcje.
#9 PostWysłany: 11 Lip 2018 12:04 

Rejestracja: 10 Wrz 2014
Posty: 15
Jeszcze jedna atrakcja przyszła mi do głowy. Rozmyślałem trochę o Brześciu i połączyłem 2 fakty. W 1939 roku w Brześciu odbyła się defilada wojskowa radziecko-niemiecka.
Defilada odbyła się przy dzisiejszym placu Lenina, przed urzędem państwowym.

Poniżej zdjęcie z 1939 roku:

Image

A tak ten budynek dziś wygląda:

Image

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plac_Leni ... e%C5%9Bciu
Źródło 2: https://pl.wikipedia.org/wiki/Parada_zw ... e%C5%9Bciu

Warto mieć tego świadomość, przechodząc tamtą ulicą.
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brześć Atrakcje.
#10 PostWysłany: 15 Sie 2018 09:33 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Wrzucę to w tym temacie, może komuś się przyda bo nie każdy chce podróżować własnym samochodem/pociągiem do Brześcia.
Ja skorzystałem z jednodniowej wycieczki biura podróży QUAND i ogólnie jestem zadowolony.

Jednodniowa wycieczka do Brześcia składa się z:
* zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej,
* zwiedzanie Muzeum Techniki Kolejowej,
* rejs statkiem po rzece Muchawiec,
* zwiedzanie Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego,
* czas wolny w centrum miasta.

Cena 180 PLN + 10 BYN (bilety wstępu). Cena zawiera przejazd autokarem (trochę ciasny dla osób wysokich) z Lublina i opiekę przewodnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brześć Atrakcje.
#11 PostWysłany: 02 Kwi 2019 17:08 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 269
Loty: 55
Kilometry: 102 698
W Brześciu byliśmy tylko na jeden nocleg, to zbyt wiele nie zwiedziliśmy, a warto na pewno zobaczyć:

- Muzeum Krajoznawcze (można płacić kartą), mieliśmy vouchery na wejście
- Muzey Spasennykh Khudozhestvennykh Tsennostey, czyli co celnicy udareminili przemycić, a przedstawia wartość artystyczną trafia tutaj
- kute lampy na ul. Gogola
- plac Lenina i dawne polskie budynki urzędowe, obok kościół katolicki pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
- deptak ul. Sowiecka
- targowisko centralne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Cze 2019 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Orientuje się ktoś może czy w tym roku są też te obchody 22 czerwca, zastanawiam się czy jechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Cze 2019 14:11 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
A co to za okoliczność? 3 lipca jest ich Dzień Niepodległości, a obchody 1000-lecia Brześcia będą miały miejsce 13-15 września. Jak chodzi o czerwiec w Brześciu to 28-30 jest Brest Jeep Fest. Co jest 22-go nie wiem.

PS.
Aaa, to rocznica ataku Niemiec na ZSRR :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Cze 2019 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Pytałeś o to rok temu w tym temacie ale zapewne nie pojechałeś skoro odpowiadasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Cze 2019 15:42 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
No, nie. Urlop nie jest z gumy, a w Brześciu byłem dwukrotnie, ale w innym terminie.

Tu jest program: https://brestcity.com/blog/brest-progra ... nstrukciya
Góra
 Profil Relacje PM off
grzesiekc lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 26 Cze 2019 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Pawdopodobnie było, bo 19.06 widać było montowane sceny i duże organizacyjne przedsięwzięcie
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 30 Cze 2019 00:54 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 269
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Zapomniałem napisać w ostatnim poście, widziałem taką fajną instalację na kamienicy przy ul. Dzierżyńskiego 21, nazywa się Любовник Георгий :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Lip 2020 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Myślę, że z całą pewnością warto zobaczyć dworzec kolejowy Brześć Centralny, który miał być wizytówką ZSRR i jest ładnie odnowiony. Dlatego też polecam przyjechać tam koleją, tym bardziej, że jest to znacznie sprawniejsze.

Całkiem fajny jest też Park 1 Maja, gdzie znajduje się lunapark. Dobre miejsce żeby pospacerować, ze względu na różne stoiska z badziewiem i jedzeniem ma to jakiś festynowy klimat, pewnie dobre miejsce jeżeli ktoś przyjeżdża z dziećmi.

Idąc ulicą Sowiecką w stronę rzeki trafimy na niedawno wybudowaną promenadę. Wzdłuż niej znajdują się różne instalacje artystyczne, nawiązujące głównie do historii i głównych zabytków miasta. To też całkiem niezłe miejsce na spacer.

Chyba też nikt nie wspomniał o Muzeum Kolejnictwa. Co prawda nigdy w nim nie byłem, ale słyszałem, że jest fajne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group